Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Karburator pitanje za znalce  (Posjeta: 1626 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ivan.benkovic.9

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: generic xor
Karburator pitanje za znalce
« : 05 Svibanj, 2014, 22:49:39 »
Ukratko imam problem o karburatoru minareli na genericu xor o čemu sam već pisao. Ukratko ne mogu nariktati ler gas i ako ga nariktam dok je topao više ne može upaliti kada je hladan. Sada sam po nti put raskopao karburator i primjetio da mi lim od plovka stoji u obrnutom položaju na samoj igli tj. float needle kao što se vidi u ovom kratkom filmicu i ne znam da li je normalno da kada je plovak skroz podignut da se igla izvlaći samo maximum 2-3mm ne mogu sa šublerom izmjeriti pa da vam dam točan podatak. Također našao sam na netu da plovak u obrnutom položaju treba biti paralelan sa bazom karburatora kao što je na ovoj slici kod mene je plovak polegnut i doslovno stoji na igli tj. limić stoji na igli. Da li je ovo normalno kod mene ili trebam poriktati lim tj. plovak.

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Karburator pitanje za znalce
« Odgovori #1 : 05 Svibanj, 2014, 22:56:38 »
ler gas nema nikakve veze s tim dali skuter oce ili nece upalit kada je vruc/hladan . si siguran da si ler saraf diro a ne saraf za smjesu?
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline ivan.benkovic.9

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: generic xor
Odg: Karburator pitanje za znalce
« Odgovori #2 : 05 Svibanj, 2014, 23:01:57 »
ler gas nema nikakve veze s tim dali skuter oce ili nece upalit kada je vruc/hladan . si siguran da si ler saraf diro a ne saraf za smjesu?

Morao sam zamjeniti i šeraf smjese jer je prethodni vlasnik šeraf bio izglodao, njega sam nakon zamjene poštelao na 1.5 krugova ali motor se gasio na leru. Kada sam i bio nariktao ler jer koliko sam po uputama sa foruma shvatio ler se podešava kada je motor zagrijan onda je radio donekle normalno na leru dok je topao ali čim se ohladi nakon sat ne mogu upalitit ga opet. Ne znam da li bi problem još mogao biti i u čoku koji je očito pokvaren jer kada ga priključim direktno na akumulator on se izvuće za 1 mm tj. kada je hladan izvučen je 13 mm a kada se zagrije dođe do 14 mm mjereno nakon 2 minute šta je prikopčan na akumulator.
« Zadnja izmjena: 05 Svibanj, 2014, 23:03:40 ivan.benkovic.9 »

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Karburator pitanje za znalce
« Odgovori #3 : 05 Svibanj, 2014, 23:11:57 »
na piaggio cokovima je oko 6 mm razlika u produljenju , tako da ti cok sigurno ne radi, a smjesu nemoj stelat na krug i pol nego kolko treba , nije taj "krug i pol " univerzalan za sve  ;D
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline ivan.benkovic.9

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: generic xor
Odg: Karburator pitanje za znalce
« Odgovori #4 : 12 Svibanj, 2014, 21:02:57 »
Hvala svima na savjetima skuter popravljen greška je bila u coku sada radi u leru normalno. Za sada ne mogu naruktati smjesu jer nemam oklopa da se mogu voziti na njemu da detaljno to poriktam. Još jednom se zahvaljujem na savjetima i sugestijama

Sent from my HTC One using Tapatalk


Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Karburator pitanje za znalce
« Odgovori #5 : 12 Svibanj, 2014, 21:26:48 »
Hvala svima na savjetima skuter popravljen greška je bila u coku sada radi u leru normalno. Za sada ne mogu naruktati smjesu jer nemam oklopa da se mogu voziti na njemu da detaljno to poriktam. Još jednom se zahvaljujem na savjetima i sugestijama

Sent from my HTC One using Tapatalk

nema problema  :icon_thumright:
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!