Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koji budget skuter 125cm3+  (Posjeta: 2652 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline NoName_ZG

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: Nolan N86
  • MojSetup: serijala
Koji budget skuter 125cm3+
« : 06 Rujan, 2016, 13:26:26 »
Kako mi je 50ka dosta brzo dosadila, a i vec dosta dugo stoji u garazi rastavljena odlucio sam se na polaganje A2 kategorije i polako pocinjem gledati sto uzeti kada polozim. Budet mi je dosta mali, oko 700eura i zanimaju me preporuke u tom cjenovnom rangu. Stvar koja mi je najbitnija je pouzdanost posto sam poprilicno zauzet i nemam vremena sarafiti po skuter pa pretpostavljam da mi je bolje gledati 4T. Druga najbitnija stvar je da skuter ide s mjesta, to jest osjetno bolje od 50ke posto je to ipak glavni razlog prelaska na vecu kubikazu. Svaki savjet je dobro dosao.

Ja sam gledao ovako nesto:
http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/tgb-r125x-125-cm3-oglas-10826180
http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/tgb-303r-125-oglas-19868065
http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/yamaha-aerox-100-cm3-oglas-19239060

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Koji budget skuter 125cm3+
« Odgovori #1 : 06 Rujan, 2016, 13:42:05 »
Mislim da ćeš se opet zajebat,htio si jeftinu 50ku i dobio drek na kraju,sad opet hoćeš jeftini 125,opet drek,pogotovo kaj za malo para hoćeš pouzdan skuter,a da ide,opet dolazimo do toga da za 700 eura nemreš kupit ni poštenu 50ku,a kamoli ovo kaj bi ti,a u svaki skuter ak se voziš treba ulagat i ulagat i tak u nedogled

Kaj se tiče performansi,te 4t 125ccm 6kw kosooke kineze,tajvance i sl. ja maznem u ubrzanju sa svojim poluraspadnutim runnerom sa tt-om i multivarom,rijetko koji je brži i u krajnjoj(isprobano više puta),tromi su užas,znači da ide osjetno bolje nula bodova,ide gore

Offline NoName_ZG

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: Nolan N86
  • MojSetup: serijala
Odg: Koji budget skuter 125cm3+
« Odgovori #2 : 06 Rujan, 2016, 14:03:42 »
Mislim da ćeš se opet zajebat,htio si jeftinu 50ku i dobio drek na kraju,sad opet hoćeš jeftini 125,opet drek,pogotovo kaj za malo para hoćeš pouzdan skuter,a da ide,opet dolazimo do toga da za 700 eura nemreš kupit ni poštenu 50ku,a kamoli ovo kaj bi ti,a u svaki skuter ak se voziš treba ulagat i ulagat i tak u nedogled

Kaj se tiče performansi,te 4t 125ccm 6kw kosooke kineze,tajvance i sl. ja maznem u ubrzanju sa svojim poluraspadnutim runnerom sa tt-om i multivarom,rijetko koji je brži i u krajnjoj(isprobano više puta),tromi su užas,znači da ide osjetno bolje nula bodova,ide gore

Ne bih rekao da sam dobio drek od 50ke, samo da sam imao nesrecu.
Ulaganje nije problem ako su to potrosne stvari tipa remen, rolice, gume..., ali ne zelim bacat lovu na popravke.
Sto se tice kako idu ove 4t 125ice po videima se meni cini ok, no nisam probao pa ne mogu puno pricat.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Koji budget skuter 125cm3+
« Odgovori #3 : 06 Rujan, 2016, 14:44:13 »
Ti tgb su po snazi isti ko gy6 125ccm,njega sam vozio pa znam,pusti video,uspoređivao sam i u vožnji i u kretanju sa semafora i lošiji je od mog runnera po performansama ak govorimo o serijali,sad to sigurno ide bolje od tvoje 50ke al od moje ne,jedino kaj je bolje je potrošnja,a vozne osobine su koma

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Koji budget skuter 125cm3+
« Odgovori #4 : 06 Rujan, 2016, 14:57:30 »
Mislim da ćeš se opet zajebat,htio si jeftinu 50ku i dobio drek na kraju,sad opet hoćeš jeftini 125,opet drek,pogotovo kaj za malo para hoćeš pouzdan skuter,a da ide,opet dolazimo do toga da za 700 eura nemreš kupit ni poštenu 50ku,a kamoli ovo kaj bi ti,a u svaki skuter ak se voziš treba ulagat i ulagat i tak u nedogled

Kaj se tiče performansi,te 4t 125ccm 6kw kosooke kineze,tajvance i sl. ja maznem u ubrzanju sa svojim poluraspadnutim runnerom sa tt-om i multivarom,rijetko koji je brži i u krajnjoj(isprobano više puta),tromi su užas,znači da ide osjetno bolje nula bodova,ide gore
Potpis na Tomijev post!
Ti 125 4t kinezi su mrtve krave. Redovno ih namazem na svojoj pedesetki..
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Koji budget skuter 125cm3+
« Odgovori #5 : 06 Rujan, 2016, 15:13:12 »
 pogledaj nesto tipa skipper ili saltung zongshen zs 200 , oni su pretezno jeftini
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline NoName_ZG

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: Nolan N86
  • MojSetup: serijala
Odg: Koji budget skuter 125cm3+
« Odgovori #6 : 06 Rujan, 2016, 16:28:34 »
Znaci uglavnom zakljucak je da se strpim dok ne usparam za bolje makar to nece bit tako skoro posto mi krece faks. Mada ovaj zongshen mi ni ne izgleda tak lose samo sto nije bas neka ponuda na njuskalo, a i zabrinjava me po pitanju pozudanosti. Vidim da se dosta pise da tjunirane 50ke mogu ic kao te slabije 125ice samo steta sto su dosta pojacali kontrole u zadnje vrijeme pa se nebi upustao u tako nesto. Jos jedan od razloga prelaska je bas i to, da se mogu vozit bez brige hoce li me poslati na vanredni i lupit mi kaznu.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Koji budget skuter 125cm3+
« Odgovori #7 : 06 Rujan, 2016, 17:10:09 »
Bolje štedi,a do tada sklepaj i vozi pežu

Moja 50ka nije tjunirana,ima samo leo vince tt,to ti sve govori koliko su ti kineski 125ccm spori,a kad na 50ki imaš base 70 kit u roku 10 sekundi se teleportiraš da te taj kinez ne vidi više

Kontrole su postrožili od 2006 kad je taj zakon stupio na snagu,ja sam od tada natuko 80 hiljada na 50kama i ne sekiram se,al da se bolje vozit na velikoj tabli,je


Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 948
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Koji budget skuter 125cm3+
« Odgovori #8 : 06 Rujan, 2016, 18:03:30 »
pogledaj yamahu majesty, ovi starijih godišta su dosta jeftini a nisu loši, ti stariji su bili u verzijama od 125, 180 i 250 ccm.
Imam majestyja 125 iz 1999. i mogu reć da je dobar skuter, relativno udoban, malo i troši, očekival sam potrošnju od nekih 4 litre al oko 3 je. Čak i neloše ide s obzirom na to da ima 140kg.
Može se shvatit kao mana to kaj ima male kotače (12"), za razliku od drugih maxi skutera ali ak su ti niski troškovi prioritet onda je to zapravo plus jer su to gume standardnih dimenzija za 50cc skutere (120/70 i 130/70) i dosta su jeftine.
Forumska Sirotinja R/T

Offline NoName_ZG

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: Nolan N86
  • MojSetup: serijala
Odg: Koji budget skuter 125cm3+
« Odgovori #9 : 06 Rujan, 2016, 18:17:50 »
Hvala svima na svjetima (pogotovo Tomiju), odlucio sam se da cu se jos malo strpit, polozit A2 pa uzet nesto posteno tipa Runner 200 ili slicno. Ionako ubrzo dolazi zima pa nema potrebe za zurbom.