Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sprint Hawk 4t neće da upali  (Posjeta: 1616 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beremkarton

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sprint Hawk
Sprint Hawk 4t neće da upali
« : 01 Rujan, 2016, 16:43:03 »
 :hello:
Zdravo svima, e ovako vozim kineza 4t gy6 masina a izgled znači kopija sprint hawk. Pa da počnem redom problem se javio u vidu gusenja, hoce da se ugasi, e sad vidio sam da je problem sto svecica nije dobro zavrnuta i onda sam je pretegnuo :'( tada je nastao problem sa navojem....onda sam odneo glavu majstoru da stavi piksnu. Majstor je stavio piksnu koja nije ona obicna nego nmp i sada svjecica je kao uvučena malo: evo slika  https://s18.postimg.org/jap8s2sp5/IMG_20160831_091921.jpg  . Sada kada sam stavio ovu glavu (pre toga očistio klip i ventile ) ozubio sam bregastu kao sto pise (ona crtica pored namotaja i crticana na motajima  pored T se podudaraju  i to je ok, a na bregastoj nisu u milimetar one rupice dve paralelne sa glavom (npr ako pomjerim jedan zub nazad...ali kada je T podudara sa crticom pored namotaja onda je i bregasta ok ). Posle bregaste gde je T T  i gore i dole ide štelovanje ventila, majstor je rekao 0.10 usis 0.15 izduv .......i palio je nekako kada drzim gas ali je svjecica bila crna skroz i od sagorijevanja i od gasova. Nakon toga dihtung auspuha se raspao. Koji dihtung je najbolje staviti ovde https://s16.postimg.org/pjk68t1ph/IMG_20160828_124402.jpg bio je onaj "unutrasnji", da li sada da stavim onaj "spoljasnji" na spoju glave i grane. Sada vise nece da upali posle raznih prestelavanja ventila, zadnji put su bili na 0.05 us 0.10 is tada je svjecica bila crna i mokra. Sta prvo uraditi i kako ga dovesti u vozno stanje, Jog je rekao promjena glave i to je prvo Šta dalje??
-promjena glave ok.
-kupovina dihtunga auspuha ok.
-štelanje ventila na?
-provjeriti saug kako?
-smjesa na koliko krugova? ako se zavrne do kraja
-još nesto?
I zaboravi reci filter i karb. su prečišćen, smjesa pre toga je bila ok, svjecica kupljena pre 4 mj. akum. pre god
Ovo je zadnji post na ovu temu od mn.
Hvala unapred  :)

Offline Lića8D

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Lifan 50QT8D
Odg: Sprint Hawk 4t neće da upali
« Odgovori #1 : 07 Travanj, 2017, 16:01:55 »
Izvini što kasno dajem odgovor, ali ostaće za ubuduće. Naime, imao sam sličan problem na kinezu. Naštelao sam ventile na 0,08 i 0,1 i radio je kao sat. Sve je bilo fabričko na njemu, jednom ili dva puta je nakvasio svjećicu i to mojom krivicom :D