Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: temperatura ispušnih plinova  (Posjeta: 1804 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
temperatura ispušnih plinova
« : 11 Siječanj, 2009, 23:32:07 »
evo bahuljam po attacku i naletim na ovaj tekst:
Abgastemperaturmesser Stage6
Absolut geniales Messgerät zum Abstimmen deines Motors & Vergasers zum Top Preis. EGT steht für Exhaust Gas Temperatur. Die Abgastemperatur wird in Echtzeit abgegriffen und angezeigt, dadurch ist ein Abstimmen des Vergasers leicht durch zu führen. Zu mageres Gemisch verbrennt bekanntlich zu heiß, bei zu fettem Gemisch erreichen die Abgase nicht die Temperatur. Kein schweißen notwendig ! Um eine optimale Leistungsausbeute des Motors zu erzielen gilt aus Faustregel: Die Zündkerze sollte Rehbraun sein. Durch weiteres runterdüsen wird die Leistung des Motors erhöht, die Zündkerze weisser und es kann zum Klemmer kommen. Ihr bedüst den Motor so Mager, bis Ihr auf einer geraden Strecke bei Vollgas ca. 650° angezeigt bekommt. Je nach Material kann man höher gehen, jedoch kann es hier zu einem einen Kolbenklemmer durch Überhitzung kommen, was Ihr mittels einer intrigierten Warnfunktion euch optisch anzeigen lassen könnt. Als Anzeigewert stehen euch 0 bis 1200° C zur Verfügung.

tu se opisuje ovaj termometar za mjerenje temperature ispušnih plinova!
kažu da je optimalna temperatura pri full gasu po ravnome oko 650° C, ako je tako onda bi jednostavnije bilo mjeriti temperaturu ispušnih plinova nego jebade oko skidanja svjećice nakon štelanja smjese ili mjenjanja dizne ili? jeli to netko već radio, imate li kakva iskustva s tim?

« Zadnja izmjena: 12 Siječanj, 2009, 00:13:47 robert »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: temperatura ispušnih plinova
« Odgovori #1 : 12 Siječanj, 2009, 01:28:39 »
kažu da je optimalna temperatura pri full gasu po ravnome oko 650° C, ako je tako onda bi jednostavnije bilo mjeriti temperaturu ispušnih plinova nego jebade oko skidanja svjećice nakon štelanja smjese ili mjenjanja dizne ili? jeli to netko već radio, imate li kakva iskustva s tim?

Optimalna je 650° C i to u cijelom rasponu otvora gasa. To je u praksi nemoguce dobit pa se gleda na full gasu jer bi tada trebala biti najvisa temperatura ako karb nije stvarno jako rastelan na manjim otvorima gasa.

Probusi se spuh na grani blizu cilindra, u rupu se montira sonda koja mjeri temperaturu plinova.
Ako je temperatura veca od 650° C onda treba stavit vecu dizu, a ako je manja onda manju dizu dok se ne dobije 650° C


Problem tog uredjaja je zapravo cijena obzirom da ga trebas samo jednom
« Zadnja izmjena: 12 Siječanj, 2009, 01:31:15 3alfa3 »

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: temperatura ispušnih plinova
« Odgovori #2 : 12 Siječanj, 2009, 09:50:46 »
ma znam da se u biti samo jednom treba i onda si miran! mene je više zanimalo ovo sa temperaturom nego aparat!

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: temperatura ispušnih plinova
« Odgovori #3 : 12 Siječanj, 2009, 10:00:06 »
Malo sam i ja to gledao i nekako mislim bilo bi lijepo to kupiti za fino stelanje karba  i odma se moze viditi na kojem otvoru gasa kakva je smjesa ...i u voznji na duzu kilometrazu za optimalniji rad motora.


Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: temperatura ispušnih plinova
« Odgovori #4 : 12 Siječanj, 2009, 10:38:18 »
da, samo na žalost je preskupo. nedam za to skoro 100 eura

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: temperatura ispušnih plinova
« Odgovori #5 : 12 Siječanj, 2009, 10:43:05 »
da, samo na žalost je preskupo. nedam za to skoro 100 eura

Istina ali oni koji cesto nesta tuniraju i mjenjaju ovo bi dobro doslo pogotovo za neka kemijanja gdje nitko nema jos iskusani recept kako i sta....

Cijena je velika ako mislis jednom koristiit na 50ccm ali ako imas 125ccm od cca 30.000kn onda nije lose za stelanje a moguca je primjena na stelanju i auta ,kako karb modela tako i sa ubrizgavanjem ...znaci primjena moze biti dostza velika....

Buduci da svako malo nesta stelam i podesavam kako na autu tako i skutu ovo mi se cini cak isplativo a s mirom cu znati kako mi stroj dise....

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: temperatura ispušnih plinova
« Odgovori #6 : 12 Siječanj, 2009, 10:46:01 »
tu si u pravu, za nas smrtnike sa 50ccm se ne isplati baš ako nemamo neke high end strojeve ili kao što kažeš neke 2t jurilice

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: temperatura ispušnih plinova
« Odgovori #7 : 12 Siječanj, 2009, 10:55:46 »
e da jos jedna bitna stvar ...pravilnim stelanjem pomocu mjerenja temperature onda bi se nekim clanovima foruma smanjila potrosnja za 50%  :jerk: i kroz godinu dana bi isplatili takav uredjaj..  :icon_biggrin:

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: temperatura ispušnih plinova
« Odgovori #8 : 12 Siječanj, 2009, 10:57:30 »
Kupiš si nešto ovakvo :D
Mjeri u rasponu od -200 do 1370 celzija.



Cijena prava sitnica, oko 100€.

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: temperatura ispušnih plinova
« Odgovori #9 : 12 Siječanj, 2009, 11:00:15 »
 :icon_thumright: ma cijana svih tih uredjaja ti je u pravilu oko ili nesto malo manje 100€ tako da samo biraj koji ti je ljepsi i ima veci radni raspon....

Korisno je npr i kod paljenja da se prati kada  temp ispuha dodje na radnu temperaturu za pocetak voznje....

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: temperatura ispušnih plinova
« Odgovori #10 : 12 Siječanj, 2009, 11:05:19 »
Evo jos jedna primjerna ... nije vezana uz skutere ali eto buduci da je zima i stalno se prica o tome ..... efikasnje ili optimalnije sagorjevanje peci za grijanje ,tj uskladjivanje protoka zraka kroz pec i plina ,nafte ili drva ovisno ....

Al to je malo drugacije ,ne ide po pravilu 650 C nego malo drugacije jer brzina izgaranja ovisio kolicini zraka ,pa je povezano brzina izgaranja i teperatura....

Dalo bi se nesta i isprogramirati kao promjenjivi ventil za protok da drzi temp konstantnu sa dodavanjem gorive tvari jer se tada mjenja omjer zraka...

Jbt. moram se ljeciti.....sada bi peci tunirao  :toothy12: