Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moj Runner SP  (Posjeta: 89273 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #100 : 15 Rujan, 2009, 23:19:28 »
Išao sam jedan test sad napraviti pošto sam sumnjao na nešto.

Spustio sam se niz jednu 200m dugu nizbrdicu koja je grbava, ali nema rupa i to bez turiranja i bilo kakvog davanja gasa. (Radi se o nizbrdici na početku gorica... alfa zna)
Kad sam došao dole i zakočio, skuter se nije ugasio nego je najnormalnije nastavio raditi u leru. Isto tako je i trokirao prvih par sekundi kada sam opet počeo voziti.

Ono na što sam sumnjao je da očito rupe imaju neku ulogu u gašenju skutera što sam ovime i dokazao pošto se skuter nije ugasio. (Za primjer na početku pantovčaka mi se obavezno ugasi na kraju brda kad stanem u slučaju da nisam u međuvremenu turirao, davao gasa itd.)

Dakle to da se guši dok turiram i dajem gas na nizbrdici i trokira nakon nizbridce ostaje, ali se zato ne gasi ako na nizbrdici nije bilo rupa.

Također potrošnja mi se povećala i sad je blizu 6l. Jel moguće da je to zato što sam okretaj šaraf za ler? (Možda sam zabrio, ali mislim da je okretanje tog šarafa dok je skuter bio nov i još imao blokadu također utjecalo na potrošnju)
« Zadnja izmjena: 15 Rujan, 2009, 23:21:31 Antares »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #101 : 16 Rujan, 2009, 00:31:38 »
potrošnja mi se povećala i sad je blizu 6l. Jel moguće da je to zato što sam okretaj šaraf za ler?

Ne, seraf ler gasa ne utjece na potrosnju. Mozda malo serafic smjese ako si ga okretao u lijevo, ali ne bitno.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #102 : 16 Rujan, 2009, 08:51:13 »
i ja sam skužio da mi se NRG jednostavno ugasi ako se vozim niz brijeg, ako idem uz brijeg ili po ravnom, sve je ok, ali nizbrijeg kad idem, zakočim, skuter se ugasi...

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #103 : 16 Rujan, 2009, 12:19:16 »
A ako daješ gasa niz brgijeg jel ti se guši? I jel trokira onda kad nastaviš normalno vozit nakon brijega?

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #104 : 16 Rujan, 2009, 12:28:37 »
preljeva ga

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #105 : 18 Rujan, 2009, 11:48:13 »
prelijeva ga malo, da.. prebogata mi je smjesa na malom i ler gasu.. al ne zabrinjavam se radi toga.. 20.5 je frga i teško se štela..
nego isto mi se događalo i sa 17.5 frgom na serijali, tak da mislim da nema veze sa frgićem neg sa onim kaj je Chupsy rekao..

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #106 : 18 Rujan, 2009, 11:57:46 »
Al nije mi jasno kako je meni onda normalno radio na orginal 17.5 karbu, bez kita, sa yasuniem.
Nikad se nije gušio, a općenito dok sam otpustio gas i vozio bez gasa je zvuk motora bio kao da radi u leru.

ivanm:

Kad otpustiš gas, dakle voziš bez gasa, kako ti se čuje zvuk rada motora? Jel kao da radi u leru ili?
Meni samo zuji.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #107 : 18 Rujan, 2009, 12:32:47 »
Al nije mi jasno kako je meni onda normalno radio na orginal 17.5 karbu, bez kita, sa yasuniem.
Nikad se nije gušio, a općenito dok sam otpustio gas i vozio bez gasa je zvuk motora bio kao da radi u leru.

ivanm:

Kad otpustiš gas, dakle voziš bez gasa, kako ti se čuje zvuk rada motora? Jel kao da radi u leru ili?
Meni samo zuji.
to je normalno na nizbrdici....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #108 : 18 Rujan, 2009, 12:45:11 »
to je normalno na nizbrdici....

Nije mi samo na nizbrdici nego općenito kad pustim gas. Npr išao sam 60, na semaforu crveno i još ne kočim nego ga pustim da vozi motor se opće ne čuje nego samo ovo zujanje.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #109 : 18 Rujan, 2009, 12:47:08 »
na nizbrdici kada jos nije otpustio kuplung na ler gasu se cuje zujanje, ali na pravcu bi se trebao cuti normalan ler...meni je na pezou se i na nizbrdici cuo normalan ler...a na tgbu se cuje ovako kako sam prvo naveo...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #110 : 18 Rujan, 2009, 18:36:46 »
Odustao sam od poliranja auspuha. Skinuo sam ga danas dole, krenuo šmirglat i s vremenom primjetio da su neki dijelovi jednostavno uništeni zbog hrđe (onako crne boje je metal). Nakon toga sam zapeo na micanju hrđe na izbočinama kod grane.
Ugl. nema mi smisla da se pol auspuha sjaji, a pola crnog, tako da ću ga ostavit ovako kako je. Kupio sam neku tekućinu za micanje hrđe pa ću probat maknut ovo oko grane.

Prije:

   


Poslije:

   

« Zadnja izmjena: 18 Rujan, 2009, 21:10:55 Antares »

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #111 : 18 Rujan, 2009, 21:31:32 »
uzmes nastavak za busilicu kao zicana cetka i ide bez beda s njom , skida sve provjereno  :icon_thumright:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #112 : 18 Rujan, 2009, 22:10:40 »
yep gledao sam baš na starim temama kako je netko zx-a tako pa sutra idem u nabavu.

Samo ja sam se nadao da postoji bezbojni lak za visoke temp. al izgleda da ne postoji.

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #113 : 18 Rujan, 2009, 22:33:02 »
Naravno da postoji...

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #114 : 18 Rujan, 2009, 22:38:35 »
kao sto ti je dino rkeAO..drot cetka za busilicu i deri..odmah u startu uzmi par komada jer ce ti trebat..cim se malo razrijedi skoro nista ne skida..

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #115 : 18 Rujan, 2009, 23:46:47 »
Naravno da postoji...

Ipak postoji? U onoj temi su napisali da nema.
Koji je to lak?

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #116 : 18 Rujan, 2009, 23:49:16 »
Ajoj ne znam kako se zove, ali znam sto posto da postoji posto je PitaNS sa njim presao starog ZX-a posle poliranja ;)

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #117 : 19 Rujan, 2009, 02:10:47 »
postoji i bezbojni samo se teže pronalazi po radnjama...ja sam ga koristio kad sam ispolirao ZX-a....ubije malo sjaj ispolirane površine ali bar imaš zaštitu...
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #118 : 19 Rujan, 2009, 02:17:36 »
I kako drži?

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #119 : 19 Rujan, 2009, 02:19:27 »
pojma nemam davno sam ja prodao tog zx-a...Pa verovatno drži isto kao i ovi crni ili sivi što ih svi koriste...
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd