Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aerox - Štelanje prijenosa  (Posjeta: 2475 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Aerox - Štelanje prijenosa
« : 10 Listopad, 2008, 20:05:38 »
heh...
ovako iam problem jedan...

imam multivar, fly(bijeli federi), kevlar...
sad nikak da dobijem ubrzanje i krajnju..
stavim rolice 4,7 i bijeli centralni, preteškoo.. i ono nikak ubrzat od 40-60
stavim rolice 4,25 i bijeli centralni opet slično al bolje i malo krajnja pala...

stavim iste kombinacije samo crveni centralni radi probe digne okretaje ko blesav u oba slučaja al krajnja pala...
on otpada.

ali s bijelim bi ga htio uštelat  pa ak ima ko koji savjet neka kaže.. i da kevlar je novi prošo ni 5 km..
 :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Aerox - Štelanje prijenosa
« Odgovori #1 : 11 Listopad, 2008, 01:44:33 »
Nisam nikad stelao minareli, ali kladim se da trebas feder koji je po tvrdoci negdje u sredini.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Aerox - Štelanje prijenosa
« Odgovori #2 : 11 Listopad, 2008, 03:39:29 »
Nisam nikad stelao minareli, ali kladim se da trebas feder koji je po tvrdoci negdje u sredini.

Eto... rješenje problema  :icon_thumright:

Ali djelomično... Dakle radi se o jednom problemčiću... Baš danas slagali roxa (isto plavog  :icon_biggrin:) kojem je gore brušeni cilindar (42 klip i karike), ZX, multivar i bijeli feder. Imal je za probu kombinaciju 7 + 4,7 grama rolice. Znači 5,85 grama... Preteško. Stavim mu 84 diznu jer mu je 78 bila premala i odma je bolje primal gas i bubnuli smo 5,1 grama unutra. Opet bolje al ni to to. I na zadnje mu velim da stavi 4,7 i 5,1 kombinaciju i motor je puno bolje išo al nismo uspjeli vidjet kranju jer mu se zupčanik razletel u prijenosu (nema veze sa ničim prije napisanim  :icon_tongue:).

Ali! Problem je u multivaru ak ne staviš žuti centralni feder jer ili ima start a nema krajnju ili obratno, nema start a ima krajnju. Meni je u stare dane dok sam imal multivara draža bila ova druga kombinacija jer su kod nas ravnice i bitnija mi je krajnja od starta. S druge strane žuti feder "ispravlja" tu rupu i uspjeva motor imat i bolji start i dobru krajnju al sa žutim federom izgubiš par postotaka na akceleraciji i par postotaka na krajnjoj tak da... nikak ni dobro.

Svaka čast ko je uspel savršeno poštelat multivara bez pomične polutke  :notworthy:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Štelanje prijenosa
« Odgovori #3 : 11 Listopad, 2008, 09:34:45 »
a onda trebam kupit žuti feder i štelat s njime.... jbt..

i mislim da meni fali veća dizna jer 62 je unutra a skinut limić.... stavit ću 65

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Aerox - Štelanje prijenosa
« Odgovori #4 : 11 Listopad, 2008, 10:52:44 »
Svaka čast ko je uspel savršeno poštelat multivara bez pomične polutke  :notworthy:

Taj sam. Na serijali odlicno, na 70ccm odlicno. Pomicna polutka mi ne treba kad su oscilacije okretaja vrlo male.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Aerox - Štelanje prijenosa
« Odgovori #5 : 11 Listopad, 2008, 11:06:10 »
Svaka čast ko je uspel savršeno poštelat multivara bez pomične polutke  :notworthy:

Taj sam. Na serijali odlicno, na 70ccm odlicno. Pomicna polutka mi ne treba kad su oscilacije okretaja vrlo male.

Tak je i kod mene.To mu i ja trubim da mu netreba nikakva pomicna polutka.samo malo srece da se ne potrosi previse novaca na rolice i federe. :icon_tongue:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Štelanje prijenosa
« Odgovori #6 : 11 Listopad, 2008, 11:07:20 »
Svaka čast ko je uspel savršeno poštelat multivara bez pomične polutke  :notworthy:

Taj sam. Na serijali odlicno, na 70ccm odlicno. Pomicna polutka mi ne treba kad su oscilacije okretaja vrlo male.

Tak je i kod mene.To mu i ja trubim da mu netreba nikakva pomicna polutka.samo malo srece da se ne potrosi previse novaca na rolice i federe. :icon_tongue:

heh tog nikad kod mene...  :(

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Aerox - Štelanje prijenosa
« Odgovori #7 : 11 Listopad, 2008, 13:02:38 »
Svaka čast ko je uspel savršeno poštelat multivara bez pomične polutke  :notworthy:

Taj sam. Na serijali odlicno, na 70ccm odlicno. Pomicna polutka mi ne treba kad su oscilacije okretaja vrlo male.

Tak je i kod mene.To mu i ja trubim da mu netreba nikakva pomicna polutka.samo malo srece da se ne potrosi previse novaca na rolice i federe. :icon_tongue:

Daj mi posudi hamper sreće pa da i ja sve lijepo naštelam  :'(
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Štelanje prijenosa
« Odgovori #8 : 13 Listopad, 2008, 21:17:57 »



kaj nevalja i kaj treba popravit  :drunken_smilie:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Aerox - Štelanje prijenosa
« Odgovori #9 : 13 Listopad, 2008, 23:57:50 »



kaj nevalja i kaj treba popravit  :drunken_smilie:

Znači rupa od 40-60kmh. Tak sam i ja imal na multivaru. Ak stavim lakše rolice ide solidno, od 40 do 60 ide super i poslije se prevrtava i na kraju izgubi špicu  :dontknow:

Sad sa TOP-ovim variom sam našo idealnu gramažu na serijskom spuhu (5,75g) a na ZX-u još moram probat... Zasad mi je bilo 4,25 odlično al ipak bi možda malo lakše trebale bit, 4.1 od prilike... BTW. sve sa bijelim centralnim!

TOP ima 15x12 rolice tak da ne možemo pričat o istim gramažama...  :nono:

Na multivaru su bile 5.1 taman al na serijskom cilindru i ZX-u i ista stvar je bila ko kod tebe tu u filmiću
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Aerox - Štelanje prijenosa
« Odgovori #10 : 14 Listopad, 2008, 10:16:50 »
Rupa od 40-60 se rijesava tvrdjim centralnim. Moguce da je dovoljan samo torsion controller.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Aerox - Štelanje prijenosa
« Odgovori #11 : 14 Listopad, 2008, 11:06:30 »
tvrđi centralni bi trebao rjesit problem ali onda gubis malo na krajnjoj.sad odluci kaj ti je vaznije. :icon_thumright:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Štelanje prijenosa
« Odgovori #12 : 14 Listopad, 2008, 11:52:57 »
Rupa od 40-60 se rijesava tvrdjim centralnim. Moguce da je dovoljan samo torsion controller.

jel to ono kaj ide na polutke ??? može malo više o tome  :dontknow:

to to ?? http://scooter-center.com/catalog/product_info.php?products_id=10030&cPath=4_28_288_2485
« Zadnja izmjena: 14 Listopad, 2008, 11:57:21 andy »

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Aerox - Štelanje prijenosa
« Odgovori #13 : 14 Listopad, 2008, 12:08:20 »
baci to bijelo g#vn% od centralnog u smece!  :toothy9:

taj vrag je na mom setupu jedino radil sa original rolicama koje sam dobil s multivarom (7,2)...sve lakse od toga je br00talno prevrtaval u startu i imal rupu izmedju 40 i 60...a krajnja je bila jeeeedva kojih 92-93...

ja sam probal razne kombinacije sa 3 federa (bijeli, serijski i zeleni) i 4 tezine rolica (5,6 6,0 6,5 7,2 i kombinirano) i najbolje rezultate je dala kombinacija 6,5 gr i zeleni centralni (+ zute opruge kuplunga)
skuter ima jako mekan start i kad kuplung spoji obrtaji se ne mjenjaju skroz do kojih 85 km/h! odlicno linearno ubrzanje, odlicna medjuubrzanja i krajnja 98 km/h!


Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Štelanje prijenosa
« Odgovori #14 : 14 Listopad, 2008, 12:13:16 »
kolko % je tvrd taj zeleni  ::)

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Aerox - Štelanje prijenosa
« Odgovori #15 : 14 Listopad, 2008, 12:22:09 »
kolko % je tvrd taj zeleni  ::)

a kazu kao 60% naspram serijskog...

mislim, jbg, za Runnera nemas kupit nis drugo od malossia...bijeli je g#vn%, a zutog i crvenog rade samo za Zipa i Sphere...tak da ti je izbor zeleni, ljubicasti i plavi...a sad ti biraj na kojim obrtajima zelis da ti skut radi! ova tri federa garantirano ne jebu obrtaje i jako ih se lagano ustima sa rolicama...za zeleni mozes ic od 6,1 skroz do 7,5 a da ce radit konstantno...

recimo one brije kaj sam procito kao za base štelanje kao 6,1 gr i serijski centralni...mos zaboravit...tj. mozda to i funkcionira onome tko dobije normalni feder sa skuterom, a ne ko moj, koji je i ko serijski imal rupu od 40 do 50...c c c...

EDIT: sry, sad sam vidio da su za aeroxa samo bijeli, zuti i crveni! a debili ne napisu % tvrdoce....
dunno, mozes probat sa zutim i ostavit rolice koje su ti sad pa ak ce bit potrebno mozes stelat povecavanjem mase rolica do zeljenih obrtaja...
« Zadnja izmjena: 14 Listopad, 2008, 12:32:13 Ghoul »

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Štelanje prijenosa
« Odgovori #16 : 14 Listopad, 2008, 12:31:47 »
meni onda taman žuti malossi centralni i role od 4.0 - 5.0(negdje između)

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Aerox - Štelanje prijenosa
« Odgovori #17 : 14 Listopad, 2008, 12:40:55 »
Zuti -+60% :icon_thumright:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Aerox - Štelanje prijenosa
« Odgovori #18 : 14 Listopad, 2008, 13:12:28 »
baci to bijelo g#vn% od centralnog u smece!  :toothy9:

taj vrag je na mom setupu jedino radil sa original rolicama koje sam dobil s multivarom (7,2)...sve lakse od toga je br00talno prevrtaval u startu i imal rupu izmedju 40 i 60...a krajnja je bila jeeeedva kojih 92-93...

ja sam probal razne kombinacije sa 3 federa (bijeli, serijski i zeleni) i 4 tezine rolica (5,6 6,0 6,5 7,2 i kombinirano) i najbolje rezultate je dala kombinacija 6,5 gr i zeleni centralni (+ zute opruge kuplunga)
skuter ima jako mekan start i kad kuplung spoji obrtaji se ne mjenjaju skroz do kojih 85 km/h! odlicno linearno ubrzanje, odlicna medjuubrzanja i krajnja 98 km/h!



Naštelat piaggia je goli qurac naspram multivara na minarelliju... Multivar je rađen za polutke sa "ravnim" širenjem a serijske polutke imaju skroz sj*** širenje! Ili kak bi se reklo "random" naspram piaggiovih polutki koje imaju linearni polukrug... Dobro nije cijeli polukrug al je bar linearan.

Jednog dana ak ću kupit polutku onda tek ide multivar gore... Do onda TOP performances rulz  :zivili:

I sa topom imam najveću krajnju dosad. Kad stavim najteže rolice, na 90 na sat imam oko 300 okretaja manje nego sa multivarom.
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Štelanje prijenosa
« Odgovori #19 : 14 Listopad, 2008, 17:31:24 »
Rupa od 40-60 se rijesava tvrdjim centralnim. Moguce da je dovoljan samo torsion controller.

jel to ono kaj ide na polutke ??? može malo više o tome  :dontknow:

to to ?? http://scooter-center.com/catalog/product_info.php?products_id=10030&cPath=4_28_288_2485