Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sve ima a neće upaliti.  (Posjeta: 12088 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline fortumo33

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSetup: Malossi sport 70, Malossi multivar, Malossi Delta system...
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #40 : 22 Svibanj, 2014, 08:43:06 »
Nemora odamh izbacit puno bari, ovisi koliko je dugo crijevo do manometra.
Ali slažem se da bi trebao više od 2 bara, psoebno ako on kaže kad stavi prst da se ništa ne događa.
Treba stavit prst i pritisnut jako na otvor svjećice i kurbulat. Cilindar mmora izbacit prst i nakon par kurbulana osjetit ćeš toplinu pod prstom

Niste me shvatili u vezi kompresije. prst kad staviš na otvor sviječice nemožeš držat. nemožeš držat a da zrak ne prođe. jedan kurblaj
odma se čuje pisak i zrak prođe van. koliko got stiskao, nekad čak i sa dvije ruke.

probao sam kompresiju jučer na frezi (motokultivatoru), koja odlično pali i ima snage, i isto pokaže 2 bara. očito mi taj manometar nije kak bi trebao biti.
probat ću smislit nešto bolje.


Hvala svima na odgovorima!!!

manometar ti ima predugo crijevo pa ti se pritisak u njemu zadrzava.
Malossi sport ported, Delta, Multivar, Yasuni r, Malossi RHQ, Kevlar, NKG iridium, Pirelli Diablo.

Maximalna brzina GPS: 110

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #41 : 22 Svibanj, 2014, 09:11:22 »
Moras biti 100 % siguran da si osigurao sva 3 uvjeta: gorivo, iskru i kompresiju. Da li kada verglas (kurblas) i kada izvadis svjecicu, ona bude mokra od goriva ? Ako da, goriva ima. Izvadis svjecicu van, stavis lulicu na nju i naslonis ju na glavu, i kurblas. Ako baca iskru, iskre ima. A kompresija se osjeti na nogu da li pruza otpor, a mozes i izvaditi svjecicu, neka ti netko vergla a ti drzi prst na otvoru gdje ide svjecica. AKo baca prst van, kompresije ima. Znaci, po meni, mogu biti dvije stvari: ili taj dodatak za svjecicu nije dobro odradjen pa tu pusta kompresiju, ili ti je ono sto se meni desilo s frendovim skuterom: U fergazer je uletio komadic spuzve od filtera zraka (bio je star i raspadao se) i zalijevalo je svjecicu sa gorivom. Znaci cim bi zakurblali, automatski zalije svjecicu i nece upalit. Za svaki slucaj pregledaj i fergazer.
EDIT: sad vidim da si napisao da ti nakon deset kurblanja pocinje ici benzin na ispuh van. Tocno tako je bilo i nama, nesto tebi sa fergazerom ne stima, zalijeva svjecicu i nece upalit.

Nakon XY kurblanja (sad sam počeo s bušilicom vrtiti, stavim nastavak 19 i za magnet primim i vrtim) počne špricat/kapat gorivo. u karteru ga ima previše, do te mjere da se čak i lokvica napravila. a sviječica relativno suha. kad vrtim i stavim prst na rupu za sviječicu tam ništa, baš ništa benzina ne izađe....


Kaj se tiče fergazera, njega sam 500 puta čistio i čistio, i ništa. uviejk sam njega krivio jer nekak imam osječaj da je on najslabija karika u svemu. da se lako zaštopa, ulje slegne i zapeće itd. ali on nije u ovom slućaju. nije da sam siguran u to 100% ali sa 80% to tvrdim,.
jer daaavno prije godinu dana kad je radio dobro, na prvi zub kurble je palio. čak ga na nogare nisam morao staviti da bi ga upalio. vrhnuski je palio...
i sad nakon 2 brušenja, novih semeringa lamelica klipa i karika... neće :(
zato jer kad klip ide dolje nema dovoljno primarne kompresije da digne smjesu u cilindar. S obzirom da benzin dolazi u karter falsi ti ne vuce nigdje a karike dovoljno dobro drze da naprave kakav takav vakuum koji povuce benzin iz karburatora i otvori vakuum ventil. Ja nebi bio tako siguran u kompresiju, ti sa prstom nemozes drzati kompresiju ispod koje skuter i dalje ne pali. Nadi nekoga sa pouzdanim manometrom i nekoga tko se razumije u struju da vidi sa koliko napona ti nabijaju namotaji bobinu, a usput bi mogao i drugu probati.
S obzirom da nemas ni primarne kompresije nemas ni ove iznad karika koja ti treba za zapaliti smjesu.

Na koliko je brusen cilindar i koji klip imas? Jesi siguran da imas prave dimenzije i da je bruseno u pravim tolerancijama?
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline matija0852

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: cpi
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #42 : 22 Svibanj, 2014, 10:52:14 »
Znas kako ja testiram da li dobija smjesu u cilindar?

Izvrnem svijecicu, uzmem upaljac i prinesem otvoru i kazem nekome da mi kurbla, ako ima vatre onda dobija gorivo.

Ozbiljno? :D :D probam ovo danas pa javim!! :D :D
jedino pa onak zrak iz cilindra će mi prije ugasit upaljač nego upalit vatricu. aal probam svakako :D


ako ugasi vatru, probaj s brenerom jer njega ne moze ugasiti.  pozzzz


PUNO PUNO ti hvala nna ovome. baca vatru da sam se sve prepao. bolesno kako vatra ide.
eto ja sam mislio da nemam smjese u kompresionom prostoru, ali eto! smejse ima, očito se nemože količina smejse odrediti
prstom!
Hvala ti još jednom! a sad ću se pozabaviti strujom kako je Iwo SR Tuono rekao.
i također ću poraditi na manometru. jer da  fortumo33 je u pravu. crijevo je jedno 15cm dugačko.
budem se poigrao pa ću vijdet koja od preostale dvije karike nije kak treba (iskra, ili kompresija)

ja sam cijelo vrijeme krivio da smjesa ne prelazi prelivne kanale,  a očito sam se gadno varao!!

Hvala Vam svima!!!!

Offline fortumo33

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSetup: Malossi sport 70, Malossi multivar, Malossi Delta system...
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #43 : 22 Svibanj, 2014, 11:01:22 »
Znas kako ja testiram da li dobija smjesu u cilindar?

Izvrnem svijecicu, uzmem upaljac i prinesem otvoru i kazem nekome da mi kurbla, ako ima vatre onda dobija gorivo.

Ozbiljno? :D :D probam ovo danas pa javim!! :D :D
jedino pa onak zrak iz cilindra će mi prije ugasit upaljač nego upalit vatricu. aal probam svakako :D


ako ugasi vatru, probaj s brenerom jer njega ne moze ugasiti.  pozzzz


PUNO PUNO ti hvala nna ovome. baca vatru da sam se sve prepao. bolesno kako vatra ide.
eto ja sam mislio da nemam smjese u kompresionom prostoru, ali eto! smejse ima, očito se nemože količina smejse odrediti
prstom!
Hvala ti još jednom! a sad ću se pozabaviti strujom kako je Iwo SR Tuono rekao.
i također ću poraditi na manometru. jer da  fortumo33 je u pravu. crijevo je jedno 15cm dugačko.
budem se poigrao pa ću vijdet koja od preostale dvije karike nije kak treba (iskra, ili kompresija)

ja sam cijelo vrijeme krivio da smjesa ne prelazi prelivne kanale,  a očito sam se gadno varao!!

Hvala Vam svima!!!!

Nema na cemu, du su da pomazemo. A ti provjeri to paljenje jos jednom, mozda je kut paljenja pogresan. I vidi cak i da ti je smjesa pogresno postelana ti umi spricu i samo malo benzina stavi direktno u cilindar i on mora opaliti, ako opali barem jednom  onda znas da ti je paljenje dobro, a ako ne onda trazi gresu u paljenju!
Malossi sport ported, Delta, Multivar, Yasuni r, Malossi RHQ, Kevlar, NKG iridium, Pirelli Diablo.

Maximalna brzina GPS: 110

Offline matija0852

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: cpi
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #44 : 22 Svibanj, 2014, 11:13:13 »

[/quote]

Nema na cemu, du su da pomazemo. A ti provjeri to paljenje jos jednom, mozda je kut paljenja pogresan. I vidi cak i da ti je smjesa pogresno postelana ti umi spricu i samo malo benzina stavi direktno u cilindar i on mora opaliti, ako opali barem jednom  onda znas da ti je paljenje dobro, a ako ne onda trazi gresu u paljenju!
[/quote]

Vidiš, kad mu stavim u cilindar neće...
onda bi zaključak bilo paljenje.

Ajde molim te, znaš li vrijednosti koje trebam dobiti na primaru bobine, sekundaru (tu govorim o otporu)
onda napone na ulazu u bobinu, itd?
jel po netu ima svašta. baš puno puno svega i svačega. imaš li kakav materijal, pdf, link?
naravno bilo tko jel ima?

Unaprijed hvala...

Offline fortumo33

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSetup: Malossi sport 70, Malossi multivar, Malossi Delta system...
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #45 : 22 Svibanj, 2014, 11:19:24 »


Nema na cemu, du su da pomazemo. A ti provjeri to paljenje jos jednom, mozda je kut paljenja pogresan. I vidi cak i da ti je smjesa pogresno postelana ti umi spricu i samo malo benzina stavi direktno u cilindar i on mora opaliti, ako opali barem jednom  onda znas da ti je paljenje dobro, a ako ne onda trazi gresu u paljenju!
[/quote]

Vidiš, kad mu stavim u cilindar neće...
onda bi zaključak bilo paljenje.

Ajde molim te, znaš li vrijednosti koje trebam dobiti na primaru bobine, sekundaru (tu govorim o otporu)
onda napone na ulazu u bobinu, itd?
jel po netu ima svašta. baš puno puno svega i svačega. imaš li kakav materijal, pdf, link?
naravno bilo tko jel ima?

Unaprijed hvala...
[/quote]

Vidi neznam ni ja tacno, a i tesko je naci. Kada mjeris otpor jednu zicu stavi na masu, a drugu u lilicu i tu bi morao imati jako veliki otpor, potruditi cu se da ti nadem pa ti javim, a na primaru bombine gdje struja dolazi otpor kod mene je oko 200-300 ohm bio na kinezu. Namotaji su ti ispravni cim dobijas varnicu, ona ti ostaje CDI da provjeris. Kada kurblas motor vidi koliki napon dobijas prema bombini. Ta vrijednost varira od skutera do skutera sve zavisi kakav je tip napajanja, ali ne smije napon biti ispod 12v.
Malossi sport ported, Delta, Multivar, Yasuni r, Malossi RHQ, Kevlar, NKG iridium, Pirelli Diablo.

Maximalna brzina GPS: 110

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #46 : 22 Svibanj, 2014, 11:46:26 »
Pa pred malo je Jog pisao o tome, cak i u vise tema.

Evo ti:
http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,94642.msg1174289.html#msg1174289

Offline matija0852

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: cpi
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #47 : 23 Svibanj, 2014, 11:05:57 »
u vezi struje, bobina je prema otporima dobra, i prema naponu na primaru isto dobra.
a čisto sumljam da je struje jer je iskra, na oko, fantastična.

mjerio sam kompresiju sada, 8.5 bara. krene prema 9 i tu titra. a na frezi, koja odlično pali, je 7, malo iznad 7. po tome gledam
da mi "uređaj" radi...

benzin koji imam je star jedno mjesec dana, kupio sam drugi danas, pa ću promijeniti.
koliku smjesu da radim?
Pogledati ću bolje struju još (CDI pickup i namotaje) iaako sam CDI mijenjao još prije...
i imate li dalje prijedlog što da gledam?  :help:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #48 : 23 Svibanj, 2014, 11:33:45 »
moze ona biti odlicna ali da li iskra okida u pravo vrijeme kad je klip u gmt, kasnjenje obicno bude zbog cdia/bobine

nakon svih ispitivanja definitivno imas problem sa strujom jer sa tom kompresijom i benzinom koji ocito dolazi u cilindar on mora upaliti
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline fortumo33

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSetup: Malossi sport 70, Malossi multivar, Malossi Delta system...
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #49 : 23 Svibanj, 2014, 12:18:30 »
u vezi struje, bobina je prema otporima dobra, i prema naponu na primaru isto dobra.
a čisto sumljam da je struje jer je iskra, na oko, fantastična.

mjerio sam kompresiju sada, 8.5 bara. krene prema 9 i tu titra. a na frezi, koja odlično pali, je 7, malo iznad 7. po tome gledam
da mi "uređaj" radi...

benzin koji imam je star jedno mjesec dana, kupio sam drugi danas, pa ću promijeniti.
koliku smjesu da radim?
Pogledati ću bolje struju još (CDI pickup i namotaje) iaako sam CDI mijenjao još prije...
i imate li dalje prijedlog što da gledam?  :help:

Ako je prvo paljenje pravi 3% ali samo ako ti je ulje polusintetika, sintetika ide duplo manje
Malossi sport ported, Delta, Multivar, Yasuni r, Malossi RHQ, Kevlar, NKG iridium, Pirelli Diablo.

Maximalna brzina GPS: 110

Offline boris.tomovic.5

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #50 : 24 Svibanj, 2014, 01:52:27 »
POZDRAV i ja imam problem sa gilera skuterom , ugasio se u vožnji nakon dvije minute rada mašine i sad neće da upali ima iskru al salabo mi zalije svijećicu kada ušpricam benzina onda upali i radi , sad me pati karburator , njega sa otvarao skoro deset puta sve čisto dizne ok plovak uredu nalije benzin i zatvori
 , šta dalje , skuter ima 10000 tkm

Offline fortumo33

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSetup: Malossi sport 70, Malossi multivar, Malossi Delta system...
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #51 : 24 Svibanj, 2014, 09:46:59 »
POZDRAV i ja imam problem sa gilera skuterom , ugasio se u vožnji nakon dvije minute rada mašine i sad neće da upali ima iskru al salabo mi zalije svijećicu kada ušpricam benzina onda upali i radi , sad me pati karburator , njega sa otvarao skoro deset puta sve čisto dizne ok plovak uredu nalije benzin i zatvori
 , šta dalje , skuter ima 10000 tkm

Ne gledas opsirno. Provjeri usisne lamelice, svijecicu novu (nema veze sto ima iskru, to ne mora znaciti da je ona dobra). Da li si cim si uplaio motor dao pun gas i vozio se 2 min i onda se ugasio?
Malossi sport ported, Delta, Multivar, Yasuni r, Malossi RHQ, Kevlar, NKG iridium, Pirelli Diablo.

Maximalna brzina GPS: 110

Offline boris.tomovic.5

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #52 : 24 Svibanj, 2014, 17:55:42 »
usisne lamelice su uredu svijećice mijenjao , znam da su ispravne, da ugasio se normalno prije toga primao gas.. napominjem da vrlo malo goriva baci na svijećicu...

Offline fortumo33

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSetup: Malossi sport 70, Malossi multivar, Malossi Delta system...
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #53 : 25 Svibanj, 2014, 00:14:21 »
usisne lamelice su uredu svijećice mijenjao , znam da su ispravne, da ugasio se normalno prije toga primao gas.. napominjem da vrlo malo goriva baci na svijećicu...

Imal on kompresije uopste. Da nisu karike zalijepile? Promjeni svijecicu, ako ona ima iskru ne mora znaciti da valja.  Skini auspuh pa vidi stanje cilindra.
Malossi sport ported, Delta, Multivar, Yasuni r, Malossi RHQ, Kevlar, NKG iridium, Pirelli Diablo.

Maximalna brzina GPS: 110

Offline boris.tomovic.5

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #54 : 25 Svibanj, 2014, 23:34:44 »
naravno da ima kompresije , sad dal ima dovoljno ne znam al pali kad malo ušpricam benzina na usis karburatora , svijećice sam testirao na drugom skuteru sve ok..

Offline neos 123

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1819
  • Spol: Muški
  • nije bitno kako vozis vec sta vozis!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: neo s
  • Moja Kaciga: givi runer 50.1
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #55 : 26 Svibanj, 2014, 00:01:09 »
Cek upali kad mu uspricas direkt gorivo? Ako da onda propusi karb lijepo ga ocisti pogledaj vakum pumpu da nie otisla lamelice prekontroliraj i probaj onda

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Offline matija0852

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: cpi
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #56 : 26 Svibanj, 2014, 07:13:06 »


Ne gledas opsirno. Provjeri usisne lamelice, svijecicu novu (nema veze sto ima iskru, to ne mora znaciti da je ona dobra). Da li si cim si uplaio motor dao pun gas i vozio se 2 min i onda se ugasio?
Ponukan ovim postom, reko ajde da uzmem drugu sviječicu. i KAD ONO RADI!!!! uzmem sviječicu od nekakve kosilice a skuter upali.
a sviječica koju sam do sada koristio je nova NGK i po onim oznakama je japanska, izgleda da nije fake, kupljena u tokiću, iskra odlična na njoj, plave boje...... nemogu to vjerovati. nova novcata sviječlica niti jedan kilometar nema. izolatoir bijeli, nova nova... i da mene cijelo vrijeme sviječica zezaaa!!!

a jel može netko objasniti zašto ako vani ima iskre kad ju zašerafiš u glavu, nema? kak to može biti?

Veliko vam hvala svima!!!
« Zadnja izmjena: 26 Svibanj, 2014, 07:17:22 matija0852 »

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #57 : 26 Svibanj, 2014, 09:18:57 »
mozda ti je svjecica bila jednostavno prehladna... trebao si topliju svjecicu...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #58 : 26 Svibanj, 2014, 10:07:36 »
A sto reci na ovo ? Covjek racuna da kad uzme novu svjecicu da ce radit normalno, kad ono malo sutra. Prehladna svjecica nema nikakve veze, on mora upalit. Vjerojatno ima nekakvu serijsku gresku ta svjecica i zato ne radi kako treba.

Offline fortumo33

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSetup: Malossi sport 70, Malossi multivar, Malossi Delta system...
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #59 : 26 Svibanj, 2014, 13:04:05 »


Ne gledas opsirno. Provjeri usisne lamelice, svijecicu novu (nema veze sto ima iskru, to ne mora znaciti da je ona dobra). Da li si cim si uplaio motor dao pun gas i vozio se 2 min i onda se ugasio?
Ponukan ovim postom, reko ajde da uzmem drugu sviječicu. i KAD ONO RADI!!!! uzmem sviječicu od nekakve kosilice a skuter upali.
a sviječica koju sam do sada koristio je nova NGK i po onim oznakama je japanska, izgleda da nije fake, kupljena u tokiću, iskra odlična na njoj, plave boje...... nemogu to vjerovati. nova novcata sviječlica niti jedan kilometar nema. izolatoir bijeli, nova nova... i da mene cijelo vrijeme sviječica zezaaa!!!

a jel može netko objasniti zašto ako vani ima iskre kad ju zašerafiš u glavu, nema? kak to može biti?

Veliko vam hvala svima!!!

Imaju svijecice sa fabrickom greskom, nesto u vezi elektrode.  I  mozda iskra nije dovoljno jaka da zapali benzin jer ne mozes ti od oka reci kolko je jaka iskra.
Malossi sport ported, Delta, Multivar, Yasuni r, Malossi RHQ, Kevlar, NKG iridium, Pirelli Diablo.

Maximalna brzina GPS: 110