Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aerox - Vilice  (Posjeta: 3234 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Johnny

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lazarevac
Aerox - Vilice
« : 30 Rujan, 2008, 03:50:18 »
E ljudi desava mi se da pri ostrijem kocenju prednjom kocnicom tocak pocne da struze o spojler  :dontknow:,to mi se desavalo i na starom Roxu. Kako to ispraviti i do cega je problem ? I da li se ti i vama desava ( ko jos poseduje Roxa ) ?
« Zadnja izmjena: 30 Rujan, 2008, 18:49:40 Benjamin »
Pravila su napravljena da bi se krsila...

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Kaci tocak o spojler na Roxu
« Odgovori #1 : 30 Rujan, 2008, 09:47:14 »
premekane su ti vilice.stavi ulja ak fali ili ak to nebu dobro stavi tvrđe ulje u vilice.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kaci tocak o spojler na Roxu
« Odgovori #2 : 30 Rujan, 2008, 11:57:44 »
O kakvom spojleru pricas? I da su vilice propale nije moguce struganje. Jedino ako su vilice dobile od udarca u neku prepreku.

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Kaci tocak o spojler na Roxu
« Odgovori #3 : 30 Rujan, 2008, 18:47:57 »
Istina kaj slow prica...kolko ja znam rox ima blaotbran na vilice zaserafljen tak da se mice skupa s kotacem..i nema mogucnosti strugati u nes...jedino kaj se moze desavati je da su vilise premekane i onda kad sjednu do kraja prenasaju direk udarce na volan..bez amortizacije...to ak su fizicki ispravne vilice..a ak su spigane ili nes onda moguce da nes struze lupa ili zastekava...
Under construction...

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Aerox - Vilice
« Odgovori #4 : 30 Rujan, 2008, 19:17:07 »
To se desavalo i meni kad su mi vilice bile iskrivljene,strugala je guma pri kocenju u onu plastiku dolje,ralicu.Izravno sam vilice i to je to
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Aerox - Vilice
« Odgovori #5 : 30 Rujan, 2008, 19:23:21 »
vi to sta pricate o spiganim vilicama je uredu al kolko sam ja skuzio sta johnny kaze je da mu se to događa kod svakog jaceg kocenja a nije nigdje spomenuo da su mu spigane vilice tj. da je pao pa da mu nakon pada struze nesto.nemogu se vilice spigat same od sebe ak ne udaris u nesto ili nezgodno padnes.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Aerox - Vilice
« Odgovori #6 : 30 Rujan, 2008, 19:53:10 »
nemogu se vilice spigat same od sebe ak ne udaris u nesto ili nezgodno padnes.

a bogami nemogu ni same od sebe udarati u neki spojler ??? Sad sto je to spojler  :dontknow: imas blatobran koji je povezan sa vilicama, ralicu dole u koju moze udarati samo ako je spigana vilica ili trokut...

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Aerox - Vilice
« Odgovori #7 : 30 Rujan, 2008, 19:56:19 »
nemogu se vilice spigat same od sebe ak ne udaris u nesto ili nezgodno padnes.

a bogami nemogu ni same od sebe udarati u neki spojler ??? Sad sto je to spojler  :dontknow: imas blatobran koji je povezan sa vilicama, ralicu dole u koju moze udarati samo ako je spigana vilica ili trokut...

ma to mu sigurno blatobran kad jako zakoci struze po plastici ispod prednjeg fara ili po ralici jer nema ulja u vilicama ili je prerijetko.100% je to.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Aerox - Vilice
« Odgovori #8 : 30 Rujan, 2008, 19:59:55 »
ma to mu sigurno blatobran kad jako zakoci struze po plastici ispod prednjeg fara ili po ralici jer nema ulja u vilicama ili je prerijetko.100% je to.

Ako su vilice ispravne i blatobran na svojim nosacima onda nema sanse da igdje struze. Jedino sto moze osjetiti kada nema ulja je da vilica dodje do kraja i onda se cuje neugodan zvuk, a i osjeti se udarac.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Aerox - Vilice
« Odgovori #9 : 30 Rujan, 2008, 20:02:29 »
ma to mu sigurno blatobran kad jako zakoci struze po plastici ispod prednjeg fara ili po ralici jer nema ulja u vilicama ili je prerijetko.100% je to.

Ako su vilice ispravne i blatobran na svojim nosacima onda nema sanse da igdje struze. Jedino sto moze osjetiti kada nema ulja je da vilica dodje do kraja i onda se cuje neugodan zvuk, a i osjeti se udarac.

znaci kad vilica dodje do kraja ne udara u ralicu ili prednju masku.ak je to tak onda stvarno izgleda da su vilice spigane. :dontknow:

Offline Johnny

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lazarevac
Odg: Aerox - Vilice
« Odgovori #10 : 30 Rujan, 2008, 22:41:29 »
Cek,cek evo na slici prikazano gde mi struze, blatobran je na svom mestu i on je ok :

http://img523.imageshack.us/my.php?image=bikepics869317800oj7.jpg

Aerox sa slike nije moj, vec je posluzio kao primer.
Pravila su napravljena da bi se krsila...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Aerox - Vilice
« Odgovori #11 : 30 Rujan, 2008, 22:46:23 »
Cek,cek evo na slici prikazano gde mi struze, blatobran je na svom mestu i on je ok :

http://img523.imageshack.us/my.php?image=bikepics869317800oj7.jpg

Aerox sa slike nije moj, vec je posluzio kao primer.
Trokut vilice (dio koji povezuje teleskope i ramu sa upravljacem je savijen prema unutra) ili manje vjerojatno da su teleskopi savijeni. To se desava kada se vozi skut na zadnjem, pogotovo na modelima <2001 god. ili od udarca prednjim kotacem u neku prepreku.

Offline RimSo

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • ako me trazis onda me trazi na cesti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • THEBOXHOSTING
  • Mjesto: Doha - Qatar
  • Moj Skuter: Quadro 350D
Odg: Aerox - Vilice
« Odgovori #12 : 30 Rujan, 2008, 22:47:51 »
E sad imam i ja pitanje..

U mene jedna vilica takođe je prolupala..tj. pušta ulje i sva je masna dok je druga dobro zadihtana..ova ipak malo i zaglavi pa neće konstansto da ide gore dole..

Sad..Čime to popraviti i koje ulje ide u vilice i kako se sipa ???

Offline Johnny

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lazarevac
Odg: Aerox - Vilice
« Odgovori #13 : 30 Rujan, 2008, 22:49:11 »
Moze li se to ispraviti zagrvanjem itd.? Logicije ako je vozen na prednjem ?
Pravila su napravljena da bi se krsila...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Aerox - Vilice
« Odgovori #14 : 30 Rujan, 2008, 22:51:48 »
E sad imam i ja pitanje..

U mene jedna vilica takođe je prolupala..tj. pušta ulje i sva je masna dok je druga dobro zadihtana..ova ipak malo i zaglavi pa neće konstansto da ide gore dole..

Sad..Čime to popraviti i koje ulje ide u vilice i kako se sipa ???

Potrebno je zamijeniti semering. Inace ulje baca van kada semerinzi vise ne obavljaju svoju funkciju, ili ako imas ostecen dio vilice koji ulazi i na taj nacin gubis ulje iz komore.


Moze li se to ispraviti zagrvanjem itd.? Logicije ako je vozen na prednjem ?

Moze. Ja sam ispravljao na vise skutera. Iako ne mozes dobiti kako je bilo, ali se moze spasiti stvar. Jednom sam ispravio i bilo je kao orginal.
A sto se tice uzroka zbog cega je savijen, ako se vozis na 2 kotaca to se nece desiti. Iako ne mora znaciti da ce se saviti, ali ovisi sto radis....
« Zadnja izmjena: 30 Rujan, 2008, 22:55:33 SlowRider »

Offline RimSo

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • ako me trazis onda me trazi na cesti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • THEBOXHOSTING
  • Mjesto: Doha - Qatar
  • Moj Skuter: Quadro 350D
Odg: Aerox - Vilice
« Odgovori #15 : 30 Rujan, 2008, 22:53:45 »
E sad imam i ja pitanje..

U mene jedna vilica takođe je prolupala..tj. pušta ulje i sva je masna dok je druga dobro zadihtana..ova ipak malo i zaglavi pa neće konstansto da ide gore dole..

Sad..Čime to popraviti i koje ulje ide u vilice i kako se sipa ???

Potrebno je zamijeniti semering. Inace ulje baca van kada su semerinzi gotovi, ili ako imas ostecen dio vilice koji ulazi i na taj nacin gubis ulje iz komore.

Ne oštećene nisu samo desna je proklizala..moram to nekako da vidim pa da zamijenim taj semerig..al otom potom duga je zima.. :toothy9: