Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: yamaha neos - servis  (Posjeta: 1777 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline luka_vxr180

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 300, PX125
yamaha neos - servis
« : 12 Travanj, 2018, 14:50:59 »
pozdrav, inace znan nesto o skuterima( vecinon piaggio, tek godinu ipo dana ) pa mi je susid da yamahu neos da mu pogledan, to jos ne znan bas a i on ne zna kakvi su mu bili servisi zato mi je zeznuto malo pa pitan da buden siguran, skuter je 2012 godina 2t, 50ccm. Mora mijenjat obe gume, misli san pogledat kocnice i ulje u prednjoj, mozda sajilu zategnut na zadnjoj, ali problem je jer ne znan za svjecicu, ni rolice ni remen kad su se mijenjali i jesu li uopce, nakon koliko km se mijenja ulje u getribi i gdje se nalazi filter zraka na neosu? pa ako bi mogli rec na ca da obratin paznju i ca sve da prominin
fala unaprid

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: yamaha neos - servis
« Odgovori #1 : 12 Travanj, 2018, 15:04:49 »
Ufff ako ne znaš di se nalazi filter zraka, onda bolje da mu ne radiš servis :icon_biggrin:

Ako baš imaš ulja za getribu 80W-90 možeš zamijenit, al to je 6 godina staro tek, ne moraš kupovat posebno za to ulje, al ako imaš u garaži već i ne znaš di ćeš s njim, onda zamijeni.

Nađi karburator i prati karburator i doć ćeš do filtera zraka. Otvori, vidi u kakvom je stanju, operi ga u sapunici il u nafti i ostavi da se osuši i vrati ga nazad.

Remen, rolice, klizači... skini deklo pa vidi koje je širine remen i koji je tvornički remen, vidi koliko se stanjio pa javi. Rolice ako nisu izderane (ako i dalje imaju okrugli oblik) i ako je čovik zadovoljan kako je do sada išao, ne moraš mijenjat.

Svjećicu i klizače možeš preventivno zamijenit (klizač je 3-4kn jedan, nije velika investicija, a svjećicu možeš naručit, eto da čovik ima za rezervu), na 2T dosta češće odlaze svjećice nego na 4T skuterima.

Ovo šta pitaš da na šta obratiš, a ovo šta si planirao gledat je sve čas posla, virujem da nemaš tu puno šta pazit. Pazi kako je bilo prije i kada skineš, pazi da isto tako vratiš. I gas gas.
« Zadnja izmjena: 12 Travanj, 2018, 15:06:37 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline luka_vxr180

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 300, PX125
Odg: yamaha neos - servis
« Odgovori #2 : 12 Travanj, 2018, 15:13:06 »
a gle znan di je inace filter, ni da ne znan ca triba sa njin samo ga ne vidin, inace je na svakom skuteru povise masine
znan kako cu filter ocistit i to, a koliko moze remen bit tanji da je u redu? ma skuter je bio na nekakvim servisima samo ne znan kakvim i ne znan kad je to ista mijenjano. Rolice cu pogledat, a klizace i svjecicu cu mu novo uzet, jel mogu to u yamahe pribudic borcic uzet u splitu?
a to na ca da obratin san misli na to jel ima nesto jos da se promjeni ali s obziron na 10 iljad km ne virujen da bi ista trebalo osim preventivno.
fala puno na pomoci

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: yamaha neos - servis
« Odgovori #3 : 12 Travanj, 2018, 15:30:42 »
Najbolje ako imaš manual od skutera da pogledaš, tako ćeš bit najsigurniji, ovo ja sve iz glave govorim nekakvu standardnu proceduru.

Pa ako se nikad nije remen mjenjao, sad mu je vrijeme (10000km). A remen ako vidiš da su končići sa strane popucali, za zamjenu je, ako je stanjen više od 1,5 milimetara u odnosu na original, za zamjenu je... Ulje u getribi ne trebaš mijenjat, ljudi po 15 godina voze skuter pa ne mjenjaju ulje u getribi. Rolice lako vizualno pogledaš jel im ijedan dio ravan il su tvornički okrugle. Klizače isto vidiš od oka, ako plešu u utoru i ako su ishabani mjenjaj (vjerovatno jesu). A za filter zraka nemam pojma točnu lokaciju, al mora bit tu negdje, daj si truda malo.

Možda ti je s webshopa foruma najjednostavnije uzet, taman te poštarina dođe koliko platiš trajekt do Splita.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline luka_vxr180

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 300, PX125
Odg: yamaha neos - servis
« Odgovori #4 : 12 Travanj, 2018, 15:58:05 »
svi pricaju o tim manualima, di cu to nac ? fala, pogleda cu sve tako, tako san otprilike misli ali mi je lakse pitat da buden siguran
aa srednjoskolac san, iman besplatno putovanje jos par godina haha

Offline montis

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 340
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Aprilia sr50minerali
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: yamaha neos - servis
« Odgovori #5 : 12 Travanj, 2018, 17:06:00 »
https://scootergrisen.dk/scooterhjemmeside/download/yamaha_neos_2t_brugermanual.pdf
Stvarno gdje naći manual  :icon_scratch:  možda potražiti na interneti i priupitati google

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: yamaha neos - servis
« Odgovori #6 : 12 Travanj, 2018, 18:26:51 »
Auuuu koji lipi manual :icon_thumright: filter zraka je tamo i di sam sumnja, ispred dekla
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!