Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem sa Kymco super 9 vodeno hlađenje  (Posjeta: 1716 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline oli

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco super 9
Problem sa Kymco super 9 vodeno hlađenje
« : 26 Travanj, 2019, 02:16:59 »
Poštovani članovi foruma molim vas pomoć savjet !
Imam Kymco super 9 vodeno hlađenje 2000 godina koji je do pred 2 mjeseca radio bezprijekorno...Kvar je počeo tako da je počeo teško paliti ,gušenje,nebi mogao vući ,zaštopao se auspuh,prelijevanje karburatora i tako dalje.Prvo sam mu promijenio vakum pumpicu,svječicu,promijenio airbox ,novi zamjenski auspuh ,novi karburator ,ali uvijek bi dolazilo do gušenja i preljevanja goriva u airbox.na kraju sam poslao mašinu na servis sve je bilo začađeno ,promijenjen je klip,prsteni ,ležajevi radilice ,remen ,rolice ,brtve cilindra ,nakon montaže opet gušenje i preljevanje,na kraju sam promjenio bobinu i opet stavio novu svječicu i onda sam ga uspio upaliti ,vozim se i motor radi .problem je što nema snage ići preko 5500 okretaja ,variraju mu okretaji na način da mu naštimam ler na 1600-1800 pustim ga da radi na mjestu 15-20 min  i kad se krenem vozit okretaji sami skoče na 3000 pa mu odvrnem šerafićem nazad da se motor vrati u normalne okretaje ,pa on lijepo radi neko vrijeme a kad se ohladi na mjestu okretaji sami počnu padati na 1000 i motor se gasi .Primjećujem da kad ugasim svjetla dobije nešto veće okretaje +200-300 a sa upaljenim svjetlima -200-300 .Nametalo mi se pitanje da negdje vuće falši zrak sve sam više puta prekontrolirao ,dodatno stavljao silikona na spojeve prirubnice i airboxa,spoja karburatora i lule ,stavljao ruku na usis airboxa motor bi se odmah ugasio,znači svašta sam probao.Ne znam što da još provjerim od struje ostaje mi još regler,cdi i namotaji ,predpostavljam da su namotaji ok jer su mjenjani ležajevi radilice u servisu pa je automatski i to pregledano ,regler sa svojim đekom dosta je oksidirao to sam očistio wd-om i osušio te spojio nazad ,može li cdi stvarati ovakve probleme !?Struje imam dodavanjem gasa svijetla jače svijetle .Dešava se da mi u vožnji lagano gubi okretaje i potrebno dodatno dati gas da bi se zadržao na 5000 okretaja koliko se sada vozim radi razrade ,a i da hoću voziti više ne more potegnuti preko 5500 okretaja.Pomagajte svojim savjetima ,mjesec dana visim po forumima čitam ,i svašta sama već pokušavao,postigao sam da pal ,radi i da se nekako vozim ,da više nema preljevanja karburatora ,ali ostaje taj nemiran rad oscilacije broja okretaja i nemogućnost uštimavanja normalnog rada motora to jest normalno radi neko vrijeme .a kad se da gas i krene sve se opet poremeti .

Offline oli

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco super 9
Odg: Problem sa Kymco super 9 vodeno hlađenje
« Odgovori #1 : 26 Travanj, 2019, 09:29:38 »
Ima li tko kakvu ideju ,molim pomoć

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Problem sa Kymco super 9 vodeno hlađenje
« Odgovori #2 : 26 Travanj, 2019, 09:38:48 »
Napiši koji karburator, auspuh, svjećicu itd. Što detaljnije, prije će se doći do nekih zaključaka.

Offline oli

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco super 9
Odg: Problem sa Kymco super 9 vodeno hlađenje
« Odgovori #3 : 26 Travanj, 2019, 10:17:41 »
Karburator kineski zamjenski od 300 kn ,jedina razlika je što taj zamjenski ima izlaz za vakum,a meni je vakum prikopčan na prirubnici ,taj izlaz na karbu sam začepio tako da sam stavio gumeno crijevo presavinuo i stisnuo plastičnom šelnom,imam i zamjenski auspuh neki od 450 kn,svječica Ngk 8Hsa.DAli postoji mogućnost da mi vuće zrak na toj lulici koja izlazi iz cilindra karba (gdje je klipić sa iglom) pretpostavljam da se tu kaći vakum

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa Kymco super 9 vodeno hlađenje
« Odgovori #4 : 26 Travanj, 2019, 10:43:45 »
Tu ima svega, ovo vise nije na cisto i sve mi se cini da se treba najest i tudjih govana. Previse toga izmjenjeno (suvisno) premalo konkretnih informacija.

Ovo kad ti padaju okretaji dok ukljucis svjetla je normalno.

Pokusaj iskljuciti regler na dzeku cisto da eliminiras njega kao smetnju jer sam imao takav slucaj, doduse onda ti ne rade svjetla.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Problem sa Kymco super 9 vodeno hlađenje
« Odgovori #5 : 26 Travanj, 2019, 11:51:50 »
Kakve su ti usisne lamelice, jesu li one promijenjene ?

Offline oli

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco super 9
Odg: Problem sa Kymco super 9 vodeno hlađenje
« Odgovori #6 : 26 Travanj, 2019, 13:38:34 »
Lameli su ostale stare ,rekao tip u servisu da su dobre.Nebi se čudio da me je tip u servisu zajebao jer se ne razumijem ništa,motor je na servis išao poštom,skinuo motor i poslao ga u paketu u najbliži ovlašteni servis,Imam i sumnju na servis jer mi je kreten krivo zašerafio glavu od cilindra tako da je cijev od hlađenja dirala nosač od sica pa sam morao glavu skinuti i okrenuti kako treba,tada sam se uvjerio da je klip i prsteni promjenjen ali mi je vratio staru brtvu glave a na računu naplatio set novih brtvi cilindra što izaziva bijes nakon svega,jer sad se pitam što je doista promijenjeno.Nadam se to jest molim boga da me mući falši zrak negdje ili nešto drugo a da nije do mašine,skuter mi služi za odlazak na posao ne za zabavu,tako da ponovno skidanje mašine i slanje u servis znači min 10 dana pješice što sa mojom ozljeđenom nogom nije lako.Pitanje kako najbolje začepiti cijevčicu na karburatoru koja najvjerojatnije služi za vakum,možda nisam dobro zatvorio pa mi na nju vuče zrak,meni je vakum spojen na prirubnicu i moj stari karburator nije imao tu cjevčicu za vakum.Jutros sam odradio test zatvorio sam skroz zrak na karburatoru i motor i dalje radi i vozi ,štoviše radi i bolje nego sa 1 i pol kruga zraka kako je prije bilo naštimano,ali gdje bi g#vn% moglo vući zrak!?

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Problem sa Kymco super 9 vodeno hlađenje
« Odgovori #7 : 26 Travanj, 2019, 15:24:38 »
Moze vuci na prirubnici, sajli gasa, crijevu za vakum. Moze biti da i na semerinzima vuce... trebas otic tom majstoru jebat mater... il nema pojma ili je supak
Ako hoces zacepit taj pipak za vakum na karburatoru, odrezi mali komad cijevi 4-5mm unutrasnji promjer i na jednu stranu malo namazes diht mase, vruceg ljepila ili silikona i u to uvrnes vijak.

Offline Lezz22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Problem sa Kymco super 9 vodeno hlađenje
« Odgovori #8 : 26 Travanj, 2019, 15:33:20 »
Moje iskustvo sa tim "serviserima" je da bjezis od svih njih, ili sfusaju da traje kratko vrijeme ili nista ne naprave, al u oba slucaja naplate masno. Eventualno naci nekog tko ima iskustva sa skuterima i dat mu za pivu i dijelove da ti nastima karb ili rijesi taj problem posto se skuteru sve moze napraviti u kratkom roku (osim rastavljanja blokova, skidanja cilindra itd..)

Offline oli

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco super 9
Odg: Problem sa Kymco super 9 vodeno hlađenje
« Odgovori #9 : 26 Travanj, 2019, 15:41:38 »
Tdj 595 hvala na odgovoru,zvao sam pred par dana tog majstora i jebao mu mater,prvo ću zaćepit vakum na karburatoru ,promijeniti crijevo od vakuma,skinut karburator ,prirubnicu ,nosać usisnih lamela i svaki spoj proći sa malo silikona za motore,ne bude li motor tada normalno radio šaljem sve nazad šupku u servis i neka izvoli riješiti sve o svom trošku skupa sa poštarinom.Kad sam ga bio poslao na servis kažem čovjeku da komplet pogleda mašinu i da promjeni sve što misli da nevalja,još mi lik kaže da ću dobiti garanciju na ugradnju i stare djelove nazad da se uvjerim što je mjenjano,dobio sam račun ali stare djelove nisam dobio.Problem je što u mojoj bližoj okolici nitko nrma volje raditi Kymco,a prvi ovlašteni servis je 200km udaljen.Uglavnom motor negdje vuće zrak ,nemirno radi ,bučno,i kazaljka se teško vraća kad pustim gas,što prije nije bio slučaj