Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ugasio se usred vožnje  (Posjeta: 4901 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #20 : 03 Kolovoz, 2008, 12:50:07 »
jel ti skut sad ima normalan zvuk?
gladam taj tvoj dekl i vidim da  nama niti jednu rupu za prozračivanje..
mozda ti se deklo previše  zagrijao..
fullgas,vas dvoje na motoru a vani 30 u hladu i onda ti termosklopka ili neki drugi senzor/prekidač samo iskoči i motor se samo zgasi  :dontknow:
ocu rec da probaš zbusit koju rupu za prozračivanje na deklu mozda bi pomoglo


jučer je bio malo hladniji dan, čak sam imo majalcu dugih rukava, cca 23c , ja nemam kaj bušit, to mora radit tako kako je osmišljeno

trebalo bi radit tako kako je osmisljno..
pogle si kak ti je crn dekl iznutra..
vjerojatno je bio i zrak iz francuske unutra kad si ga otvorio  ;D
jel ti skut sad ide normalno?
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #21 : 03 Kolovoz, 2008, 12:52:17 »
Odsarafljuje se u lijevo.

A deklo nemoze imati nikakvog utjecaja na gasenje masine u voznji. A sto se tice termosklopke ili neke zastite, toga nema.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #22 : 03 Kolovoz, 2008, 12:52:59 »
Trenutno ne ide opće jer je rastavljen, čovjek koji mi ga je uvalio kaže da je išo u neki servis i mjenjali su mu rolice, i remen je zamjenio navodno, skuter od prvog dana kad sam kupio ne ide normalno, tj ide sporo, 90-95 max, trebao bi 105-110 ić. drugi dan je isto "normalno" radio, bar je zapalio isprve ali i dalje ide sporo kao i dosad, treći dan neće zaplait ujutro, rastavljam filter, čistim,  fergazer čistim, sve vraćam jedva sam uspio zapalit, od onda moram palit tako da začepim airbox rukom.
Koji servis mi preporučujete da nije preskupo, frend neki mi reko da idem u autobil

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #23 : 03 Kolovoz, 2008, 12:54:13 »
Trenutno ne ide opće jer je rastavljen, čovjek koji mi ga je uvalio kaže da je išo u neki servis i mjenjali su mu rolice, i remen je zamjenio navodno, skuter od prvog dana kad sam kupio ne ide normalno, tj ide sporo, 90-95 max, trebao bi 105-110 ić. drugi dan je isto "normalno" radio, bar je zapalio isprve ali i dalje ide sporo kao i dosad, treći dan neće zaplait ujutro, rastavljam filter, čistim,  fergazer čistim, sve vraćam jedva sam uspio zapalit, od onda moram palit tako da začepim airbox rukom

Zasto si uopce kupio skuter kad u pocetku nije bio dobar?

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #24 : 03 Kolovoz, 2008, 12:55:46 »
Trenutno ne ide opće jer je rastavljen, čovjek koji mi ga je uvalio kaže da je išo u neki servis i mjenjali su mu rolice, i remen je zamjenio navodno, skuter od prvog dana kad sam kupio ne ide normalno, tj ide sporo, 90-95 max, trebao bi 105-110 ić. drugi dan je isto "normalno" radio, bar je zapalio isprve ali i dalje ide sporo kao i dosad, treći dan neće zaplait ujutro, rastavljam filter, čistim,  fergazer čistim, sve vraćam jedva sam uspio zapalit, od onda moram palit tako da začepim airbox rukom

Zasto si uopce kupio skuter kad u pocetku nije bio dobar?
u početku se činio dobar, poslje se ispostavilo da nije dobar.
Kaj sam ja trebo, skuter izgleda ko nov, poveo sam frenda koji tvrdi da se kuži u te stvari, on je to pogledo i reko da je ok, provozao sam se, nisam ga tamo imao gdje gazit 110, i nisam mogo znat da će nakon 2 dana počet problemi ovakvi. učinio sam sve što mi je u moći.
Ali eto uspjelo me sjebat i kaj da ja radim, čovjeka naravno boli qrac,vratit lovu naravno da neće, neće niti servis platit, pa čak ni da podjelimo po pola, i kaj da mu radim, ne mogu mu niš, mogu ga ubit i kaj onda....
« Zadnja izmjena: 03 Kolovoz, 2008, 12:58:28 vktr »

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #25 : 03 Kolovoz, 2008, 13:03:42 »
mislim da uopće nije to tak loš skuter,dapače,samo brijem da ima neke dječije bolesti..
kolko ti je skut prešo i koja je godina?
jel ima još uvijek garanciju?
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #26 : 03 Kolovoz, 2008, 13:07:53 »
u početku se činio dobar, poslje se ispostavilo da nije dobar.
Kaj sam ja trebo, skuter izgleda ko nov, poveo sam frenda koji tvrdi da se kuži u te stvari, on je to pogledo i reko da je ok, provozao sam se, nisam ga tamo imao gdje gazit 110, i nisam mogo znat da će nakon 2 dana počet problemi ovakvi. učinio sam sve što mi je u moći.
Ali eto uspjelo me sjebat i kaj da ja radim, čovjeka naravno boli qrac,vratit lovu naravno da neće, neće niti servis platit, pa čak ni da podjelimo po pola, i kaj da mu radim, ne mogu mu niš, mogu ga ubit i kaj onda....

Razumijem te u potpunosti. Samo se meni cini, sto vise prckas po tom skuteru da ces ga vise s#ebat...

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #27 : 03 Kolovoz, 2008, 13:25:14 »
5 Godina je star i naravno da nema više garanciju,
Ne zna se kolko je prešo, na 5000km je sajla pukla, i pretpostavljam  da je do 10000km, čovjek veli 7,8000, ali to kaj on veli,
Uglavnom koje su to dječje bolesti===????

A SlowRider , kaj da radim, ne mogu to trpit, sad sam ga sastavio ide ko i prije, ić ću te rolice zamjenit, samo ne znam koju veličinu trebam kad ga nisam uspio rastavit, zato molim sad da mi neko kaže ako zna koje rolice veličine idu gore i kolko teške preporučujerte????? za ubrzanje, al da ipak ide 95 minimalno

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #28 : 03 Kolovoz, 2008, 14:13:16 »
mozda sam krivo nazvao te djecje bolesti..bolje rec slabe tocke koje ima skoro svaki skuter.
moj krmko recimo ima rupe za prozracivanje na njemu...serijski na pocetku i na kraju dekla.
al ak nema senzor za pregrijavanje onda neznam zakaj je bio stao?
velis da moras rukom zacepit airbox da bi ga upalio..probaj krenut od toga
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #29 : 03 Kolovoz, 2008, 14:15:51 »
neće se dizat temperatura vode zbog dekla. sam si reka da ti je karburator raštelan. eto razlog.
inače možda ti je termostat u kur*u, možda se ventilator ne pali ako ga imaš, možda nemaš dovoljno antifriza u kileru...milijun razloga
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #30 : 03 Kolovoz, 2008, 14:29:52 »
neće se dizat temperatura vode zbog dekla. sam si reka da ti je karburator raštelan. eto razlog.
inače možda ti je termostat u kur*u, možda se ventilator ne pali ako ga imaš, možda nemaš dovoljno antifriza u kileru...milijun razloga

AC je

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #31 : 03 Kolovoz, 2008, 19:04:07 »
lol onda mi ništa ne stoji osim nepoštelanog karburatora :toothy11: 100% mu je to
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #32 : 03 Kolovoz, 2008, 22:28:38 »
lol onda mi ništa ne stoji osim nepoštelanog karburatora :toothy11: 100% mu je to

Nepoštelani karburator, čok, pumpica za gorivo, - to vezano uz paljenje
a za brzinu moguće rolice?
Budem pogledo kak karike stoje još, možda sus e izlizale, ko zna kolko je to prošlo 10,15, možda i više kilometara tisuća

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #33 : 04 Kolovoz, 2008, 00:04:50 »
pusti paljenje, puno ti se grije zbog loše smjese. vjerovatno presiromašne, niti ti pali hladan, grije se bla bla
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #34 : 04 Kolovoz, 2008, 08:14:44 »
pusti paljenje, puno ti se grije zbog loše smjese. vjerovatno presiromašne, niti ti pali hladan, grije se bla bla
Siromašne benzina pretpostavljam.

I da nadodam , nakon 150km utočio sam 5.39 litara, prema tome troši 3.6, nije lošte

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #35 : 04 Kolovoz, 2008, 12:04:53 »
lol onda mi ništa ne stoji osim nepoštelanog karburatora :toothy11: 100% mu je to

Nepoštelani karburator, čok, pumpica za gorivo, - to vezano uz paljenje
a za brzinu moguće rolice?
Budem pogledo kak karike stoje još, možda sus e izlizale, ko zna kolko je to prošlo 10,15, možda i više kilometara tisuća

Gle, to je kilometraža na kojoj bi mogo promijenit remen. Uz to možeš i rolice naravno... Trebo bi ti ić ko novi ak karike nisu uništene i ak je frga dobro naštimana... A frga vjerojatno nije dirana ak je sve serijala pa ti preporučam da očistiš frgu ili ak ne znaš daj nekome ko zna i nek ti neko izmjeri kompresiju. Remen i rolice i to je to. Skoro ko novi  :toothy9:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #36 : 04 Kolovoz, 2008, 12:39:06 »
lol onda mi ništa ne stoji osim nepoštelanog karburatora :toothy11: 100% mu je to

Nepoštelani karburator, čok, pumpica za gorivo, - to vezano uz paljenje
a za brzinu moguće rolice?
Budem pogledo kak karike stoje još, možda sus e izlizale, ko zna kolko je to prošlo 10,15, možda i više kilometara tisuća

Gle, to je kilometraža na kojoj bi mogo promijenit remen. Uz to možeš i rolice naravno... Trebo bi ti ić ko novi ak karike nisu uništene i ak je frga dobro naštimana... A frga vjerojatno nije dirana ak je sve serijala pa ti preporučam da očistiš frgu ili ak ne znaš daj nekome ko zna i nek ti neko izmjeri kompresiju. Remen i rolice i to je to. Skoro ko novi  :toothy9:

Remen je mjenjan navodno prije 2 mjeseca, pogle sliku, meni izgleda ok, rolice- do njih nisam uspio doć ne da se odšarafit,  za fergazer ne znam, išo je isto i prije i poslje neg kaj sam ga rastavio i očistio.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #37 : 04 Kolovoz, 2008, 12:46:05 »
I da nadodam , nakon 150km utočio sam 5.39 litara, prema tome troši 3.6, nije loše

to je loše jer tolko troše 50-ke, pežo sf 100 ide do 4.5 litre..
izgleda da ti stvarno ne dobiva dosta goriva, vozi se tak i bude ti zacvikao, pa-pa..

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #38 : 04 Kolovoz, 2008, 13:23:29 »
I da nadodam , nakon 150km utočio sam 5.39 litara, prema tome troši 3.6, nije loše

to je loše jer tolko troše 50-ke, pežo sf 100 ide do 4.5 litre..
izgleda da ti stvarno ne dobiva dosta goriva, vozi se tak i bude ti zacvikao, pa-pa..

Korisna informacija, jel to na fergazeru se da štelat ili da pumpicu mjenjam ili kaj da radim??

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ugasio se usred vožnje
« Odgovori #39 : 04 Kolovoz, 2008, 13:29:46 »
pa pogledaj diznu, neznam kolka je na 17.5 gurtneru, al oko 70 bi trebala biti minimalno..
ako vakum ventil šteka motor se hoće ugasiti u vožnji..
treba sve dobro pregledati, vakum ventil skini i operi, i sito koje je na njemu..
operi frgić i filter..