Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner SP50 - Noob Project  (Posjeta: 14838 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Gilera Runner SP50 - Noob Project
« : 09 Kolovoz, 2023, 17:08:20 »
Evo da se pohvalim i usput najavim da me se necete rijesiti tako lako. Pukom prilika naletila mi je prilika za projekt koji sam duze vrijeme zeljan.
Gileri Runner ne cvijetaju ruze ali je uzeta dosta povoljno (nadam se). Trenutno, koliko sam vidio, jedna bocna plastika je u defektu, krilca za grijanje nogu i zadnje stop svijetlo, te vjerujem, bit ce toga jos... Sto se tice motora, vidi se kemijanje i trenutno nije u voznom stanju. Skuter upali, vozi te solidno potegne moju malenkost. Probao sam tek toliko, 50-tak metara ali po prici vlasnika, isti, kad se zagrije vise ne vuce i da jedvice jade ide 25km/h. Sta mislite o tome, cisto pitam iz znatizelje?

Sve u svemu, nije kupljen za vozit se isti dan, vec za jedan dugoročni projekt.

Tako da, dragi moji forumasi, nauruzajte se strpljenjem, bit ce ponovno svakakvih pitanja....



« Zadnja izmjena: 09 Kolovoz, 2023, 17:55:25 Zmajur »

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1263
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Gilera Runner SP50 - Noob Project
« Odgovori #1 : 09 Kolovoz, 2023, 18:57:11 »
Kao što sam ti rekao prvo čišćenje filtera zraka ili zamjena, pa onda dalje, probat naštelat smjesu pa u đir.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gilera Runner SP50 - Noob Project
« Odgovori #2 : 09 Kolovoz, 2023, 20:14:04 »
Cestitam na prinovi :headbang:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2862
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner SP50 - Noob Project
« Odgovori #3 : 09 Kolovoz, 2023, 20:53:20 »
Lajkam skuter!
Sigurno si primijetio da je jako udoban skuter iako je izrabljen više manje... Runner kojeg ja vozam ovo ljeto je fenomenalan pogotovo od kad se nabrijao na 70cc ... kako sam ti već rekao, drži se Drevo70, Giannelli GO, Multivar2000 i  Koyo Japana, ostatak OEM :P
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Gilera Runner SP50 - Noob Project
« Odgovori #4 : 09 Kolovoz, 2023, 22:49:24 »
Kao što sam ti rekao prvo čišćenje filtera zraka ili zamjena, pa onda dalje, probat naštelat smjesu pa u đir.

Posto je akumulator skoro mrtav, doslovno sam slomio nogu dok nije dao zivota, pod punim gasom.  :laughing6:
Evo za prvu informaciju, ler mu je ispod 1000 okretaja. Isao sam stelat minimum ali ne reagira iako je vijak dosao do ibera...  Tko god je radio, gori je od mene... :laughing11:

Cestitam na prinovi :headbang:

Zahvaljujem na cestitki...

Lajkam skuter!
Sigurno si primijetio da je jako udoban skuter iako je izrabljen više manje... Runner kojeg ja vozam ovo ljeto je fenomenalan pogotovo od kad se nabrijao na 70cc ... kako sam ti već rekao, drži se Drevo70, Giannelli GO, Multivar2000 i  Koyo Japana, ostatak OEM :P

Nisam obracao paznju na udobnost, vrtile su mi se druge misli...
Sto se tice kupnje dijelova tu cemo imat sto razgovarat, ali isto tako moram pricekat bolje dane... :-[
« Zadnja izmjena: 09 Kolovoz, 2023, 22:51:44 Zmajur »

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Gilera Runner SP50 - Noob Project
« Odgovori #5 : 11 Kolovoz, 2023, 16:13:40 »
Dosao je red za raspravu oko dijelova. Prije nego sto krenem s popisom, volio bih reci, da osobno preferiram mehaniku a kao rezultat zelim kvalitetu, snagu, dugotrajnost, pouzdanost, tako da u tom dijelu ne zelim stedjeti, dok top brzina me ne fascinira...Sve drugo, sto ne zahtjeva rasturanje motora ici ce postupno...na bolje.
Piaggio mi je bio odskocna daska, igracka za ucenje. Osobno mi se ne svidja od prvog dana kad sam sjeo na njega ali pritom sam zavolio vjetar u kosi i trazio priliku za nesto vece i ugodnije u rangu od 50cc.  Osobno, na Piaggio nisam ulozio svu njeznost, brigu, znanje i strpljenje. Puno se preskakalo, zurilo da se osposobi za toplije dane...
Zato je sada Gilera odjavljena i ceka ozbiljan remont. Piaggio je sada magare dok ide, ide...
Sto se tice dijelova, trenutno, najpovoljniji je Scooter Atack ujedno sa njegovim popustom na kolicinu, pa cu uglavnom gledati.njegove stranice....
 
Termo Grupa:

Definitivno bih isao na Malossi gus ili alu termo grupu. Znam, znam moze i jeftinije, ali njegova zavrsna obrada je dvije stepenice iznad drugih.  Nisam ga imao prilku vidjet uzivo, ali samo kad se slike povecaju na stranicama, vec se vidi nebo zemlja.... Po slikama, nadam se, isti je i honovan za razliku od drugih, koju su samo obrađeni ili pobruseni. 

Radilica:

Pune ili klasicne polutke?  Ono sto sam saznao, pune polutke daju bolju kompresiju smjese koja ide prema cilindru, trajnije su i trpe veca opterecenja. Pitanje, jest dali iste i umanjuju neugodne vibracije? Znamo da vibracije stete svim vitalnim djelovima.

Ako je sve pozitivno, meni bi opet pala odluka na paprenu Malossi radilicu. Citajuci vas i druge, Doppler i drugi jeftiniji proizvodjaci su jeftiniji ali isto tako macak u vreci... Uglavnom to su stari postovi, kako na ovom, tako i na drugim stranicama, forumima. Kako stvari stoje u danasnjici ne znam....

Variomat:

Tu nemam sta trazit, imam jednog Malossi i tu prica staje...

Polutka:

E tu je vec prica ustede... Vidim da oversize kosta ko suho zlato, pa vjerujem da ce te mi preporuciti neku linearnu ili onu Koju je Dario nasao bez da uredjuje pinove ( nisi naveo koja je to )....

Kvačilo & Zvono

Tu sam laik. Nekako mi najvise zvoni Malossi delta sa WingBell zvonom u kompletu 100€.
Trazi se grip, hladjenje i sto manje stelanja, jer sam tezak i  glup za to.... Ipak, zivim samo uzbrdo i nizbrdo... Ravnica mi je uglavnom u pjesmi Miroslava Skore....

Spuh:

Tu nemam nikakve zamisli. Volio bih da ga mogu homologirat pa onda odcepit poslije registracije... Volio bih da je tisi, dublji zvuk a opet da opravda skupe dijelove...

Ostali bitni dijelovi:
S obzirom na neke stavke i vaseg prijedloga sta bih se trebalo uzet za pocetak:

*Opruga Polutke: Ljubicasta prepostavljam
*Kvacilo: Ako potvrdite deltu, nemam pojma, ako predlozite nesto drugo, onda predlozite i oprugu za kvacilo
*Dizne: ?

Popratni zna se dijelovi: 
Koyo Lezajevi, Cortego semerinzi, remen uljne, pogonski remen, pumpa vode, eventualno vakum pumpa, termostat, filteri

Ostalo: Vilice, kabeli, kocnice,smortizer po pregledu....
« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz, 2023, 16:15:57 Zmajur »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7014
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner SP50 - Noob Project
« Odgovori #6 : 11 Kolovoz, 2023, 17:16:07 »
Jesi li razmišljao o ubacivanju recimo BB mašine na tu ramu, 70 je trenutno puno novaca, a malo meda...

Inače Malossi gus je tri koplja ispod DR.eva, a isto tako i Polini.

Svakako preporučam da ideš na neki alu nikasil cilindar ako več moraš ostati na 70cc. Ja obožavam stage6 sport pro mk2 jer je najbolji cilindar u toj srednjoj klasi sa najviše snage i mogucnoscu vožnje sa auspusima od bačvice do nekog race auspuha. Tako ako ti dopizdi pazariš jači auspuh pa se igraš kak te pukne...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Gilera Runner SP50 - Noob Project
« Odgovori #7 : 11 Kolovoz, 2023, 18:34:51 »
Jesi li razmišljao o ubacivanju recimo BB mašine na tu ramu, 70 je trenutno puno novaca, a malo meda...

Inače Malossi gus je tri koplja ispod DR.eva, a isto tako i Polini.

Svakako preporučam da ideš na neki alu nikasil cilindar ako več moraš ostati na 70cc. Ja obožavam stage6 sport pro mk2 jer je najbolji cilindar u toj srednjoj klasi sa najviše snage i mogucnoscu vožnje sa auspusima od bačvice do nekog race auspuha. Tako ako ti dopizdi pazariš jači auspuh pa se igraš kak te pukne...

Citao sam da je Dr.Evo brzi od Malossi dok Malosdi ima veci moment a onda je tu i zavrsna obarada. Imam osjecaj da sam ja dobio šljus prstenove sa Dr.Evo pa me to mozda odvraca od drugog misljenja. Isto tako, zar nije da alu setovi sa jednim klipnim prstenom razvijaju snagu na visokim okretajima za razliku sa dvo prstenim alu ili gus. setova? Ne znam koliko se to osjeti u voznji...ali za moj pojam i Piaggio leti ko zmaj, jedino sto mu fali malo da manje cvili, dreci i zericu bolja krajnja brzina...
« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz, 2023, 18:49:40 Zmajur »

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1263
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Gilera Runner SP50 - Noob Project
« Odgovori #8 : 11 Kolovoz, 2023, 19:19:35 »
Ma uzmeš sport pro mk2 i Bog te veseli  ;D

Offline Toni46

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Aprilia SR 172
  • Moja Kaciga: AGV K3-SV
  • MojSetup: Malossi 172cc, Dellorto PHBL 25
  • MojSpuh: OEM
Odg: Gilera Runner SP50 - Noob Project
« Odgovori #9 : 11 Kolovoz, 2023, 20:06:20 »
Ja sam imao nekad mhr replicu na aeroxu. Prije toga dr-evo. Osjetila se razlika i bio sam jako zadovoljan.
:aprilia:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7014
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner SP50 - Noob Project
« Odgovori #10 : 11 Kolovoz, 2023, 20:58:19 »
Ona polutka je sa zip/fly 100cc 4t, ali u praksi bolje radi ona kemija sa ditech pomičnom polutkom.

Kvačilo ostaviš serijsko jer je vrhunsko, samo staviš odgovarajuče federe. Zvono možeš neko aftermarket tipa wingbell.

Što se radilice tiče mislim da je best buy trenutno ona stage 6 replica ili RMS racing. Ja sam imao i Malossi i nisam bio zadovoljan jer se dosjed jako brzo uništio. Sve one skuplje vehunske kvalitete su ili sa duzom klipnjačom ili sa večim hodom, tako da nemaš neki ekstra izbor.

Auspuh nezz šta bi ti rekao, ako nije rezonantni onda nema ni snage, ako je neki žešči onda se vrti jako i buči. Recimo da je Yasuni R i C10 neka zlatna sredina.

Onako da imam pare na kupu i slazem neki setup za svaki dan, a opet da ima puno snage i momenta bi to bio Sport pro mk2 sa C10 i phbg 21 bd na trokut airboxu, naravno obavezno sa dužom getribom oko 13%

Što se tiče pitanja oko sport pro mk2 i kako je u praksi taj kit ti puca od momenta sa slabijim auspuhom. Meni je najbolji za svaki dan bio sa kratkim ZXom i 21 karbom. Okretaji nešto ispod 10trpm, a snage iz niskih okretaja čudo. Jedno vrijeme sam ga na nekoj kineskoj bačvici vozio, ali mi to nije bilo nekaj pa sam se brzo apgrejdo sa auspuhom.


Evo zanima me šta ce ti drugi reč i več znam da ce ti svi preporučiti replicu koja nit smrdi nit miriši, jedino je dugotrajna pod uvjetom da je dobro poštelana i sa njom ti je Yasuni R neki max, sve preko toga več dreči, a nejde neš ekstra.

« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz, 2023, 21:00:21 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Gilera Runner SP50 - Noob Project
« Odgovori #11 : 11 Kolovoz, 2023, 21:13:35 »
drevo nije los kit, treba malo kanale preci turpijicom, ali to valjda na svakom gusu treba...

u rukama sam imao motoforce radilicu pune polutke i doppler endurance, i ova motoforce bi kod mene mogla jedino vrata drzat da se ne zatvaraju... btw doppler daje jako dobar iglicasti uz radilicu... a isto kako Dario kaze, za malossi sam i od drugih cuo da im nije neka sreca radilica... ja bi gledao i top performance ako ima za piaggio

Ja se nebi uopce zahebavao sa jacom klasom 70cc kiteva, skup je to sport...

Nemas krajnju na bacvici, ali bi zato mogao probati duzu getribu stavit... ili rezo spuh, pa ko Pero stavis nogu od stola za prigusivac xD

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Gilera Runner SP50 - Noob Project
« Odgovori #12 : 11 Kolovoz, 2023, 21:45:00 »
Hvala avima na odgovorima, mozda nisam bio extra jasan u svemu. Skuter bi bio za svakodnevnu voznju, povremeno za lagani trip. Meni ne treba 12000 okretaja, da gulim 110 prema velebitu...Dizanje na zadnji i ostalo djecje preseravanje. Ja volim mirnu voznju, znaci lagano krstarenje na manjim okretajima a kad se dese brda dolina da tu ne gubim na brzini... Moj hyundai I20 vristi na autoputu da bi isao 140 i samo cekam kad ce se nesto razletit,  dok neko to obavlja u miru i tisini.... Tako ja zelim da se ponasa skuter....laganini do 80, a ostalo mi ne treba u svakodnevnom zivotu...
Niti pati motor, niti patim ja... :laughing3:

Zato bih volio nesto kvalitetno, trajnije da ako sve bude u redu da nr moram lezat svaki dan pored njega... Ako cak i neke kemije sa omjerom getriba, donosi mirnocu u voznji i o njoj cu razmislit..
Zato ako smatrate da je primjer malossi kvalitetan i dostojan moga opisa ili stage 6 kao sto je rekao dario, sigurno ce biti onda u top listi. Znam da je skup sport, kvaliteta se placa, a uskoro cu nesto usicarit, pa cu stavit nesto za skutera. Mada bih volio da shvatite, ja ne trebam izvlaciti maksimum iz toga.
Da zelim obican setup, nebih se obratio sa upitima... Sada samo skupljam informacije, pa kad sve stavim na papir, onda cu donijeti odluku.




« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz, 2023, 21:46:46 Zmajur »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7014
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner SP50 - Noob Project
« Odgovori #13 : 11 Kolovoz, 2023, 22:16:46 »
Ok, sad je malo jasnije šta zapravo trebaš. Ima nas tu preko 30g, čak i preko 40 pa smo vozili svakakve turpije, ali točno znam što želiš, to ja nikad sa 70cc nisam mogao dobiti jer tako kako sam ja htio da ide se ne da dobiti iz malo kubika, pa sam prešao na veču kubikažu.

Onda ti je recept malossi replica, neka kvalitetnija bačvica i duža getriba .Tad bi mogao dobiti ono što tražiš, a da ne šerafiš puno po tome.


Poggiali popljuvao si RMS, a top performance se isti drek samo prepakiran i napisano gore Top Performance.
Nemojmo zaboraviti da naš Tomi ima 60tkm na toj RMS radilici
Ditek ju vozi 25tkm na kitevima koji su se redom vrtili preko 11trpm
A i ja sam ju u par setupa istu vozio i prošle je od 10- 13000rpm i nikad zakazala.
3alfa3 ju je na replici isto masu kilometara vozio(oko 40tkm) iako je njegova bila prepakirana i pisalo je Top performance gore.

Tako da je svakako za preporuku iako ne izgleda baš neš ekstra.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Gilera Runner SP50 - Noob Project
« Odgovori #14 : 11 Kolovoz, 2023, 23:04:45 »
Eto pomakli smo se s mjesta...

* 70cc Malossi MHR Replica ili Malossi Sport?
* Stage 6 radilica
* Malossi Multivar
* Malossi Wingbell
* OeM kvačilo
* Eventualno duzi prijenos
* Bačvica: Malossi Wild Lion, Gianelli Go, Stage 6 Street, Yasuni Eco, LeovinceTouring ?
Ili da jednostavno uzmem Yasuni R, trpim drecanje ali bi trebao homologaciju ili ne?

Samo da napomenem, trenutno imam Malossi Wild Liona na Typhoonu, nije bas tih (kada se autogeno ložio). Ono sto mi smeta na njemu, barem mome,  nema gumenih amortizera i onda sve zvonca na sve strane. Tako da neznam kako se spajaju druge bacvice. Ako su tvrdi spoj, to je idealan zvucni vibrator...

Bad gledam, Stage 6 Street lici na nesto, ima lulu za spajanje ( odlicno za moja koljena), i koliko vidim ima amortizere... Samo neznam, jeli cemu?
« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz, 2023, 23:20:01 Zmajur »

Offline Toni46

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Aprilia SR 172
  • Moja Kaciga: AGV K3-SV
  • MojSetup: Malossi 172cc, Dellorto PHBL 25
  • MojSpuh: OEM
Odg: Gilera Runner SP50 - Noob Project
« Odgovori #15 : 11 Kolovoz, 2023, 23:37:27 »
Yasuni R ne dreci i tocno je ono sto ti treba. Super performane a tihi limeni zvuk. Top auspuh
:aprilia:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7014
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner SP50 - Noob Project
« Odgovori #16 : 12 Kolovoz, 2023, 00:58:24 »
Leovince touring i sito plus (bačvica) ti imaju selene i najtiši su, čak bi rekao da je sito tiši. Yasuni koliko god da je dobar ima veču buku, uočljiviji je i moguce da te budu zafrkavali na tehničkom.

Kit obavezno replicu, jer je malossi sport šit.

Getriba svakako sekundar jer on ne zavija i to Polini 13% ili Malossi 10%, svakako preporučam Polini jer je on na skuteru nečujan dok malossi malo fučka.
Ili najbolja opcija ako uspiješ od Zipa 15/48 sekundar nać, on je 13% isto.

Ovak nešto možeš očekivati onda, s tim da je ovo drevo sa nekim leovince prastarim auspuhom koji je bio baš jako slab pa je bučniji nego bi bila bačvica. To su putne brzine bile čudo, išo je 90 po satu na 7500rpm, trošio ispod 4L, a u krajnju je išao super jer je getriba bila ekstremno duga(čak i preduga za tu aplikaciju, al jbg takvu sam imao)

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2862
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner SP50 - Noob Project
« Odgovori #17 : 12 Kolovoz, 2023, 06:57:29 »
Rekao sam ti vec, Drevo70 i Giannelli GO, drevo za LC je duplo kvalitetniji od onog od AC... tako da sve ostalo ti je bacanje love u vjetar.
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7014
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner SP50 - Noob Project
« Odgovori #18 : 12 Kolovoz, 2023, 07:40:48 »
Taj Gianelli GO je baš low budget auspuh, a i zvoni iz njega ko da po loncima nabijaš. Ove što sam naveo su neusporedivo bolji i kvalitetniji auspusi.
Drevo je dobar, al to je več probao i vidio, vrijeme je za alu nikasil :)
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2862
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner SP50 - Noob Project
« Odgovori #19 : 12 Kolovoz, 2023, 08:20:44 »
Kako je meni bio tih i odličan? AC i LC su drugi svijetovi na 50cc pogotovo za teže likove u mojoj klasi  :headbang:
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002