Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: tema jezik pisanja po forumu  (Posjeta: 8406 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
tema jezik pisanja po forumu
« : 03 Ožujak, 2009, 11:31:24 »
i idemo ovako a to se tiče knjiženog pisanja po forumu a naročito u oglasniku.

kristijan olabavi malo jer ovo nema smisla.

kako češ englezu korigirati oglas ako ga ostavi na oglasniku isto kao nekome koji je iz splita ili varaždina.

ne nego češ preskočiti oglas i okrenuti glavu jer samo tako se širi populacija ovog foruma.
da smo bili u početku tako strogi kao ti sada za tri godine nebismo imali ni polovicu članova od sadašnjeg broja.

svi mi pišemo i govorimo hrvatski i to je točno ako si iz zagorja pomuči se naučiti štokavicu/čakavicu i ostala narječja u hrvatskoj jer ako izvinite dalmoš mora znati knjiž
evni hrvatski moraš i ti ali sve više nam narječja ulaze u pore života zato prilagodi se.
čovjek je prilagodljivo biče a ne željezna šipka.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: tema jezik pisanja po forumu
« Odgovori #1 : 03 Ožujak, 2009, 11:43:28 »
mene taj dio ne interesira..

jedino me interesira ovo i to se mora postovati :
1. cilj oglasa je da bude razumljiv , mora se znati sto se prodaje i po kojim uvjetima bez mogucnosti zabune !
2. oglas ima svoje "detalje" koje mora sadržavati (cijena itd..)

 :sign201:

Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: tema jezik pisanja po forumu
« Odgovori #2 : 03 Ožujak, 2009, 11:56:02 »
i idemo ovako a to se tiče knjiženog pisanja po forumu a naročito u oglasniku.

kristijan olabavi malo jer ovo nema smisla.

svi mi pišemo i govorimo hrvatski i to je točno ako si iz zagorja pomuči se naučiti štokavicu/čakavicu i ostala narječja u hrvatskoj jer ako izvinite dalmoš mora znati knjiž
evni hrvatski moraš i ti ali sve više nam narječja ulaze u pore života zato prilagodi se.
čovjek je prilagodljivo biče a ne željezna šipka.

Zato svi dođite u Slavoniju da naučite pričat standardnim hrvatskim jezikom!! :D  Nisam za brisanje oglasa ako su oni razumljivi ali ako nisu, prvenstveno poslat PM oglašivaču da izmjeni oglas da bude razumljiv. Ako to ne napravi, slobodno brisati.

Offline Shema

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Skuta?a
Odg: tema jezik pisanja po forumu
« Odgovori #3 : 03 Ožujak, 2009, 20:37:49 »
došla maca na vratanca

al vjerojatno ce i sad govoriti da smo mi u krivu a ne on

respect care\o/

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: tema jezik pisanja po forumu
« Odgovori #4 : 03 Ožujak, 2009, 20:43:15 »
daj mrcina nemam rijeci...rijesimo sve i odna opet padobranac uleti...da tak moram rec. Neznam cemu ovo sad opet al i dalje stojim pri svojem...oglas nek bdue na hrv. standardnom jeziku, i amen! Za drugo me peče lijevo jaje! Nek pise ko oce i turski, ne dira me! Al oglas nek bude razuman!

A ti shema ne podjebavaj...

Offline Shema

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Skuta?a
Odg: tema jezik pisanja po forumu
« Odgovori #5 : 03 Ožujak, 2009, 21:16:37 »
Ti neznaš razliku između pojma "razuman" i "standardni knjizevni jezik"...  :sad3:

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: tema jezik pisanja po forumu
« Odgovori #6 : 03 Ožujak, 2009, 21:32:13 »
da se ne ponavljam :

Citat:
1. cilj oglasa je da bude razumljiv , mora se znati sto se prodaje i po kojim uvjetima bez mogucnosti zabune !
2. oglas ima svoje "detalje" koje mora sadržavati (cijena itd..)

..jezik nije bitan, bio on bosanski, slovenski, srpski, varijacija hrvatskoga, ili engleski ili bilo koja varijacija ne temu, dok god se postuju razumljivost i pravila oglasnika  :glasses9:

..namjerno zajebavanje i podjebavanje s jezicima i slicno u oglasniku  - zabranjeno  :nono:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: tema jezik pisanja po forumu
« Odgovori #7 : 03 Ožujak, 2009, 23:57:15 »
kiki ako ces tako po tome sta se govori na nacionalnoj televiziji .. 90% njih govori kaj itd... tako da


meni je ok da brises postove koji nisu po pravilima al nemos ti bojkotirat cakavsko narijecje jer ti se ne svidja...
ti pisi zagorski ko ti smeta... ja san te razumia 80% toga, ostalo bi skuzia iz konteksta..

:):)


nhf :):)


SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: tema jezik pisanja po forumu
« Odgovori #8 : 04 Ožujak, 2009, 08:16:39 »
oglas nek bdue na hrv. standardnom jeziku, i amen!

možda neko nezna hrvatski standardni jezik  :toothy9:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: tema jezik pisanja po forumu
« Odgovori #9 : 04 Ožujak, 2009, 09:41:20 »
ja mislim da se vi svadate oko gluposti...ja oduvijek pricam standardni hr ali kako sam s mora znam i cakavski ali neznam zagorski i ostala narijecja pa mi ne smeta kad neko tako prica...jbt pa nece valjda sad doc pravilo da se ne smije pisat kako inace pises...bez uvrede ali meni je to bzvz

Offline Bruno1990

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2897
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: KBC replica
Odg: tema jezik pisanja po forumu
« Odgovori #10 : 04 Ožujak, 2009, 11:26:55 »
kako onda ovi na stranim forumima npr. (njemackom forumu skutera) pise neki portugalac... on sigurno ne pise na portugalskom pokusava se prilagodit onom jeziku drzav..makra morao koristiti google translate  :icon_thumright:

naravno ne radi se tu na nasem forumu o strancima iz španjolske..češke, itd itd... ovako kako je sada neka i ostane.. s vremenom če i stranci dolaziti  :headbang:
Frajer pere zube petardama ...

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: tema jezik pisanja po forumu
« Odgovori #11 : 04 Ožujak, 2009, 12:13:15 »
ja mislim da se vi svadate oko gluposti...ja oduvijek pricam standardni hr ali kako sam s mora znam i cakavski ali neznam zagorski i ostala narijecja pa mi ne smeta kad neko tako prica...jbt pa nece valjda sad doc pravilo da se ne smije pisat kako inace pises...bez uvrede ali meni je to bzvz
jedna od pametnih u ovoj temi.
pa ljudi božiji od kud će jedan dalmatinac ili bosanac znati književni hrvatski jezik 100% točno?
a da sad ne govorimo o članovima iz susjednih zemalja kojih ima ovdje dosta na forumu!
nek srbin piše svoje bre isto kao i dalmatinac ća. a bosancu nećeš istjerati ono BOLAN da si bog.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: tema jezik pisanja po forumu
« Odgovori #12 : 04 Ožujak, 2009, 12:15:13 »
tocno tako i mislim da uopce nebi trebalo raspravljat o tome...neka svako pise kako zna, a to dal ce se neko potrudit da napise sto razumljivije to je njegova stvar... :dontknow:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: tema jezik pisanja po forumu
« Odgovori #13 : 04 Ožujak, 2009, 12:38:52 »
Srpski, bosanski, i dalmatinski. To su ipak 3 različita jezika  :icon_biggrin:

Po meni postoje rijetki pojedinci koje ja stvarno ne razumijem. Među njima je netko bio na dalmatinski pričao. Prije sam shvatio sanatoriuma iz Makedonije nego njega. Ja sam za to da se svi držimo istog jezika sa malim varijacijama na temu, ali sad da bumo ve zde na zajgorski pripovedali to nam nikak nejde u prilog isto kao ni na čisti dalmatinski.

Trebalo mi je dosta vremena da shvatim kaj su šušte, centralina, kugle... Al bilo bi u redu kad bi svi imali istu terminologiju u upotrebi  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: tema jezik pisanja po forumu
« Odgovori #14 : 04 Ožujak, 2009, 12:42:25 »
opet kazem to je stvar osobe koja pise...znaci ako neko cijeni ekipu na forumu onda ce se valjda malo potrudit kolko tolko napisat razumljivo za svih a ako nece ne mozemo ga prisilit da on pise tako i tako ako nece... :dontknow:

Offline 180fxr

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2139
  • Spol: Muški
  • MF team- - 091/5983/707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: SP180 & VXR180
Odg: tema jezik pisanja po forumu
« Odgovori #15 : 04 Ožujak, 2009, 13:35:38 »
mrcina svaka cast na prvom post-u io upravu si... i je vrag te jebi kiki nej brisat to bezveze....
PRODAJEM TUNING I STYLING DIJELOVE ZA SVE SKUTERE    (PM,MSN)

            

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: tema jezik pisanja po forumu
« Odgovori #16 : 04 Ožujak, 2009, 14:55:53 »
jedna od pametnih u ovoj temi.
pa ljudi božiji od kud će jedan dalmatinac ili bosanac znati književni hrvatski jezik 100% točno?
a da sad ne govorimo o članovima iz susjednih zemalja kojih ima ovdje dosta na forumu!
nek srbin piše svoje bre isto kao i dalmatinac ća. a bosancu nećeš istjerati ono BOLAN da si bog.

TO JE ZALOSNO AKO NEZNA!!! To je u najmanju ruku za plakat...to govori o obrazovanju najbolje o covjeku!

Ja sam rođen u Zagorju, zivim tu al pricam razumljivo...ak mogu ja, mogu i drugi

I ja nist ne brisem, samo ispravljam...nisam niakd ispravio ni izbriso nista bezveze...samo ispravljam...a opet, razliku neki ne kuze u brisanju i ispravljanju!

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: tema jezik pisanja po forumu
« Odgovori #17 : 04 Ožujak, 2009, 16:13:56 »
Treba razlikovat književni jezik od standardnog jezika  :toothy10: Uglavnom svađate se bezveze, jer se ljudi trebaju prilagodit jeziku na kojem se piše na forumu, probat izbjegavat dijalekte, narječja i sl. Pogotovo u oglasima.

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: tema jezik pisanja po forumu
« Odgovori #18 : 04 Ožujak, 2009, 16:21:33 »
Treba razlikovat književni jezik od standardnog jezika  :toothy10: Uglavnom svađate se bezveze, jer se ljudi trebaju prilagodit jeziku na kojem se piše na forumu, probat izbjegavat dijalekte, narječja i sl. Pogotovo u oglasima.

Eo pametan covjek! Zna o cem pricam...i ko moderator me razumije!

Offline divljakusa

  • jesam zensko......ili ne
  • jesam zensko......ili ne
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1462
  • Spol: Ženski
  • najlakŠe je pametowat...a ne sudjelowat!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: zip,quad, kawasaki
  • MojSetup: polini
Odg: tema jezik pisanja po forumu
« Odgovori #19 : 04 Ožujak, 2009, 16:45:52 »
swaka Čast mrcini kaj je owo napisao....i iskreno neki modowi owdje glume Bogowe....btw....kiki....iŠla sam proČitat nekoliko twojih postowa.....i prawops ti je fakat u banani i to u rijeČima di prwoŠkolci znaju kaj se kak piŠe....

mislim da je dowoljno da to swi razumijemo....a prawopis i knjiŽewnost ostawimo u Školi....xD
:)"""""Z I P O L I N A""""":)