Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kymco super 8 4t 80cc (stari problem od prije)  (Posjeta: 2506 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline malcbzt

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco super 8 - drek
kymco super 8 4t 80cc (stari problem od prije)
« : 18 Svibanj, 2015, 21:47:57 »
hejhej narode. pisao sam prije cca godinu dana o problemu gdje mi skuter nece preko 62kmh.
prije cca mjesec dana sam promjenio diznu sa 82 na 95 i dogodilo se slijedece: na pun gas ide 62kmh (prije je na pola gasa isao toliko, a na pun gas jedva 55)
uzbrdo, nizbrdo i ravno nece preko 62kmh ici, da bude smjesnije, skuter ima cca 120kg plus ja 85 dakle 200kila nece preko 60 ni u leru nizbrdo.
ako je netko u Rijeci da ima volje i znanje kako napraviti da vozi normalno bio bih mu zahvalan.
zadnje pi%#%arije sta mi se desavaju su ako vozim uzbrdo na pola tanka benzina se ugasi i moram napumpati gorivo. uvjeren sam da je to veliko njesra.
ako tko ima kakav savjet, molim pomoc. dizne ne znam koje su, kupio sam vagicu na ebayu da provjerim ali nemam vremena cackati po njemu.
cilj je da moze voziti 75kmh po otvorenoj cesti jer ga koristim za sve sta mogu. napravio sam 10.000 kilometara u godinu dana. :) dakle neda mi se crkavati na 55kmh sa njime a sve moguce blokade su skinute. i da, ako netko posjeduje filter zraka za njega neka mi se javi pa bih ga kupio vrlo rado :)
Hvala Vam svima.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16945
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: kymco super 8 4t 80cc (stari problem od prije)
« Odgovori #1 : 18 Svibanj, 2015, 22:21:46 »
s obzirom da je to gy6 masina s kitom preporucam ti da za pocetak stavis staru diznu s kojom je isao bolje
i da pocnes eksperimentirati s zazorima ventila na kojem ti ide najbolje
samim time kaj ide 65 i nejde prek broji okretaje zvona kolko treba da okrenes cijeli kotac za puni krug da skuzimo dal imas mozda kratku getribu
usput pogledaj stanje remena i rolica  da nisu potrosene

kaj se tice tanka vidi kaj se desava s tankon  ali mislim da ti je vakum ventil lose pozicioniran odnosno je  do njega da preduboko ulazi u tank i samim time
donja 2-3cm nemoze ni pustiti goriva  do fergazera

Offline malcbzt

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco super 8 - drek
Odg: kymco super 8 4t 80cc (stari problem od prije)
« Odgovori #2 : 18 Svibanj, 2015, 22:44:55 »
moguce da sam se krivo izrazio. sa sirom diznom ide bolje u smislu da ima cca 10% vise snage i da na punom gasu ide max brzinom, a na pola gasa pola brzine, a ne obrnuto.
i da, sa 2.7l na 100km pije sada 3.3l na 100km.
dobro, budem procackao u tanku onda sta ga muci tocno ali primjetio sam kada malo provrtim skuter da dobije gorivo i vozi normalno.
tesko da cu sta pametno napraviti sa cackanjem zazora ventila jer se mucim shvatiti sta je to tocno.
sa okretajima zvona mislis da skinem poklopac variomata i da gledam odnos 1 punog kruga kotaca sa brojem okretaja onog vraga kojeg remen vrti? :D (ne razumijem se pa pokusavam objasniti kao da 5 godina imam :D )
razgovarao sam sa covijekom sta drzi kymco u Rijeci i rekao je da je jako vjerojatno moguce da imam kraci prijenos da motor ima vise snage ali da zato sporije ide, ali ako to krecem serafati biti ce mi jednostavnije prodati skuter i moliti boga da neki do 5000kn naleti.
budem ovih dana otvorio skuter i objavio podatke koje sakupim jer sam malo bez alata pa ne mogu, a i ispiti me stiscu na faksu pa sam sa vremenom kratak.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16945
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: kymco super 8 4t 80cc (stari problem od prije)
« Odgovori #3 : 18 Svibanj, 2015, 23:28:12 »
zazopr ventila ti je razmak koji ustelavas izmedu ventila i potisne rucice koja ga otvara
nekako najbolje se na batini pokazalo oko 1mm sve manje i grije se sve vise i nema momenta
da s okretanjem zvona ces vidjeti koji ti je omjer okretaja zvona i kotaca
neki imaju 15-16 krugova pa imaju kratku getribu neki imaju 9 okretaja pa imaju dugu getribu


Offline malcbzt

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco super 8 - drek
Odg: kymco super 8 4t 80cc (stari problem od prije)
« Odgovori #4 : 19 Svibanj, 2015, 12:53:49 »
sjecam se kada sam prije sa frendom cackao i gledao ako ima blokadu zaboravljenu u servisu (nije imao) da se kao blesavo to vrtilo kada smo kotac vrtili i vrlo vjerojatno moguce da je kratak prijenos. u tom slucaju sta mogu napraviti ?
štelanje toga cu morat pustit onda za kasnije.
s obzirom da je veca dizna i jos uvijek imam restrikcije u kutiji filtera zraka, ako ih skinem izgubim na krajnjoj brzini, a naštelavanje smjese sam pustio na 2 i pol kruga ( onaj serafic na karburatoru mislim), treba li to procackati sta bolje ili ?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16945
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: kymco super 8 4t 80cc (stari problem od prije)
« Odgovori #5 : 19 Svibanj, 2015, 20:38:29 »
nastelaj smejsu tako da najbolje ide i da je svjecica pravilne boje
kaj se tice prenosa treba onda zmaijeniti s duljim zupcanicima getribe druge nema