Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Svijetli lampica ulja vxr200  (Posjeta: 1421 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hahsusd ahgaj

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera ST 2001.
Svijetli lampica ulja vxr200
« : 15 Ožujak, 2021, 19:22:15 »
Dobar dan,evo druga tema danas,ovaj put malo ozbiljnija midlim.Znaci ovako:
Nedavno sam kupio vxr200 i vidio sam da mu poslije 30minuta voznje lagano pocela titrati lampica za ulje.Kad san stiga kuci filter ulja,vijak za ispust ulja i desna strana zadnje gume(gledano odstraga) je bilo mokro,a miris neutralan.Receno mi je da se motor ugrijao i da je ispustio visak antifriza.Nakon 3dana sam iso promjenit ulje,istocio staro(nisam skidao filter ulja) i utocio novo(1litra).Bilo ga je skoro na minimumu dok je motor bio hladan,kasnije sam odvozio par minuta i sad je bila preko maxa,oko 1cm vise.Ostavio sam ga par minuta ugasenog i ponovo upalio,napravio krug i u zavoju mi je pocelo titrati svjetlo za ulje.Kad sam dosao primjetio sam da mu je par centimetra ispod čepa ulja na spoju lagano curi ulje,koje se kasnije zaustavilo.Lampica ulja je pocela svijetliti(nekad i malo blinkati)kad je radio u leru.Odveo sam ga kuci,trebalo mi je par minuta i sad nista ne curi ali i dalje gori lampica...
Jel mozda lampica svijetli jer jr previse ulja,ili mozda jer je slab pritisak ulja ako je istakao kroz "spoj" čepa?!?
Nadam se da nije dugo,hvala unaprijed!!!!!

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17042
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Svijetli lampica ulja vxr200
« Odgovori #1 : 16 Ožujak, 2021, 09:07:39 »
Pa za pocetak probaj vidjet di ti to slini i zadihtaj masinu, natoci tocno ulja kolko treba ici u nju i ocisti kontakt senzora pritiska ulja.
Onda ces imati neku normalnu poziciju za dijagnostiku problema.
A onda dok si s time gotov vidi dali si otklonio problem ili ides dalje kopati.

Offline Hahsusd ahgaj

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera ST 2001.
Odg: Svijetli lampica ulja vxr200
« Odgovori #2 : 16 Ožujak, 2021, 10:17:16 »
A di se nalazi kontakt senzora ulja?

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Svijetli lampica ulja vxr200
« Odgovori #3 : 16 Ožujak, 2021, 10:25:39 »
Ni na jednoj 4t mašini lampica ne svijetli od viška ulja,na 4t motoru kad se upali crvena lampica to nije lampica upozorenja,nego lampica koja kaže da nema tlaka ulja i da se pi*darija već dogodila,u većini slučajeva nakon toga je mašina za otpad,uvijek postoje iznimke ali su u velikoj manjini

Mislim da ti je najpametnije da netko ko kuži pia 4t mašine da to pogleda,jer je očito neko veće sranje u pitanju,jer od forumskog nabadanja bu još veće sranje

Offline Hahsusd ahgaj

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera ST 2001.
Odg: Svijetli lampica ulja vxr200
« Odgovori #4 : 16 Ožujak, 2021, 10:56:27 »
Ni na jednoj 4t mašini lampica ne svijetli od viška ulja,na 4t motoru kad se upali crvena lampica to nije lampica upozorenja,nego lampica koja kaže da nema tlaka ulja i da se pi*darija već dogodila,u većini slučajeva nakon toga je mašina za otpad,uvijek postoje iznimke ali su u velikoj manjini

Mislim da ti je najpametnije da netko ko kuži pia 4t mašine da to pogleda,jer je očito neko veće sranje u pitanju,jer od forumskog nabadanja bu još veće sranje

Ok hvala

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Svijetli lampica ulja vxr200
« Odgovori #5 : 19 Ožujak, 2021, 00:19:53 »
kad vec mijenjas uljs, zamijenis i taj filter ulja koi kosta par kn..

zna se desit da indikator (senzor pritiska ulja) probije pa gubi tlak u karteru i lampica se pali...probije izmedju plasticnog kucista i stopice na koju se spaja zica lampice ulja..
ako je na tom dijelu na senzoru masno i ima ulja, onda ti je to 100% to,
mada i ovak mislim da sexradi o tome, da je bilo kaj drugo, bloknula bi radilica vec odavno :zubo:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Hahsusd ahgaj

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera ST 2001.
Odg: Svijetli lampica ulja vxr200
« Odgovori #6 : 19 Ožujak, 2021, 09:27:20 »
kad vec mijenjas uljs, zamijenis i taj filter ulja koi kosta par kn..

zna se desit da indikator (senzor pritiska ulja) probije pa gubi tlak u karteru i lampica se pali...probije izmedju plasticnog kucista i stopice na koju se spaja zica lampice ulja..
ako je na tom dijelu na senzoru masno i ima ulja, onda ti je to 100% to,
mada i ovak mislim da sexradi o tome, da je bilo kaj drugo, bloknula bi radilica vec odavno :zubo:

Majstor mi je 10minuta od kuce,idem drugi tjedan k njemu da mi sve napravi,provjeri i objasni.Javim rezultate

Offline Hahsusd ahgaj

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera ST 2001.
Odg: Svijetli lampica ulja vxr200
« Odgovori #7 : 24 Ožujak, 2021, 18:04:49 »
Evo vxr odveden majstoru danas :headbang: rekao je da se motor cudno cuje,da je mozda do senzora,ako izlazi ulje kroz njega,jer se meni ulje prelivalo preko glavne nogare i malo po desnom rubu gume.Nadam se da je samo senzor otiso :notworthy:

Offline Hahsusd ahgaj

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera ST 2001.
Odg: Svijetli lampica ulja vxr200
« Odgovori #8 : 26 Ožujak, 2021, 11:34:27 »
Osta motor bez vode,pumpa se razletila i rastopila senzor ulja,sto je dovelo do toga da mi se pali lampica ulja.Nova pumpa,senzor,antifriz cca 1000kn.Za buduce ako netko bude imati isti probelm