Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minareli LC-setup  (Posjeta: 11101 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Minareli LC-setup
« : 07 Listopad, 2008, 12:24:00 »
ovak:ovo nabavio sam minareli lc masinu od aeroxa 2004god,ima 9000km,dobio sam je u kompletu za 1200kn...
a sad za setup sam mislio neki mid-race,od sad skupljam pare samo za tuning masine,drugo ljeto vec imam nadenu praksu i poslje ljeta mora upalit...nije mi sad hica...bit ce:
djelovi:
Kit:Metrakit Pro Race2
Radilica:Malossi HPC(ili neka druga-predlozite)
Getriba:komplet druga,mislim od polinija primar i sekundar...
Prijenos:Malossi Overrange
Kuplung:Malossi Delta
Zvono:Polini evo2
Auspuh:Roost

pa kaj vi velite na djelove,kolko bi takav setup trajao otprilike uz redovno mjenjanje karika i servisiranje...
ak ima neko da misli da nekaj od ovog nije prikladno nek veli koji dio treba drugi bolje ili kaja znam???

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #1 : 07 Listopad, 2008, 12:40:05 »
e da i frgu 21mm imam,hac ju je narucil,tak da to nemoram kupovat i imam jos doma stage6 usisne lamele one tassinari...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #2 : 07 Listopad, 2008, 12:40:37 »
To je High End setup sacinjen od relativno dobrih dijelova.
Odzravanje? Pa, kao i kod drugih high end setupa - vrlo cesto i vrlo skupo.
Frgu stavi ogromnu - 24 ili 28mm.

Racunaj da se s tim neces moci voziti po gradu jer su brzine ispod 40+ km/h nemoguce. Sto zbog setupa kuplung akojeg trebas, a sto zbog duljine getribe.
« Zadnja izmjena: 07 Listopad, 2008, 12:43:00 3alfa3 »

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #3 : 07 Listopad, 2008, 12:45:13 »
u jebt. ja brijo to od metrakita neki mid race,to onda jako,a koji bi mi setup predlozili ,...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #4 : 07 Listopad, 2008, 12:46:08 »
u jebt. ja brijo to od metrakita neki mid race,to onda jako,a koji bi mi setup predlozili ,...

Slabiji mid-race, to je sada IN  ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #5 : 07 Listopad, 2008, 12:48:23 »
Jaki Midrace od Metrakita je SP2. On je i kvalitetan pa ako nabavis par karika i klip-dva rezerve, vozit ces ga jako dugo.
Ali i dalje se neces moci voziti po gradu jer ces imati previsoke okretaje zbog setupa.
Jesi ti kad cuo skuter koji ubrzava sa roost spuhom?

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #6 : 07 Listopad, 2008, 13:51:21 »
ja bi ti preporučio umjesto roosta C21 spuh........roost ima premalen powerband i to dosta visoko,sa c21 češ dobit širi powerband i bit če sigurno vozniji za po gradu.................e sad oko održavanja MKPR2 je vrlo zahvalan kit,al na tak nakitanom scootu trebaš toćno znat šta radiš inaće če vrlo kratko trajat
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #7 : 07 Listopad, 2008, 14:20:39 »
ja bi ti preporučio umjesto roosta C21 spuh........roost ima premalen powerband i to dosta visoko,sa c21 češ dobit širi powerband i bit če sigurno vozniji za po gradu.................e sad oko održavanja MKPR2 je vrlo zahvalan kit,al na tak nakitanom scootu trebaš toćno znat šta radiš inaće če vrlo kratko trajat

znaci sve u svemu neisplativo. :laughing7:

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #8 : 07 Listopad, 2008, 15:39:17 »
stara poslovica.. kolko para tolko muzike.. ako nemaš 1500-2000 eura nemoj ni pomišljati na tako šta.. jer ćeš mjesečno još minimalno imati po 100 eura ulaganja na razno razne gluposti i sitnice.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline RimSo

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • ako me trazis onda me trazi na cesti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • THEBOXHOSTING
  • Mjesto: Doha - Qatar
  • Moj Skuter: Quadro 350D
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #9 : 07 Listopad, 2008, 15:59:40 »
Samo neznam koji će ti vrag tako jak setup kad nećeš voziti trke ? :notworthy:

To za čuvati u garaži...???  :sad3:

Offline Bruno1990

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2897
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: KBC replica
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #10 : 07 Listopad, 2008, 16:31:40 »
stara poslovica.. kolko para tolko muzike.. ako nemaš 1500-2000 eura nemoj ni pomišljati na tako šta.. jer ćeš mjesečno još minimalno imati po 100 eura ulaganja na razno razne gluposti i sitnice.
:icon_biggrin: :icon_biggrin: ..to sam i ja htio rec  :notworthy: :icon_thumright: :notworthy:
Frajer pere zube petardama ...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #11 : 07 Listopad, 2008, 17:25:37 »
u jebt. ja brijo to od metrakita neki mid race,to onda jako,a koji bi mi setup predlozili ,...

Slabiji mid-race, to je sada IN  ;D

Slow legenda si!  :toothy11:

Pa nisu to ženske čižmice da bi to bilo IN  :toothy3:

Koji će ti vrag race kit? Misliš da većina na forumu koja ima para nebi to stavila onda? S tim samo imaš troškove, a ako ga ne složiš kak se spada i ako ga ne uštelaš dobro, uzalud bačeni novci! A da ne govorim o potrošnji od minimalno 8 l/100km i ulju koje ne smije bit jeftinije od 130 kuna po litri! I obavezno inerrotor gore!

Vidim da te recimo base kit ne privlači... Ali kaj misliš na Due Plus? Ali ti onda treba Nardo ili Gianelli Shot. 21 frg ti bi bil čisto dosta onda za to!

Overrange je odlična stvar al pitanje kolko je tebi to isplativo. Jedino ak stvarno hočeš brdo novaca potrošit i da drugima možeš pričat kaj imaš sve unutra! Kupi Multivar, kevlar remen i polutku i to ti je dosta i previše.

Inerrotor, due+, nardo, tu kombinaciju ima Meglić iz samobora na roxu i motor je fakat brutala. Brijem da se sp 180 "bori" s njim i to jako teško...
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline OvErLoAd

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • in the fast lane
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • svijetskutera
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: aprilia SR 70 minarelli
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #12 : 07 Listopad, 2008, 18:30:44 »
Inerrotor, due+, nardo, tu kombinaciju ima Meglić iz samobora na roxu i motor je fakat brutala. Brijem da se sp 180 "bori" s njim i to jako teško...

Kaj nema više tpr kit gore?

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #13 : 07 Listopad, 2008, 18:46:11 »
Samo neznam koji će ti vrag tako jak setup kad nećeš voziti trke ? :notworthy:

To za čuvati u garaži...???  :sad3:

To ja cijelo vrijeme trubim tim nadobudnim klincima  koji zele bit glavni u selu pa si briju na race kiteve a nemaju pojma kolko to traje i kolki su popratni troskovi a nemres ih nikako krstit da s oprostenjem odjebu od takvih stvari jer nemaju pojma o nicem nego su culi negdje sastrane od nekog da to brzo juri i odma bi svi to imali.Zali boze novaca i truda a to nemres nigdje iskoristit nago na stazi.Nadam se da ce vecina njih se malo opametit i stavit si neki obican base kit ili kak veli nas slowrider slabiji midrace  ;D  i vozit se ko covjek dugo i sigurno a motor s takvim setupom ide i vise nego dovoljno.

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #14 : 07 Listopad, 2008, 18:52:41 »
ajde nek neko predlozi neki dobar set,...tak da ce trajat a i ic kad bu dobro ustelan...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #15 : 07 Listopad, 2008, 18:55:19 »
ajde nek neko predlozi neki dobar set,...tak da ce trajat a i ic kad bu dobro ustelan...

Ni sam ne znas sto bi izabrao...

@horvat, litra TTS-a je 85kn
                                :vidihehe:

nemoj strasiti ljude, prosla su vremena kada je bio oko 150kn  ;D

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #16 : 07 Listopad, 2008, 18:56:00 »
ajde nek neko predlozi neki dobar set,...tak da ce trajat a i ic kad bu dobro ustelan...

covjece pa imas hrpu postova sa takvom temom.daj si malo truda i potrazi na trazilici.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #17 : 07 Listopad, 2008, 19:01:15 »
Kupi malossi radilicu sa rupom za 12mm bolcnu, MHR Replika kit, klip koji ima 12mm bolcnu, 21 karb koji imas. Spuh Yasuni R za umjerene voznjice, ili C16 ako mislis doradjivat cilindar.
To je setup koji ce ici bolje od base klase, a vrlo je kvalitetan i trajan.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #18 : 07 Listopad, 2008, 19:03:49 »
Kupi malossi radilicu sa rupom za 12mm bolcnu, MHR Replika kit, klip koji ima 12mm bolcnu, 21 karb koji imas. Spuh Yasuni R za umjerene voznjice, ili C16 ako mislis doradjivat cilindar.
To je setup koji ce ici bolje od base klase, a vrlo je kvalitetan i trajan.

po meni 21 frg bas i nije rentabilan previse.ja bi radje 17,5 ili 19 pogotovo ak je voznja po gradu. :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #19 : 07 Listopad, 2008, 19:09:16 »
Kupi malossi radilicu sa rupom za 12mm bolcnu, MHR Replika kit, klip koji ima 12mm bolcnu, 21 karb koji imas. Spuh Yasuni R za umjerene voznjice, ili C16 ako mislis doradjivat cilindar.
To je setup koji ce ici bolje od base klase, a vrlo je kvalitetan i trajan.

po meni 21 frg bas i nije rentabilan previse.ja bi radje 17,5 ili 19 pogotovo ak je voznja po gradu. :icon_thumright:

al 21 vec ima i nece puno vise trosit. Mozda 0,5 litre, a vjerujem niti toliko.
Meni je potrosnja bila vrlo slicna sa 21 i 19 karbom