Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?  (Posjeta: 7229 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bruno5650

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« : 29 Srpanj, 2015, 13:19:42 »
Bok ljudi, novi sam na Moj Skuter forumu pa evo da pitam nesto vas malo iskusnije... Želio bih kupiti skuter, iskljucivo Runner, ali nemogu se odluciti izmedu sp 180 2t i vxr 200 4t (naravno govorim o starijim modelima do 2005.) Shvacam da nema neke dan noc razlike izmedu ta dva modela ali cuo sam da razlika ima pogotovo zato sto je sp 180 dvotaktni.. pa sta bi mi vi onda preporucili?
Koji skuter je skuplji za odrzavanje?
Potrosnja (koliko trose kad ih se gazi i kad se normalno voze)
Na sto trebam paziti kada kupujem jednog ili drugog?
koji je vozniji? znam da je vxr malo tezi pa me zanima stvara li to neku preveliku razliku?
ubrzanje i krajnja brzina?
Prijedeni kilometri? obadva su presla oko 20tkm pa neznam jeli to previse isplati li se kupovat, vlasnici tvrde da su napravljene generalke na ooba skutera.
nakon koliko kilometara bih trebao razmisljati o generalki kada ga budem vozio i koliko ce me kostat?
I zadnje pitanje , isplati li se kupovat vxr 200 sa malossi 209 kitom.. vidim da ima nekih 10 kw vise od serijskog a malo je skuplji?
zadnje pitanje je cisto edukacije radi... ja cu kupiti serijskog kako bilo... ajde molim vas vi malo iskusnjiji mi pomozite nov sam u svijetu skutera i jako malo znam o njima pa nebi zelio da me netko prevari.. pozdrav!

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« Odgovori #1 : 29 Srpanj, 2015, 13:33:00 »
Bok ljudi, novi sam na Moj Skuter forumu pa evo da pitam nesto vas malo iskusnije... Želio bih kupiti skuter, iskljucivo Runner, ali nemogu se odluciti izmedu sp 180 2t i vxr 200 4t (naravno govorim o starijim modelima do 2005.) Shvacam da nema neke dan noc razlike izmedu ta dva modela ali cuo sam da razlika ima pogotovo zato sto je sp 180 dvotaktni.. pa sta bi mi vi onda preporucili?
Koji skuter je skuplji za odrzavanje?
Potrosnja (koliko trose kad ih se gazi i kad se normalno voze)
Na sto trebam paziti kada kupujem jednog ili drugog?
koji je vozniji? znam da je vxr malo tezi pa me zanima stvara li to neku preveliku razliku?
ubrzanje i krajnja brzina?
Prijedeni kilometri? obadva su presla oko 20tkm pa neznam jeli to previse isplati li se kupovat, vlasnici tvrde da su napravljene generalke na ooba skutera.
nakon koliko kilometara bih trebao razmisljati o generalki kada ga budem vozio i koliko ce me kostat?
I zadnje pitanje , isplati li se kupovat vxr 200 sa malossi 209 kitom.. vidim da ima nekih 10 kw vise od serijskog a malo je skuplji?
zadnje pitanje je cisto edukacije radi... ja cu kupiti serijskog kako bilo... ajde molim vas vi malo iskusnjiji mi pomozite nov sam u svijetu skutera i jako malo znam o njima pa nebi zelio da me netko prevari.. pozdrav!

Ovakvih tema ima jako puno. Trazilica i citaj.

Malossi 209 da ima 10kw vise? Hahahahahhahaha ako ima i 10 ks vise to je puno.
Sp ti trosi vise kad ga gazis ali je i brutalniji za voziti.

Offline Jelly312

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Kina
  • MojSetup: Dr.Evo 70cc, Dellorto 17.5, Stage6 vario, RMS 105mm kvacilo
  • MojSpuh: Stage6 Pro Replica
Odg: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« Odgovori #2 : 29 Srpanj, 2015, 13:34:43 »
Ako mislis gazit onda kupi vxr-a,on je 4-t i trosi malo,oko 4 litre. Pouzdaniji i manje se kvari ali su djelovi skuplji malo,dobar za svakodnevnu voznju tamo-vamo. Sp trosi puno vise kad ga se gazi,neki kazu i do 10l,zivlji je puno i startniji,njega ces uzet ako si mulac neki i oces ga dizat na kolo i razbijat. Kad se nesto pokvari djelova ima svugdje jeftino...Tako da ces sam morat odlucit sta ti vise odgovara. Pitaj ih za djir,gledaj jel lako pale,voze lipo i jel su puknute ili izgrebane plastike,odma ces znat jel motor cuvan il dan nekome da ga jebaje...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« Odgovori #3 : 29 Srpanj, 2015, 14:19:50 »
Meni je vxr uzimao 5.5l kad sam ga žestio, ove minimalne potrosnje me uopce ne zanimaju jer radije vozim 50ccm.
Sada SR150 uzima 5.5l, najmanje sto sam uspio dobit je 4.5l spustom od Delnica do Karlovca, brzina ko na tempomatu nekih 75kmh.

SP je za ganjanke i gustanje, VXR je za normalnu voznju.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« Odgovori #4 : 29 Srpanj, 2015, 16:19:07 »
Tocno. Popije vxr fino bome..
Meni je bio jedan od opcija al sam odusto posto je karb.
Sp je za gustanje i tesko ga je naci u ikakvom stanju kad ga cesto voze fuseri.
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline Bruno5650

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« Odgovori #5 : 29 Srpanj, 2015, 22:33:10 »
Da mislim da sam tocno rekao oko 10 kw vise... serijski imaju 15 kw a ovaj sa malossi kitom 25 kw... tako sam barem procitao...
Ma vozio sam ja vxr 200 prijateljevog i motor leti mislim da ima cak vecu krajnju brzinu od sp 180 ali je dvotaktna masina naravno zivahnija... ali znam da se moze i sa vxr 200 divljat.. neznam stvarno sta da radim...nemogu se odluciti

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« Odgovori #6 : 29 Srpanj, 2015, 22:44:40 »
serijski imaju 15 kw a ovaj sa malossi kitom 25 kw... tako sam barem procitao...
:omfg:
Di si to pročitao,u kupusovom listu?
25kw nema vxr s uloženih 3000 eura u mašinu,a kamoli s 209 cilindrom

Offline Sandman

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 218
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR 200
  • Moja Kaciga: Held
Odg: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« Odgovori #7 : 29 Srpanj, 2015, 23:04:40 »
Ajme koliko nebuloza procitah u par postova ahhah...
Usporedba je tak tak. Za potrošnju mogu reci da ja svog vxra (sa polinijem) nikada nisam natjerao ni blizu 5l sa suvozacem! A SR150 je laganini srkao po 6l bez suvozaca. U danasnje vrijeme je po meni bzvz smrdit po dvotaktolu I biti brzi za 1m na skuteru 150cc+

Sent from my MI 3W using Tapatalk


Offline karlo-sp

  • Tržnica : (+9)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 692
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: nolan
  • MojSetup: Malossi
Odg: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« Odgovori #8 : 29 Srpanj, 2015, 23:11:45 »
Ajme koliko nebuloza procitah u par postova ahhah...
Usporedba je tak tak. Za potrošnju mogu reci da ja svog vxra (sa polinijem) nikada nisam natjerao ni blizu 5l sa suvozacem! A SR150 je laganini srkao po 6l bez suvozaca. U danasnje vrijeme je po meni bzvz smrdit po dvotaktolu I biti brzi za 1m na skuteru 150cc+

Sent from my MI 3W using Tapatalk
nek si ti nesto pametno napiso... svak ima svoje ukuse , nek momak kupi sta hoce njegove pare njegov izbor , ko vozi spa ne gleda u potrosnju i novce jer taj skuter zahtjeva odrzavanje a i bome dijelova kojih svaki dan sve manje ima,  imam i vxra i spa ne mogu opisat koliko mi je draze sjest na spa i provozat se makar jednom mjesecno  :dontknow:
No compression no fun!

Offline Sandman

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 218
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR 200
  • Moja Kaciga: Held
Odg: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« Odgovori #9 : 29 Srpanj, 2015, 23:15:29 »
Ajme koliko nebuloza procitah u par postova ahhah...
Usporedba je tak tak. Za potrošnju mogu reci da ja svog vxra (sa polinijem) nikada nisam natjerao ni blizu 5l sa suvozacem! A SR150 je laganini srkao po 6l bez suvozaca. U danasnje vrijeme je po meni bzvz smrdit po dvotaktolu I biti brzi za 1m na skuteru 150cc+

Sent from my MI 3W using Tapatalk
nek si ti nesto pametno napiso... svak ima svoje ukuse , nek momak kupi sta hoce njegove pare njegov izbor , ko vozi spa ne gleda u potrosnju i novce jer taj skuter zahtjeva odrzavanje a i bome dijelova kojih svaki dan sve manje ima,  imam i vxra i spa ne mogu opisat koliko mi je draze sjest na spa i provozat se makar jednom mjesecno  :dontknow:
Pa koliko vidim čovjek je pitao za savjet između ta dva skutera i ja sam iznio svoj stav.
Obzirom da nisam napisao da skuter od 180cc ide 160km/h ili da ima 26+kW sigurno puno pametnije nego neki... Lp

Sent from my MI 3W using Tapatalk


Offline karlo-sp

  • Tržnica : (+9)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 692
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: nolan
  • MojSetup: Malossi
Odg: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« Odgovori #10 : 29 Srpanj, 2015, 23:18:18 »
Ajme koliko nebuloza procitah u par postova ahhah...
Usporedba je tak tak. Za potrošnju mogu reci da ja svog vxra (sa polinijem) nikada nisam natjerao ni blizu 5l sa suvozacem! A SR150 je laganini srkao po 6l bez suvozaca. U danasnje vrijeme je po meni bzvz smrdit po dvotaktolu I biti brzi za 1m na skuteru 150cc+

Sent from my MI 3W using Tapatalk
nek si ti nesto pametno napiso... svak ima svoje ukuse , nek momak kupi sta hoce njegove pare njegov izbor , ko vozi spa ne gleda u potrosnju i novce jer taj skuter zahtjeva odrzavanje a i bome dijelova kojih svaki dan sve manje ima,  imam i vxra i spa ne mogu opisat koliko mi je draze sjest na spa i provozat se makar jednom mjesecno  :dontknow:
Pa koliko vidim čovjek je pitao za savjet između ta dva skutera i ja sam iznio svoj stav.
Obzirom da nisam napisao da skuter od 180cc ide 160km/h ili da ima 26+kW sigurno puno pametnije nego neki... Lp

Sent from my MI 3W using Tapatalk
a bome i jesi... uglavnom  decko kupi vxr bolje za tebe i tvoj novcanik  :icon_thumright:
No compression no fun!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« Odgovori #11 : 29 Srpanj, 2015, 23:19:50 »
navozil sam se i vxrova i naslagal,sp sam imal a imam sad i dragstera 180

ovo za 209 i kw nemoram ni kimentirat,aki se nabije sami klip i cilindar,razlike spram serijskog vxra skoro pa nema.
potrosnja na vxru sa polinijem oko 4.5 l kombinirana,ustelan i prijenos i karb kak treba..
sp mi je rijetko kad trosil preko 5l a sad dragster koi je i nabrijan trosi oko 5l a kad smo isli na djir od 240 km,potrosil sam 100kn goriva,potrosnja nepunih 4.3 litre..
svaki skuter zahtjeva odrzavanje
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« Odgovori #12 : 29 Srpanj, 2015, 23:22:41 »
Sp troši 10 litara,neki kažu,al to onda prebiješ kikiriki dijelovima  :laughing7:

Offline utoka

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 101
  • Spol: Muški
  • Radi mi samo prednja brenza
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: SP 180
  • Moja Kaciga: neka ćing ćing
Odg: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« Odgovori #13 : 30 Srpanj, 2015, 00:08:56 »
Ja imam sp -a skuter ima 42500 km mašina nikad otvarana i sa punim tankom pređem 260 kilometara dosta brze vožnje

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« Odgovori #14 : 30 Srpanj, 2015, 16:20:24 »
Ajme koliko nebuloza procitah u par postova ahhah...
Usporedba je tak tak. Za potrošnju mogu reci da ja svog vxra (sa polinijem) nikada nisam natjerao ni blizu 5l sa suvozacem! A SR150 je laganini srkao po 6l bez suvozaca. U danasnje vrijeme je po meni bzvz smrdit po dvotaktolu I biti brzi za 1m na skuteru 150cc+

Sent from my MI 3W using Tapatalk

sta to sad znaci da bi ti sp laganini bez suvozaca trosio i 7-8L npr
isto kako ti je sr trosio 6, tako ti moze i vxr trositi 6 laganini
da ne baljezgam bzvz 150ka laganini ne smije trositi preko 4l, ne trosi preko 5 da ne znam sta radis s njom bio ti sam ili sa suvozacem  :dontknow:


« Zadnja izmjena: 30 Srpanj, 2015, 16:23:32 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Fast Nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 487
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Sr180
  • Moja Kaciga: Hjc Is-17
  • MojSetup: Kb glava,multivar,s6 28 pwk
  • MojSpuh: Kucelj pm59
Odg: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« Odgovori #15 : 30 Srpanj, 2015, 16:32:01 »
Ja ne kuzim zasto se tu svadate oko potrosnje decka zanima sta odabrat ak mu treba motor za izdivljat se onda nek uzme spa i nek ocekuje da ce definitivno vise pit od vxra i trazil bu dijelove da slozi motor jer danas su spi vise manje u katastrofalnom stanju  cast iznimkama a ako oce motor za do posla i nazad a da ne zastopa cijeli promet i da ne rastavlja masinu tak cesto nek uzme wxra i nek redovno odrzava sto god izabrao a sto se tice potrosnje meni je nrg 70 base kit pio 10 litara zbog frga chingcangcu tako da i opet sam se vozio jer mi potrosnja nije bitna naravno da mi je sad lakse kad trosi 4 jer nemoram tak stalno na benzinsku ic :toothy9:
Tetrapak cjuning

Offline EdoSP

  • Tržnica : (+10)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 547
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Gilera runner SP 180
  • Moja Kaciga: Shoei Mankato
  • MojSetup: bit ce turpija
  • MojSpuh: kein katalizator
Odg: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« Odgovori #16 : 30 Srpanj, 2015, 19:48:51 »
Posto je stariji model u pitanju, ja bih na tvome mjestu uzeo SP 180. Prilika je da ces ti morati slagati masinu u skorije vrijeme, ipak je to jeftinije radit na cvajama. Ovo za potrosnju od 10L ne bih komentarisao, meni sa 25icom dell trosi 6L max i to je po gradu, gdje ti je semafor svakih 400m. Kad ti dosadi, za sitne pare se da uraditi da leti. Gilardoni je nepoderiv cilindar.  :icon_thumright:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« Odgovori #17 : 30 Srpanj, 2015, 21:20:20 »
Ajme koliko nebuloza procitah u par postova ahhah...
Usporedba je tak tak. Za potrošnju mogu reci da ja svog vxra (sa polinijem) nikada nisam natjerao ni blizu 5l sa suvozacem! A SR150 je laganini srkao po 6l bez suvozaca. U danasnje vrijeme je po meni bzvz smrdit po dvotaktolu I biti brzi za 1m na skuteru 150cc+

Sent from my MI 3W using Tapatalk

sta to sad znaci da bi ti sp laganini bez suvozaca trosio i 7-8L npr
isto kako ti je sr trosio 6, tako ti moze i vxr trositi 6 laganini
da ne baljezgam bzvz 150ka laganini ne smije trositi preko 4l, ne trosi preko 5 da ne znam sta radis s njom bio ti sam ili sa suvozacem  :dontknow:

Dobro sta napraviti na srki da bude tako, ako imamo ispravnu termo grupu i blokove, prirubnicu, karb mikuni 20 sa diznom 82.5, iglom na sredini, seraficem na krug ipo, ispravnim cokom koji zatvara diznu, ispravnim crijevom do airboxa i novim tvornickim filterom koji ne vuce fals.
Masina ide sa zerom gasa 90kmh, a potegne do 105, 110 maksimalno pravih.
Ostaju mi jos gumice cetvrtog ventila na petom zubu kalote variomata :dontknow: 5.5l uzima i neda nista jeftinije, uz takvo cudo istresem po 100, 150kn dnevno, a nis posebno ide.
« Zadnja izmjena: 30 Srpanj, 2015, 21:22:16 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Sandman

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 218
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR 200
  • Moja Kaciga: Held
Odg: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« Odgovori #18 : 30 Srpanj, 2015, 21:35:41 »
Ma ja sam iz svog iskustva napisao. Na srki je bilo sve tvornički, održavana, servisirana... Sa 6000km. Jedino da sam išao kupovati novi karb..No nisam pa sam uzeo vxra B-) i preporod..

Sent from my MI 3W using Tapatalk


Offline firkefica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg, Stupnik
  • Moj Skuter: runner vxr 180
  • Moja Kaciga: ixs hx 1000
  • MojSetup: malossi 218, polini speedcontrol, polini bregasta
  • MojSpuh: leo vince sbk evoll
Odg: Gilera Runner vxr 200 ili sp 180?
« Odgovori #19 : 30 Srpanj, 2015, 23:23:08 »
kaj se tice potrosnje steeef je u pravu... frend i ja smo isli na voznju do slunja i nazad cca 110 km u jednom smjeru... moj vxr s polini kitom i ustelanim prijenosom je potrosio na 100 km 4 litre, dok je frendov se 172 s dell 25 behz problema 7.2 gutao... a prosjecna brzina 100... dok mu sad s pwk 26 trosi oko 4.5... kako slozis tako trosi, bar po meni