Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Neos 50 - vrlo spor na uzbrdici  (Posjeta: 762 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline el_kapetan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Trrekker
Neos 50 - vrlo spor na uzbrdici
« : 26 Kolovoz, 2022, 12:57:19 »
Pozdrav,
Sređujem stari rabljeni neos s minarelli horizontal mašinom, promjenio sam:
klip i cilindar, svjećicu, remen, diznu karburatora (64)(Dellorto 12,5) i probao rolice 4,5 i 6,5.
Nakon "rebuilda" i mijenjanja dizne skuter ide osjetno bolje i super se vozi po ravnom, ali ima jako loš start gdje doslovno nemogu krenut na uzbrdici (bilo kakvoj), te pri prelasku s ravnice na uzbrdicu izgubi pola snage rekao bi mozda da ne "promejni brzinu".
Variomat je izgreban i star, ali sam ga ispolirao s obije strane skupa s kanalima za rolice. Stražnji dio prijenosa još nisam uspio skinuti ručnim alatom (help).
Hoće li biti to problem u federima iza ili može biti do još nečeg na skuteru, te koju boju federa preporučate za stock motor.
Hvala!

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4134
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Neos 50 - vrlo spor na uzbrdici
« Odgovori #1 : 26 Kolovoz, 2022, 15:28:26 »
seriski minareli ima jako dobar sut iz mjesta, krenuo bi na krovu, i iso 20 bez obzira na brdo... ako je vario los, moze biti problem...
zadnje polutke imaju dosta mekane federe, ali rade ok za serijalu...
ciji remen si stavio? najbolji je bando
koji klip cilindar je sad ?
kad si stavljao vario, trebao bi imat jednu sajbicu, oko mm debljine, jel je imas? jel ti remen sjedi skroz u variomatu na bolcni dolje ili je u zraku?

edit:

original rolice su 6.5g
« Zadnja izmjena: 26 Kolovoz, 2022, 15:42:23 Poggiali »

Offline el_kapetan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Trrekker
Odg: Neos 50 - vrlo spor na uzbrdici
« Odgovori #2 : 26 Kolovoz, 2022, 23:27:56 »
Stavio sam Dayco remen, i imam šajbu izmešu bolcne i vanjske polutke čak i neku širu (ima sam dvije i po logici sam ful tanku stavio iza unutarnje polutke). Čini mi se da remen dira bolcnu.
Kit je Octane 101.
Što bi značilo loš vario, dali je on istrošen, izgreban, kanali rolica su loši?

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4134
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Neos 50 - vrlo spor na uzbrdici
« Odgovori #3 : 26 Kolovoz, 2022, 23:56:17 »

Koliko sam cuo od drugih clanova, taj dayco nije bas neka sreca, cak je mitsuboshi bolji, ali najbolji je bando, u auto kresi su bili najpovoljniji

ne mogu se za sajbicu sjetit kako sam vozio na 50cc, sad sam na 70... ali mozes se igrati sa time, stim da pazis da nebi maknuo sve, pa ti sraf ne stegne vario kako treba, moze doc do havarije... ali uvjek gledas da ti je remen na bolcni... e sad tu je i ta stvar da nisu svi remeni istih dimenzija, bez obzira sto se vode da su za tvoj skuter, ja znam da npr mistuboshi nije iste duzine bio kao bando, tako da to moze utijecati...

kit si stavio 50 ili 70? taj 101 je onak dosta los kit, i moze takodjer biti razlog losih performansi... koji je razlog da si mjenjao stari cilindar? ako stari cilindar nije los, mozes uzeti meteor klip i karike, to je provjerena firma...

mislio sam los u smislu da je dao svoje... mozes provjeriti da bolcna u njemu ne plese, moze se potrositi bolcna i mesingana piksa kroz koju bolcna ide, pa vario plese i cvika na njoj.. mogu se poderati vodilice po kojima klizi kalota, mogu se poderati kanali po kojima idu rolice i na kraju ploha po kojoj ide remen moze dobiti "udubljenje", stavis ravnalo preko varia pa vidi koliko je ravno... ako je los, uzmi top performances tpr vario, dolazi u kitu sa remenom i najbolji je za minarelli ( top je u vlasnistvu minarellia)

Offline el_kapetan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Trrekker
Odg: Neos 50 - vrlo spor na uzbrdici
« Odgovori #4 : 27 Kolovoz, 2022, 18:13:06 »
Probat ću izmjenit šajbice i pregledat vario na mjestima gdje si rekao, tnx.

Stavio sam 50cc kit, stari cilindar je imao pokoju brazdu u sebi dok je klip baš izgledao loše. Nakon kita skuter ide 20x bolje nego prije btw.

Zvuči li moj problem kao probelm s variom ili u kuplungu i samoj mašini? Kako god kad skupim nesto novaca sa strane za zajebanciju kupujem taj top performance tpr!

I dalje neznam kako skinuti cijeli sklop kvačila ručnim alatom ako koji iskusniji član foruma znade, vrijedi li u to gledati i tražiti probleme tamo?

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4134
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Neos 50 - vrlo spor na uzbrdici
« Odgovori #5 : 27 Kolovoz, 2022, 19:35:30 »
kuplung je jako mekano tvornicki nastelan i radi dobro, to da su bas pakne otisle onda mjenjas.. drugo nema bas kaj biti, eventualno ako ti se polutka tesko otvara, jesi probao rukom? trebalo bi mozda masti staviti ( ako imas grafitne stavi) Jel imas kljuc za odsrafit kvacilo? Stavis kljuc, i lupas o pod ili neki panj i odsrafit ce se.

Kakav ti je auspuh?

Serijski neos mora imati jaci sus iz mjesta od Trekkera... Vozio sam oba...