Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!  (Posjeta: 265151 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kos7

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 611
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG, Hrašće
  • Moj Skuter: Aprilia shiver 750
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #380 : 25 Studeni, 2017, 17:25:53 »
kada je bata matej bio  prvi put u grasi, po povratku je peza stala, a gilere karbosi i ie su cekali da se peza osposobi, i bilo je jos neko zamorce na pezi koje je otislo dok je peza isla na more, samo se ne sjecam koji je dio bio u pitanju :laughing7: :laughing7: :laughing7:

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #381 : 25 Studeni, 2017, 17:35:48 »
.
« Zadnja izmjena: 03 Siječanj, 2020, 12:23:16 SF2 Freak »
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #382 : 25 Studeni, 2017, 17:46:35 »
Kad je isao na more mu je variomat cvikao, po povratku iz grase mu se ventilvar odsarafio :laughing7:
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #383 : 25 Studeni, 2017, 18:18:21 »
.
« Zadnja izmjena: 03 Siječanj, 2020, 12:23:09 SF2 Freak »
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #384 : 25 Studeni, 2017, 18:55:57 »
Suhi dobra je ta tvoja peza, za tron je uvijek borba :toothy10:

Ali detalji ce presuditi, DA DA.


1. Vidjeti cemo hoce li Kia postati vecna kola,treba procekati jos petnaestak godina :laughing7:

2. Svaka cast na prvom i posljednjem slepanju purejeta u pocetcima. To je se desilo, ali slepao si samo od mjesta Pila pa do skretanja za Kraljev vrh. Nakon toga je dosao drugi purejet i odslepao nrga zamorceta kojeg ja jos nisam poceo odrzavati.

3. Nakon tog faila NEMA vise nazad, a pogledajmo kronoloski sto se dalje desavalo s pezom;

Pezi se odserafila matica pri punoj brzini na Zagorskoj magistrali. Ja umalo pokojni jer si naglo zakocio da spasis to zamorce. Sve je zavrsilo super, nitko te nije slepao, a ispod sica dijelova i alata za pola generalke  :toothy9: Pa di bih ja bio da nosim alat i dijelove sa sobom?

Ajmo dalje sto ja pamtim na tripovima.
Peza raskinula remen ko Lesnine. Nitko nije slepao pezu, ali sam ti ja isao po rezervni remen u hood i servirao ti na sred ceste.
Yeah, peza nikad nije slepana ! :laughing6:


A tko je mene slepao na pezi kad mi je pukao remen nedaleko od mjesta gdje je i tebi? Piaggio Nrg Purejet.
 DA DA sve se vraca i stvari dolaze a svoje.


Na cijoj je to pezici zaribao alu "vjecni" cilindar?


Ovo je sasvim dovoljno, nema potrebe ici u detalje. Ajde jos nesto, opet ti se odvrnula matica na Kvatricu, sreca pa si imao rezervnu pa nije bilo slepanja. E da, ja ne moram svake zime preslagivati agregat 50 za nadolazecu sezonu :laughing7:


Purejeta kad slozis, onda se rezultati i Napredak vide. Nema tu tipkice RESET koju mi netko stalno pritisce kad mu se hoce- Poink-Poink

Suhi prevaro! Otkako nema vise servisa za Pug u HR ti imas kompletnu podrsku ispod sica, ali doci ce neki cincilator na kolica. Slepat cu te kad tad, a onda ces mi potpisati ugovor o slepanju da je purejet odgurao pezu :headbang:


I budem ti zbrojio purejet kilometre nakon onog jednog slepanja, ima ih vise nego moja i tvoja peza skupa :frajer:
« Zadnja izmjena: 25 Studeni, 2017, 19:18:05 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #385 : 26 Studeni, 2017, 13:24:30 »
i dalje ne vidim slep sluzbu da je dolazila po mene  :toothy9:
Pag  :laughing7:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #386 : 27 Studeni, 2017, 13:56:01 »
"Teze je tripnut u prvoj polovici godine nego krajem studenog". Stara poslovica koja kruzi medju fanovima purejeta  :toothy12:

Ima istine, ovo je vec peti trip u studenom, svi su bili pocetkom mjeseca, ali sada sam uspio izburgijati termin krajem studenog gdje je vrijeme bilo izuzetno povoljno, sudeci po temperaturi i izostanku padalina.


Jos malo pa cu imati 20-tu veliku voznju s purejetom, nije lose, to ce biti skromnih 15-ak tisuca kilometara u 20 voznji, bez kvarova koji bi mi uzrokovali enormne probleme. Zamislite samo kolika je servisna podrska za purejet skutere, koliko ima osoba koje su kompetentne popraviti takav agregat? Servise i ovlastene ne brojim, jer prakticki ovdje nema niti pojedinaca. Koliko je to zapravo rizicno? Ili mozda pouzdano, ali extremno :happy3: Mislim da nema potrebe naglasavati ovaj velicanstveni agregat, ako se ukaze potreba za dvobojem, prisjetiti cu se velike kolicine argumenata i staviti dudicu da nastupi pssst...
Medjutim, ovaj put sam imao prvi peh u voznji, dozvolio sam si da ostanem bez goriva. Kao extremno opusten, neisfrustriran, neizjeban od strane karbosa, s nevjerojatnom srecom prihvacam taj dogadjaj. S veseljem guram skuter i ne j**** mater stotini paskih ovaca koje istovremeno bleje u mene, jednostavno sam docekao da me purejet agregat iznevjeri, ali na moju zalost, samo ako mu ja to dozvolim.
Sad imam pitanje, da li je to extremno? Da li je extremno da si zeljan da te skuter negdje ostavi? Naravno da jest, kad ti se nikada nista ne kvari, normalno je da si zeljan toga, to je ujedno i slava, slava od odkantavanja karbosa koji narusava psihicko zdravlje, jer ebe, on totalno i konstatno ebe.



Sad kad sam se istresao na karbosu, mogu opusteno i s ponosom da vam pokazem sto moze purejet agregat, po ne znam koji put, mnogi bi auti stali  :laughing7:


23.11.2017. u 10h, odlucio sam da izadjem iz čađavog kvarta, i da se malo provozam jer ovo nije vise normalno, nikad se sporije nisam vozio po gradu jer su ceste prepune cak i onda kada se vracam mrtav umoran izjeban u 04h ujutro, i onda moram paziti na hrpu automobila umjesto da zalegnem na praznu cestu i opusteno doletim, to se vise nece ponoviti nikada, kao niti kosmoske brzine... Posto je situacija takva kakva jest, razmisljam u smjeru bicikla, jer to vise nema smisla, prosjek brzine u gradu je 28kmh. Ali ipak se potajno nadam kako ce vecina ovih vozaca automobila preci na 2 kotaca cim dodje ljeto  :mosmislit:







Pa da krenemo vise u ovaj virtualni trip, posto sam sentimentalan prema vlasnicima skutera s karburatorom, ovo im posvecujem, jer realnost je surova, pogotovo kad ti nesto crkne na Velebitu, nemam iskustva s tim, ali pretpostavljam kako bi bilo... 


Evo graficki prikaz kretanja, nisam sve stanice naveo jer imam limit, ali to je to u grubo, s tim da sam presao 911km kroz 3 dana.



Za voznju je izabran "najnoviji" purejetov skuter koji imam. To je jebeni Peugeot Elystar, mrtvo zamorče po defaultu, ali kad mu stavis purejeta 50 kubika, taj vise ne staje... i jos kad ga nabudzis s malossi multivar i spuhčetom marke Leovinci TT to postaje opaka jurilica koja prelazi i najveca ogranicenja koja sam vidio na ovom tripu  :headbang:
Evo, polazak u 10h jer je tada bilo toplo, a i nije bilo magle


Nedugo zatim, dolazim na benzisku, s teskom mukom raspakiravam pazljivo spakiranu opremu na sebi i tocim gorivo do cepa.
Tako da je polazak bio u 10:10h



Kao cestovni mornar, plovio sam Starom karlovackom do Karlovca, bez stajanja. I okinuo fotku na tifonu kod bolnice, kao neki vremenski log. Dalje nastavljam u smjeru Senja.


Ulazak u sumu nakon Duge Rese, nije bio bas najljepsi prizor koji sam vidio tokom cestovne plovidbe, zapravo, to je bio najgori i najopasniji dio u ovoj prici. 4 rijeke stvaraju velike kolicine vlage, tako da je cesta bas napacana, a uz Mreznicu je to i potrajalo. Vec u Zvecaju sam imao prvo upozorenje, skliska cesta, malo blata, i klizis dok se vozis ravno!!! Sreca pa Bridgestone spasava stvar. Da sam imao Michelin, Savu, Dunlop GT301 bio bih pokojni s garancijom! Stoga nemojte se zajebavati kad su gume u pitanju. Cak i ako ste softić od vozaca, moze vam se desiti ono "pa samo mi se odjednom prednji kraj podvukao, a nisam bas nista napravio, nisam se vozio preko 6kmh".


Tamo negdje kod Generalskog Stola, cesta konacno postaje barem djelomicno suha, vrijeme je da iskoristim puni potencijal ovog extremnog agregata bez bojazni da cu zavrsiti kao pokojni.
Dolazim do izvora podno Kapele gdje obavezno i s gustom tocim, za razliku od benziske postaje. Voda pljusti na sve strane...



Bez problema sam osvojio vrh Kapele koja predstavlja zahtjevan uspon, pogotovo za 50ccm skutere.



Nakon tmurnih oblaka koji pomalo tjeraju na nelagodu, konacno sam ugledao tracak nade


I nastavio sa spustom s Kapele, prvi put da nisam gario do kraja jer je cesta bila vlazna


Nakon spusta imam razloga za pesimizam, Velebit je u oblacima, tko zna sto me tamo ceka, a vidim i bijele vrhove...


Neposretno prije Vratnika


I konacno, prosao bez ijedne kapi kise



Kroz par desetaka minuta Stizem u Senj, i u potpuno novi dan wooow, sunce me hrani svojom energijom i odmah vise ne razmisljam o suicidu bokte  :laughing7:






Trebao sam natociti gorivo u Senju, ali mi se nije dalo posto sam vec bio stao u trgovini i restoranu. Nastavio sam dalje niz magistralu, i sljedeca benziska je bila u Stinici, medjutim taman sam lovio 100-tku gpsa i nije bilo sanse da sad stajem. A trebalo je i uloviti trajekt za Pag koji sam lovio, na kraju sam dosao 10min ranije...


« Zadnja izmjena: 27 Studeni, 2017, 15:46:45 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #387 : 27 Studeni, 2017, 14:12:50 »
Magistrala, nema daska vjetra, nema prometa, ma milina





Stigao pred trajekt u Priznu


Ovaj je neki zimski, ima vise natkrivenog prostora od otrivenog


bye bye oblaci


bye bye kopno (sad sam tek najebao ako mi crkne purejet!!!)







Vidi zamorceta medju bačvama :laughing7:



Novi pogled na dan


Samo opusteno uz rekvizite za moljenje, purejet se nece pokvariti ovdje, purejet se nece pokvariti ovdje, purejet se nece pokvariti ovdje. Zapravo trta me bila da ne otkaze nesto od peze sto je ostalo   :moli:


Ostajem sam


Mraleee, kako je cisto kad onih drolja sa Zrća


Iz sjene otoka


Vidim sunce


I ono vidi mene, jebeno



Jos jedan pogled prema iza


Zrće


Cijeli Pag je mokar od juzine, ali cesta je ostala za Oskara tako da nema nekih problema


Nije mi se dalo ici do Novalje posto mi je dosadila, tamo mi se prvi put usmrdio sendvic od smrdljive salame. Od tada vise ne jedem ta g#vn# nego samo nesto konkretno.



Otisao sam da vidim Zrce u mrtvoj sezoni, mogu reci kako se opusteno moze karati na otvorenom bez da ce vas itko vidjeti ili zajebavati, ne znam cemu ovaj znak  :dontknow:


Diste droljeee nasmrkanee  :help: stigla peza ajnšpric, dodjite da vas isprska bogata smjesa iz injektora  :toothy10:





Dosta o mastanju da ce se nesto pojebati u studenom na Zrću!

Idemo na jeftiniju i zdraviju romantiku, pogledaj ti taj zalazak sunca :happy3:



Jos kad uz to vidim purejet agregat  :drkdrk:


Ali to traje za razliku od drolja koje se brzo posuse ako su nasmrkane, ili ne mogu vise izdrzati  :confused5:

Stoga, nastavljam dalje uzivati u miru i tisini









Nakon sto sam ispratio sunce, odlucio sam preci na drugu stranu otoka, i prosao kroz Pag. Benziska nije bila u funkciji, a ja sam nesto zabrijao i nastavio prema periferiji otoka





I tako sam ti ja ostao bez goriva, na uzbrdici 3km prije Paškog mosta. Jebiga, bilo je dosta benziski nakon one u Zagrebu, al fakat mi se neda i nisam bas odusevljen kad me netko s karbosom prekida u tripovanju jer mora na svaku benzisku  :confused5: Ovako upalim mod kosmoske brzine i samo tripujem  :laughing7:
Stao mi je na 281km, ispada da ovo zamorce trosi 3l. Jbt pa to mi je extremno mnogo. Nrg trosi skoro pola litre manje, jer pruza manji otpor prilikom voznje...



Rodjak from Sukosan je doletio u roku keks, nek mu je vjecna slava i hvala!!!! Nalio bengu u ovo zamorce i odlucio da cu ipak ici na benziske postaje. :dontknow:

Druzili se u Zadru gdje sam odgovarao na pitanja koliko sam injektora promijenio putem, koliko sam mapa razlicite smjese upucao i tako to...


Kako sam odjednom preobracen i spusten za zemlju, odlucio sam da ipak postanem fan benziskih postaja, medjutim oni su meni odlucili uvaliti kurcinu


Sreca pa ajnspric malo trosi pa se mozes slepati za narednih desetak benziskih  :laughing7:
« Zadnja izmjena: 27 Studeni, 2017, 15:20:26 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline kos7

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 611
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG, Hrašće
  • Moj Skuter: Aprilia shiver 750
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #388 : 27 Studeni, 2017, 14:37:27 »
pa nije li ovo ekstremno?!?!?!? gomilaju se dokazi kako PJ agregat je naj pouzdaniji i NAJOTPUSTENIJI od bilo kojeg drugog...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #389 : 27 Studeni, 2017, 15:07:28 »
Da da, samo ekstremno! :headbang:

Dan drugi, 24.11.2017. Sukošan - Trogir, pridruzuje mi se RunnerfromSukosan kao ispomoc ako se purejet pokvari.
Plan je bio da odemo do Splita, medjutim kratki dani, malo kasnije krenuli i ne mozes puno napraviti po danu...



Murter u pozadini, otok s lijepim sjecanjima, jedan od najdrazih, presao ga uzduz i poprijeko sa skuterom.


Sibenik u pozadini i slikanje kod mosta


Ali znam ja za bolju perspektivu posto sam ispreskakao one zavoje do Zatona sa skutercetom  :laughing7:


Malo se popeli pa slikali Šibenski akvatorij




Vide se i Vodice skroz lijevo



Kad smo prosli Sibenik, uputili smo se prema Dalmare centru i na onoj nizbrdizi od 6% uspio sam postici skoro 101kmh gpsa. Ovo zamorce od Peze pruza jebeno velik otpor zraka! Inace na ravnom ide 92 gpsa kad se sagnem. A ovako drzi brzinu oko 85kmh, naletio sam da dosta radara.


Dalje nastavljamo kroz unutrasnjost i izbijamo iznad Trogira posto je taj put brzi i kraci od onog uz magistralu preko Primoštena
Na ovom zavoju smo napravili snimke s 3 kamere istovremeno, kasnije cu ih skarabudziti :laughing7:


Nikad nisam bio u skafanderu i zimskim cizmama ispred Trogira  :o



DA DA, samo purejet iz Zagreba moze tripnuti  :toothy9:


Drustvo ajnsprica  :frajer:



Svratili do naseg clana TopPerfromance4, covjeku nrg karbos poceo da radi probleme, da je prije rekao ja bih mu ponesao purejet masinu i to bi rijesili za svagda. Izletio pred nas sa skakutavom Vespom da sto prije rijesilo problem. Bit ce sad to dobro, ali bez garancije, jer nije to purejet  :icon_biggrin:

Kako su dani kratki, vrijeme jos brze leti, zalimo sto nismo potegli do Splita, jer mi bi da se divimo splićankama, ali samo ako nam to one dozvoljavaju  :glasses9:



Okrecemo se prema Sukošanu dok jos ima sunca u Trogiru




Svratili nabrzaka u Vodice



Bacanje kletvi na pezu


Nakon povratka u Sukošan, otrcali do Zadra



Na ovo bi ugradio purejet  :frajer:








Dan treci, 25.11.2017. Sukošan - Zagreb. Bjezi kuci koliko te noge nose, stize promjena vremena  :hbusa:

Jutro u Sukošanu je bilo fantasticno, toplo i suncano

Vrijeme je za polazak


Gomilaju se oblaci koje potiskuje juzina


Velebit je izgledao vec ekstremno




Nakon toplog, suhog i suncanog, pa samo suhog vremena, ulazim u zimu, momentalno, u oblak prepun vlage i imam garanciju da ce masina zaljepiti.


Na trenutke sam vidio 2m ispred sebe, cak nisam mogao vidjeti niti prst pored uha!


Tunel na Velebitu



Na srecum ekstremni uvjeti su bili samo na vrhu, tako da sam kroz mokri Gračac nastavio do Udbine gdje sam ubio brasno kod Roberta. Kroz Liku je bilo lijepo vrijeme, ugodno, oblacno i bez padalina. Najjace mi je bilo niz Plitvice, lozim pezu kroz suhe zavoje, a okolo ima snijega.

Malo sam utrcao u na Plitvicka Jezera, osjecao sam se privilegiranim posto ne vozim karbosa, jer purejet ima znatno nize emisije ispusnih plinova







Dalje nastavio prasiti prema Karlovcu


I dalje se trazi pocinitelj koji je roknuo vjevericu  :confused5:


I finalni okidac na trip dolaskom u Zgb






« Zadnja izmjena: 27 Studeni, 2017, 15:38:37 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #390 : 27 Studeni, 2017, 15:39:18 »
Evo kakvi su uvjeti bili dan nakon ovog tripa  :toothy11:


Kao posljedicu od ovog tripa imam veoma hrdjavo spuhče :angry7: I toliko sam bio tezak s opremom i prtljagom da mi je spuh nabijao od blatobran, a od 300km po gradu, takvih problema nije bilo. Trebao sam otvrdnuti oprugu, ali boli me cosak pa to je zamorce.


E da, dan prije tripa, ugradio sam si dodatnu ekstenziju na nogaru, uzeo sam bolcnu od BB masine  :toothy10:





Utrcao i neki GoPro taman kad je trebalo ispuhat gremline



i dalje ne vidim slep sluzbu da je dolazila po mene  :toothy9:
Pag  :laughing7:

Kakav pokop  :toothy12:
 :pop:

« Zadnja izmjena: 27 Studeni, 2017, 16:36:31 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #391 : 27 Studeni, 2017, 18:12:28 »
Trip je bio odlican s obzir na godisnje dobra i vrijeme, karbos je morao utrcat pure jetu u pomoc ali nastavak je prosao bez problema i proracuna.
Steta sto nismo imali 3M da zaljepimo go pro na kacigu ali i ovo je dobro ispalo.
Runner je isao 113kmh gdje je peza isla 101 :laughing7: Neki bi se zapitali, nije li to extremno? Kad bata Corector smontira video ima da vas sve edukujemo! Clan Top je malo otkacen :icon_biggrin:


Rodjak eto mene uskoro gore, pripremi neki vjecni agregat da ga ispostujem, a ti BATA TOMI ne zaboravi obecanje!


Taj runner purejet je kupljen u Zagrebu mislim

Ma jee, nemoj se zezat. Mi mislili u Brckom al su ZG table :laughing7:

Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline TopPerfomance4

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1063
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #392 : 27 Studeni, 2017, 19:13:26 »
Razradi li se ovo čudo uskoro organizirat ćemo neki trip dogore

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #393 : 27 Studeni, 2017, 19:50:49 »
Razradi li se ovo čudo uskoro organizirat ćemo neki trip dogore
Ajde da i to vidim :icon_biggrin:
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline TopPerfomance4

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1063
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #394 : 27 Studeni, 2017, 19:58:24 »
vjerujem da je izvedivo zbog toga što je nrg prerušeni kamion koji samo izgleda kao skuter

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #395 : 27 Studeni, 2017, 20:20:11 »
Ne sumnjam ja u nrg nrgo u ekipu  :jerk:
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #396 : 28 Studeni, 2017, 09:22:45 »
ma cek malo

taj peugeot tj piaggio

sto je sve minjano na njemu? vidim auspuh, sto jos?

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #397 : 28 Studeni, 2017, 09:47:30 »
ma cek malo

taj peugeot tj piaggio

sto je sve minjano na njemu? vidim auspuh, sto jos?
Auspuh i variomat
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #398 : 28 Studeni, 2017, 10:17:35 »
Stipe, znaci na EXpezi je full serijski agregat 50ccm.

Stavio sam auspuh i multivar. Od sitnica tu je zeleni malossi centralni i crne oprugice na kvacilu koje su mi nepotrebne.




Setove dizni, fergazera, narucivanje specijalnih variomata iz Francuske za 800kn, remenja, i ostalih djindji zaboravi.

On ovako przi magistralom 85kmh bez problema. Na ravnom nigdje ne smeta, jedino u brdo osjetis 50ccm, ali ide i tamo pristojno. Od Senja do Prizne, prestigao sam sve sto je bilo ispred mene.

Cekaj da se prisjetim sto sve ima u masini zamjensko, a da nije od prve ugradnje:

- svijecica
- mikroremen
- remen
- rolice (ali samo zato sto mi ne pase gramaza inace su vjecne)
- crni malossi federi kvacila (vratiti cu serijske)
- zeleni malossi centralni
- malossi multivar
- leovince TT
- crijeva goriva i zraka


Ovo ti je do najsitnijeg detalja, ni filter zraka nije novi, ni ulje u getribi...

« Zadnja izmjena: 28 Studeni, 2017, 10:20:35 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Vožnje izvan kvarta - samo extremno!
« Odgovori #399 : 28 Studeni, 2017, 10:52:27 »
pitam jer jebeno ide za 50ccm! samo naprid! :headbang: