Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SKIDANJE MAGNETA  (Posjeta: 6491 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
SKIDANJE MAGNETA
« : 20 Prosinac, 2006, 11:01:38 »
S vremenom trebamo promijeniti lezajeve radilice (tuneri i samu radilicu zbog instalacije jaceg kita...) zbog njihove potrosenosti, pa kako bismo to napravili potrebno je rastaviti blokove masine, a to nemozem napraviti ako ne skinemo magnet (sto je zapravo za neke i najtezi dio u svemu ovome).

Sada cu vam objasniti i pokazati kako skinuti magnet na morini masinama... Magnet ima 2 provrta sa urezanim navojem u koje se usarafe vijci i sa centralnim vijkom sve zajedno izvlacio se van!

No, prije svega potrebno je skinuti zupcanik koji stoji ispred magneta i steze ga. To cemo uciniti tako da cemo fiksirati magnet i sa vilicastim kljucem odvrnuti zupcanik.
Za fiksiranje magneta sam upotrijebio kljuc za filtere ulja :



Kada skinemo zupcanik onda nas magnet izgleda ovako:



Sada nam je potreban izvlakac magneta, na internetu ima za naruciti izvlakac ali ja sam napravio jedan vrlo jednostavan izvlakac u kucnoj radinosti...
Potrebno je imati zeljeznu, malo deblju plocicu na njoj izbusiti 3 provrta, 2 jednako udaljena kao oni na magnetu i jedan, veci centralni provrt.





Centralni vijak mora biti konusnog vrha kako bi stalno ostao u centru. 2 vijka se kroz plocicu privrnu za magnet, centralni vijak se stavi kroz plocicu, sa donje strane ide jedna matica koja ce osiguravati distanciranje plocice ili mozemo maticu zavariti na plocicu.



Na gornjoj slici ispod plocice je matica na centralnom vijku (ne vidi se) i onda sa okastim kljucem drzimo tu maticu i pritezemo sa drugim kljucem centralni vijak, kada se dovoljno stegne uzme se cekic i lupi se po centralnom vijku i plocici kako bi magnet "pustio" jer usljed vibracija i udarnog opterecenja ce pustiti, inace mozete stezati i dalje pa ce se samo vijci pigati...

Kada se magnet skine dobijemo sljedece:





Sada sa 2 imbusa je stegnut stator, i njega skinemo dolje :



I dobijemo sljedece:



Kada smo oslobodili blok od magneta mozemo nastaviti dalje sa rastavljanjem...


Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!