Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moj Runner SP  (Posjeta: 91143 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #260 : 06 Listopad, 2009, 00:50:22 »
ja nikad nisam na pumpi tocio..tlaka mi je tamo mjesat.. :icon_biggrin: doma fino u svom miru.. :icon_biggrin:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #261 : 06 Listopad, 2009, 00:51:43 »
a cega te strah, da te koja cura ne vidi... haha  :toothy11:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #262 : 06 Listopad, 2009, 00:54:09 »
Goki nemoj da te bude sram.
Ja sam jedan rođendan kad je frend kupio auto otišao na benzijsku sa kanistrom i donio mu benzina (bila zajebancija neka naravno) kao dodatni poklon hehe.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #263 : 06 Listopad, 2009, 00:56:15 »
ma nije me sram nego mi je jednostavno tlaka tamo na pumpi mjesat a uostalom stvarno rijetko kad sam na pumpi s motorom jer nikad nemam tablicu tako da mi nije ugodno tamo stajat s motorom..odem autom, natocim benzin u kanister i doma di me cure ne vide mjesam i tocim.. :laughing7:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #264 : 06 Listopad, 2009, 08:44:27 »
ja sam napravio 3000 km sa setupom i sve podmazuje pumpica (pojačan potenciometar) i ne osjećam nikakvu manjkavost, potroši litru ulja na nekih 800 km a benzina troši oko 4.5 litre na 100 km tak da u prosjeku miksa 2.5%..  mislim da su Dellorto pumpice pouzdane, dakako ako ne pukne remen..
sa gurtner pumpom na pežou nisam se igrao, ali tamo ju je jednostavno izvaditi dok je to ovdje mali problem..

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #265 : 06 Listopad, 2009, 10:44:32 »
meni se nije nikad dogodiilo da je pumpica otkazala ali zato je tu remen...jbg radis sam mjesavinu pa nemas brige..

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #266 : 06 Listopad, 2009, 19:08:22 »
inace novi runner ima 1,7l rezervoar za ulje i rezerva ti je na tih 0,7l  :) sto znaci da si u pravu kad si napisao da mozes jos 500km napravit , znam i ja iz iskustva  :icon_thumright:

Offline Ensiferum

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner SP
  • Moja Kaciga: Klapalossi Šljem
  • MojSetup: Malossi Sport
  • MojSpuh: Malossi Mhr Replica
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #267 : 06 Listopad, 2009, 19:55:35 »
wau ja preko 0.8 nisan ulia
al mene zanima kolko najvise moze stat goriva, preko 6.7 nisan uspio ulit  :icon_scratch:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #268 : 07 Listopad, 2009, 13:28:25 »
Imam par pitanja:

1. Jesam li dobro shvatio ovo:

Rezervar za ulje je cijevčicom povezan sa uljnom pumpom iz koje izlazi druga cijevčica koja ide u karb. Ja bi trebao cijevćice pumpe odspojit od karba i rezervara ulja i spojit te 2 cijevćice?

2. pitanje vrijedi ako je prvo točno:

Kako zatvorim rezervar ulja? U odrezani kraj cijevćice bi trebao nešto ugurat ili? Jel moguće ikako isključit lampicu za ulje ili jednostavno uvijek mora biti unutra određen postotak ulja pa da lampica bude uvijek zgašena?

3. Jel to ulje u rezervaro ide jedno prema karbu ili podmazuje još nešto u skuteru?

4. Vilica i zadnji amortizer su mi dosta otvrdnuli. Što bi mogao napravit po tom pitanju?

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #269 : 07 Listopad, 2009, 14:05:20 »
@Antares: skuter super izgleda, svaka cast, ove sp-ice imaju odlican dizajn.

imam jedno pitanje, je legalno imat ovako tablicu ispod repa nakoseno, mislim jedva se vidi, si imao problema s murjom?  ???

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #270 : 07 Listopad, 2009, 14:08:22 »
Nije legalno. Nisam imao problema s murjom, a nemogu reći da mi nisu ponekad bili iza repa. Valjda ovisi od policajca do policajaca.
Imam blatobran već oko mjesec dana jer sam ga stavio zbog lošeg vremena (a na kraju je vrijeme super :)).

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #271 : 07 Listopad, 2009, 14:10:55 »
1. tocno
2. jednostavno iz kontralne table izvadis lampicu od ulje i to ti je to
3. ulje na svim 2t skuterima postoji samo to i ono se mjesa samo sa benzinom, ne podmazuje nista drugo (postoji naravno i ulje u getribi al to je totalno nebitno u ovoj prici)
4.sa amortizerom nemas sta previse kemijat..rade das paarsto kuna pa uzmes drugi..a u vilicima promjenis mast i semeringe i to je to..

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #272 : 07 Listopad, 2009, 14:16:34 »
Nije legalno. Nisam imao problema s murjom, a nemogu reći da mi nisu ponekad bili iza repa. Valjda ovisi od policajca do policajaca.
Imam blatobran već oko mjesec dana jer sam ga stavio zbog lošeg vremena (a na kraju je vrijeme super :)).

aha... jer ja sam planirao radit undertail pa razmisljam da li da stavim ispod repa ili dolje sa nosacem. stavio bih dolje da me ne stopa policija, al ovako ispod repa izgleda ful dobro. jos cu razmislit  :laughing9:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #273 : 07 Listopad, 2009, 14:19:58 »
1. tocno
2. jednostavno iz kontralne table izvadis lampicu od ulje i to ti je to
3. ulje na svim 2t skuterima postoji samo to i ono se mjesa samo sa benzinom, ne podmazuje nista drugo (postoji naravno i ulje u getribi al to je totalno nebitno u ovoj prici)
4.sa amortizerom nemas sta previse kemijat..rade das paarsto kuna pa uzmes drugi..a u vilicima promjenis mast i semeringe i to je to..

Ok.
A kako da zatvorim rezervar ulja? Pretpostavljam da će curit kad odvojim cijevćicu?

@SF-2: ja sam bio napravio sa pantom za vrata pa se kao tablica mogla spuštati makar nisam ju nikad spuštao.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #274 : 07 Listopad, 2009, 14:22:08 »
pa ili ostavis par cm crijeva iz rezervara i stavis neki saraf u crijevo i stisnes selnom ili zip trakicom..

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #275 : 07 Listopad, 2009, 14:24:15 »
Ok.
A kako da zatvorim rezervar ulja? Pretpostavljam da će curit kad odvojim cijevćicu?

@SF-2: ja sam bio napravio sa pantom za vrata pa se kao tablica mogla spuštati makar nisam ju nikad spuštao.
mozes kako ti ja goki rekao i jos nekoga silikona da apsolutno nikakve sanse nema da curi... ja ga obicno izvadim, vec na par skutera i motora sam ga vadio... a drugo, odspojis one 2 zice koje idu za plovak ulja i samo ih izoliras, i nece ti svjetliti lampica...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #276 : 07 Listopad, 2009, 14:26:11 »
Ok onda ću ga probat izvadit i izolirat žice, a ako bu kakvih problema, onda ću samo začepit.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #277 : 07 Listopad, 2009, 18:07:16 »
Kako zatvorim rezervar ulja? U odrezani kraj cijevćice bi trebao nešto ugurat ili? Jel moguće ikako isključit lampicu za ulje ili jednostavno uvijek mora biti unutra određen postotak ulja pa da lampica bude uvijek zgašena?

Ja sam ga ispraznio do kraja i isprao bengom, a onda izvadio njegov plovak i komadom zice (sa izolacijom) omotao dio tako da plovak nikako ne moze napraviti kratki spoj i lampica se zato ne pali.

Inace, kad spojic cjevcice jednu u drugu, provjeri da su pune ulja, jer ne zelis imati zraka unutra. Zrak bi dosao do pumpe (koja i dalje vrti, ali ne podmazuje skuter) i onemogucio cirkulaciju ulja korz pumpu pa bi ona zaribala.
Ja sam kao spoj cjevcica iskoristio pipac za ulje sa jednog karba


3. Jel to ulje u rezervaro ide jedno prema karbu ili podmazuje još nešto u skuteru?

samo prama karbu


4. Vilica i zadnji amortizer su mi dosta otvrdnuli. Što bi mogao napravit po tom pitanju?

Cudno, obzirom da nisi padao i eventualno spigao nesto.
U praksi jedino kupovina novog pomaze
« Zadnja izmjena: 07 Listopad, 2009, 18:09:16 3alfa3 »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #278 : 07 Listopad, 2009, 18:09:55 »
Ja sam ga ispraznio do kraja i isprao bengom, a onda izvadio njegov plovak i komadom zice (sa izolacijom) omotao dio tako da plovak nikako ne moze napraviti kratki spoj i lampica se zato ne pali

zar nije najjednostavnije odspojiti zicu(e) koja ide u plovak, rastavljivi spoj bi morao biti u blizini.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #279 : 07 Listopad, 2009, 18:13:26 »
Cudno, obzirom da nisi padao i eventualno spigao nesto.
U praksi jedino kupovina novog pomaze

Ma siguran sam da je to zbog silnih rupa po zagrebu. Meni jednostavno nema puta do grada gdje nema rupa. Na vašem brdu je još ok (osim kad otkopaju nekaj), al tu kod mene baš i nije.
A onako kad se ja naslonim na vilice i guram gore dole radi ok, ali u vožnji mi je nekako tvrda. Ista stvar vrijedi za amortizer makar je on i usporen malo kad guram gore dole.

Možda ću onda uzet novog. Evo čekam da mi lova stigne pa ide najvjerojatnije narudžba:

 - karb 19 PHBG BS
 - delta
 - wingbell
 + još nešto potrošnog materijala

btw. vidio sam na sipu da ima nekoliko tih bellova. Koji bi ja trebao uzet?
« Zadnja izmjena: 07 Listopad, 2009, 18:16:12 Antares »