Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: NRG Piaggio novija verzija-slabo pali i ugusi se na odma full gasu  (Posjeta: 1261 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline NRG1997

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 328
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Piaggio NRG 50 Power
  • Moja Kaciga: Vemar
Mislin da san vise dosadija sebi i drugima oko ovog gusenja i nadan se da mi je ovo zadnja tema sta se ovog tice.
Vec san se raspitiva i cita tu po forumima u vezi tog gusenja i slicno al nisan bas nasa jneki konkretan odgovor sta bi odgovaralo ovom mom slucaju.
Vec san rijesava ovaj isti problem i opet se pojavija ne dugo nakon popravljanja i steljanja..

Znaci problem je u tome sta kad dan pun gas cin upalin motor on se ugusi bez da krene i onda se ugasi u roku 2sekunde, jedino moze krenit tako da mu dan gas pa pustin i onda opet dan pun gas i motor ide ko metak ili ako mu dajen pomalo gasa. Isto tako cini mi se da je isti problem s tin sta nmgu upalit motor a da mu ne dan odma gasa dok ga iden zakurblat, inace se upali, odradi 1sekund i ugasi se.. Zanima me u cemu je onda problem, izgleda ko da ima malu kompresiju tj onaj podtlak unutar cilindra. Do cega to moze bit?

Skuzija san i sad kad skinija auspuh da je malo probijen i da je brtva malo otisla tako da cu to morat minjat i auspuh zakrpat ovih dana.


Na njemu je dizna 68, karb delorto 17.5, auspuh arrow, airbox prociscen, spuzva isto tako, prirubnica nova, semeringe iman nove tako da cu prominit i njih mada mi se cini da ne pusta nigdi na njima..

I evo slika bloka motora, slikano s donje strane. Jel za ovo crno ulje ispod bloka kriva ta brtva auspuha ili nesto drugo? Jel moguce da zbog te brtve motor ne prima taj puni gas odma na startu tj ugusi se?  :icon_scratch:

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
kupujen prednji disk i prednju plastiku za piaggio nrg power

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: NRG Piaggio novija verzija-slabo pali i ugusi se na odma full gasu
« Odgovori #1 : 13 Kolovoz, 2015, 21:25:53 »
Piaggio nema brtvu na auspuhu nego brtvi konusom.

A tvoj problem sa gusenjem zvuci kao da nedostaje goriva u smjesi. Rekao bih da to sarafic za zrak na karburatoru previse odvrnut pa dok radi mna leru radi na skroz siromasnu smjesu i onda kad mu ti zabijes pun gas primi jos vise zraka prije nego uspije povuc gorivo kroz dizne.

Kad se na to doda jos i slab spoj auspuha sa cilindrom pa i tu jos izgubi nesto dobro je da ikako krene.

Mozda ti se iskrivila prirubnica auspuha pa ne moze fino pritisnuti konus pa ti zato ne brtvi kako treba a mozda uopste nije bilo zavrnuto kako treba.

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline NRG1997

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 328
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Piaggio NRG 50 Power
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: NRG Piaggio novija verzija-slabo pali i ugusi se na odma full gasu
« Odgovori #2 : 13 Kolovoz, 2015, 22:32:08 »
Ahaaa kuzin, vrlo lako moguce jer san mu ja stavija saraf zraka na 3ipo kruga  :-X znaci to cu morat korigirat, a auspuh cu isto tako malo pripravit tj dat da mi okine ovaj dio sta mi je malo ajmo rec napuka i da mi rijesi taj komad sta ulazi u cilindar pa cemo vidit.. Btw jel mogu stavit onu mast za brtvljenje auspuha? nije na odmet valjda..
Oce bit oke da stavin saraf zraka na 1.5krug?
E da i motor kad je zagrijan cak i vata donekle gas, nebi se ugusija skroz nako al opet iman osjecaj da nije to to

U svakom slucaju, hvala na pomoci  :notworthy:
kupujen prednji disk i prednju plastiku za piaggio nrg power