Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen  (Posjeta: 4617 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #20 : 19 Svibanj, 2024, 17:20:36 »
Hah, ovo je kad opet ideš u krajnosti, jer si za dobre plastike išao i u Zabok. Ima da skuter bude tip top!
Naravno, zadnja fotka je situacija koja je bila prva stvar koju sam napravio kad sam došao doma i izašao iz auta... naravno, izvadio plastike i oprao ih dobro hahah ...


















Offline avr freak

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1332
  • Spol: Muški
  • powered by buxa! ','
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Bravarija, Sefovi, Stolice
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: VXR 200
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #21 : 20 Svibanj, 2024, 14:34:11 »
Ne mogu prepoznati po slikama tko je i tko bi imao, ali lijepo. Neka.  :)

Da si se javio dobio bi prvi i zadnji disk na poklon :jerk:

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #22 : 20 Svibanj, 2024, 17:00:03 »
Ajme ... a inace se ljudi naljute kad im se javim i govorim da stizem u njihovo područje, pozivajući i na piće na moj račun, tako da nemam baš neku naviku :')
(bio sam u Temovec) ... ali fotke su iz centra Zagreba, slikao sam za frenda da vidi što sam nabavio  :icon_tongue:
Za diskove dođem ja opet hahaha samo reci
« Zadnja izmjena: 20 Svibanj, 2024, 19:34:17 challenbeen »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #23 : 20 Svibanj, 2024, 19:43:49 »

















Pofarbao sam bokove, ispalo je top, samo nisam dobro ih zalio bazom, pa se na nekim mjestima vidi podloga... no dobro, mislim da može proć, pogotovo kad se montiraju naljepnice. Zatim sam kadu prao detaljnije, i pripremio je za slaganje. Prebacio sam ispravni zeleni listić sa instalacijom sata na drugi "bolji" sat i sad sve radi ali kazaljka goriva i temperatura pokazuju da su neispravni (poletili su u vis..) sada gledam kako bi mogao nekakvu drugu kemiju izkemijati....

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #24 : 21 Svibanj, 2024, 22:27:12 »
I dalje me kopa to što na leru radi visoko dok se ne ugrije... ne znam do čega bi to moglo biti.
Danas sam još jednom rastavio karburator i kompletno ga oprao kemijski, poslije isprao fregazer cleanerom i brake cleanerom. Doduše, tek ću ga ujutro upaliti, ali prirubnica, čok, kolino airboxa, zadihtan airbox, nova membrana, (upravo pišući ovo sjetio sam se da na airboxu nemam onaj prozirni dio na zeger koji hvata ulje?) jel tuda može ići falš zrak pa zajebavat??

Započeo sam neke kemije sa drugim neispravnim satom, možda i uspijem nešto izkemijati .. eh da sad imam 3d printer  :icon_scratch: :icon_thumright:






Offline VivacityTuning

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
    • Anonymous dating without prejudice
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera Runner VX200
  • Moja Kaciga: AGV K3-SV
  • MojSpuh: LeoVince 4Road
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #25 : 22 Svibanj, 2024, 00:06:00 »
Mene je upravo radi toga na kucistu airboxa dosta zezao jedno vrijeme. Radio nemirno i znao je divljat na minimumu, nabijat gas sam

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #26 : 22 Svibanj, 2024, 14:22:38 »
Mene je upravo radi toga na kucistu airboxa dosta zezao jedno vrijeme. Radio nemirno i znao je divljat na minimumu, nabijat gas sam

Zakrpao sam vrućom plastikom pa ćemo vidit..
Evo, odradio sam jutros i zadnje plastike, tako da se nadam da će to biti to ... moram prednji blatobran ponoviti jer mi se prelilo malo... mislim da se vidi i i na fotki... pobrusit ćemo pa ćemo matirati i baciti još laka  :icon_biggrin: najviše sam impresioniran kako je ispao veliki vizir  :headbang:










Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #27 : 22 Svibanj, 2024, 15:24:18 »












Popravio i instalirao žmigavce, provjerio na 12v dali radu i zadovoljan sam za sad. Vidit ćemo kako će funkcionirat kad se sve složi

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #28 : 22 Svibanj, 2024, 20:38:52 »
Zamijenio sam konačno felge, sad su plave, a bijele su ostavljene na pjeskarenju! Sa instalacijom felgi, montirao sam disk i nove šarafe, te blatobran jer mi je skuter bez njega pravi trn u oko.  Zadovoljan sam kako izgleda. Naime, išao sam montirati oprugu brave da ju drži i poletila mi je negdje, tako da sam sad opet naručio istu. Složio sam i sat, te ga instalira na skuter. Sve radim osim lampice dugog svitla, pokazivača goriva i pokazivača temperature. Ubacio sam led-ice nove u sat.


















Te imam potragu za zadnjim ispravnim repom i instalacijom!! (bez poklopaca)




Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7021
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #29 : 22 Svibanj, 2024, 20:51:26 »
Lijepo napreduješ, lajkam...Jedino si za krpanje žmigavca trebao razvući žabicu pa nju zalijepiti za plastiku, kako bi mogao demontirati žmigavac ako za tim bude potrebe.

Obrsti pažnju kad češ kupovati taj zadnji far i instalaciju njegovu, imaš dvije vrste dzekova i jedno 3 vrste tih krom plastika pa ti se neda smontirati unutarnja kapica crvena od štop svjetla ako nema predviđene utore za nju.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #30 : 22 Svibanj, 2024, 22:52:28 »
Obrsti pažnju kad češ kupovati taj zadnji far i instalaciju njegovu, imaš dvije vrste dzekova i jedno 3 vrste tih krom plastika pa ti se neda smontirati unutarnja kapica crvena od štop svjetla ako nema predviđene utore za nju.

uuu ovo je jako korisna informacija! hvala ti na tome! nadam se da ću riješiti jer ovi moj LED štop ne radi kako treba

Offline dell

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 365
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #31 : 23 Svibanj, 2024, 13:46:38 »
Lijepo napreduješ, lajkam...Jedino si za krpanje žmigavca trebao razvući žabicu pa nju zalijepiti za plastiku, kako bi mogao demontirati žmigavac ako za tim bude potrebe.

Obrsti pažnju kad češ kupovati taj zadnji far i instalaciju njegovu, imaš dvije vrste dzekova i jedno 3 vrste tih krom plastika pa ti se neda smontirati unutarnja kapica crvena od štop svjetla ako nema predviđene utore za nju.

sta nema samo dvije verzije sjenila ? prije redizajna i redizajn sa kapicama

Offline dell

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 365
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #32 : 23 Svibanj, 2024, 13:48:49 »
sto nisi mogao naci polovne ispravne plastike jer ovo izgleda bas gadno sa krpanjem zmigavaca  :nono:

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #33 : 23 Svibanj, 2024, 18:34:09 »
sto nisi mogao naci polovne ispravne plastike jer ovo izgleda bas gadno sa krpanjem zmigavaca  :nono:

evo nađi molim te... kupujem odmah :icon_biggrin:

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 280
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #34 : 23 Svibanj, 2024, 18:42:58 »
ovo kaj  na hladno radi visoko te zeza čok, iglica od čoka ne nasjedne dobro u karburator, čak i kad je smontiran kad ga prstom dodiruješ čok tj ler varira originalno vrlo upitno tehničko riješenje...plus imam ti ja negdje tu led lampu ako si u fazonu 2005 godine

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #35 : 23 Svibanj, 2024, 20:22:35 »
ovo kaj  na hladno radi visoko te zeza čok, iglica od čoka ne nasjedne dobro u karburator, čak i kad je smontiran kad ga prstom dodiruješ čok tj ler varira originalno vrlo upitno tehničko riješenje...plus imam ti ja negdje tu led lampu ako si u fazonu 2005 godine

doslovno je nov OEM čok, plaćen suho zlato  :icon_scratch:
jel postoji ikakva solucija za tako nešto?

što se tiče zadnje lampe, naručio sam od nekoga lika, sutra u 11h šalje autobusom iz Zagreba pa ćemo vidit (komplet blatobran sa instalacijama i poklopcima ...

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #36 : 24 Svibanj, 2024, 14:27:06 »
Stigle naljepnice i KOSO čitač temperature pa evo lagano se ugrađuje danas...
Naljepnice sam složio najbolje što sam mogao, naravno kombinirajući više stilova. Koso sam ugradio tu zbog mjesta jer je tu već probušena rupa bila za neki prekidač.













« Zadnja izmjena: 24 Svibanj, 2024, 14:31:42 challenbeen »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #37 : 25 Svibanj, 2024, 13:40:01 »



















Nisam ima nešto volje fotkat, pa sam fotkao na završetku. Prvo sam instalirao Koso pokazivač temperature, koji je plug and play za isti senzor na bloku, tako da se nadam sad točnom prikazu temperature! Posli toga, složio sam jedva bravu da se drži sama, te sam odmah posli krenuo spontano slagati plastike (neplanirano). Tako da sam ga ubiti i složio. Da, fali sjedalo, ali na tapeciranju a prije sredine sljedećeg tjedna neće biti moguće da ga teta završi.

Naljepnice su malo Aliexpress, ali gledajte, meni se donekle sviđa jer sam odmah znao kakva će ići kombinacija, a to je ona ista kakva je bila na SR150. Ja sam zadovoljan! I dalje radi hladan visoko na leru, ali kad pređe 40'C na koso satu, sam se krene spuštati i radi "idealno" zagrijan. Mogao bi probati sa Denso svjećicom čim je se sjetim naručiti. Od narudžbi još ostaje originalan akumulator, staviti poklopac preko akumulatora, te ga odvesti na registraciju.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #38 : 27 Svibanj, 2024, 20:58:51 »









Danas veseo dan. Baš veseo.
Išao 3 puta u Pag na tehnički, radi 535352454 kupoprodajnih vozali su me ko vola, ali okej je. Prošao je tehnički, sve je tip top. Posli sam išao i na posao, te pri polasku na posao ispala je lula sa svjećice, točnije gornji dio svjećice se odšarafio i ostao u luli. Uspio sam to nekako srediti, i doć do Novalje. Oko Zrća sam probušio zadnju gumu, te jedvite došao do posla. Pri tome, nekih 500 metara prije samog posla počelo šuškati (mlijeti) sa desne strane gdje je vodena pumpa. Nazad, nažalost, se vraća na prikolici. Sutra skidam vodenu pumpu i skinut ću magnet da i njega prekontroliram. Iskreno se nadam da treba vodenu pumpu reparirati.... Napravio je do sad 142 km, od toga danas 118 km.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #39 : 28 Svibanj, 2024, 12:27:29 »
A što da kažem, sa kupnjom na slijepo od "frenda" dolazu kompletno sve stvari na red. Ali hej, moram priznati da je stvarno veseeelo ... Kupiti cijelu vodenu pumpu sa poklopcem komplet, ili reparirati sa zamjenskim dostupnim dijelovima? Pitanje je sad...

Izgleda da se zadnja guma nije probušila nego je ventil bio loše zavidan i izletio je onaj ventilić unutar ventila  :icon_scratch: