Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minareli LC-setup  (Posjeta: 11468 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #60 : 07 Listopad, 2008, 23:15:49 »
Gumy je na tom kitu imao roosta
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #61 : 07 Listopad, 2008, 23:17:36 »
Gumy je na tom kitu imao roosta
i roost ga je resil...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #62 : 07 Listopad, 2008, 23:20:02 »
Mislim da ga je radilica rijesila
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #63 : 07 Listopad, 2008, 23:21:27 »
Mislim da ga je radilica rijesila
koja radilica...

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #64 : 07 Listopad, 2008, 23:36:21 »
Ja i dalje mislim da je ovo hrpa pitanja nekoga tko zapravo uopče nezna što bi kupio, ne razumije u što se upušta i da bi mu bolje bilo da prepusti stvar jednom dobrom majstoru nego hrpi majstora jer i mišljenje je ko sisa. Svaka ženska ga ima! :)

Naravno, ovo je samo dobronamjeran savjet. :)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #65 : 07 Listopad, 2008, 23:50:04 »
Mislim da ga je radilica rijesila
koja radilica...


topova, tu puno igra velicina bolcne tako da ciljaj na 12

i ja ti predlazem da se ne upustat u to bez iskustva...

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #66 : 07 Listopad, 2008, 23:51:56 »
Mislim da ga je radilica rijesila

da radilica ga je rijesila,malossijeva ali je imala 12000km prijedjenih,taman je mislio mijenjat i evo sta se dogodilo. to je kad nemas srece :sad1:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #67 : 08 Listopad, 2008, 00:54:06 »
Sve u svemu, da ti motor ide ko Dottoreu dok je imal replicu gore, mislim da bi svako mogo bit zadovoljan s tim.

Znači MHR replica kit, 21 del'lorto, malossi multivar, malossi kevlar, i ZX... Kak je to išlo...  :happy3: (dottore nemoj ovo čitat da te nebi pak uhvatila nostalgija...)  :jerk:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #68 : 08 Listopad, 2008, 00:56:34 »
Sve u svemu, da ti motor ide ko Dottoreu dok je imal replicu gore, mislim da bi svako mogo bit zadovoljan s tim.

Znači MHR replica kit, 21 del'lorto, malossi multivar, malossi kevlar, i ZX... Kak je to išlo...  :happy3: (dottore nemoj ovo čitat da te nebi pak uhvatila nostalgija...)  :jerk:

ma necu.vec grizem nokte na pomisao na to. :laughing7:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #69 : 08 Listopad, 2008, 03:49:59 »
Stavi TPR. Moderniji kit, bolje hladjenje, lagana razrada, ne treba ga grijati ko gus kad je hladan.... Ide sa nardom bez problema. Sa nekim jacim spuhom jos bolje, ali i sa nardom je opak.
Jedino sto kad cvikne trebas novi jer nema specijala kod alu kiteva.
Zamjena karike na nekih 5000km ako je sve dobro poslozeno i ako ga ne ubijas na hladno

Alfa imam pitanje za tebe. Evo na primjer:

Imam Roxa 2001. sa serijskom strujom, serijski CDI. I sad. Ja da stavim race kit, race spuh i 24 ili 28 frg, ti vjeruješ da bi ja zavrtil 12-13 tisuća okretaja bez problema? To se ja i dottore već duže vrijeme pitamo i nije nam jasno. Ja ne vjerujem baš onim okretajima na novim obrtajkama! Jel stvarno se da izvuč relativni maximum iz kita ak je serijska struja u pitanju?

I dal je piaggiova struja bolje podložnija okretajima nego minarellijeva?

I još jedno pitanje vezano uz struju i paljenje. U kojem slučaju se kupuje innerrotor? Ja sam jednom zavrtio ZX-a na 9 tisuća okretaja po obrtajki i motor nije nikud išel. Malo iznad 8 tisuća mu je maximala! Ja imam osjećaj da serijska struja ne može preko 10 tisuća, a ti me probaj sad razuvjerit.

Tnx unaprijed  :icon_thumright:

Ne znam za minarelli, ali piaggio ima struju dobru do nekih 11500-12500 okr. Uzmes malossi bobinu i CDI i imas sve sto ti treba.
Naravno, sa strujom od 300+ eura imas manje opterecenje na radilici, bolju krivulju i stabilniju iskru, ali da ces to osjetit u voznji - tesko.
JA bi do pravog midracea koristio serijsko, a u midrace i jacim midrace setupima bobinu i CDI tipa Malossi. Tek za punokrvni race setup gdje se trazi zadnji atom snage bi koristio najbolju struju na trzistu

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #70 : 08 Listopad, 2008, 09:13:26 »
u potpunosti se slazem s tobom.jel znas alfa mozda kolko kosta malossijeva bobina i cdi za piaggio da ne trazim po netu.

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #71 : 08 Listopad, 2008, 09:23:51 »
Sve u svemu, da ti motor ide ko Dottoreu dok je imal replicu gore, mislim da bi svako mogo bit zadovoljan s tim.

Znači MHR replica kit, 21 del'lorto, malossi multivar, malossi kevlar, i ZX... Kak je to išlo...  :happy3: (dottore nemoj ovo čitat da te nebi pak uhvatila nostalgija...)  :jerk:

To je vrlo dobar set up ali ja bi izbacio zx-a i stavio yasuni r (govorim za rakitje00 ako bude tako nešto slagao)! Mislim da bi s tim trebao biti jako zadovoljan jer sa serijale treba prvo na neki base ili slabiji midrace a tek kasnije na nešto jače :icon_thumright:

evo setup bi trebo bit ovakav:
kit:TP tpr
Radilica:Malossi hpc
Kuplung:Malossi Delta+Polini evo2 zvono
Prijenos:Malossi overrange
Karb:Dell 21mm+stage6 usisne
Auspuh:stage6 r1200 ili yasuni c16(ili neki drugi jos)???
Getriba:primar ili sekundar i koji???

Već sam napisao, c16,r1200,nardo,forrace 2,roost track, ovisi koliko si novca spreman dati i koliko trajnost očekuješ jer ti sigurno neće isto ići sa roostom i nardom a neće niti isto izdržati taj kit! Ja ti preporučujem za početak ipak nešto slabije!

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #72 : 08 Listopad, 2008, 09:40:44 »
ma uzet cu r1200,ovaj c16 je pun k**ra* dug,ima ga onaj slovenac na aeroxu,viri jos iza kotaca,...

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #73 : 08 Listopad, 2008, 09:44:58 »
ma uzet cu r1200,ovaj c16 je pun k**ra* dug,ima ga onaj slovenac na aeroxu,viri jos iza kotaca,...

Dobar odabir iako je i c16 jako kvalitetan spuh :icon_thumright:

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #74 : 08 Listopad, 2008, 10:05:34 »
ma uzet cu r1200,ovaj c16 je pun k**ra* dug,ima ga onaj slovenac na aeroxu,viri jos iza kotaca,...

Dobar odabir iako je i c16 jako kvalitetan spuh :icon_thumright:
a jebga yasuni je yasuni,al nevjerujem da je stage6 tak los...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #75 : 08 Listopad, 2008, 10:22:45 »
Mislim da ga je radilica rijesila

da radilica ga je rijesila,malossijeva ali je imala 12000km prijedjenih,taman je mislio mijenjat i evo sta se dogodilo. to je kad nemas srece :sad1:

Cesto ekipa nema srece na takvim setupima.

Tolike pare ulupati za par mjeseci, ili tjedana, mozda cak i dana voznje  :jerk: ...  :happy3:

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #76 : 08 Listopad, 2008, 11:34:17 »
a hebiga barem sam se navozao preko ljeta ak ništa drugo. :) to mi je bila škola, zato će sada ići naturpijani gus s jednom karikom i c16 i ništa mi više ne treba :)
problem ti je na novijim yamahama što samo cdi od malossija ili topa košta 150 eura... a bobinu nisam nigdje vidio da ima posebno kupiti osim originalne.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #77 : 08 Listopad, 2008, 15:28:41 »
a hebiga barem sam se navozao preko ljeta ak ništa drugo. :) to mi je bila škola, zato će sada ići naturpijani gus s jednom karikom i c16 i ništa mi više ne treba :)
problem ti je na novijim yamahama što samo cdi od malossija ili topa košta 150 eura... a bobinu nisam nigdje vidio da ima posebno kupiti osim originalne.


od topa ti nabavim za oko 120eura, od malossia kosta zbilja previse...

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #78 : 08 Listopad, 2008, 21:39:24 »
Sve u svemu, da ti motor ide ko Dottoreu dok je imal replicu gore, mislim da bi svako mogo bit zadovoljan s tim.

Znači MHR replica kit, 21 del'lorto, malossi multivar, malossi kevlar, i ZX... Kak je to išlo...  :happy3: (dottore nemoj ovo čitat da te nebi pak uhvatila nostalgija...)  :jerk:

To je vrlo dobar set up ali ja bi izbacio zx-a i stavio yasuni r (govorim za rakitje00 ako bude tako nešto slagao)! Mislim da bi s tim trebao biti jako zadovoljan jer sa serijale treba prvo na neki base ili slabiji midrace a tek kasnije na nešto jače :icon_thumright:

evo setup bi trebo bit ovakav:
kit:TP tpr
Radilica:Malossi hpc
Kuplung:Malossi Delta+Polini evo2 zvono
Prijenos:Malossi overrange
Karb:Dell 21mm+stage6 usisne
Auspuh:stage6 r1200 ili yasuni c16(ili neki drugi jos)???
Getriba:primar ili sekundar i koji???

Već sam napisao, c16,r1200,nardo,forrace 2,roost track, ovisi koliko si novca spreman dati i koliko trajnost očekuješ jer ti sigurno neće isto ići sa roostom i nardom a neće niti isto izdržati taj kit! Ja ti preporučujem za početak ipak nešto slabije!

naravno da bi izbacio zx-a kad takvih zx-a kao sto je moj nema vise nigdje za kupit. :icon_tongue: