Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moj Runner SP  (Posjeta: 89541 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #80 : 07 Rujan, 2009, 03:18:32 »



Nadam se da se ne vozis nizbrdo u leru (1800-2000okr), a onda bez zaustavljanja das gas jer ako to radis onda unistavas kuplung, zvono, remen...


hahahaha kako cukne skuter...ja sam jedno vrijeme namjerno to radio kad sam se izivljavao na masini i na kraju nije podlegla mojim ubitacnim testovima.. :laughing7:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #81 : 07 Rujan, 2009, 03:24:27 »
meni se to nekoliko puta sa tgbom dogodilo... ali to je na brzini gdje kuplung taman otpusta tako da nebi jako cuknulo...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #82 : 07 Rujan, 2009, 12:19:26 »
Nadam se da se ne vozis nizbrdo u leru (1800-2000okr), a onda bez zaustavljanja das gas jer ako to radis onda unistavas kuplung, zvono, remen...

Ne vozim se u leru nizbrdo, to sam napravio samo jednom da istestiram, ali tada kad sam dao gas sve je bilo najnormalnije, skuter nije cuknuo. No nije bitno, neću to radit više, samo me bilo zanimalo.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #83 : 07 Rujan, 2009, 13:53:27 »
Uf evo sad sam išao vrtit šaraf za smjesu. Umro sam... s neke 2 male iglice sam se mučio i uspio sam ga u desno okrenut nekih 450 stupnjeva, dakle to bi bilo krug i 1/4. Nisam 100% siguran jesam li ga max u desno jer više fakat nisam mogao i jedna iglica mi je upala tam u neku rupu ispod karba, pa sam se onda mučio još da vratim kak je bilo.

Još ću poludit i kupit karb za piaggio jer ovo nema smisla.

Što se tiče rada u leru nakon paljenja skutera dok je skroz hladan, nakon 1min se okretaji ne spuštaju.  :dontknow:
Dok se pak zagrijao danas su mi okretaji bili oko 1700, a ne 1800-2000 kao jučer.

« Zadnja izmjena: 07 Rujan, 2009, 18:48:36 Antares »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #84 : 07 Rujan, 2009, 15:27:29 »
Još ću poludit i kupit karb za piaggio jer ovo nema smisla.

sto bih ja trebao onda reci, a imam "minarelli" fergazer na minarelli skuteru, nemoguca misija je postelati ler bez skidanja plastike i to je onda muka, smjesa u leru takodjer, a ako treba naspanati sajlu gasa onda je potrebno skinuti 5 plastika i izvaditi sjedalo, drugim rijecima rastaviti zadnju polovicu skutera  :angry9:

a sve bi se rijesilo jednom rupom ispod sjedala  ;D

btw kada sam imao "piaggio" fergazer to je bilo puno lakse, pristup vijscima za podesavanje je bio direktan

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #85 : 07 Rujan, 2009, 15:49:00 »
sveti pezo  :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: u pola minute sve
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #86 : 08 Rujan, 2009, 18:52:00 »
Par pitanja:

1. Dakle okretaji u leru su mi sad oko 1700-2000, kako koje stajanje, no kad ga hladnog upalim i počne radit na 3000-3200 se nakon 1min okretaji ne spuste nego cijelo vrijeme radi na tih 3k+. Kako da nariktam da počnu padat, a da ne utječem na broj okretaja dok je zagrijan?

2. Sad kad sam otkrio koliko je okrenut šaraf za smjesu (dakle najvjerojatnije oko krug i 1/4) koliko ga trebam okrenut?

3. Ručica prednja kočnice počne dosta kasno kočit. Pola njenog puta do ručke gasa je prazno i ne reagira uopće. Čini mi se da ne koči lošije nego jednostavno kao da ju treba "napumpat" da bude napeta ili tako nešto. Kočione tekućine ima. Ručica zadnje kočnice je ok.

4. Jel mogu ikako smanjiti dimljenje. Ovo kolko dimi je katastrofa. Neki dan kad je 10tak min. radio u leru dok sam nariktavao okretaje ispred curine kuće, dim je otišao čak curi u sobu koja je 10tak m iznad tla, a motor nije direktno bio okrenut prema tamo. Ista stvar od doma kad krećem, a baki je otvoren prozor, sve joj uđe unutra...

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #87 : 08 Rujan, 2009, 19:11:06 »
1. skut se stela kad je zagrijan. Normalno da je drugacije kad je hladan
2. Nema pravila, ali najcesce je to oko 1,5 kruga
3. ako mislis da ne valja, onda treba stavit novo ulje i dobro odzracit
4. hladan dimi. Pogotovo ako ga grijes dulje od minute

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #88 : 08 Rujan, 2009, 19:18:56 »
1. skut se stela kad je zagrijan. Normalno da je drugacije kad je hladan
2. Nema pravila, ali najcesce je to oko 1,5 kruga
3. ako mislis da ne valja, onda treba stavit novo ulje i dobro odzracit
4. hladan dimi. Pogotovo ako ga grijes dulje od minute

1. Pa ti si napisao da bi nakon 1min rada u leru trebali okretaji pasti sa 3000 na onih 1800.
2. Probat ću 1.5 kruga pa ćemo vidjet promjene
3. Kakvo ulje? Misliš na ovu kočionu tekućinu? Probat ću prvo samo sa odzračivanje jer mislim da je u tome problem pošto ok koči, samo nije napeta dovoljno.
4. Ma dimi mi i kad je zagrijan... taj dan kad sam nariktavao okretaje sam naravno na zagrijanom motoru nariktavao.
« Zadnja izmjena: 08 Rujan, 2009, 19:21:04 Antares »

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #89 : 08 Rujan, 2009, 19:25:46 »
1. Pa ti si napisao da bi nakon 1min rada u leru trebali okretaji pasti sa 3000 na onih 1800.
2. Probat ću 1.5 kruga pa ćemo vidjet promjene
3. Kakvo ulje? Misliš na ovu kočionu tekućinu? Probat ću prvo samo sa odzračivanje jer mislim da je u tome problem pošto ok koči, samo nije napeta dovoljno.
4. Ma dimi mi i kad je zagrijan... taj dan kad sam nariktavao okretaje sam naravno na zagrijanom motoru nariktavao.

1. ja sam mislio da ti full zagrijan skuter ne baca orketaje odmah u ler nego se neko vrijeme zadrzavaju na 3000
3. da, mislio sam na kocionu tekucinu (to i nije ulje, zapravo)
4. Ovisi o postotku kojeg koristis kao i o samom ulju.
2% mjesavina na normalno postelanom karbu na zagrijanom skutu nebi smjela dimit

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #90 : 08 Rujan, 2009, 19:38:57 »
1. ja sam mislio da ti full zagrijan skuter ne baca orketaje odmah u ler nego se neko vrijeme zadrzavaju na 3000
3. da, mislio sam na kocionu tekucinu (to i nije ulje, zapravo)
4. Ovisi o postotku kojeg koristis kao i o samom ulju.
2% mjesavina na normalno postelanom karbu na zagrijanom skutu nebi smjela dimit

1. Aha onda smo se krivo shvatili. Dok je skuter zagrijan, vozim i stanem, okretaji se odmah spuste na 1800. Dok je na 3. crtici i stanem onda budu na nekih 2.8k pa nakon 10tak sekundi padnu na 1800. A dok je skroz hladan, tek upaljen i u leru, cijelo vrijeme su na 3k. E tu sam ja mislio da moraju nakon 1min past na 1800.
3. Čitao sam malo o  odzračivanju no svugdje se spominje i promjena ulja uz to. Jel moguće samo odzračiti bez promjene ulja?
4. Neznam postotak pošto je chupsy to radio. Jedino što mi je rekao je da je malo našpanana. Ali skuter je dimio i prije stavljanja kita i karba, ali mislim da u manjoj mjeri.

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #91 : 08 Rujan, 2009, 20:47:42 »
1. Aha onda smo se krivo shvatili. Dok je skuter zagrijan, vozim i stanem, okretaji se odmah spuste na 1800. Dok je na 3. crtici i stanem onda budu na nekih 2.8k pa nakon 10tak sekundi padnu na 1800. A dok je skroz hladan, tek upaljen i u leru, cijelo vrijeme su na 3k. E tu sam ja mislio da moraju nakon 1min past na 1800.
3. Čitao sam malo o  odzračivanju no svugdje se spominje i promjena ulja uz to. Jel moguće samo odzračiti bez promjene ulja?
4. Neznam postotak pošto je chupsy to radio. Jedino što mi je rekao je da je malo našpanana. Ali skuter je dimio i prije stavljanja kita i karba, ali mislim da u manjoj mjeri.

1. to je u redu i mozes ostavit tako
3. tekucina nije skupa pa se uvijek i ona mijenja (i inace bi ju trebalo svakih 24 mjeseca mijenjati)
4. Tek kad vidis koliko km napravis sa litrom ulja i obzirom na potrosnju benzina ces vidjeti prosjecnu potrosnju ulja

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #92 : 08 Rujan, 2009, 21:20:44 »
Sad kad više ne stavljam ulje u rezervar, potrošnja mi je 5-6l ovisno o gužvi, terenu di vozim itd.
Ugl. vozim po brdima i gradu pa mislim da je to ok potrošnja. Znam da je tebi potrošnja ispod 5l, al to je vrijedilo samo za otvorenu cestu jel?
Pokušavam nabavit W7 iglu i klipić 40. Iglu mi može nabavit Slow, ali do klipića 40 ću teško doć.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #93 : 09 Rujan, 2009, 02:31:58 »
ako imas klipic 30 sa ga preradi na 40, samo ti na dnu klipica kada ga stavis okomito na podlogu umjesto 30 mora iznositi 40...
a to mora manje trositi.. nabavi w7 iglu pa onda probaj...kopiraj setup od alfe jer imate isti setup mislim...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #94 : 09 Rujan, 2009, 11:12:06 »
Sad kad više ne stavljam ulje u rezervar, potrošnja mi je 5-6l ovisno o gužvi, terenu di vozim itd.
Ugl. vozim po brdima i gradu pa mislim da je to ok potrošnja. Znam da je tebi potrošnja ispod 5l, al to je vrijedilo samo za otvorenu cestu jel?
Pokušavam nabavit W7 iglu i klipić 40. Iglu mi može nabavit Slow, ali do klipića 40 ću teško doć.

Po gradu mi trosi oko 5.3, a na otvorenoj cesti nesto ispod 5 (rekord je bio 4.5). Najvise sto sam na tako postelanom karbu potrosio je 6.2 kad sam se zdivljao do Sljemena full gasom gdje god se moglo.



Ti (cini mi se) nemas niti needlejet 262AU (dio u kojeg igla ulazi) pa ne znam kako bi W7 radila kod tebe.
Ako pobrusis klipic, a rezultat bude los (gushenje) onda nema natrag nego trazit novi klipic, pa logika kaze da radje odmah nabavis onaj sa vecim skosenjem.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #95 : 09 Rujan, 2009, 11:35:45 »
Yep u potrazi sam za klipićem 40. Dakle s njim ne dolazi 262AU?

Odoh sad na obranu završnog, viš mi lak :D.

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #96 : 12 Rujan, 2009, 10:44:15 »
aha vidiš sad koja je jebada naštelat taj frgazer, kad je naopačke...

bitno da motor dobro ide a ovo su finese, koje nemaju baš efekta...

ovo kaj se gasi nizbrdo jebiga, pumpa goriva tjera benzin u karb, a kad ideš preko rupa plovak skače i benzin pod tlakom naglo uđe u frgu i zalije ju...
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #97 : 12 Rujan, 2009, 13:53:24 »
Ma da motor ide jebeno i nebi mene ovo smetalo da ne živim na brdu + cura i frendovi su mi isto po brdima.

A daj mi recite jel loše ako se spuštam niz brdo u leru bez ikakvog davanja gasa? Dakle stanem ispred brda, pustim skuter da uđe u "ler mode" :) i onda se spuštam. Stanem ponovno na ravnici i onda gas. Jel tako ok?

@Chupsy:

Jel se ti sječaš na koliko si okrenuo šaraf za smjesu (ja sam sa iglom uspio krug i 1/4... možda bi išlo još, ali nisam ziher) i kolika je dizna (mislim da si rekao da je 75, ali nisam ziher)?
« Zadnja izmjena: 12 Rujan, 2009, 13:55:13 Antares »

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #98 : 12 Rujan, 2009, 16:51:26 »
A daj mi recite jel loše ako se spuštam niz brdo u leru bez ikakvog davanja gasa? Dakle stanem ispred brda, pustim skuter da uđe u "ler mode" :) i onda se spuštam. Stanem ponovno na ravnici i onda gas. Jel tako ok?

Nemoj to raditi. RAdje se vozi sa 1/4 gasa (po potrebi i malo vise). Onda ce ulaziti i dovoljno zraka da se ne gasi skut. Ponekad je dovoljno i samo kratko turirati pri spustanju.


Uostalom, mislim da ce se tek tada ugasit (ako si u leru)

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP 50
« Odgovori #99 : 12 Rujan, 2009, 17:17:32 »
Nemoj to raditi. Radje se vozi sa 1/4 gasa (po potrebi i malo vise). Onda ce ulaziti i dovoljno zraka da se ne gasi skut. Ponekad je dovoljno i samo kratko turirati pri spustanju.


Uostalom, mislim da ce se tek tada ugasit (ako si u leru)

Spustio sam se već u leru. Ništa se ne događa, a motor zvuči jednako kao i da stoji, no neću to raditi ako nije dobro.
Na 1/4 gasa je najčešće ili prebrzo ili trokira jer je preslab gas. Najčešće se i spuštam tako da turiram no nakon većeg brda je skut tolko zagušen da treba dosta dugo turirati da bi se uopće čuo motor i dobio gas.