Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kit Polini Sport / Zaribo!  (Posjeta: 4657 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kenny

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 424
  • Spol: Muški
  • < < < - > > >
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: NRG
Kit Polini Sport / Zaribo!
« : 14 Veljača, 2009, 20:13:55 »
Zaribo mi kit *ebemu... vozio sam na ravnici pod ful gasom i samo se odjednom motor ugasio... stao ja sastrane , temperatura je bila na normali... zvao frenda , probali promjenit svjecicu i jos par sitnica... ne pali... kurbla nije zakoÄŤena , probali stavit prst na rupu od svjeÄŤice i zakurblat kad ono nema kompresije... odveo skuter do frenda on skinuo glavu i cilindar kad ono fali komadić klipa odmah uz rub , i malo cilindar ošteÄŤen - zaribo  :binkybaby:  Neznam zasto , jer prije manje od 1000 km stavljene nove karike... karike su ostale cjele samo sto su se stopile s klipom... bez ulja nisam ostao kad mi je zaribo , niti je temperatura skoÄŤila u crveno...lamelice nisu pukle , pumpa ulja radi... nemam pojma zasto je zaribo..

Ali prije jedno mjesec dana sam imao jednu sumnjivu situaciju. Gorila mi je lampica od ulja , i dao sam frendu đir. I on vozi na ful gasu ja iza njega na njegovom kad ono krepa mu moj skuter... temperatura normalna.. nisam znao sto je ali sam znao da mi je ulje pri kraju jer je lampica gorjela. Otisli mi do benzinske , kupili ulje , nasuli u spremnik , sacekali malo da se skuter ohladi , zakurblali par puta i upalio je , i radio skroz normalno ko i inace... Od tada do kad mi je zaribo proslo je više od mjesec dana , i u to vrijeme proso sam dosta km. i vozio ga normalno i radio je ko i da nista nije bilo...
Pitanje je sad: jeli moguce da ako je tada ostao bez ulja, da mu se nešto malo oštetilo klip ili šta več , pa da sam ja jos mogo vozit normalno neko vrijeme dok mi nije skroz zaribo ? I napominjem temperatura mi nije skocila ni taj put , a mislim da kad motor ostane bez ulja , prvo sto se desi je da skoči temp. , jelda ?

Ajde majstori sve teorije su dobrodošle !

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Kit Polini Sport / Zaribo!
« Odgovori #1 : 14 Veljača, 2009, 20:54:54 »
pumpa ulja radi... nemam pojma zasto je zaribo..



da ti nije pukao mikroremen pa si samo mislio da ti pumpa radi ??

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Kit Polini Sport / Zaribo!
« Odgovori #2 : 14 Veljača, 2009, 20:56:24 »
da ti nije pukao mikroremen pa si samo mislio da ti pumpa radi ??
da je puka mikroremen nebi ni vodena radila...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kit Polini Sport / Zaribo!
« Odgovori #3 : 14 Veljača, 2009, 20:59:21 »
Imas li slike klipa? Koji si frgic imao, 17.5? Koji tocno model i koja je dizna u njemu bila?

Offline Kenny

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 424
  • Spol: Muški
  • < < < - > > >
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Kit Polini Sport / Zaribo!
« Odgovori #4 : 14 Veljača, 2009, 20:59:45 »
mikroremen je na mjestu. VeÄŤ je gore 50 ccm termo grupa i sve radi , skuter vozi.

Offline Kenny

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 424
  • Spol: Muški
  • < < < - > > >
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Kit Polini Sport / Zaribo!
« Odgovori #5 : 14 Veljača, 2009, 21:02:57 »
Imas li slike klipa? Koji si frgic imao, 17.5? Koji tocno model?

nemam slike , cjeli kit mi je kod frenda koj ga je rastavljo. Da , imao sam i još imam dell 17,5 , dizna 78... mislim da je phva ali nisam siguran. Jeli piše na karbu? ako piše pogledat cu sutra. btw kupio sam ga od neer-a , pa ako neer ovo čita nek napise koj je model tocno...ako se sječa...

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Kit Polini Sport / Zaribo!
« Odgovori #6 : 14 Veljača, 2009, 21:04:22 »
mislim da je phva ED al nisam siguran,ako je onda je isti ko sto ti imas SLow
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kit Polini Sport / Zaribo!
« Odgovori #7 : 14 Veljača, 2009, 21:06:18 »
Jesi imao gljivu?

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: Kit Polini Sport / Zaribo!
« Odgovori #8 : 14 Veljača, 2009, 23:51:33 »
vjerojatno se ona bio jako zagrijao pa se svojstva klipa mozda promijenila i vise nije bio otporan na visoka opterecenja  :dontknow:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Kit Polini Sport / Zaribo!
« Odgovori #9 : 15 Veljača, 2009, 00:01:33 »
meni kad je bio zaribo serijala termo grupa...ovak je prvo bilo..isto se ugasio an full gasu jednom ali nije osto bez ulja i slicno nego se ugasio jednostavno jer sam ja ujutru pola 7 izvuko skuter upalio odma full gas ...ugasio se poslije kilometar....poslije toga sam osjetio da slabije vuce skuter i nije to to...iso je on isto po satu ali je slabije ubrzavo ..jednostavno se osjetio pad snage....poslije mjesec dana mozda...samo je nesto zazvonilo..ugasio se skuter i to je to :D kad sam skino pola klipa fali :) tako da je i tebi moguce..kad je zaribo  bez ulja da se ostetio klip ili sta vec i polako se kroz tih mjesec sve vise i vise ostecivalo dok nije dao svoje....frend je jedan cak 5-6 puta palio skuter bez ulja i voze i prelazio po mozda 700 m...upali ga predje 700 m ugasi se motor...i sve tako..namjetno jer se bio iznerviro..nakraju kad smo skinuli cilindar i klip sve istopljeno unutra hehe :D
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Kit Polini Sport / Zaribo!
« Odgovori #10 : 15 Veljača, 2009, 00:27:13 »
jel ti bilo zraka u crivu od ulja?
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Kit Polini Sport / Zaribo!
« Odgovori #11 : 15 Veljača, 2009, 03:13:01 »
jesi gledo boju svjećice?
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kit Polini Sport / Zaribo!
« Odgovori #12 : 15 Veljača, 2009, 08:14:33 »
klip može puknuti i sam od sebe..
često se događa da ljudi stave novi klip na rabljeni cilindar koji je malo potrošen pa ima "zub" a novi klip sa karikama ide višlje..
ili se događa da nove karike nisu iste ko na original klipu, npr, na malossi sport klipu vidio sam dve vrste karika..
sa ovakvim rubom i ukošenim
ako je prije bila karika sa ukošenim rubom, a sad stavljaš sa ravnim, rub nove karike može zappeti za rub na cilindru

ali pretpostavljam da se cyl kod ispuha pregrijao i tamo zacvikao to se najčešće događa.. zbog nepoštelanog karba kod naglog oduzimanja gasa..

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Kit Polini Sport / Zaribo!
« Odgovori #13 : 15 Veljača, 2009, 09:08:03 »
da mu nije dolazilo pre malo ulja

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: Kit Polini Sport / Zaribo!
« Odgovori #14 : 15 Veljača, 2009, 11:33:38 »
ja mislim da nije montaža termo grupe dobro obavljena... :dontknow:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Kit Polini Sport / Zaribo!
« Odgovori #15 : 15 Veljača, 2009, 11:37:01 »
pa ako ga je vozio toliko dugo, vjerojatno je montirano sve ok... ako je bio na rezervi ulja i vozen moguce da je povukao zrak, i nije dovoljno ulja dolazilo poslije... da li ti je pocelo smrdjeti na spaljenu lamelu kada se sada ugasio...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Kit Polini Sport / Zaribo!
« Odgovori #16 : 15 Veljača, 2009, 13:06:44 »
pa ako ga je vozio toliko dugo, vjerojatno je montirano sve ok... ako je bio na rezervi ulja i vozen moguce da je povukao zrak, i nije dovoljno ulja dolazilo poslije... da li ti je pocelo smrdjeti na spaljenu lamelu kada se sada ugasio...
ako je tak smrdio onda i jest spalio al remen meni se to događalo prije, crni dim iz dekla ili sivi ide... zbog čega to bude? meni struja nije valjala
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Kit Polini Sport / Zaribo!
« Odgovori #17 : 15 Veljača, 2009, 13:22:04 »
klip može puknuti i sam od sebe..
često se događa da ljudi stave novi klip na rabljeni cilindar koji je malo potrošen pa ima "zub" a novi klip sa karikama ide višlje..
ili se događa da nove karike nisu iste ko na original klipu, npr, na malossi sport klipu vidio sam dve vrste karika..
sa ovakvim rubom i ukošenim
ako je prije bila karika sa ukošenim rubom, a sad stavljaš sa ravnim, rub nove karike može zappeti za rub na cilindru

ali pretpostavljam da se cyl kod ispuha pregrijao i tamo zacvikao to se najčešće događa.. zbog nepoštelanog karba kod naglog oduzimanja gasa..
potpis na ovo....kod mene kad je puko klip otiso sam uzeo nov piaggio klip stavio i preso cca snjim 1000km smjesa je ok bila sve ok...ali kad sam skino klip...klip je ostecen na jednom djelu..karike na jednom djelu istanjene skroz...a i na cilindru se vidi jedan ris gdje su se tanjile karike...uglavnom klip i karike imaju 1000km a izgledaju kao da im je 20000km....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Kenny

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 424
  • Spol: Muški
  • < < < - > > >
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Kit Polini Sport / Zaribo!
« Odgovori #18 : 15 Veljača, 2009, 14:50:47 »
pa ako ga je vozio toliko dugo, vjerojatno je montirano sve ok... ako je bio na rezervi ulja i vozen moguce da je povukao zrak, i nije dovoljno ulja dolazilo poslije... da li ti je pocelo smrdjeti na spaljenu lamelu kada se sada ugasio...

nista nije smrdjelo , niti je bilo dima

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Kit Polini Sport / Zaribo!
« Odgovori #19 : 15 Veljača, 2009, 18:14:25 »
nisam mislio na remen spaljeni, nego kada ostane bez ulja , nema podmazivanja i, tada pocne se cuti kao spaljena lamela i ode cilindar jer nema podmazivanja
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta