Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 300 swap - pregrijava se i nema krajnju  (Posjeta: 464 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline armyguy5555

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • Moj Skuter: Gilera VXR 200
Runner 300 swap - pregrijava se i nema krajnju
« : 22 Srpanj, 2024, 15:02:45 »
Pozdrav ljudi , nedavno sam radia 300 swap i imam neke problemcice i pitanja za vas malo iskusnije koji ste vec to radili  :help:

Evo ovako da krenemo od pocetka masina kupljena "povoljno" od nekog balavca koji tvrdi da je sve tiptop kune se zivotom bla bla uglavnom kroz pricu se vidi da sere kvake i da nema pojma o pojmu ali eto išao sam riskirat samo zbog dobre cijene i velike količine djelova koje sam dobia uz nju

1.Pokušaj - Nakon promjene ulja(koje je bilo gubavije od mulja),filtera,kompletnog paljenja ,namotaja , spajanja žice od ulja i temperature palim motor iz prve na zub i mašina radi kao sat na leru ali brzo primjetim da se temperatura abnormalno brzo diže u crveno i da motor ne ide preko 10 na sat i da probija kad mu se daje gas(imajte u vidu da prije ove mašine je bila 200 gore i da nije bilo nikakvih problema ),odma sam reka jebes ga ide gospodja na stol pa da vidimo ,nakon skidanja kompletne termogrupe vidim da je cilindar malo istrosen i da je klip ruzinav ,ventili poprilično raštelani , ajde kupim ja novi klip sa prstenjem , novu brtvu glave i cilindra , 4 gumice i odnesem glavu kod tokara da mi je poravna i pošlajfa ventile , sve uredno montirano , ufazirano , poštelano  i stegnuto kilo ključem po mjerama iz quassar 250/300 manuala


2.Pokušaj - Nakon svega gore navedenog , masina ponovo pali na zub i nakon dodavanja i ozracivanja rashladne tekucine temperatura je malo stabilnija ali mi opet na leru bjezi u crveno nakon nekog vremena (ventilator pali tek kad debelo prodje crveno) , promjenjen termoprekidac  , promjenjen termostat (novi naravno) , bacim đir po selu i prvo sto mi padne u oko motor uvijek malo zatrokira na pocetku ali ide preko 10 ovaj put  ;D , nakon lagane voznje proba sam ga malo rastegnuti i nemoze ga se rastegnuti preko 105 nikako , da naglasim kad pustim gas puca iz auspuha i to poprilicno , dobro vidim ja temperatura je u crvenom i stanem sa strane dok motor radi  na leru i pipam posudu kad ono LED ??? Cupam crijevo dovoda na posudu i vidim da je cirkulacija jako slaba pa cak i nepostojeca kad je na leru , ajde dobro vratim se ja kuci ponovo ozracim idem bacit djir sad je bolje , ne dize temperaturu iznad pola u voznji al kad stanes na leru dize je u crveno poprilicno brzo(napomena : ovo sam se voza u 2 ujutro i nije bila bas neka visoka temperatura vani pa da mislim da je do toga!) , opet cupam crijevo i vidim da cirkulacije ima al da opet nije to to......

Nakon dolaska kuci mjerio sam laserski temperaturu(sa parkside pištoljom iz lidla) glave kod senzora , tamo je nekih 95-100 stupnjeva a temperatura hladnjaka je 50-55 , i logicno zakljucak je da jako kasno pali ventilator jer je hladnjak leden i termoprekidac nema razloga otvarat , dok senzor na glavi ocitava temperaturu i zato je prikazuje toliko visoko na satu

Moja neka ideja i osobni zakljucak je da iscupam termostat kompletno vani i promjenim vodenu  pa da vidim situaciju sto se tice temperature (crijeva sam vec ispuhao i hladnjak isprao) ,

Sto se tice ovog trokiranja na masini je karburator koji sam dobio sa masinom i totalno mu ne vjerujem , posudit cu karb od frenda koji isto ima novijeg 250 i ide mu bez problema pa cu vidit kako i sto dalje

Ako imate kakvu kritiku , ideju , savjet , informaciju , bilo što slobodno napišite! :headbang:




Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17020
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Runner 300 swap - pregrijava se i nema krajnju
« Odgovori #1 : 22 Srpanj, 2024, 19:21:49 »
Generalno stanje koje moras gledati je zasto nije hladnjak vruc kao i motor.
Samim tim  pitanjem ces zakljuciti da nesto stopa cirkulaciju, ispitaj termostat i operi crijeva i sam termstat u smjeru i kontra smjera kretanja vode u sustavu, provjeri si i dali pumpa radi, protok vode na pumpi mora biti jak i na leru tako da ti u posudi gore mjesa vodu i stalno bude vruca posuda kao i kiler.
Znaci kiler mora biti vruc inace nesto ne stima, imas ili nesto zastopano ili manjak protoka.

Jos jedna stvar kod tako coravih projekata gdje kupujes tude glavoboljeje opce stanje sljedecih djelova auspuh, smjesa, dizne i ventili. Ako masina radi siromasno radi bili cega od navedenog bit ce problema i sa grijanjem i sa piganjem i performansama.

Offline armyguy5555

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • Moj Skuter: Gilera VXR 200
Odg: Runner 300 swap - pregrijava se i nema krajnju
« Odgovori #2 : 22 Srpanj, 2024, 21:54:52 »
Hvala ti na detaljnom objasnjenju ,nisam bio siguran jer neki govore da cirkulacija ne leru je inace slaba al meni to svakako nije imalo logike, zamjenit cu veceras pumpu pa cu se javit nazad , imamo samo jos jednu nejasnocu , moze li pumpa biti “pri kraju” pa da zato slabije cirkulira , impeler se vrti i nije provrcen , krilca od impelera se cinu ok i nema lufta , svakako cu je zamjenit al me samo zanima ovako
A ovo sto si napisao za kupovanje na slijepo , totalno razumijem sto oces rec i ovo je definitivno zadnji put da ja rjesavam tudje glavobolje