Tehnički kutak > Skuter projekti

Italjet Dragster 125/180cc 🤘🏻

(1/12) > >>

Dragster 50:
Pozdrav svima.
Šta da kažem, osim, napokon. Danas sam nakon par godina traženja, kupio Italjet Dragster 125cc uvezen iz Njemačke. Priča je svima poznata, umro vlasnik i supruga ga naslijedila, i preko nekoga stavila u prodaju. Kvaka je u tome što imam kompletnu dokumentaciju, ostavinsku raspravu, njemačke papire, servise, carina od prije 2 tjedna i svi papiri iz CVH.
Malo sam ga pregledao i zaključio ono što se vidi na slikama.... Ono što bode oči je prednja maska koja je od 50cc jer nema otvor za posudu hlađenja.  Ali mislim da nema mjesta traženju mana, ovakav ulov je rijedak. Projekt će malo pričekati, mora se i polagati kategorija, ali i uz minimalne uloge, gume i neki manji servis, on je spreman za cestu, ali se ta maska obavezno mora skinuti.













































Dragster 50:
Maloprije sam skinuo prednju plastiku, gazišta, deklo, poklopac filtera, samo da vidim na šta to liči. Neke slike su ciljano napravljene da se dokaže kilometraža Dragstera, jer nisam unaprijed htio ispasti levat.
Slike posude hlađenja, oni koji ne znaju, na tom dijelu rame gdje je ona pričvršćena, strada plastifikat prije nego igdje drugdje, ovdje je zdrav. Rukohvati suvozača, zbog neznanja, kad se Dragster diže na centralnu, svi uglavnom hvataju za te ručke i potežu prema gore. Nakon nekog vremena stvore se velike ili male pukotine na plastici i boji, kao paukova mreža, ovdje je i to zdravo. Šarafi su orginal, dimenzije i oblik su isti na obje strane gazišta i donjoj podnici. U donjoj podnici je nađeno malo prašine i ulja, bez lišća ili ičeg drugog. Filter zraka, i remen su orginal, ali to će bolje znati netko od kolega sa više iskustva.
Nosač prednjeg fara od starosti i vibracija popuca, pogotovo spoj na gornjem dijelu, ovdje je kompletan bez ozljeda. Ključ je orginal i jedan je za sve brave, ja to na nijednom nisam imao, osim kad sam novo kupio.
Od stajanja je stradao plastifikat na zadnjoj felgi koju je jako teško naći, i akupe su, ali sad tu već igra štek iz kojeg vadim skoro novi komplet prednje i zadnje.
Zadnja guma je mijenjana, a prednja orginal Pirelli SL 36 sa DOT-om koji se poklapa sa godinom proizvodnje, i šarom dubljine 5mm.
I sad ono manje bitno, Dragster ima 2700km.





















































image uploading



Zaboravio sam napisati, zadnje plastike sa dvije točkice i orginal gel naljepnicama.

Dragster 50:
Dio koji se kad tad morao odraditi. Dragster logo sam već davno napravio, sad i ovaj predložak za naljepnice.

Dragster 50:
Danas pregledao prijenos, samo da vidim šta se tu događa. Čini mi se da je zapeklo sve jako, ili su matice zagrizle, jer sam jako teško skinuo i ventilvar i zvono. Vratio sve natrag, otišao po gorivo i pokušao upaliti.
Kad sam ga kupovao, rečeno mi je da sve radi, a kako mi to uopće nije bilo važno, do danas nisam ni probavao, i radi😁

















--- Kraj citata ---

Dragster 50:
Napad odmah ujutro. Raskupusio sve, i pripremio za skidanje mašine. Svi skinuti dijelovi oprani, ništa agresivno, lagano spužvica, četkica za zube, i deterdžent. Odlučio sam da ovaj put crne plastike ne diram, osim pranja, ništa. Netko je spominjao neku vrstu ulja kojom se mažu crne hrapave plastike, pa ću ići na tu soluciju. Ili na teflon sprej koji ih oživi na neko vrijeme, a kako ga ne planiram voziti svaki dan, kad bude gotov, to mi se čini lakše. Jednostavno, crne plastike u ovakvom stanju bi bio grijeh sa ičim farbati.
Idući tjedan dolazi ostatak dijelova za sivog, tako da on može na cestu, pa ću imati više i vremena i prostora za ovog.
Ugrubo, plan bi bio, mašina na 180cc i farbanje u orginal boju u kojoj je. Nikakve mlatim#dane od majstora za farbanje, nego naći ozbiljnu firmu/lakirera koji će "očitati" njegovu boju, i po tome odraditi lakiranje, znači ništa bez računa za lakiranje i garancije. Još uvijek gledam dijelove, šta paše sa čim, tako da, dok se bar malo bolje ne upoznam sa svim, neću ništa naručivati.
Ovaj put sam kod skidanja dijelova svaki šaraf vratio na svoje mjesto.









Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju