Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Malossi gus (70ccm) - montaža  (Posjeta: 14278 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #80 : 04 Listopad, 2008, 15:26:21 »
Nisam bas siguran da dobijes iglicasti, jer ja nisam dobio  :dontknow:

dobije se za piaggio 100%

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #81 : 04 Listopad, 2008, 16:26:25 »
Nisam bas siguran da dobijes iglicasti, jer ja nisam dobio  :dontknow:


malossi sport +yasuni r,multivar,delta,sekundar i 17,5 dellorto

Nije istina :laughing7:
sta sam fulao ?? :binkybaby:

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #82 : 04 Listopad, 2008, 16:33:19 »
Nisam bas siguran da dobijes iglicasti, jer ja nisam dobio  :dontknow:


malossi sport +yasuni r,multivar,delta,sekundar i 17,5 dellorto

Nije istina :laughing7:
kako taj rox ide,strasno...

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #83 : 04 Listopad, 2008, 19:37:07 »
Jel ima netko, ili ima možda na netu neki dobar manual (po mogućnosti sa slikama ili čak video) di je pokazana instalacija?

Trazio sam po guglu i na jutubu, ali ništa nisam nasao, a malossijev manual je ugl. text, nema baš slika...

EDIT:

može i neki dobar site di bi se mogao bolje upoznati s konstrukcijom motora i tim dijelovima (klip, klipnjača, igličasti ležaj itd...)
http://www.stuntbase.com/forum/kb.php?mode=article&k=15
Cini mi se da je ovde sve lepo opisano :icon_thumright:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #84 : 05 Listopad, 2008, 00:33:18 »
e hvala ti puno

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #85 : 05 Listopad, 2008, 00:41:03 »
nemoj da te zbunjuju ove suvisne gluposti jer se radi o ditecu  :icon_thumright:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #86 : 05 Listopad, 2008, 17:27:28 »
Evo skupio sam dosta text-a iz ove teme i dio iz inbox-a na jedno mjesto pa ako itko ima što za dodat na što bi trebao pazit neka napiše. Kako izgleda taj osigurač? Kolko sam skužio moram pazit da on ne upadne, al da bi mogao pazit trebao bi znat kako izgleda :). Sutra idem to kupit, te ću maknut sve plastike vjerojatno preksutra, poslikat sve i slike stavit ovdje s pitanjima što i kako dalje...


Text:

Na primjer, ispustanje antifriza u pravilu dovodi do zalijevanja konektora struje, a onda bez temeljitog ciscenja i odmascivanja nece skuter upalitit niti voziti. Lijek je da konektor "obuces" u neki najlon.
Onda... Stavljanje osiguraca klipa... Malossi koristi one bez "uha" pa ga je malo teze staviti. A i tu postoji par pravila kojih se treba drzati. Ne smije ga se stisnuti vise nego sto treba, a i njegov polozaj mora biti takav da hod klipa ne utjece na njegovo skupljanje (jer onda zna ispastii motor zariba).........

Puno se vremena i zivaca ustedi ako kit stavis bez odvajanja mashine sa rame, ali tu uvijek postoji rizik da ne stavis osigurac klipa kako treba ili da ti upadne u blok. Ako upadne, onda mashina dole i srece da ga uspijes istresti van jer u subprotnom rastavljanje blokova, novi lageri radilice, semerinzi, a da bi to napravio trebas i radapciger za skinuti magnet...
...........a a ako ne zelis da ti osigurac padne u blok stavis ispod klipa prije nego ga skidas krpu tako da nista ne moze pasti u blok

Pozeljno je imati kilokljuc. Glava se steze na 1.2kgm
gedoru 10,trebas spicasta klijesta za osigurace skinuti,kljuc za svijecicu

usisne lamelice(karbonske)... Lamelice kad stavljas, pazi da dobro dihtaju na kavez na koji ih stavljas. Ako ne legne do kraja, okreni je za 180 stupnjeva pa tako stavi,. Nije bitno s koje strane su slova.

dizna 78/80

skidanje lulice iz airboxa



@igor_sb:

neznam ja što je to suvišno na ditechu :(... valjda ono što ne nađem na svom :)? hehe

Čitao sam tekst i kolko sam skužio čini mi se da će mi najteži dio biti odvojiti motor od skutera. Jel netko odvajao to na novom runneru? Jeli slično kako je prikazano na ovom linku?
« Zadnja izmjena: 05 Listopad, 2008, 17:45:51 Antares »

Offline rossi46

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • real bikes are built, not bought..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #87 : 07 Listopad, 2008, 01:08:02 »
Ne treba kilo kljuc,nije to auto


Pozeljno je imati kilokljuc. Glava se steze na 1.2kgm
kilo ključ je zakon za to,ko god kaj rekao.
svi šarafi istom silom zategnuti su nebo i zemlja s onim s rukom bumo zatezali,iskreno onaj koji mi tak veli bumo s rukom znam kolko se kuži u motore,pa to je osnovno pravilo.zašto nebi bili svi šarafi lijepo zategnuti  isto,i držali isto opterećenje??
to je ono,možemo na oko izravnati a možemo i s vaservagom...zašto ne napraviti kak se to radi...pa j#bo te posudiš kilo ključ...a sila koja djeluje na dihtung,prije ode sam dihtung...mislim bez uvrede dečki al to nije "posel"...