Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moj Aerox - montiranje karika...  (Posjeta: 30223 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Moj Aerox - montiranje karika...
« : 02 Listopad, 2008, 16:47:22 »
Eto jedan mini projekt sa slikicama i filmićima kako smo to moj prijatelj 2TDottore i ja slagali danas moju mašinu na aeroxu...

Dakle krenuli smo sa raskapanjem malo po malo, plastike, zic, kotač... i skinuli blok dole s motora. Napominjem da je Trophy napravio preko 18 tisuća kilometara sa istim karikama i ovo je prvo otvaranje nakon promjene radilice. Nakon kaj smo skinuli glavu cilindra imali smo kaj za videt:














Cilindar nema niti jednog jedinog risa!! Čak se vide i "risevi" tvorničkog bušenja cilindra, oni u koso!

A sad klip:














Niti jednog jedinog risa. Jedino je karika s jedne strane "propišala" pa je malo crn s jedne strane i to je sve! Inače od silnog ulja po njemu klip je izgledal ko iz dučana. Ja i Dottore smo ostali debelo iznenađeni!

Nakon toga Dottore je obrisao cilindar dok sam ja polako pripremal sve za sklapanje i još smo jednom cilindar poslikali:










Nakon ozbiljnije konzumacije soka od narandže bacili smo se na posao i prvo kaj sam napravil je bilo to da sam Dottorea zaposlil sa ozbiljnim poslom --> stavljanje dihtmase:  ;D










I nakon sklapanja, stavili gore kotač i poslikali da se vidi još jednom mrcina od mašine prije nego kaj ju sakrijem ispod šasije    :toothy3: :



U drugom postu slijede filmići prvog paljenja i prvih 100 metara vožnje
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Moj Aerox - montiranje karika...
« Odgovori #1 : 02 Listopad, 2008, 16:52:45 »
Evo prvo paljenje, prepustio mi ga je Dottore jer ga je bilo strah  :icon_tongue:
http://www.box.net/shared/uc4tb0jlnf

Budući da sam ja palil, dal sam mu da se prvi prepela pobjednički krug:  :icon_thumright:
http://www.box.net/shared/ybbkr6ue3c

Evo vratil se živ i zdrav, nije ga odneslo nikud i zrak, znači sve u redu...  :jerk:
http://www.box.net/shared/7yesn7942b

I još jednom sam ga upalil kad je sve složeno bilo...
http://www.box.net/shared/klbpdhbp8c
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline te-te-ac

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2032
  • Spol: Muški
  • kad ku.rac u pi.čku uđe nastaje je.banje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.youtube.com/user/renci31551
  • Mjesto: Belišće
  • Moj Skuter: skučo
Odg: Moj Aerox - montiranje karika...
« Odgovori #2 : 02 Listopad, 2008, 17:05:21 »
aa sto je trophy  :laughing7: :toothy11:

tako dobro nije ni kad je novo  :toothy10:

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Moj Aerox - montiranje karika...
« Odgovori #3 : 02 Listopad, 2008, 19:19:46 »
Dobro izgleda za pređenih 18 tisuća kilometara i to sa istim karikama :icon_thumright:,  isplatio se!

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Moj Aerox - montiranje karika...
« Odgovori #4 : 02 Listopad, 2008, 20:13:46 »
Dobro izgleda za pređenih 18 tisuća kilometara i to sa istim karikama :icon_thumright:isplatio se!

Gle, sve se isplati ak se redovito grije motor prije kretanja!

Trophy još nikad ali NIKAD nije stisnut na hladno! Barem da se popne na pola radne temperature i onda tek gas! Ali vjeruj mi da ja nikad nisam šparal tu mašinu. Više od 50 posto vremena u vožnji je fol gas!

Ali dok je hladan, ili kad vidim da se temperatura digla negdi na 90 stupnjeva od prilike... nema više fol gasa.

Nadam se da bude sve u najboljem redu i dalje. Jer fakat sam se iznenadil kak je sve ko novo. Kit je definitivno best buy!!  :icon_thumright: Preporučam ga svima koji stavljaju base kit!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Aerox - montiranje karika...
« Odgovori #5 : 02 Listopad, 2008, 21:10:32 »
Smjesa ti je puno prebogata. Koji karb, kako postelan, koji filter zraka, kolika rupa na ulazu u filter zraka? Koje ulje koristis?

Kad ces mijenjati karike, obavezno odnesi cilindar na honanje jer se bez toga na gusu karike ne mogu kvalitetno razraditi

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Moj Aerox - montiranje karika...
« Odgovori #6 : 02 Listopad, 2008, 21:16:42 »
u mene je svjecka malo svjetlije boje, serijala dizna 60,polusintika castol
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Aerox - montiranje karika...
« Odgovori #7 : 02 Listopad, 2008, 21:17:34 »
čuje se kako pucketa malo prejako :laughing7:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Moj Aerox - montiranje karika...
« Odgovori #8 : 02 Listopad, 2008, 21:55:24 »
Jbt.kad prije si sve stavio na forum a nisi me pitao dal smijes.tuzit cu te zbog krsenja autorskih prava i jos me reklamiras a nis mi ne placas za to. :laughing11: :laughing7:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Moj Aerox - montiranje karika...
« Odgovori #9 : 02 Listopad, 2008, 22:14:00 »
Svaka cast za predjene km, vjerujem da je kroz taj period masina bila jako pouzdana.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Moj Aerox - montiranje karika...
« Odgovori #10 : 02 Listopad, 2008, 22:24:08 »
bila mu je i vise nego pouzdana.nadamo se da ce sad bar preci 500km prije nove polugeneralke. :winking: :umroodsmijeha:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Moj Aerox - montiranje karika...
« Odgovori #11 : 02 Listopad, 2008, 22:45:40 »
Smjesa ti je puno prebogata. Koji karb, kako postelan, koji filter zraka, kolika rupa na ulazu u filter zraka? Koje ulje koristis?

Kad ces mijenjati karike, obavezno odnesi cilindar na honanje jer se bez toga na gusu karike ne mogu kvalitetno razraditi

Mislil sam si da je prebogata, a koje su posljedice toga? I kaj je to honanje? Neš tipa poliranje?

17,5 del'lorto iz malossi pakovanja za minarelli i njegova serijska dizna (nevjerojatno, al opet smo zaboravili pogledat koja je točno, piše u katalogu 78 al nisam videl to kod sebe tak da nije sigurno :icon_scratch:), na filteru zraka je ona lulica al sam ju odrezal i gore i dole i pored nje sam zbušil rupu 18, bila je 16, i ulje koristim od prvog dana mojeg skutera Fuchs Silkolene Scoot Sport 2


Svaka cast za predjene km, vjerujem da je kroz taj period masina bila jako pouzdana.
Da pouzdana... pitaj "Malagutija F12" kolko se sa Duje Plusom namučil i nikak da bolje od mojeg ide kad bubnem ZX-a gore. Na ubrzanju je u najboljem slučaju uspel da budemo isti, a na krajnjoj me nema nikak. Sad je serijski spuh gore i vjerojatno tak idem u zagorje u nedelju ak nebu kiša. Ali prvo razrada oko 150-200km...

« Zadnja izmjena: 02 Listopad, 2008, 22:51:48 dhorvat2 »
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Moj Aerox - montiranje karika...
« Odgovori #12 : 02 Listopad, 2008, 22:48:42 »
Daj mi reci tocnu oznaku tog frgica kojeg imas, PHVA ED?
Da li su vijci za stelanje na desnoj strani, odnosno prema auspuhu kada je namontiran na skut? Cok je el. ili manualni sa 2 vijka, vijak za stelanje lera se moze okretati prstima? I nema podrsku za grijanje karba.
« Zadnja izmjena: 02 Listopad, 2008, 22:50:36 SlowRider »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Aerox - montiranje karika...
« Odgovori #13 : 02 Listopad, 2008, 22:50:23 »
kaj je to honanje

To bi bilo ovo na slici, a sluzi kako bi se karike sto prije prilagodile cilindru (to ih brusi), a i u tim utorima se zadrzava mala kolicina ulja pa cuva cilindar iako je glavna namjena kvalitetna razrada karika


Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Moj Aerox - montiranje karika...
« Odgovori #14 : 02 Listopad, 2008, 22:54:57 »
Daj mi reci tocnu oznaku tog frgica kojeg imas, PHVA ED?
Da li su vijci za stelanje na desnoj strani, odnosno prema auspuhu kada je namontiran na skut? Cok je el. ili manualni sa 2 vijka, vijak za stelanje lera se moze okretati prstima? I nema podrsku za grijanje karba.

Sve krivo  :icon_tongue:

Brijem da je PHBN 17,5

Ali evo detalja: isti je ko moja bivša dvanajstica samo veći; Vijci jesu sa strane spuha, ručni čok (j*** električni :jerk:), niš se neda okretat s prstima osim sajle na ulazu u frg i ima podršku za grijanje al kit nema pa sam ju začepil.
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Moj Aerox - montiranje karika...
« Odgovori #15 : 02 Listopad, 2008, 22:58:03 »
Daj mi reci tocnu oznaku tog frgica kojeg imas, PHVA ED?
Da li su vijci za stelanje na desnoj strani, odnosno prema auspuhu kada je namontiran na skut? Cok je el. ili manualni sa 2 vijka, vijak za stelanje lera se moze okretati prstima? I nema podrsku za grijanje karba.

Sve krivo  :icon_tongue:

Brijem da je PHBN 17,5

Ali evo detalja: isti je ko moja bivša dvanajstica samo veći; Vijci jesu sa strane spuha, ručni čok (j*** električni :jerk:), niš se neda okretat s prstima osim sajle na ulazu u frg i ima podršku za grijanje al kit nema pa sam ju začepil.

E onda je to ovaj:
http://www.wms-online.de/product_info.php/products_id/149


« Zadnja izmjena: 02 Listopad, 2008, 23:20:03 SlowRider »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Moj Aerox - montiranje karika...
« Odgovori #16 : 02 Listopad, 2008, 22:58:38 »
kaj je to honanje

To bi bilo ovo na slici, a sluzi kako bi se karike sto prije prilagodile cilindru (to ih brusi), a i u tim utorima se zadrzava mala kolicina ulja pa cuva cilindar iako je glavna namjena kvalitetna razrada karika



TNX! To sam napisal kad sam mislil "...još se vide risevi bušenja cilindra...". Znači još se to honanje nije potrošilo do kraja. Sad mi je malo manja kompresija motora, sumnjam na čiščenje glave i klipa od gareži... sve skupa oko milimetra debljine. Sad je veći kompresioni prostor i valjda je zato manja kompresija.
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Moj Aerox - montiranje karika...
« Odgovori #17 : 02 Listopad, 2008, 23:00:44 »
Kod mene je bilo oko 10200km i tragovi honanja su kao od prvog dana, uglavnom jako su vidljivi.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Moj Aerox - montiranje karika...
« Odgovori #18 : 02 Listopad, 2008, 23:02:37 »
E onda je to ovaj:

Brijem da je!

Jesu na ovom položene cjevčice vodoravno, ove za grijanje smjese? Ak jesu. To je to. Znaš onda koja je serijska dizna? Nemoj samo reć da je 90  :icon_tongue:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Moj Aerox - montiranje karika...
« Odgovori #19 : 02 Listopad, 2008, 23:03:50 »
E onda je to ovaj:

Brijem da je!

Jesu na ovom položene cjevčice vodoravno, ove za grijanje smjese? Ak jesu. To je to. Znaš onda koja je serijska dizna? Nemoj samo reć da je 90  :icon_tongue:

Jesu. Procitaj mi tocnu oznaku sa frgica kojeg imas. Reci cu ti koja je dizna unutra....