Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Servisni intervali  (Posjeta: 1739 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Servisni intervali
« : 17 Lipanj, 2022, 23:17:14 »
Našao sam owners manual za Hondu forzu 350 preko interneta, u istome se navodi zamjena ulja na 12,000km, remen na 24,000km.
U ovlaštenom servisu mi sugeriraju zamjenu ulja svako 5,000km? ??? remena na 18,000km
Normalno da je bolje uvijek ranije obavljat servise, recimo zamjene ulja vršit svako 3,000km...ali zašto se izrađuju onda manuali sa 130 stranica, u čemu je poanta onda manuala?

Ako može komenatar?


https://postimg.cc/kVHRJMdm

https://postimg.cc/r0WsqSJ1

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1539
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Servisni intervali
« Odgovori #1 : 18 Lipanj, 2022, 08:46:06 »
Da je moj ulje bi mu mjenjao na 8~10k km a remen na 20~24k km.
Kraći svc intervali su "zbog otežanih uvjeta koristenja" (ceste krace relacije/ganjanje/puno otvorene ceste...).
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17041
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Servisni intervali
« Odgovori #2 : 18 Lipanj, 2022, 11:37:15 »
Ne zamaraj se sa time sta prica servis, oni su tu da odrade i naplate a korisnicka uputstva su sveta biblija i sva pamet proizvodaca koji valjda najbolje zna sta treba i kad treba odraditi.
Mozes ulje svakih 10 ako te cini sretnim ali sve ostalo je bacanje perfektno dobrog i skupog ulja.

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: Servisni intervali
« Odgovori #3 : 18 Lipanj, 2022, 16:52:45 »
stvar je što se garancija ostvaruje samo uz intervale koje servis propisuje, jer se moraju zamjene kod njih obavljat....ako je propisano 12,000km, 5,000km je ipak prerano...mislim sE direktno poslat upit hondi ako će se udostojit odgovorit

Offline Vragolasti Denis

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 160
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet force
Odg: Servisni intervali
« Odgovori #4 : 18 Lipanj, 2022, 17:01:23 »
Nece tebi nitko nista reci ako ides na redovitije servise , dokke god ides u ovlasteni servis. Dapace zgrnut ce servis vise pinke.

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: Servisni intervali
« Odgovori #5 : 18 Lipanj, 2022, 17:29:31 »
da, da... pa zato i govori da se dođe na 5,000km, najbolje bi bilo mijenjat svako 1000km i ulje i filter i remen i pločice..jelte...

Evo nisam ni išao za tim nego sad kad sam pogledao tablicu, uz ulje svako 5,000km, trebao bi mijenjat i filter ulja svako 5,000km, dok u tablici intervala u manualu stoji da se filter mijenja na 24,000km pa 48,000km...sad evo stavrno ne znam što bi komentirao, kao što rekoh znam da je bolje češće mijenjat ali ako je manual propisao 12,000km ulje i filter na 24,000km...ne znam, sad je svako pametniji od tvornice uključujući i mene...

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: Servisni intervali
« Odgovori #6 : 18 Lipanj, 2022, 17:35:09 »
može li netko pomoći, ako ima u glavi odmah, koje bi ulje odgovaralo ovim standardima.


https://postimg.cc/grvWhVgX

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17041
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Servisni intervali
« Odgovori #7 : 18 Lipanj, 2022, 17:54:43 »
motul scooter power 10w30
castrol power 1 scooter 10w30 itd itd


Ne slusaj servisera i njegove preporuke za vadenje para, garancija je pisana a ne usmena ako pise da je servisni interval 12000 onda je tolko i tog se drzi.
Ne priznaje ti se servisni interval ako je van 1000km tolerancije od brojke kaj pise na papiru.
Tako da samo im nosi pare, mozes si i sam mjenjat ulje svaki dan dok dojdes s posla.

Ako te smiruje kupi filter i ulje i sam zamjeni ulje sad kad si kupio motor pa da imas mentalni mir, iako bacanje para i zagadivanje okolisa ali je mentalni mir.
« Zadnja izmjena: 18 Lipanj, 2022, 19:12:56 JogFromYamaha »

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: Servisni intervali
« Odgovori #8 : 18 Lipanj, 2022, 19:13:14 »
Kome su odgovrni servisi u hrvatskoj? da li postoji nekakva centrala honda europa?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17041
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Servisni intervali
« Odgovori #9 : 18 Lipanj, 2022, 19:18:59 »
Naravno da postoji centrala i reci ce ti da je pisana garancija u knjizi takva kakva je i veze se na servisni interval kakav je u knjigi specificiran.
Isto tako ce zastiti svoje servise i reci da je serviser procijenio da ima potrebe za cescim vadenjem para iz depa jer hrvatska ima jako sunce, i puno graba na cesti.

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Servisni intervali
« Odgovori #10 : 18 Lipanj, 2022, 19:40:22 »
Meni za Z900 pise izmjena ulja svakih 12.000km ili jednom godisnje, sto prvo dodje.
Mijenjam ga svakih 5000km (4x godisnje)  ;D

Al zato svjecice koje se trebaju mijenjat svakih 12.000km (NGK iridijumke) jos nisam mijenjao (trenutno 44.000km) i mislim to promijenit na cca 50.000km reda radi.  ;D
« Zadnja izmjena: 18 Lipanj, 2022, 19:42:08 3alfa3 »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17041
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Servisni intervali
« Odgovori #11 : 18 Lipanj, 2022, 19:46:36 »
Citat:
Al zato svjecice koje se trebaju mijenjat svakih 12.000km (NGK iridijumke) jos nisam mijenjao (trenutno 44.000km) i mislim to promijenit na cca 50.000km reda radi.  ;D

alfa pa ti si tako neodgovoran huligan

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: Servisni intervali
« Odgovori #12 : 18 Lipanj, 2022, 23:19:40 »
ma mogu ja mijenjat i svako 5000km, nije problem, ali što bi njemu plaćao cca 500kn izmjenu ulja....kad mogu to sam napravit za cca 200kn

Al želio bih da mi garancija vrijedi...

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: Servisni intervali
« Odgovori #13 : 19 Lipanj, 2022, 01:16:52 »
i kad sam se već razvezao, zar ne bi bilo bolje naljevat 10w40 a ne 10w30? pristupačniji je i povoljniji

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17041
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Servisni intervali
« Odgovori #14 : 20 Lipanj, 2022, 07:20:36 »
Nemozes ti nista na motoru raditi u garantnom roku sam a da ti garancija vrijedi.
A to sto potpis kosta to je i glavni dio cijene koju placas na ovlastenom.

Iako po mome sve te garancije su gluposti, ako se s strojem u prve dvije godine nista nije desilo onda se ni nece slijedecih 5 godina.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Servisni intervali
« Odgovori #15 : 20 Lipanj, 2022, 11:21:51 »
Razvezali ste cilu temu oko nebitne stvari :icon_biggrin:

Manual od proizvođača je sveto pismo za skuter i po njemu bi trebali i ovlašteni servisi radit. Ako želiš zadržat garanciju, radi kako servis (manual) nalaže. Ako želiš sam radit servise, ja se držim promjene ulja i filtera 1x godišnje prije početka sezone (pređem svega 3-4t km ljeti, zimi ne vozim). Trenutno ću i remen mijenjati, stari nije u lošem stanju, al je prešao kilometražu (~24000km) i starost je premašio za 3 godine.

Predostrožnosti radi, promijenit ćemo remen.

Ako se manual i ovi što rade u servisu razlikuju po mišljenju, uvijek se možeš obratiti direktno proizvođaču, centralnom uredu (Honda Hrvatska ili šta već) ili traži Honda Europe, pa njima piši mail. To je čisto izvlačenje novaca, ako ti servis krati te intervale. Mislim da mogu preporučit npr. bilo bi pametno da malo češće mijenjate ulje, ali ne i uvjetovat to gubitkom garancije. Ako sam radiš servise, onda si i sam odgovaran za sve što mu se dogodi. Recimo, u manualu mi stoji doštelavanje ventila na ne znam koliko km, a ja 15 godina ih već nisam taka, to smatram nepotrebno dok skuter dobro radi, a ako se u motoru dogodi havarija zbog ventila, onda se ne mogu nikome ni žaliti.
« Zadnja izmjena: 20 Lipanj, 2022, 11:25:12 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: Servisni intervali
« Odgovori #16 : 20 Lipanj, 2022, 23:30:57 »
Razvezali ste cilu temu oko nebitne stvari :icon_biggrin:

Manual od proizvođača je sveto pismo za skuter i po njemu bi trebali i ovlašteni servisi radit. Ako želiš zadržat garanciju, radi kako servis (manual) nalaže. Ako želiš sam radit servise, ja se držim promjene ulja i filtera 1x godišnje prije početka sezone (pređem svega 3-4t km ljeti, zimi ne vozim). Trenutno ću i remen mijenjati, stari nije u lošem stanju, al je prešao kilometražu (~24000km) i starost je premašio za 3 godine.

Predostrožnosti radi, promijenit ćemo remen.

Ako se manual i ovi što rade u servisu razlikuju po mišljenju, uvijek se možeš obratiti direktno proizvođaču, centralnom uredu (Honda Hrvatska ili šta već) ili traži Honda Europe, pa njima piši mail. To je čisto izvlačenje novaca, ako ti servis krati te intervale. Mislim da mogu preporučit npr. bilo bi pametno da malo češće mijenjate ulje, ali ne i uvjetovat to gubitkom garancije. Ako sam radiš servise, onda si i sam odgovaran za sve što mu se dogodi. Recimo, u manualu mi stoji doštelavanje ventila na ne znam koliko km, a ja 15 godina ih već nisam taka, to smatram nepotrebno dok skuter dobro radi, a ako se u motoru dogodi havarija zbog ventila, onda se ne mogu nikome ni žaliti.

Slažem se sa napisanim, ako servis misli da trebam češće mijenjat ulje, mogu ga i sam zamjenit svakih 6,000km( kako oni uopće mogu znat da sam ja zamjenio ulje između po manualu predviđenog intervala??)

Isto se slažem da je u pitanju čisto izvlačenje novca, mislim preprodavač/serviser/mehaničar zna bolje od same tvornice....

Pretpostavljam da je u pitanju gubitak garancije ako se ne radi prema sugestijama servisa, zato sam i otvorio temu, ovo za potrebe češćih izmjena da ili ne, je meni sve jasno.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Servisni intervali
« Odgovori #17 : 21 Lipanj, 2022, 13:14:51 »
Vjerojatno negdje stoji u propisima o garanciji da se u slučaju izvođenja radova od strane neovlaštene osobe, gubi garancija (to mi je nekako logično?). Nemaju te kako skužiti ako sam mijenjaš ulje, osim ako ne uliješ ono od getribe 80W-90 u motor :icon_biggrin: a ako servis želi kratit servisne intervale, a ti misliš da nema potrebe, nemaš se šta raspravljat sa servisom. Direktno se obrati njima nadležnima, ka šta sam ti reka, Honda Hrvatska ili Honda Europe ili tko je već generalni zastupnik Honde za ovu regiju, pa nek onda oni raspravljaju s njima.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!