Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moj Runner SP  (Posjeta: 91144 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #240 : 05 Listopad, 2009, 14:49:30 »
da, ovaj ti ima na samom karbu cok za razliku od nekih koji imaju preko sajle polugicu di god ju ti stavis

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #241 : 05 Listopad, 2009, 14:50:36 »
Ok. Samo me zanimalo jel dolazi to s karbom, pošto je ovaj crni karb kojeg sad imam došao bez ikakvog prekidača.

Šema je ta da ja ionako trebam kupiti prekidač za čok, pa sam si kemijao da rađe onda kupim ovaj BS karb čiji setup mi paše + super ako već dolazi sa prekidačem za čok jer onda nemoram kupovat posebno.

@slow:

Zato se sad toliko raspitujem oko dijelova prije nego kupim. Npr. kod kupovine ovog karba kojeg sad imam je situacija bila takva da sam rekao hacu da trebam 19 PHBG karb (ja sam mislio da postoji samo 1 ::)) i W7 iglu. On je rekao ok, naručio mi ovaj crni i valjda zaboravio W7 iglu stavit unutra :) (iako neznam kako bi uopće išla unutra, kad ostali dijelovi nisu napravljeni za tu iglu).
« Zadnja izmjena: 05 Listopad, 2009, 15:08:51 Antares »

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #242 : 05 Listopad, 2009, 18:20:50 »
Evo počela svjetlit lampica za ulje. Mislim da sam prije nekih 750/800 km natankao full rezervar. Iz iskustva znam da ima za još sigurno 300-500km.

Jel to onda prevelika potrošnja ulja ili nije?

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #243 : 05 Listopad, 2009, 19:40:43 »
koliko u rezervar stane

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #245 : 05 Listopad, 2009, 20:00:31 »
hmm ako dobro racunam to bi bila mjesavina manje od 2%  :icon_scratch: da se nisi malo preracunao u predenim kilometrima sa litrom ulja

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #246 : 05 Listopad, 2009, 20:02:58 »
A moguće. Nisam siguran. Probat ću što prije natankat sljedeće pa da vidim onda.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #247 : 05 Listopad, 2009, 20:54:08 »
Pumpa ulja i nakitani skuter se meni ne svidja. Ajde da trosi 4 litre na 100km, onda je pumpa dovoljna, ali 5,6 ili vise litara...
Plus sto sam u zadnje vrijeme razgovarao sa 2-3 covjeka kojima je na Piaggiu iz raznih razloga pumpa ulja prestala raditi (ili puko remen, ili usao zrak u nju pa je stala cirkulacija ulja...)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #248 : 05 Listopad, 2009, 21:52:01 »
slazem se..ja sam i na serijalama skidao pumpu i radio sam mjesavinu

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #249 : 05 Listopad, 2009, 23:11:54 »
Znači mislite da bi sam trebao radit mješavinu?
Ajde mi napišite kako to izgleda kad vi radite? Npr. kupite 50l benzina i unutra stavite 0.4-0.5l ulja ili svako malo kupujete na benzijskoj benzin?
Također što se ne dogodi da npr. tekućina koja je lakša bude gore umjesto da je ravnomjerno izmješano?

Ulje općenito ide jedino u karb ili u još koji dio skutera?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #250 : 05 Listopad, 2009, 23:25:26 »
Znači mislite da bi sam trebao radit mješavinu?
Ajde mi napišite kako to izgleda kad vi radite? Npr. kupite 50l benzina i unutra stavite 0.4-0.5l ulja ili svako malo kupujete na benzijskoj benzin?
Također što se ne dogodi da npr. tekućina koja je lakša bude gore umjesto da je ravnomjerno izmješano?

Ulje općenito ide jedino u karb ili u još koji dio skutera?

Stavim u kanister od 20 litara 4dl ulja (2%) i napunim ga na benziskoj. Doma pretocim u flashe od 2 litre.
2 kanistera imam pa ne moram cesto na pumpu.


Mozes i na benziskoj stavit 1dl ulja u rezervoar, a onda 5 litara benzina. Dobro ce se pomijesati, ali uvijek je bolje prvo staviti ulje kako bi ga benzin tankanjem bolje promijesao

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #251 : 05 Listopad, 2009, 23:27:12 »
ulje se iskopca iz karba (jedino u njega ide) i napravi se da pumpa vrti u krug ulje..a mjesavinu radis kako ti pase..ja recimo tocim kanister od 5l benzina i u njega 1.25 ulja... tj. kako god radio neka ti uvijek bude 2 i pol deca na 10l

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #252 : 06 Listopad, 2009, 00:06:03 »
Znači netreba se to ništa posebno mješati s nečime? npr. da mučkam kanistar? Mislim, zar nije bitno da je na svakih 5l benzina, nešto više od 1dl ulja (dakle tih 2.5%) ili je samo bitno da u većim količinama na kraju bude sve skupa 2.5% mješavina?

Kako napravim da ide u krug ulje?

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #253 : 06 Listopad, 2009, 00:11:09 »
hmm nisam bas shvatio sta si mislio  ;D al ugl. na 10l benzina 2.5dcl ulja..ako mjesas 5l benzina sa ulje onda ces smanjit ulje upola nego za 10l benzina...mislim to kuzis..prije uljevanja u rezervar pomjesas gorivo i ulje i to ti je to..

uljna pumpa ima dvije cijevcice..jedna je deblja to je uljaz ulja u nju i jedna je tanja to je izlaz ulja iz nje..jednostavno deblje crijevo odspojis sa kanistera ulja i tanje crijevo odspojis sa karburatora i skratis ih po potrebi i spojis jedno u drugo i tako si stvorio zatvoreni krug kroz koji ulje kola..

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #254 : 06 Listopad, 2009, 00:37:20 »
Y razumio sam sve.

Nisi skužio na što mislim. Dakle, brine kako će u svakom trenutku, u svakom decilitru, u svakoj litri biti jednaki omjer benzina i ulja ako nije jako dobro izmješano ili ako jedna od tekućina (koja god bila lakša) počne bit gore, a druga dole.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #255 : 06 Listopad, 2009, 00:38:58 »
Y razumio sam sve.

Nisi skužio na što mislim. Dakle, brine kako će u svakom trenutku, u svakom decilitru, u svakoj litri biti jednaki omjer benzina i ulja ako nije jako dobro izmješano ili ako jedna od tekućina (koja god bila lakša) počne bit gore, a druga dole.

Bit ce odlicno izmjesano i uvijek ces imati isti postotak.
Sa pumpom ulja nemas isti postotak.
Silkolene Scoot Sport 2 koje koristim ne muckam nego samo pretocim sa benzinom u flashe. I savrseno je izmjesano. Niti vremenom (cijela zima) se mjesavina ne poremeti
« Zadnja izmjena: 06 Listopad, 2009, 00:40:35 3alfa3 »

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #256 : 06 Listopad, 2009, 00:41:46 »
Dakle smao ulja u kanistar, na benzijsku benzin u kanistar i to je to? Netrebam više mješat? Samo ovo što se zmješa točenjem benzina?

Inače ja bi odma iz tog kanistra točio u skuter.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #257 : 06 Listopad, 2009, 00:44:26 »
Dakle smao ulja u kanistar, na benzijsku benzin u kanistar i to je to? Netrebam više mješat? Samo ovo što se zmješa točenjem benzina?

Inače ja bi odma iz tog kanistra točio u skuter.

tako to neki rade. Dodju sa 5 litara kanisterom na pumpu, stave u njega 1dl ulja i natoce 5 litara benge. Onda to toce u rezervoar.
Kad si vec natocio u kanister, zatvori ga i malo protresi za svoju dusu (iako nije ptorebno)


Meni je prakticnije to doma radit pa si dopeljam vece kolicine benge

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #258 : 06 Listopad, 2009, 00:45:44 »
ma ja nekada dodjem na pumpu, ulijem nekada prije tocenja benge, nekada iza, 1 dec i natocim 5 litara i nikada problema..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #259 : 06 Listopad, 2009, 00:48:12 »
Ma nisam mislio iz 5l kanistra točit nego iz 20l kanistra u skut :D. I meni će bit doma bolje to radit.

Ugl. svakako ću čim kupim ulje sljedeće točenje radit na mješavinu. Baš me zanima hoće li biti kakve promjene u dimljenju.
« Zadnja izmjena: 06 Listopad, 2009, 00:52:33 Antares »