Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Skuter izgubio snagu pomoć  (Posjeta: 27204 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dmedtts

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot jet force
Skuter izgubio snagu pomoć
« : 07 Listopad, 2015, 23:11:33 »
Pozdrav, imam peugeot jet force c-tech 50, verzija sa karburatorom 2006 god, skuter je tijekom vožnje odjednom izgubio snagu, ne vuče ništa ili jedva, pali normalno i motor radi, dajem gas ali nema snage da krene, prije toga svjetlo farova stalno treperilo, cdi je u redu isprobali drugi, motor otvoren izgleda sve ok, svjećica nova, pomozite

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Skuter izgubio snagu pomoć
« Odgovori #1 : 08 Listopad, 2015, 00:13:58 »
Kad si zadnji put cistio karb? Kako se ponasa kad das gas, kakav zvuk cujes? Daj malo detalja  :jerk:

Offline Dmedtts

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot jet force
Odg: Skuter izgubio snagu pomoć
« Odgovori #2 : 11 Listopad, 2015, 09:15:27 »
Bio mi je 17 dana na popravku kod tipa koji popravlja Kineze u puli, on ga nije popravio, očistio je karburator, znači skuter prima gas zvuk je ono kao kad daješ gas do kraja u leru kod auta, ali on neće da vuče, ako i krene to je 5km na sat, ja sam iz pule, a tu nema servis za peugeot skutere, a ja ni neznam ko ih popravlja u puli, ja sam se ne kužim puno, o motoru ovisim jer mi je prevoz na posao, pali iz prve, upalis ga i sve izgleda ok ali kad daš gas ne kreće, svjećica je ok, tip mi kaže da je probao sa drugim cdi-om, nije do toga, mislio je da je do prstenova, otvorio ga oni dobri a i za cilindar mi je rekao da je ok, zadnje je sumnjao na pumpu goriva ali nije gledao, odustao je nakon 17 dana što je skuter bio kod njega

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Skuter izgubio snagu pomoć
« Odgovori #3 : 11 Listopad, 2015, 12:10:53 »
Otvori deklo i vidi kako se ponasa remen nazad medju polutkama, da li se zvono pocne okretati kad das gas. Ako hoce vrtiti tocak tako dok je dignut onda probaj malo pritisnuti zadnju kocnicu da simuliras opterecenje pa vidi sta se desava. Ja sumnjam na spaljeno kvacilo, ili ti je neka oprugica pukla pa nema dovoljno snage da se motor pokrene ili su ti spaljene kontaktne povrsine kvacila i zvona(ne znam kako drugacije da ih nazovem, nisam strucnjak  :icon_biggrin:) uglavnom to ti izgleda kao one pakne na dobos kocnici sto hvataju tocak, na skoro istom principu radi i kvacilo.. skini deklo kako sam ti rekao pa nam javi sta se desava

Offline Dmedtts

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot jet force
Odg: Skuter izgubio snagu pomoć
« Odgovori #4 : 12 Listopad, 2015, 22:31:27 »
Evo večeras sam uzeo skuter od jednog drugog tipa koji u garaži popravlja skutere, deklo nije otvarao nego je pregledao karbutator i kaže da je prirubnica za promjenit, kaže da kvačilo nije, pregledao je spojeve,da ne duljim ni on ne kuzi šta je skuteru, promjena je da skuter sad vozi ali ne preko 40 km, prije je išao 70km /H, dok sam ga vozio osjetio sam da nema snage i da je sve više gubi tijekom vožnje, pa sam parkirao da ga ne moram gurati ako skroz izgubi snagu, svijetla i dalje trepere cijelo vrijeme,neznam kako ga vratit da vozi kao prije

Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk


Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16888
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Skuter izgubio snagu pomoć
« Odgovori #5 : 12 Listopad, 2015, 22:42:27 »
mjenjaj prirubnicu ako je defektna

Offline Dmedtts

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot jet force
Odg: Skuter izgubio snagu pomoć
« Odgovori #6 : 12 Listopad, 2015, 23:21:19 »
Sutra ga vozim u puli u servis koji servisira yamahe, inače ne rade peugeot skutere ali će mi pogledati Jet force, pa ću vidit šta kaže, stekao sam dojam da ovde u puli nitko nezna popravljati peugeot jet force c-tech 50, nije mi jasno

Offline renato99

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 92
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter izgubio snagu pomoć
« Odgovori #7 : 12 Listopad, 2015, 23:40:21 »
Pa ako ti svijetla trepere ocito nekaj sa strujom ne stima..
99

Offline Dmedtts

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot jet force
Odg: Skuter izgubio snagu pomoć
« Odgovori #8 : 13 Listopad, 2015, 00:08:52 »
I ja to mislim ali kako provjerit šta je sa strujom, usput svjetla trepere već par mjeseci, ali normalno je vozio i prije nije gubio snagu, isto tako osvjetljenje na kontrolnoj ploči je slabo, pojača se dodavanjem gasa a i farovi pojacaju dodavanjem gasa

Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk


Offline suni

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški
  • Osobni tekst
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 50 sp 2013
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Neide
  • MojSpuh: Tezi od mene
Odg: Skuter izgubio snagu pomoć
« Odgovori #9 : 13 Listopad, 2015, 00:10:09 »
Treperenje i slaba svjetla na leru su normalna kod 2t 50cc tak da ti to nis ne znaci
Samo gas

Offline Dmedtts

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot jet force
Odg: Skuter izgubio snagu pomoć
« Odgovori #10 : 13 Listopad, 2015, 00:12:19 »
I dok se vozi pod punim gasom, stalno treperi

Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk


Offline Dmedtts

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot jet force
Odg: Skuter izgubio snagu pomoć
« Odgovori #11 : 13 Listopad, 2015, 11:54:39 »
Jutros sam bio u Yamahinom servisu, gazda je pogledao Jet force i provozao ga, kaže prvo trebam promijeniti prirubnicu karburatora jer se vidi da je sva izljepljena izolir trakom, kaže nakon toga će vidit šta dalje, jer on kaže da je normalno da gubi snagu ako vuče zrak gdje ne treba, on prirubnice nema pa sam otišao i kupio 75 kuna, sutra ću probati promijeniti sam, nisam nikad ali mislim da nije problem, sad ne stignem jer idem raditi. Uglavnom simptomi danas nakon što sam ga vozikao nekih 20 km su da skuter ne ide ko prije a pogotovo uzbrdo, preko 50 km/H ne ide, a išao je 70,tokom vožnje snaga i ubrzanje varira čas je slabije a čas vuče bolje. Dali je to stvarno posljedica prirubnice koja definitivno je za mjenjat ili postoji još koji uzrok gubitka snage i brzine skutera??? Pozdrav svima

Offline montis

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 340
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Aprilia sr50minerali
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: Skuter izgubio snagu pomoć
« Odgovori #12 : 13 Listopad, 2015, 12:10:24 »
Pa naravno da je normalno jer kada vuče čisti zrak nema snage jer nema dovoljno goriva za rad. A i sa takvom vožnjom ti je slabije podmazivanje radilice i klipa tako da imaš veliku mogućnost da ti klip zacvika i ležajevi odu

Offline Macak sf

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 659
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot sf2
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: MHR replica
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Skuter izgubio snagu pomoć
« Odgovori #13 : 13 Listopad, 2015, 12:16:31 »
Prvo promijeni prirubnicu pa ces vidjeti dali je to razlog,jesi li ikad mjenjao ili cistio filter zraka jer kod jeta je to malo zaj. u kakvom ti je stanju remen,centralna a ima puno razloga,prvo pocni sa tom prirubnicom..

Offline Dmedtts

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot jet force
Odg: Skuter izgubio snagu pomoć
« Odgovori #14 : 13 Listopad, 2015, 13:44:29 »
Hvala na odgovorima, nakon promjene prirubnice javit ću kako će biti, filter na mom jetu je original,nije mjenjan a ni ciscen jer je zaliven, čitao sam po forumima da se može razrezati pa poljepiti ali nisam siguran koliko mi je to pametno napraviti pa se ne usudim, za remen i unutar dekla neznam jer ja se baš ne kužim, a tip kojem sam prvom vozio skuter je otvorio deklo i rekao da je sve ok, razrezao je i auspuh i izvadio katalizator pa sve povario, jedino mi nije jasno kako on nije vidio da je prirubnica otišla a čistio je karb, meni zvuk motora zvuči isto kao i kad je normalno vozio, pozdrav

Offline Dmedtts

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot jet force
Odg: Skuter izgubio snagu pomoć
« Odgovori #15 : 22 Listopad, 2015, 21:20:42 »
Pozdrav svima, evo prirubnicu promijenjena, stanje jet forcea isto, danas sam ga vozio 10tak km, krene kao dobro ali ne preko 50 km /h, i već nakon, 5min brzina padne na 30km/h, i šta ga više vozim gubi snagu, baš teško ide, otvorio sam deklo, remen mi izgleda ok, a kad se daje gas kvačilo se normalno širi, međutim gas nekad primi a nekad ne, u smislu da motor nekad krene a nekad ne, tri tipa u puli su ga gledali i niko ne kuzi šta mu je, a jedan tip mi je rekao da mu je sve u banani i da mi treba oko 3000 kn da ga sredim, neznam šta da radim, prije 3 mjeseca sam za njega dao 5500kn, on kaže da je bio složen samo da se proda, ponavljam ja se slabo kužim pa pitam dali da se upuštam u pravljenje generalke na motoru i dali će to riješiti problem, i na kraju nemogu vjerovat ali izgleda da u puli nema nitko sposoban popraviti peugeot, pomozite savjetom, hvala

Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk


Offline montis

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 340
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Aprilia sr50minerali
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: Skuter izgubio snagu pomoć
« Odgovori #16 : 23 Listopad, 2015, 09:34:38 »
Onda ti preostaje  otići kod nekog mehaničara da ti izmjeri kompresiju pa budeš znao kakvo je stanje termogrupe

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Skuter izgubio snagu pomoć
« Odgovori #17 : 23 Listopad, 2015, 12:17:13 »
ovakve teme su najbolje
trazis pomoc ali neznas nista bez mehanicara,kako da ti pomognemo onda.

Mjerenje kompresije mu nece pomoc nista,to sta je netko gledao prstenove i stanje cilindra ne znaci apsolutno nista jer cilindar na oko mozda izgleda ok a mozda ide u elipsu,ko zna. Kao i karike,mozda su ok al kad ih same stavis u cilindar na sta liče?
puno je tu pitanja,na kraju krajeva i oko struje, normalno nije da svjetla trepere na punom gasu, moguce je da je regler otisao ili neki od namotaja i jos ako je na pezou cdi na istosmjernu struju ko na nekim skuterima nema dobro napajanje ni iskru...
skuteru treba ekstenzivna dijagnostika a ne nagađanje što bi moglo biti. U puli i blizoj okolici mislim da se moze pronaci tehnicar koji bi mogao rijestiit tvoj problem, nije to selo
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline montis

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 340
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Aprilia sr50minerali
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: Skuter izgubio snagu pomoć
« Odgovori #18 : 23 Listopad, 2015, 15:11:19 »
Svaki motor ima podatke kolika kompresija mora biti i kolika je minimalna dopuštena da radi donekle kako treba ako je ispod dopuštene onda ide rastavljenje pa se vidi stanje cilindra i karika

Offline Dmedtts

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot jet force
Odg: Skuter izgubio snagu pomoć
« Odgovori #19 : 23 Listopad, 2015, 15:46:28 »
Kao prvo hvala na vašim komentarima, istina Pula nije selo ali nažalost u puli a i u okolici nema nitko ko popravlja peugeot skutere, servis ovlašteni ne postoji, rade raznorazni dečki po garažama, ali nitko da mi preporuci nekoga, tako da neznam kome odvest skuter na dijagnostiku, pitao sam i po forumu ali dobio sam samo jedan savjet za čovjeka koji na kraju nema vremena za baviti se time, ostaje mi opcija prevesti skuter u rijeku u servis gdje mi je čovjek rekao da za ruke za generalku plaćam 1000 kn, plus djelovi, zatim dok platim i neki kombi ispadne me preskupa, zbog toga tražim savjete dali će generalka na motoru riješit problem što je skuter izgubio snagu, evo danas sam se usudio ići na posao sa skuterom, to je zajedno nekih 15km, evo što sam primijetio, kao prvo teže pali, na dugme samo nakon što ga upalim na kurblu, i na kurblu pali nakon desetak pokušaja i to nakon što prstom zatvorim cijev na filteru zraka, ali ako prst zadržim duže nakon što upali, odmah se ugasi, zatim nakon što upali radi desetak sekundi pa se ugasi kao da ne dobije gorivo, i tako dok upali vrtim ručku gasa i krene normalno, ima bolju snagu,e onda nakon par kilometara gas držim isti ali skuter počne gubiti ubrzanje i brzina sa nekih 50 padne na40, a uz lagane uzbrdice jedva 30 km/h, kao da mu nakon što se malo ugrije nešto oduzme snagu, e da i tokom vožnje sam probao prstom zatvoriti rupu na filteru gasa i motor se počne gasiti, i danas sam primijetio da svijetla ne trepere, neznam zašto, jučer sam vadio svjecicu, skidao dzek sa cdi-a, i vadio osigurač???

Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk