Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Princip rada reglera sp180 vs 50  (Posjeta: 3784 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Princip rada reglera sp180 vs 50
« : 30 Svibanj, 2019, 00:59:40 »
Iman nekih nejasnoća vezano za rad reglera  u smislu punjenja baterije.



Za slučaj SP180 stvar mi je jasna
2 žute žice dovode AC napon sa namotaje u regler, koji je ispravljaja u DC i preko crvene žice pune akumulator.

Jel mi može neko objasnit šta se točno dešava kod 50 cc mašina



grey/blue zica i masa dolaze sa 2 namota na ulaz reglera između njih se inducira 30V AC u povisenom leru. Iz kojih žica onda se puni akumulator?
Ispada kao da DC struja prolazi kroz preostala 2 namota i tak onda na plus akumulatora. U isto to vrime ista ta 3 namota induciraju 30V AC?
Jel mi neko može objasnit princip punjenja akumulatora u 50ticama?

iz kojeg razloga nisu svi namotaju spojeni u cjelinu koja bi davala 30 volti AC i onda iz reglera da 14V DC ide  na plus akumulatora?
život je borba, dan mi je meč!

Offline svbeljan

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1018
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastav
Odg: Princip rada reglera sp180 vs 50
« Odgovori #1 : 31 Svibanj, 2019, 00:25:28 »
Evo nakon dugo vremena sam i ja nabasao ponovo na forum i na zanimljivu temu.
Jedino mi pada na pamet, a i ima neke logike je da je jedan uzbudni namot tako da na niskim okretajima primarni namot ne ugusi motor kada bi poceo davati maksimalnu struju punjenja.
Valjda kuzis sta zelim rec.....namotaji su generator koji proizvode poprilcan otpor vrtnji i vece kubikaze nemaju problema s tim

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Princip rada reglera sp180 vs 50
« Odgovori #2 : 31 Svibanj, 2019, 00:36:39 »
koliko vidin iz ove sheme napon generiran na ova 2 spojena namota koristi se direkno za svitla koja na 50ticama rade na AC. U slučaju BB sva svitla rade direkt preko baterije.
e sad ako su ova 2 namota za svitla onda bi trebala ova preostala 3 namota sluzit za punit akumulator. Po nekoj logici stvari i principu rada reglera krajevi serijski spojena 3 namota bi trebali ic direkt u regler i onda ispravljeni napon ic direktno punit bateriju, ali to na ovoj shemi 50ccm nije slučaj.

Otvorit cu zasebnu temu na forumu vezano za problem punjenja 50ccm mašine čisto da ode bude rasprava o principu rada BB i 50 a tamo konkretan problem ne punjenja baterije.

Zahvaljujem na odgovoru, ostala ekipa ocito hejta struju ili je struja tabu tema na ovom forumu?

Pa nije forum valjda spa samo na rasprave koju diznu stavit na rezonantni auspuh :dontknow:
život je borba, dan mi je meč!

Offline Bump

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Princip rada reglera sp180 vs 50
« Odgovori #3 : 31 Svibanj, 2019, 09:17:33 »
Tema je zanimljiva samo se ljudi opcenito slabo razumiju u struju.
Evo naprijmer tebi je jednostavna 180sp struja a ja godinu dana mucim muku s punjenjem akua, stavio druge namotaje i regler pa je proradilo na doslovno par dana, i sad opet ne puni. Nabavio sam multimetar ali se mucim s youtubom i kako sto ispitatati i podesiti instrument. Bilo bi dobro da o tome napises nesto kad vidim da imas znanja.
Ako ne padaš, ne trudiš se dovoljno

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Princip rada reglera sp180 vs 50
« Odgovori #4 : 31 Svibanj, 2019, 09:39:30 »
Tema je zanimljiva samo se ljudi opcenito slabo razumiju u struju.
Evo naprijmer tebi je jednostavna 180sp struja a ja godinu dana mucim muku s punjenjem akua, stavio druge namotaje i regler pa je proradilo na doslovno par dana, i sad opet ne puni. Nabavio sam multimetar ali se mucim s youtubom i kako sto ispitatati i podesiti instrument. Bilo bi dobro da o tome napises nesto kad vidim da imas znanja.

Slab san trenutno sa vrimenon. Kad riješin ovih par skutera moga bi napravit nekakvu temu za koristenje multimetra ako je već nema.
Kod talijana je poznato da ne podnose baš zamjenske dijelove,a novi namotaji i regler nisu baš bagatela.
Može ti biti i da je instalacija negdi loša pa da zbog toga izgaraju namotaji/regler.
život je borba, dan mi je meč!

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1317
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Princip rada reglera sp180 vs 50
« Odgovori #5 : 31 Svibanj, 2019, 10:32:40 »
Princip rada je jednostavan iz namotaja 25-120v izmjenicna dolazi u regler -regler regulira napon na 750+rpm i pretvara u istosmjernu 13.5v14.5v regler nebude punio uvjek isto punit ce minimalno ako nema potrosaca stoga da uvjek treba bit ispravan akumulator(baterija)da stvara minimalan odpor. Regleru
0981674245

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Princip rada reglera sp180 vs 50
« Odgovori #6 : 31 Svibanj, 2019, 10:42:56 »
kao sta san gori napisa kuzin princip rada reglera na sp180 ,ali ne kuzin sta se desava na 50ccm jer su namoti odvojeni i cudno povezani na regler.

primarna svrha reglera je punjenje akumulatora tako da to sta govoris da ce vise punit bateriju ako ima vise potrosaca mi nema logike. Valjda bi triba vise punit sta je baterija praznija. normalno da ce od njega dolazit veca struja kad idu potrosaci priko njega,ali to samo smanjuje struju koja puni akumulator.
život je borba, dan mi je meč!

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1317
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Princip rada reglera sp180 vs 50
« Odgovori #7 : 31 Svibanj, 2019, 10:54:32 »
Princip rada je isti na svima nebitno 2-3-4 izlaza iz namotaja. Zato se zove regler regulira napon nekuzim kaj ti nije jasno.sve isto ko na autu sam kaj nema pobudu makar leonardo ima pobudu i novi (pobuda kontrolna lampica)
0981674245

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Princip rada reglera sp180 vs 50
« Odgovori #8 : 31 Svibanj, 2019, 12:46:56 »
Zahvaljujem na odgovoru, ostala ekipa ocito hejta struju ili je struja tabu tema na ovom forumu?

Tema je zanimljiva samo se ljudi opcenito slabo razumiju u struju.

:icon_thumright:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Princip rada reglera sp180 vs 50
« Odgovori #9 : 31 Svibanj, 2019, 17:43:46 »
Da je plava zica iz namotaja na masi sve bi bilo jasno kao dan al ovako spojena na plus akumulatora je bas zbunjujuce.

Nisam 100% siguran, ali kad vec plava zica nije na masi a taj namotaj mora mora negdje "zavrsiti" da bi prozvodio struju.

Znaci da se namotaj pobudjuje kroz akumulator a isto tako i napunjenost akumulatora regulise pobudu tj struju punjenja.

Poznato je da je loš akumulator poguban za život reglera tako da u ovom slucaju sa losim ili odspojenim akumulatorom regler nece ni poceti sa punjenjem.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
« Zadnja izmjena: 31 Svibanj, 2019, 17:57:22 dino73n »
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Princip rada reglera sp180 vs 50
« Odgovori #10 : 31 Svibanj, 2019, 17:58:22 »
ima smisla, kroz bijelu zicu ocito regler dobiva “napajanje” s akumulatora, ali mi nije jasno zasto DC struja ide kroz namotaje kroz zutu/plavu zicu

Meni ima smisla mozda da regulator koristi dio namotaja da pojaca struju znaci kroz zutu/plavu zicu
« Zadnja izmjena: 31 Svibanj, 2019, 18:11:19 tdj595 »

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1317
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Princip rada reglera sp180 vs 50
« Odgovori #11 : 31 Svibanj, 2019, 19:35:30 »
radi manjeg odpora i boljeg magnetskog polja ide s plusa na 50 ccm.
0981674245