Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera VX(R) 209 - Filter zraka  (Posjeta: 963 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AnthonY47x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Frankfurt, D
  • Moj Skuter: Aprilia RSV4
  • Moja Kaciga: Scorpion Carbon
  • MojSpuh: QD Titan
Gilera VX(R) 209 - Filter zraka
« : 20 Srpanj, 2017, 00:22:00 »
Pozdrav,
 
imam masinu od 125 (2009) i kit na 209, posto mi je filter zraka puko, zanima me dal da mu roknem neki sportski filter (neku gljivu ili nesto) ili ipak ne? Znam da ima dosta tema o ovome, ali ovo ipak ima malo veci kit, mozda bi mu bilo dobro da ima, sta mislite?

Fala!  :sign092:
« Zadnja izmjena: 20 Srpanj, 2017, 09:41:33 AnthonY47x »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera VX(R) 209 - Filter zraka
« Odgovori #1 : 20 Srpanj, 2017, 01:48:27 »
ma baš je velik,kitčina prava...
ako imaš serijski fergazer jedino kaj mu moreš roknut je serijski filter kakav si i imal.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline AnthonY47x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Frankfurt, D
  • Moj Skuter: Aprilia RSV4
  • Moja Kaciga: Scorpion Carbon
  • MojSpuh: QD Titan
Odg: Gilera VX(R) 209 - Filter zraka
« Odgovori #2 : 20 Srpanj, 2017, 09:40:46 »
Dobro sorry ne mogu ga roknut na 500ccm, ali je i dalje veci od klasicnih, ne razumijem zasto uvijek tako odgovarate...

Nije serijski, malo veci je, promjenjen je i on, dizne, dosta toga, zato i pitam da bolje dise?

I sad trosi vise nego auto a 4t je haha.. :P
« Zadnja izmjena: 20 Srpanj, 2017, 09:43:53 AnthonY47x »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera VX(R) 209 - Filter zraka
« Odgovori #3 : 20 Srpanj, 2017, 09:51:36 »
pa onda treba napisat koi fergazer je gore i kojeg promjera da ti se more rec konkretnije
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline AnthonY47x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Frankfurt, D
  • Moj Skuter: Aprilia RSV4
  • Moja Kaciga: Scorpion Carbon
  • MojSpuh: QD Titan
Odg: Gilera VX(R) 209 - Filter zraka
« Odgovori #4 : 20 Srpanj, 2017, 10:30:28 »
A imam ko original od vxra 200 ali imam i druge malo vece koji bi stavio, dizne i to, nista pretjerano nezz tocno dimenziju, onako taman za taj kit, pa me zanima dali da kupujem drugu original kutiju i filter ili ipak neki sportski, znam da onda treba i crijevo dobro napravit i posebno nastimat karburator, ali malo cu se zezat dok ne pogodim ako je potrebno, nije problem.. :D

PS. recicu kasnije tocno ako treba, ali nema neke vece razlike, cisto da bude malo veca smjesa.
Znam da zelite pomoc, ali mi je ovo prvi vxr i neke stvari su prije mjenjane a ja ne znam onda koje su bile original koje ne, zato bez ljutnje sto nisam dao sve info, ali kazem, nema vecih promjena cim je original mogao bit dobar, ali pitam dali bi mu sportski onda i bio nesto malo bolji?
« Zadnja izmjena: 20 Srpanj, 2017, 12:32:44 AnthonY47x »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera VX(R) 209 - Filter zraka
« Odgovori #5 : 20 Srpanj, 2017, 11:05:22 »
imas 99% serijski fergazer,ocito se bas ne kuzis u tematiku..tak da vrati kak je bilo,serijsko kuciste i to je to
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline AnthonY47x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Frankfurt, D
  • Moj Skuter: Aprilia RSV4
  • Moja Kaciga: Scorpion Carbon
  • MojSpuh: QD Titan
Odg: Gilera VX(R) 209 - Filter zraka
« Odgovori #6 : 20 Srpanj, 2017, 11:30:31 »
Niste me skuzili... Uglavnom ne poznajem vxra (djelovi, kako se ponasa kad se nesto mjenja), sto ne znaci da ne znam radit, necu se pravit pametan ko neki zato i pitam, karburator imam walbro original da, ali imam i druge, imam neki malo veci kao sto sam rekao ali ne znam tocnu dimenziju, ali je malo veci od originala..

Znaci ono sto mene zanima je dali opcenito ima smisla sportski filter na tom motoru, sa tim kitom, i tim karburatorom(koji je ponavljam malo veci od originala, imam original), vjerovatno ga necu ni stavljat (sad mi je i registracija pa mora bit original sve) ali sam dosao pitat ovdje jer me zanimalo to, sad ga slazem, imam dosta djelova, original, i jacih i sve mi se pomjesalo zato i nisam davao te neke sitne detalje jer me zanima opcenito, ne dal bi kod mene bilo kakve promjene nego opcenito jer ga i ja slazem i pokusavam da ga slozim da bude sto jaci, tako da kako da vam kazem sta imam na njemu kad imam vise stvari, i htio bi onda stavit sve najbolje sto imam, ali da ipak bude kompaktibilno jedno s drugim, ali to nije ni bitno necu vas vise davit, hvala svejedno, pozz! :-)
« Zadnja izmjena: 20 Srpanj, 2017, 12:30:46 AnthonY47x »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera VX(R) 209 - Filter zraka
« Odgovori #7 : 20 Srpanj, 2017, 11:39:23 »
pa kaj sve imas od dijelova na skuteru?
kit ko kit je samo klip i cilindar,ako je samo to gore bez popratnih dijelova,nije nist jaci neko standard vxr 200..
walbro koi imas je 29mm u promjeru,to je serijski fergazer koi se ugradjival na prve starije modele vx 125, vxr 180 i vxr 200 sa alu cilindrom,kasnije su presli na keihin koi je 30 mm u promjeru..
sve su to membranski karburatori,a kak sam vec rekel nist osim serijskog airboksa nema smisla na tome.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline AnthonY47x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Frankfurt, D
  • Moj Skuter: Aprilia RSV4
  • Moja Kaciga: Scorpion Carbon
  • MojSpuh: QD Titan
Odg: Gilera VX(R) 209 - Filter zraka
« Odgovori #8 : 20 Srpanj, 2017, 11:59:48 »
Ma rastavljen je do sad bio, danas cu ga do kraja slozit za registraciju pa onda ponovo ovako da ga malo pojacam, ali sve sa dobrim i skupljim djelovima, nema fusa ne brini, a imam dosta drugih djelova kao i karburatora naravno (nezz ni sam sta sve imam, skupljam haha :D) zato sam pitao dali bi mu bio sportski bolji, ali neka nema veze valjda cu ostat na original filteru, mislim kako god nije jako bjesna masina pa nebi ni trebalo bit neke razlike (osim zvuka koji me ne jebe), samo sam eto pitao dali je itko probao i dali bi bilo stvarno neke razlike, dali mu treba vise zraka, ali nebitno, hvala jos jednom!  :sign188:

Btw, ubija vxr 200, to je i bio vxr 200, i sad je u papirima, ali sam uzeo novu masinu od vx125 i roknuo kit i ostale pi*darije, ali sad ispocetka, dosta toga cu mjenjat, ali i prije je podero vxr200..
« Zadnja izmjena: 20 Srpanj, 2017, 12:05:09 AnthonY47x »

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gilera VX(R) 209 - Filter zraka
« Odgovori #9 : 20 Srpanj, 2017, 12:16:01 »
Pa daj pročitaj koji karb je gore pa nam reci,mora imat nekakve oznake,ne bi uz to ni slika škodila

Gljiva mu paše ubiti neophodna je kad staviš recimo 34 karb s flahšiberom,to se fino osjeti,ostalo je brljanje i nema koristi


Offline AnthonY47x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Frankfurt, D
  • Moj Skuter: Aprilia RSV4
  • Moja Kaciga: Scorpion Carbon
  • MojSpuh: QD Titan
Odg: Gilera VX(R) 209 - Filter zraka
« Odgovori #10 : 20 Srpanj, 2017, 12:28:05 »
Budem se javio kad rjesim registraciju pa kad budem kreno slaga cu vidjet koji je ispravan i najbolji (to i je problem, imam original, vece, manje), zato sam pitao opcenito kad motor nije serijski dal bi mu pomoglo sta, ali nije hitno ima vremena, u garazi je pakleno vruce sad..  :BangHead:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera VX(R) 209 - Filter zraka
« Odgovori #11 : 20 Srpanj, 2017, 12:35:36 »
sve zavisi od setapa motora,napisal si svasta a u biti nista..
kad saznas kaj imas,poslikas itd,onda tu napisi pa ti budes dobil konkretniji odgovor
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline AnthonY47x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Frankfurt, D
  • Moj Skuter: Aprilia RSV4
  • Moja Kaciga: Scorpion Carbon
  • MojSpuh: QD Titan
Odg: Gilera VX(R) 209 - Filter zraka
« Odgovori #12 : 20 Srpanj, 2017, 12:44:37 »
A znam da, pomjeso sam malo stvari haha, htio sam pitat onako opcenito kad motor nije serijski, nisam ocekivo odgovor u milimetar tocan, ali ipak, kad radimo da radimo do kraja kako treba da, hvala decki, cujemo se se brzo ja se nadam, ako me bude sta zanimalo cu pitat, ako ne cu napisat sta sam napravio i dal ima promjene nekakve pa da znaju drugi ako ih bude zanimalo, kako god original ide naravno zbog tehnickog i tako, kako god okrenem treba mi, a sportski cu isto kupit pa cemo se igrat malo, ajde da ne duzim, uzivajte mi!  :occasion14: