Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: radilica---base setup  (Posjeta: 5562 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #20 : 14 Prosinac, 2008, 19:14:06 »
ej odlucio sam narednu sezonu stavjam: Malossi sport 70cc , Tecnigas Next-r , karb Keihin Pb 17mm ( dizna je 88 sto je dovolno ) rolne 6-6.5g ( fabricki 8.5g) oprugice +30% centralna opruga +15% 
 
sta mislite dali so ovaj setup bi isao oko 95-98km\h

skut je kymco super 9

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #21 : 14 Prosinac, 2008, 20:58:19 »
ajde dajte neko mislenje na pitane u vezu setap gore

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #22 : 14 Prosinac, 2008, 22:32:58 »
a gle ti to sve pitas koliko bi isao tocno u km :icon_biggrin:,kad to sve stavis moze da neide opce kako bi trebao ic,ovisno ti je sve o stelanju inace setup je ok.
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #23 : 14 Prosinac, 2008, 22:38:41 »
Nema tu pravila, bude nebude. Probaj!

Ubrzanje bude sigurno drastično jače  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #24 : 14 Prosinac, 2008, 23:08:02 »
pa stavitcu i spuh ali malo kasnije prvo cu ovaj setup

Nećeš puno dobiti na performansama sa malossi sportom ako ostane serijski spuh tako da je bolje sve odmah staviti :icon_thumright:

pa sad mi ide oko 76-78km\h nadam se da tad ce ide oko 86-88km\h a ako stavim i spuh da ce ideti oko 96-98km\h
ako staviš malossi sport i rezonantni spuh iće 90kmh

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #25 : 15 Prosinac, 2008, 16:13:52 »
ej a dali pravi 90km\h ( zato sto po satu 90km\h za taj setup mislim da je malo )  ???

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #26 : 16 Prosinac, 2008, 08:01:04 »
ej a dali pravi 90km\h ( zato sto po satu 90km\h za taj setup mislim da je malo )  ???

Zašto vi ljudi očekivate krajnju sa kitom? Dobije se nešto ali kit NIJE glavni uvjet da motor brže ide. Treba razmišljati o prijenosu. Ima li tko kakvih iskustava koliko taj Kymco ima dugačku getribu? Sa čim bi se usporedit dalo?

Ako je kratka getriba onda možda nikad neće ići preko 90 realno. Ni sa midrace setupom! Ali će zato do tih 90 doć ko da te netko katapultirao  :icon_tongue:
« Zadnja izmjena: 17 Prosinac, 2008, 07:29:21 dhorvat2 »
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #27 : 16 Prosinac, 2008, 18:06:52 »
šta se drkaš s krajnjom ako oš krejnju stavi topov primar i skut će dobiti krajnje oko 10-13kmh,al zato dok ga ne uštelaš na variu.... :laughing7: :laughing7:

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #28 : 16 Prosinac, 2008, 18:14:53 »
pa nadam se da cu so ovaj setup skut ce da ide oko 95km\h ( malossi sport 70cc tecnigas next-r keihin 17mm i da struja na kymco daje skut da se vrti do 11000rpm pa zato cu da nemam probleme so striju zato sto ovaj setup ne vrti tolko mozda max do 10500rpm) i recite mi dali je mozno skut da ide 95km\h ( koliko km\h ide drugi skutere so taj setap kao na primer neke so minarelli a\c ili morini a\c masina )
« Zadnja izmjena: 16 Prosinac, 2008, 18:16:49 sanatorium »

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #29 : 16 Prosinac, 2008, 18:17:42 »
može ić al ga trebaš fino uštelati,variomat i kupi si topov primar i iće sigurno 95 :icon_thumright:

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #30 : 16 Prosinac, 2008, 18:58:43 »
ma ne treba mi neka brzina ( mislim da mi nije potreban primar  :toothy10: ) a sta mislite koliko ide neki skutere so minarelli a\c ili morini a\c  ili neka druga a\c so ovakav setup ( neki base kit 70cc neki base shuh ( ZX NEXT-r ili drugi ) i kerb 17mm ili 17.5mm )

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #31 : 16 Prosinac, 2008, 19:57:45 »
ma ne treba mi neka brzina ( mislim da mi nije potreban primar  :toothy10: ) a sta mislite koliko ide neki skutere so minarelli a\c ili morini a\c  ili neka druga a\c so ovakav setup ( neki base kit 70cc neki base shuh ( ZX NEXT-r ili drugi ) i kerb 17mm ili 17.5mm )


Pitaš stalno isto, već ti je dhorvat2 napisao :hmh:
Ako staviš ove dijelove koje si napisao i prijenos puno će bolje ubrzavati te ćeš dobiti na krajnjoj brzini a koliko će ta brzina biti ti nitko ne može točno reći :icon_thumright:

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #32 : 16 Prosinac, 2008, 20:15:25 »
pa ja netrazim tacnu brzuni samo ako ima netko skut so minarelli a\c ( yamaha jog malaguti f12 aprilia sr  stari ) morini a\c ( suzuki katana i) ili pezo (sf,sf2,ludix,vivacyti idr. )  i da ima slican setup koja mu je krajna

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #33 : 17 Prosinac, 2008, 07:36:52 »
pa ja netrazim tacnu brzuni samo ako ima netko skut so minarelli a\c ( yamaha jog malaguti f12 aprilia sr  stari ) morini a\c ( suzuki katana i) ili pezo (sf,sf2,ludix,vivacyti idr. )  i da ima slican setup koja mu je krajna

Ja imam Aeroxa 2001. Minarelli LC i sa Top Performances Trophy 70ccm kitom, Top Variomatom, LeoVince ZX-auspuhom i dellorto 17,5 motor ide 100 po GPS-u. Frend ima Aeroxa 2005. i radi multivara i kevlar remena izgubio je krajnje i nije preko 90 po GPS-u išel. Po cajgerima mu je pisalo oko 100-105  :icon_thumright:

Po mojim uricama da ih još imam pisalo bi mi 130-135  :toothy12:

Još jednom napominjem. Ako imaš jako kratku getriba kao na primjer yamaha Jog A/C onda nema šanse da neprerađeni base natjera preko 90 realno  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 17 Prosinac, 2008, 08:34:19 dhorvat2 »
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #34 : 17 Prosinac, 2008, 15:53:53 »
Frend ima Aeroxa 2005. i radi multivara i kevlar remena izgubio je krajnje i nije preko 90 po GPS-u išel. Po cajgerima mu je pisalo oko 100-105  :icon_thumright:

Toliko mu sigurno ne moze pisati i vecinom je svaka procjena poslje 80 nerealna.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #35 : 17 Prosinac, 2008, 17:02:31 »
Frend ima Aeroxa 2005. i radi multivara i kevlar remena izgubio je krajnje i nije preko 90 po GPS-u išel. Po cajgerima mu je pisalo oko 100-105  :icon_thumright:

Toliko mu sigurno ne moze pisati i vecinom je svaka procjena poslje 80 nerealna.

Jasno. Ima cajger ko ti do 80, samo kaj je s lijeve strane di je veće "oko" i govorim o zamišljenih 100 (da je iscrtano bilo bi toliko), ako me shvaćaš  :icon_thumright:

Imam veliku želju da vidim koja je razlika između mojih cajgera i GPS-a, a tek na proljeće mi bude dottore ustupio GPS. Jer imam filing da na manjoj brzini pokazuje previše a da se popravlja iznad 80 i dalje točno kaže! Naravno, govorim o mojoj preradi cajgera   :toothy3: A možda se i varam  :dontknow: Motor mi sad sa serijskim spuhom jedva nekakvih 94-95 nabere! Brijem da jedino po nizbrdici više  :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #36 : 17 Prosinac, 2008, 17:21:06 »
100 po gpsu je isao gumy-ev rox sa predproslim setupm (2+ shot...)  ::)
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #37 : 17 Prosinac, 2008, 17:23:15 »
100 po gpsu je isao gumy-ev rox sa predproslim setupm (2+ shot...)  ::)

To je relativno sporo za taj setup. Moral bi skoro 10 više navuć na serijskoj getribi. Ak ništa drugo radi većih okretaja na kojima radi kroz ubrzanje!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #38 : 17 Prosinac, 2008, 17:29:21 »


meni ovo nije sporo, steta sto se ne vidi di kazaljka stane

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: radilica---base setup
« Odgovori #39 : 17 Prosinac, 2008, 17:35:09 »


meni ovo nije sporo, steta sto se ne vidi di kazaljka stane



Pa ajmo reć da ubrzava jedno 50 % bolje od mojeg trophyja  :toothy9:

Ali ja imam fakat veliku krajnju. Nikad ga ne razvuče do kraja. Mogu ga držat 10 minuta i cijelo vrijeme nabira po pol km/h  :toothy12:

Pod nizbrdicu je išel i prek 100 po GPS-u a obrtaji su stajali na istom mjestu gdje i na 50 kmh pri fol gasu! Znači da mu to još nije bil kraj... Jer sad sa serijskim spuhom i težim rolicama dođe na devedeset i nešto i tek onda počne rast od 7800 na više i to jako polako. Pričam o vrijednostima koje odstupaju od GPS-a  +/-  2 km/h  :icon_thumright:

Druge sezone ću uzet dottoreov GPS u ruke i da to točno izmjerimo. Prvo ja pa on koji je lakši skoro trideset kila od mene... pa javimo rezultate
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: