Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem s paljenjem / zujanjem  (Posjeta: 833 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TotemJam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
Problem s paljenjem / zujanjem
« : 08 Srpanj, 2016, 10:12:45 »
Pozdrav, javlja mi se slijedeci problem, kada upalim skuter ne smijem ga pustiti da radi u leru bar jedno 30 sekundi, ako pustim ugasit ce se, ali nakon tih cca 30 sekundi mogu ga pustiti u ler bez da se ugasi. Isto tako nekada kada se vozim recimo 5-10 min i ugasim skuter, ne mogu ga upalit narednih par minuta. Nema sanse da ga upalim na kurblu nego moram preko alnasera i to moram pokusavati par minuta. To se dogodi recimo jednom u dva dana. Sumnjam na problem s karburatorom da bi ga trebalo ocistiti, ima filter goriva tako da sumnjam da je zbog necistoca. Airbox nije hermeticki zatvoren i njega bi trebalo promjeniti, da li postoji mogucnost da je u tome problem? Isto tako sumnjam da je mozda do pregrijavanja, buduci da je LC pa da nema vode?

Skuter sam kupio prije nekih 2 tjedna. Zadnji put je regan 2007 godine i navodno je 7 godina stajao u podrumu. Navodno mu je promjenjen karburator i par sitnica tipa akumulatora, koliko su ga prijasnji vlasnici servisirali ne znam.

Isto tako javlja mi se nekakvo zujanje kada dam gas do kraja, zujanje je negdje kod auspuha ili motora, nisam siguran, ali se javlja samo kada dam gas do kraja. Pocelo se javljati tek kada sam zamjenio auspuh buduci da je stari auspuh zahrdjao i generalno bio u poprilicno losem stanju (stavio sam original serijski od phantoma f12).

Inace radi se o Malaguti Phantom F12 LC (2003. godiste).

Molio bih vas ako nije problem da mi predlozite sta bih prvo trebao odraditi kako bi eliminirao kvarove. Moja pretpostavka je ocistiti karburator i zamjeniti airbox. Ne bih rastavljao blokove buduci da sam ih preko zime planirao kompletno rastaviti sve i ocistiti kako spada i vidjeti u kakvom je stanju. Unaprijed hvala na prijedlozima!

Offline Outlaws2005

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Problem s paljenjem / zujanjem
« Odgovori #1 : 08 Srpanj, 2016, 11:22:01 »
Ocisti karburator,pa ga probaj nestelovat.da ima ler gas da se ne gasi.A to sto nece da upali nekad mozda vuce negdje fals zrak(na semering radilice ili usisne lamelice)

Offline miha12357

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna black edition
  • Moja Kaciga: ARC
  • MojSpuh: leovince zx
Odg: Problem s paljenjem / zujanjem
« Odgovori #2 : 08 Srpanj, 2016, 11:57:13 »
sto se tice zujanja tak mora zbog rezonancije i moraju bit neke vibracije...
a sto se tice toga gasenja paljenja i ostalog...skini karb osarafi casicu operi ga dobro (ocat najjeftinija solucija) airbox skines ocistis kupis filter zraka ti dode oko 38 kn...

ako je dugo stajao moras to...ocistis filter goriva
usisne lamelice pogledas moguce da je i do njih
kljuc u ruke nema ti druge i polako kako nesto skines tako ocistis...
lagano nema zurbe...
Cvajo power..

Offline TotemJam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
Odg: Problem s paljenjem / zujanjem
« Odgovori #3 : 13 Srpanj, 2016, 09:39:06 »
Danas mi stize nova prirubnica karburatora buduci da je na ovoj guma vec popucala, isto tako dolazi mi usis s lamelicama i airbox koji je u boljem stanju nego ovaj sadasnji. Tako da cu se danas baciti na posao i ocistiti karb kako spada i zamjeniti sve potrebno. Za zujanje sumnjam na poklopac od topa auspuha, tako mi nekako zvuci, moram provjeriti sve komad po komad da utvrdim u cemu je problem.

Jos jedno pitanje samo, skuter trosi oko 4,5L na 120km, zbog cega bi mogao biti uzrok tolike potrosnje, pretpostavljam da cu morati nastelati smjesu na karbu jer imam dojam da je prejaka jer iz auspuha ide bijeli dim, ne gusti, ali onako vidljiv je oku.

Offline TotemJam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
Odg: Problem s paljenjem / zujanjem
« Odgovori #4 : 16 Srpanj, 2016, 18:22:25 »
Znaci glupi uzas. Kao prvo nisam uspio skinuti staru prirubnicu jer je jedan od 4 sarafa zapekao i ne mogu ga nikako odsarafit tako da to ostaje zasad kako je.

Skinuo sam karburator (nekakva NT marka), rastavio ga cijelog i ocistio. Propuhao dizne i sve ostale cijevi i sastavio ga. Ocistio filter zraka i stavio ga u novi airbox koji ne izgleda kao da je iz rata izasao. Sastavio sve i vratio na mjesto i skuter nece upaliti. Nakon kurblanja sam provjerio da li vakuum pumpa radi tako da sam ispraznio casicu karburatora, i radi buduci da je benzin iscurio kroz drain rupicu. Ne znam stvarno u cemu bi mogao biti problem. Imate li mozda prijedloga sta sljedece da pogledam?

Offline TotemJam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
Odg: Problem s paljenjem / zujanjem
« Odgovori #5 : 18 Srpanj, 2016, 07:51:30 »
Evo samo javljam da sam uspio upaliti skuter, izgleda da je bilo potrebno vise kurblanja nego sto sam mislio  :dontknow: