Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije  (Posjeta: 3765 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jgo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije
« : 14 Veljača, 2009, 09:30:10 »
Bok,

ovako imam specifičan problem sa Yamahom Neos 2004, kada se zagrije ne vuće kod dodavanja gasa, ali samo u situacijama kada se nakratko oduzme gas i ponovno doda gas, npr. kada se sa mjesta odmah da ful gas i ne smanjuje se dok ne postigne 65 km/h sve super, međutim kada se ubrza recimo na 40 km/h i onda se na trenutak oduzme gas i brzina padne recimo na 25 km/h i proba se ponvno dati gas onda se uguši, e onda ubrzanje traje abnormalno sporo, i ne pomaže oduzimanje i ponovno dodavanje gasa, nego ona stara strpljen spašen dok opet ne postigne neku brzinu na kojoj jednostavno opet počne dobro ubrzavati.

Na skuter je sve serijski skinute blokade i učinjeno sljedeće:

1. očišćen i poštelan fergazer nekoliko puta, smjesa moglo bi se reći savršena po boji svjećice
2. prekontrolirane karike, cilindar, klip sve u okviru dozvoljenih odstupanja koje imam u repair manualu (odmah zamjenjen dihtung između glave i cilindra i cilindra i bloka) moglo bi se reći da nakon 16000 km na navedenim elementima nema odstupanja
3. prekontrolirana svjećica, struja sve super
4. zamjenjene rolice, remen, feder variomata i federi spojke
5. prekontrolirana vakum pumpa goriva (šprica ko luda :))
6. prekontrolirani spojevi i gumeni elementi od fergazera do usisnih lamelica, od filtera zraka do fergazera i nigdje se ne vidi nekih većih napuknuća kroz koje bi vukao dodatni zrak

inače posjetio sam nekoliko ovlaštenih Yamaha servisa (2 komada) i neovlaštenih Yamaga servisa (2 komada, ali ovlaštenih za druge proizvođače) i uvijek ista stvar, prvo svi okrive fergazer uredno ga skinu očiste kao poštelaju i kažu to je to, naravno nakon 15tak minuta vožnje (kada se zagrije) opet sve isto. Zato i radim sada sve sam jer mi se vise neda ostavljati skuter po nekoliko dana na servisu da bi opet došao po njega i opet sve isto sam ošto sam lakši za 200 kn.

Najviše me buni taj problem što kada skuter ubrzava sa mjesta sve super, međutim kod oduzimanja i ponovnog dodavanja gasa on se uguši i to samo kada se zagrije, inače kada je hladan i u procesu zagrijavanja sve super.

Dali je netko imao sličnih problema i što još da prekontroliram.

Unaprijed hvala na svakom savjetu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije
« Odgovori #1 : 14 Veljača, 2009, 10:00:08 »
Ovo mi zvuči kao klasična minarellijeva boljka, voziš se i kad brzina padne na cca 25kmh navineš gas i on ne ubrzava kak treba, odnosno ne diže okretaje. To se da rješit sa pola grama lakšim rolicama ali potencijalno je nemoguće to rješiti u potpunosti. Ajmo reć da Malossi Multivar sredi taj problem malo bolje ali sve ima svoje prednosti i mane. Ako si u prilici probaj tvrđi centralni feder (bijeli ili čak možda žuti malossi) pa vidi kako ti se sviđa dobiveno  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline jgo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije
« Odgovori #2 : 14 Veljača, 2009, 10:59:28 »
e to je jedan od mehaničara i napravio stavio je pola grama lakše rolice, ali svejedno isto. Problem je u tome što bi bilo super da on za to vrijeme i sporije ubrzava, ali da se bar osjeti da ubrzava međutim, on se ponaša tako da se čini kao da ili nema goriva, ili kao da nema dovoljno zraka, ono kao cut off jednostavno se osjeti kako moto ne vuće.

E da i išao sam danas pogledati svjećicu jer je počeo jučer hladan zezat i svjećica je relativno mokra.

Sada bi se jednostavno moglo opisati ponašanje kod ubrzavanja sve super kada nema oduzimanja gasa, međutim kod oduzimanja i ponovnog dodavanja bez obzira pri kojoj brzini desi se cut off jednostavno se motor ponaša kao da nema dovoljno zraka ili goriva, ili se zna dasiti da počne ubrzavati i onda se u jednom trenutku desi cutt off.

Što mislite jel bi mogle biti usisne lamelice.

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije
« Odgovori #3 : 14 Veljača, 2009, 11:05:02 »
pa jel trokira ili se gusi??
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije
« Odgovori #4 : 14 Veljača, 2009, 11:55:21 »
Rekao bih da te nesto zeza u prijenosu, mekan centralni feder koji je preslab da skrati prijenosni omjer pri oduzimanju gasa i preporucujem TOP performances remen na tom skuteru jer je nesto duzi i kvalitetniji od serijskog, mozes samo dobiti na performansama.

Ili 2. opcija:

Sto se tice frgica, vjerojatno imas Gurtner 12 o kojem neznam bas puno, njega sam trpio manje od 10 dana  :icon_puke_r:  :toothy11: ...
« Zadnja izmjena: 14 Veljača, 2009, 11:58:45 SlowRider »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije
« Odgovori #5 : 14 Veljača, 2009, 13:21:28 »

Sada bi se jednostavno moglo opisati ponašanje kod ubrzavanja sve super kada nema oduzimanja gasa, međutim kod oduzimanja i ponovnog dodavanja bez obzira pri kojoj brzini desi se cut off ...


...Što mislite jel bi mogle biti usisne lamelice.

Baš sam te to htio pitati. U kakvom su stanju lamelice? Ako ih imaš još uopće  :toothy3: Ako su u stanju mirovana malo raširene onda ih okreni i to bi trebalo privremeno rješiti problem.
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline jgo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije
« Odgovori #6 : 14 Veljača, 2009, 13:35:57 »
pa jel trokira ili se gusi??

pa ubiti se guši, znači napravi cut off i onda ugušeno ubrzava (ako se to može nazvati ubrzavanje).

Offline jgo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije
« Odgovori #7 : 14 Veljača, 2009, 13:42:04 »
Baš sam te to htio pitati. U kakvom su stanju lamelice? Ako ih imaš još uopće  :toothy3: Ako su u stanju mirovana malo raširene onda ih okreni i to bi trebalo privremeno rješiti problem.

Novi updejt :)

motor radi savršeno, ubrzava na svim područjima, uzbrdica, nizbrdica i tome slično, na ravnom oko 70km/h po satu, e sada rješenje je bilo zatvaranje ulaza na airbox-u za 1/3 sa izolirbandom, izgleda da vuće od nekud dodatni zrak, e sada od kuda jel zna netko kako to provjeriti na jednostavan način. U biti sada cijelo vrijeme radi u nekom režimu čoka, bio hladan ili vruć. Vozilo sam se 30tak minuta ide još bolje kad se zagrije kako, međutim htjeo bi to rješiti onako kako spada, a ne sa komadom izolirbanda. Sada čak i bolje pali kada je hladan (nakon 1 sata na 4 C).

Ima li tko kakav hint što bi još mogli biti.

Jura.

Offline jgo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije
« Odgovori #8 : 14 Veljača, 2009, 13:46:14 »
Rekao bih da te nesto zeza u prijenosu, mekan centralni feder koji je preslab da skrati prijenosni omjer pri oduzimanju gasa i preporucujem TOP performances remen na tom skuteru jer je nesto duzi i kvalitetniji od serijskog, mozes samo dobiti na performansama.

Ili 2. opcija:

Sto se tice frgica, vjerojatno imas Gurtner 12 o kojem neznam bas puno, njega sam trpio manje od 10 dana  :icon_puke_r:  :toothy11: ...

Izgleda da nije prijenos, sa onim rješenjem kojim sa napisao (izolir traka prekriva 1/3 ulaza u Airbox ) na uzbrdicama sve super ubrzava na guši se i sve super, istina za Gurtner 12 (YP12) koliko sam uspio poloviti po forumima izgleda da je to nužno zlo koj je Yamaha upotrijebila.

Inače sam dosta zadovoljan sa skutom kompletno, išao sam sa njim Zagreb-Pag i to dolje na Paški most, ok brzina je bila max 70 km/h po ravnom, ali sam sve obavio bez greške, iako je skuter sa zračnim hlađenjem.

Ali evo počeo je zezati.


Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije
« Odgovori #9 : 14 Veljača, 2009, 13:56:54 »
Izgleda da nije prijenos, sa onim rješenjem kojim sa napisao (izolir traka prekriva 1/3 ulaza u Airbox ) na uzbrdicama sve super ubrzava na guši se i sve super, istina za Gurtner 12 (YP12) koliko sam uspio poloviti po forumima izgleda da je to nužno zlo koj je Yamaha upotrijebila.

Inače sam dosta zadovoljan sa skutom kompletno, išao sam sa njim Zagreb-Pag i to dolje na Paški most, ok brzina je bila max 70 km/h po ravnom, ali sam sve obavio bez greške, iako je skuter sa zračnim hlađenjem.

Ali evo počeo je zezati.



Znaci ovo pod 2, frgic  :toothy3:. Tesko je otkriti problem preko foruma, uzivo se to otkrije puno brze.




Offline jgo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije
« Odgovori #10 : 14 Veljača, 2009, 14:10:30 »
Znaci ovo pod 2, frgic  :toothy3:. Tesko je otkriti problem preko foruma, uzivo se to otkrije puno brze.

Je, ali frgic je ociscen, postelan na tvornicke postavke i kada je ulaz airboxa zatvoren za 1/3 tada je sve super. Znam da je uzivo sve lakse, zato sam pri pojavi simptoma zbog nedostatka vremena nisam sam rjesavao vec sam ga furao u servis, međutim kada mi 3 servisa vrate skuter sa istom dijagnozom: "prljav frgić, očistili smo ga sada je sve uredu, mora malo slabije vući jer ima 16000 km, do onoga nemoj dodavati naglo gas nego postepeno" i ja sjednem na njega i nakon 15 minuta opet isto, uzeo sam stvar u svoje ruke :toothy9:, i ajmo reći uspio u par sati diagnosticirati kvar i ok jedno vrijeme će izolirka poslužiti, ali želim u potpunosti rješiti problem, pa me zanima metoda kojom se pronalazi dodatni prolaz zraka u frgić ili nakon frgića. Stanje gumenih elemenata vizualno izgleda jako dobro.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije
« Odgovori #11 : 14 Veljača, 2009, 14:17:54 »
Spoji se manometar na usis, blok se hermeticki zatvori, napumpa se pritisak i gleda da li vremenom tlak unutra bude manji.

E sad, gdje ces i sa cime to napravit - ne znam.  ;D

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije
« Odgovori #12 : 14 Veljača, 2009, 15:03:49 »
Koja je dizna unutra?

Offline jgo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije
« Odgovori #13 : 14 Veljača, 2009, 16:52:48 »
Koja je dizna unutra?

Unutra je serijala tj. 74orka. Hm u biti mogao bi napraviti to da stavim veću diznu pošto imam viška zraka  :icon_biggrin:, ali me strah da vuče zrak nekud bezveze sa strane pa da ne usise neku glupost kojom bi smanjio vijek klipa/cilindra/radilice.

Offline jgo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije
« Odgovori #14 : 14 Veljača, 2009, 16:58:22 »
Spoji se manometar na usis, blok se hermeticki zatvori, napumpa se pritisak i gleda da li vremenom tlak unutra bude manji.

E sad, gdje ces i sa cime to napravit - ne znam.  ;D

Čak to i nije problem napraviti jer inače projektiram sustave za automatsko upravljanje tako da nije problem nabaviti precizan manometar i kod strojara istokariti element koji bi na sebi imao priključak za manometar i odgovarao bi promjeru gumenog elementa koji ulazi na blok, ali sam mislio da postoji neka jednostavnija metoda tipa sprejanje nekim sprejom po sumljivim elementima.

Ha nista mislim da ce izolirka neko vrijeme obavljati svoj posao. :toothy11:

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije
« Odgovori #15 : 14 Veljača, 2009, 17:04:42 »
mi inace kad slazemo skut provjerimo prirubnicu dal uvce fals pospricamo wd-om sumnjive djelove i ako se ler gas digne znaci da vuce to me hrga naucio hh a njemu cika hac rekao

Offline jgo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije
« Odgovori #16 : 14 Veljača, 2009, 17:16:06 »
mi inace kad slazemo skut provjerimo prirubnicu dal uvce fals pospricamo wd-om sumnjive djelove i ako se ler gas digne znaci da vuce to me hrga naucio hh a njemu cika hac rekao

Opet WD40, sta bi svijet bez WD40, dobro da ga za seks ne preporučuju :). Ok probat ću špricati sa njim pa javim što sam saznao.

Thnx.

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije
« Odgovori #17 : 14 Veljača, 2009, 18:28:43 »
Navodno da wd40 ostecuje kondome od latexa pa ga nije dobro koristit kao lubrikant.  :dontknow:

Offline pajs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 150
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: orij (split)
  • Moj Skuter: aeroxx
  • MojSetup: tp trophy 70
  • MojSpuh: ARROW
Odg: Yamaha Neos 2004 - ne vuće kad se zagrije
« Odgovori #18 : 15 Veljača, 2009, 13:28:49 »
meni je na prirubnici vuka zrak tamo na spoju sa karburatorom di je ona braga za stezanje. tamo j#bola pukotina i tesko se na oko vidila dok nisan skinija cilu prirubnicu. prigledaj to dobro....

...odaziva se na gas ko beskucnici na besplatni rucak...