Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner VXR 250 2004 by Challenbeen  (Posjeta: 3334 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Gilera Runner VXR 250 2004 by Challenbeen
« : 17 Srpanj, 2024, 22:59:58 »
Gilera Runner VXR250 karb 2004g
kupljena je od M-Works Rijeka, zvijezda Youtube...
https://www.youtube.com/@mworks3096

Dogovarali smo 25ak dana kupnju, nisam se htio zaletiti po nju u smislu glavom kroz zid... Čekao sam pravi trenutak, i kad se sve posložilo, otišao sam po VXR. Načuo sam kao priče da skuter ne more preko 100gps i svašta nešto... što mi je malo čudno bilo... no svejedno sam otišao, probao, i uzeo ga. Motor čupa, kida, jede malu djecu haahha ... Polini variomat diže na zadnji. Sve ima na Youtube što je radio, 4ipo godina je bio u njega, pa mi je bilo lakše malo.. Za stanje plastika se znalo, odmah mi je rekao i na to sam bio pristao već, u međuvremenu sam već neke još i nabavio tako da se može reći da imam "dodatni" set plastika da ih mogu srediti i ofarbati. Čovik mi je dao hrpu dijelova sa skuterom. Felge, plastike, original prijenos, fake akrapa, itd itd

No, tragedija se desila, kad sam krenuo iz Rijeke i kad sam ga zapičio da probam max brzinu, predugi ventil na gumi je dobio svoje, i ostao sam na dnu riječke zaobilaznice. Srića da nisam došao katamaranom kako sam prvo planirao... Dečki iz ophodnje su mi pomogli ga ukrcati, ovim putem im zahvaljujem (navodno sin od jednog prati forum)...
Skuter je u Caddy došao do Paga, odmah momentalno pri izkrcivanju, skinuo sam zadnju felgu i montirao zamjensku sa kraćim ventilom. Odmah sam mjerio - 128 gps + ubrijeg 110 gps, stari ga je isto probao, oduševljen... oko 110 po satu malo vibrira volan, to ćemo pogledati sve ovih dana.

Sad idu fotke, a videoblog izbacujem uskoro.
Slijedi komplet pregled skutera od glave do pete, pošto bi trebao ostati za cijelo ljeto...
Plan je pofarbati set plastika u neku XXX kombinaciju (još se mozgam).. i vratiti ga u original stanje.

















« Zadnja izmjena: 27 Srpanj, 2024, 14:42:57 challenbeen »
Gilera Runner VXR 250 2004g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 250 2004
« Odgovori #1 : 18 Srpanj, 2024, 21:09:42 »























I tako. Došao sam danas doma sa posla, odmah sam išao složiti zadnji rep da lijepo stoji... Čim sam to riješio, išao sam pogledati detaljnije oko skutera. Prvo što sam otvorio sjedalo, i digao poklopac, ugledao sam odmah kako je palo koljeno airboxa jer ga ničim ne drži... malo sam tako gledao, otišao po novu šelnu iz šteka i montirao je. Zatvorio sam nazad i probao onda upaliti skuter, skuter je upalio kao singerica i radio duplo bolje na leru. Posli toga sam odmah išao ulje izvadit van, te sam ulio novo 7100 10w40 litru u njega, da ga malo pročistim dok ne stigne novi uljni filter pa ću još jednom promijeniti sve.
Gilera Runner VXR 250 2004g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 250 2004
« Odgovori #2 : 18 Srpanj, 2024, 21:10:56 »
Ovo je bio drugi fuš što sam naletio na skuteru, malo sam ostao paff, jedino što sam očekivao da je skuter mehanički perfecto pošto je sve radove objavljivao na Youtube, tik toku, i ono, 4 ipo godine je bio u njega... i da sam trebao doći do Paga bez greške... Sad me ovo malo prestrašilo, i izgleda da moram rastaviti komplet sve plastike i krenuti detaljnije pregledati sve i viditi jer treba što od potrošnog promijeniti da ga dovedem u red kako triba. A kome sad virovati posli ovog..  :toothy9:

Kako sam rekao, imam nove plastike (iz kese nove) za njega, i mislim da ću ih tu i iskoristiti...



Gilera Runner VXR 250 2004g

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7053
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner VXR 250 2004
« Odgovori #3 : 19 Srpanj, 2024, 10:18:04 »
To kaj je objavljivao na Youtubeu ne daje nikakvu garanciju, pa valjda si vidio da je felge farbao bojom za ograde i miksao to u omjeru 1/napamet.

Mnogi se hvataju mehanike, a nemaju manire za to niti budu ikad imali.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 250 2004
« Odgovori #4 : 19 Srpanj, 2024, 12:27:28 »
Ma dobro je to sve ajde, preživio sam i sa gorim skuterom haha ... jednostavno ću pokušati od njega napraviti bolji skuter i složit ga kako treba, po PS. Jedino bi volio kadu složit kako treba bez da je ovako ubijena od ispod... jel se to da nekako riješiti ili mora ovako ostati?
Gilera Runner VXR 250 2004g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 250 2004
« Odgovori #5 : 22 Srpanj, 2024, 07:51:51 »




















Gilera Runner VXR 250 2004g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 250 2004
« Odgovori #6 : 22 Srpanj, 2024, 07:57:52 »







Evo, vikendom se radilo, skinuo sam plastiku, pregledao sam sve, sve što se dalo, odmah sam riješio problem sa Airboxom, riješio sam falš zrak i ubacio nov filter zraka, zatim pri zamjeni felge (opet), skužio sam da imam novi Koyo Japan ležaj (6303) i odmah sam ga zamijenio. Stavio sam novu maticu, limić i osigurač na kotač. Za sad jedini "veći" problem vidim sa kemijanjem senzorom za temperaturu, da se kod tokara napravi adapter za isti... vidit ću hoću li to uspiti ovih dana da napravim. Sjetio sam se da imam novi set brava za njega, pa se nadam da je netko do sad makao kod ključa da ih instaliram nove  :icon_tongue:

Skuter ide veselo, nije to sad ne znam kakva ubojica, ali za moju veličinu i težinu, ja sam zadovoljan!
Po ravnome uspravan 120 km/h, zalegnut po ravnome 135 km/h, zalegnut niz brijeg 145-150 km/h po satu.
Gilera Runner VXR 250 2004g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 250 2004
« Odgovori #7 : 23 Srpanj, 2024, 10:53:43 »
Jučer me lijepo oprala kiša na poslu... eto imamo i prvo kupanje...
A danas, dok čekam pošiljku sa dijelovima, promijenio sam prekidače komplet na volanu + navukao sam ove spužve preko ručke. Odmah je posla Premium skuter hahahah







Gilera Runner VXR 250 2004g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 250 2004
« Odgovori #8 : 24 Srpanj, 2024, 20:36:17 »
Gilera Runner VXR 250 2004g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 250 2004
« Odgovori #9 : 25 Srpanj, 2024, 21:20:49 »


























Gilera Runner VXR 250 2004g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 250 2004
« Odgovori #10 : 25 Srpanj, 2024, 21:29:22 »
Malo forumski server zeza, nema veze... idemo dalje.
Jutros stigla pošiljka, ali doslovno sitnice. Opruga bočne nogare, filter ulja, litra ulja, svjećice, gumica čepa kartera, poklopci dekla, polini kevlar remen.. mene zanima jel taj kevlar remen čemu na 250cc?

Zamjenuo sam i zadnju felgu, prednju nisam htio. Treba promjenuti ležajeve u felgi? kako se to radi na ovoj felgi?  :icon_scratch:
Odmah bi i upgrejdao disk prednji i adapter za čeljust... ima netko to?
Gilera Runner VXR 250 2004g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 250 2004 by Challenbeen
« Odgovori #11 : 30 Srpanj, 2024, 20:36:22 »
Aktivno se vozi skuter svaki dan. već sam na 1.200 km od kupnje.
Pri tome da je uz ovaj skuter još stigla Honda X-ADV 750 koja se vozi paralelno, ali pošto Hondu moram čuvati, VXR mi je glavno vozilo.
Nakon zamjene zadnje gume, skuter je sad odličan. Složio sam naprijed da kratko i dugo svijetlo radi odjednom zajedno. Zbog ovoga kad isključim skuter, i dalje radi, dok god ne isključim svjetla, tako da sam to odspojio nakon 2 dana.
Počeo sam raditi na plastikama koje imam u šteku, da se fiksa lijeva bočna plastika, i ostale koje imam, da se sredu i da skuter bude vrhunski što mehanički što estetski. Boju još ne znam, ali mora bit nešto ludo dopadljivo.

Dočekalo me danas ovo kad sam došao sa posla, znači cca 1.200 km od kupnje u Rijeci. Koliko mogu skužiti, vodena pumpa  :dontknow: tražim sad di je mogu nać i to OEM, novu naravno... da se sredi skuterić da bude kao nov. Posli ovoga, uzet ću novi selen blok, oprugu nosača, nove ležajeve klackalice, i tako te sitnice da se sredi skuter kako treba


















Gilera Runner VXR 250 2004g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 250 2004 by Challenbeen
« Odgovori #12 : 31 Srpanj, 2024, 22:28:27 »




















Gilera Runner VXR 250 2004g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 250 2004 by Challenbeen
« Odgovori #13 : 31 Srpanj, 2024, 22:38:24 »

















A dobro, nije najuredniji skuter na svijetu (ali tako sam mislio da ću ga kupit haha), ali ne znači da nema potencijala to postati. Konačno sam skinuo prijenos i prekontrolirao ga detaljno. Prekontrolirao sam i sve leakove, i to je bilo jer je prije bilo preliveno uljem (1,4 deca, što mije odmah bilo malo čudno), a zabrinuo sam se da je radi krava počeo bacat ulje... na kraju kad sam promijenio ulje, oprao sam sve brake cleanerom i za sad jedino gdje curi je vodena pumpa. To je uskoro riješeno.
Kako sam rekao, skinuo sam variomat, u Polini variomatu su rolice bile kontra okrenute, i mogao bi se gotovo zakunit da ide "nešto" bolje. Nećemo pretjerivat ajde. Oprao sam detaljno deklo, isprao sam i blokove, te ih osušio. Posli sam promijenio ležaj u deklu, te sam zamijenija plastike dekla. I onda je pala i naljepnica haha ...
Remen je identičan dimenzijama sa VXR200.. jel to to, ili treba neki drugi doć tu?
Gilera Runner VXR 250 2004g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 250 2004 by Challenbeen
« Odgovori #14 : 01 Kolovoz, 2024, 14:56:44 »











Situacija je sljedeća. Uzeo sam novu vodenu pumpu sa svim brtvama. Zatim sam uzeo od frenda 250ie dugi blok, kojeg ću iskoristiti za dijelove. Pripremit ću sve da imam odmah za rezervu, planiram čak urediti glavu i termogrupu komplet jer koliko sam shvatio, isti su kao na kratkom bloku. Sad kemijam kod tokara reduktor ili adapter za mali senzor, kao što vidite na fotki, tako da imam sve ispravno na satu. Ako on ne bude dobro pokazivao, instalirat ću onda od Koso digitalni sat i digitalni senzor.
Još od frenda žicam poklopac termostata od VXR da mi da, da mogu kadu promijeniti da sve bude kao po PS
Gilera Runner VXR 250 2004g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 250 2004 by Challenbeen
« Odgovori #15 : 03 Kolovoz, 2024, 09:11:56 »






















Zamijenija sam vodenu pumpu, moram priznati da sam se prvo malo prestrašio, ali na kraju je ispalo jako jako prosto, i stvarno je napravljeno ovo jako jednostavno. Skinuo sam auspuh  i granu sam olabavio da se može izvuć onaj najduži donji šaraf. Uzeo sam nove brtve i sve sredio. Uz to, kod tokara sam napravio adapter za senzor temperature! Tako da možemo koristiti i original sa instalacije ili Koso digitalni!
Druga stvar, nabavio sam i poklopac termostata od 200cc, tako da ću ga instalirati, i posli toga montirati drugu kadu, jer ovo je čisti kriminal što su napravili.
« Zadnja izmjena: 03 Kolovoz, 2024, 09:14:09 challenbeen »
Gilera Runner VXR 250 2004g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 250 2004 by Challenbeen
« Odgovori #16 : 07 Kolovoz, 2024, 20:39:49 »
















Gilera Runner VXR 250 2004g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 250 2004 by Challenbeen
« Odgovori #17 : 07 Kolovoz, 2024, 20:40:22 »







Evo ga ljudi moji, konačno sam našao još jedno poslijepodne da se posvetim VXR. Ovaj puta sam uspio odraditi zamjenu i kade, te instalaciju digitalnog senzora za Koso sat, te poklopac termostata od VXR zajedno sa termostatom. Provukao sam instalaciju opet istim putem kao i prethodnom VXR, te sam ga spojio na trubu (-) i mikro prekidača zadnje kočnice (+). Za sad sam jako zadovoljan, a iskreno se nadam da ću se uskoro i nastaviti posvetiti plastikama i da ćemo ga dovest u ekstremno uredno stanje!
Gilera Runner VXR 250 2004g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 250 2004 by Challenbeen
« Odgovori #18 : 10 Kolovoz, 2024, 10:54:43 »
Evo jedna mala katastrofa, ipak je sve izfušareno bilo, pa sad treba pazit i na ovakve pi*darije. Iako sam mislio odmah skratiti crijevo, rekoh, ma neće se to desiti.. i desi se točno 15 km nakon... nemoreš belivit. "Iskustvo" vs "nedamise".

Tako da sam jučer krenuo na posao i na bezinskoj u Pagu puklo crijevo... Odmah sam ga ganjao kući, i srećom nije ostalo bez antifriza, tako da sam jutros to uspješno sanirao, tj. morao izvaditi kadu da imam mjesta to odraditi.











Gilera Runner VXR 250 2004g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 250 2004 by Challenbeen
« Odgovori #19 : 16 Kolovoz, 2024, 00:31:56 »
Nije se vozio 2-3 dana radi iste stvari. Na kraju netko tko je fabricirao ovo, nakrivio je dio šasije prema dole i točno se lomilo u termostat i tako je 2 puta ubilo crijevo .. a ja mislio da staro i nevaljalo.. heheh na zadnjoj se slici vidi di sam odrezao. Za sad je sve ok, napravljeno 20 km lokalno da se potvrdi da je sve ok... jer je ono crijevo nastradalo odmah nakon 2 km... pa se nadam da smo i ovaj problem riješili  :icon_thumright:













Naime, kod sklapanja nazad, nisam gledao, i preskočilo mi je preko poluge brave za sjedalo, i sad ne znam kako da otključam sjedalo hahaha ... Ostalo je još to riješiti i da, moram riješiti plastike i prednji kotač (zamjena ležaja) pa se nadam da ću ga montirati sa novom gumom... Plan je svakako kupiti veći novi prednji disk i fabricirati adapter za veći disk. Nadam se da ćemo to kroz 15-estak dana do 01.09... jer kako je krenulo, samo se naganja skuter  :icon_tongue:
Gilera Runner VXR 250 2004g