Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Termostat / Nrg MC2  (Posjeta: 1061 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kenny

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 424
  • Spol: Muški
  • < < < - > > >
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: NRG
Termostat / Nrg MC2
« : 15 Veljača, 2009, 10:29:51 »
Nedavno mi je zaribo kit , pa mi je frend stavio 50ccm termo grupu , i kad ju je stavljo maknuo je termostat.
Sad nema sanse da se zagrije pogotovo kad je hladno vrijeme. Ostavim ga da radi na mjestu 10 min a kazaljka za temp. se niti ne pomakne. Tek se nakon duže vožnje malo digne u polozaj koj je na slici:



Mislim da mu to bas i nije prava radna temperatura... Prije mi je kazaljka u vožnji dolazila do pola , do sredine , a sad upola manje nego prije.
Moze li mu šta naškodit ako ne radi na pravoj temp. ? Ko ima nrg-a ko ja nek mi kaze kolika mu je normalna tem. u voznji kad je zagrijan.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Termostat / Nrg MC2
« Odgovori #1 : 15 Veljača, 2009, 10:34:07 »
Stavi komad kartona ispred kilera, neka prekrije manje od pola povrsine... trebas isprobavati jer meni na aeroxu treba oko 50% biti prekriven da bi imao normalnu radnu temp. po ovom vremenu. Jer voznja sa "hladnom" masinom je stetna i skracuje vijek motoru.

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Termostat / Nrg MC2
« Odgovori #2 : 15 Veljača, 2009, 11:53:56 »
oko sredine mi je normalna temp

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Termostat / Nrg MC2
« Odgovori #3 : 15 Veljača, 2009, 12:38:20 »
pa zasto je maknuo termostat, termostat je tu da cirkulira vodu kroz hladnjak kad dode do radne temp i pocne rast, termostat je odrzava na toj temp, ovako ti stalno cirkulira kroz hladnjak i hladi se, jos po ovom vremenu ni sa termostatom se nece zagrijat.
vrati termostat.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: Termostat / Nrg MC2
« Odgovori #4 : 15 Veljača, 2009, 15:39:35 »
meni je po ljeti normalna temp. malo prie sredine, a sad po zimi pola od pola  :toothy11:

Offline Kenny

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 424
  • Spol: Muški
  • < < < - > > >
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Termostat / Nrg MC2
« Odgovori #5 : 19 Veljača, 2009, 12:28:21 »
oko sredine mi je normalna temp

E daj mi reci kolika ti je bila normalna temp. dok nisi imo kit??  Po meni bi temp. sa kitom i sa 50cc trebala bit odprilike ista,ispravite me ako grijesim ??

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Termostat / Nrg MC2
« Odgovori #6 : 19 Veljača, 2009, 12:45:41 »
Po meni bi temp. sa kitom i sa 50cc trebala bit odprilike ista,ispravite me ako grijesim ??

da, ista/slicna bi trebala biti. Svakako ne manja od 50 niti veca od 90 stupnjeva za dugotrajnost termo grupe

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Termostat / Nrg MC2
« Odgovori #7 : 19 Veljača, 2009, 14:11:30 »
E daj mi reci kolika ti je bila normalna temp. dok nisi imo kit??  Po meni bi temp. sa kitom i sa 50cc trebala bit odprilike ista,ispravite me ako grijesim ??
da slicno je bilo, isto zapravo..