Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: idemo u EUuuuuuuuu!!!!  (Posjeta: 8959 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: idemo u EUuuuuuuuu!!!!
« Odgovori #80 : 05 Srpanj, 2013, 02:24:50 »
Moj rezić stane u oklop serijskog spuha... Samo neka mi granu ne diraju...
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: idemo u EUuuuuuuuu!!!!
« Odgovori #81 : 05 Srpanj, 2013, 09:06:09 »
2. Imam homologirani Leo Vince na motoru. Homologiran, bas za taj model, bas za tu godinu. U cijeloj EU je dovoljno imat isprintanu homologaciju sa sobom kao dokaz da je spuh tehnicki ispravan.
Ali ne i u HR. Od 1.7. ga je potrebno upisat u prometnu (i to platit), sto ne bio problem da postupak ne traje tjednima jer to treba amenovat CVH. Kao da nemas nikakve papire pa sve ispocetka homologirat.
Nabijem ih nak**ra*

Prvi put čujem za ovo. Što će se svaki rezonantni morat unosit u prometnu? :icon_scratch: Koliko te izađe kazna ako ne uneseš u knjižicu? Koliko će te izać novca taj cijeli postupak?


Ne znam (to sam procitao na motori.hr gdje je jedan clan isao registrirat Kawasaki ZR7, potpuno serijski, ali sa aftermarket homologiranim spuhom za kojeg ima urednu homologaciju proizvodjaca za EU i ukucan broj homologacije na spuhu).

Nebi me cudilo da bas sve izmjene treba upisat. Od zmigavaca, nosaca tablica itd (ko u Sloveniji - tamo imaju neki kartoncic u koj ise to upisuje).
U Njemackoj cak ni bilo koje gume ne mozes stavit na motor ako nisu homologirane. Tako imas situaciju da najnoviju vrhunsku cestovnu Michelin gumu ne mozes stavit na neke tipove motora iako su dimenzije odgovarajuce (i indeks nosivosti, brzine...) nego si osudjen na one koji su s njim serijski dosle ili vrlo mali dio nekih drugih - uglavnom, nemas veliki izbor.
« Zadnja izmjena: 05 Srpanj, 2013, 09:08:41 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: idemo u EUuuuuuuuu!!!!
« Odgovori #82 : 05 Srpanj, 2013, 09:27:38 »
jednom riječju monopol. tješi jedino što eu štiti svoje proizvode, tako da ćeš najmanje problema imat ako imaš vozilo i dijelove iz eu. u pravilu će homologacija teć glatko, a ako imašp proizvod sa istoka, tu će nas eu kočit. eu stavlja interese i proizvode eu ispred svih drugih..

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: idemo u EUuuuuuuuu!!!!
« Odgovori #83 : 05 Srpanj, 2013, 09:33:05 »
jednom riječju monopol. tješi jedino što eu štiti svoje proizvode, tako da ćeš najmanje problema imat ako imaš vozilo i dijelove iz eu. u pravilu će homologacija teć glatko, a ako imašp proizvod sa istoka, tu će nas eu kočit. eu stavlja interese i proizvode eu ispred svih drugih..

Tocno, al nije problem u tome hoce li to moc bit upisano u prometnu, nego sto se to ne radi automatizmom u STP kao u ostatku EU, nego treba na "vjestacenje" u CVH i to se ceka tjednima.
Pa sad ti dodjes regat vozilo i ne mozes proc tehnicki dok se to ne obavi. I fino ti doma stoji motor tjednima.


Naravno da ces platit sve to. I upis u prometnu, i "amenovanje" CVH itd.
Ako imas homologaciju proizvodjaca priznatu u cijeloj EU, zasto se upis ne moze obavit odma na licu mjesta u STP? S tim nebi imao problema i rado bi to napravio.
« Zadnja izmjena: 05 Srpanj, 2013, 09:35:23 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: idemo u EUuuuuuuuu!!!!
« Odgovori #84 : 05 Srpanj, 2013, 09:44:16 »
ah, trebat će  im sigurno godinu dana ako ne i više da se uhodaju. ja vozim 50ccm pa me to ne brine, osim možda spuha koji je talijanski i ima cetrifikat..
jedino ak počnu fakat inzistirat na tim blokadama, iako sumnjam jer sam sad još bez problema prošo a za 5 godina se bude nrg već raspao..

Offline Rocky

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Banned!
  • Postova: 387
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50
  • MojSetup: seriala
  • MojSpuh: rezonantni
Odg: idemo u EUuuuuuuuu!!!!
« Odgovori #85 : 05 Srpanj, 2013, 10:35:22 »
ja sam prije mj dana bez problema prošo tehnički sa RRom ( valjda jer je spuh star i hrđav i uklapa se u ostatak mojeg krš skutera pa se ni ne primjeti da je neki sporcki :D )


15 dana posle toga dođem sa kinezom i Deak gore, i isti taj peder me vrati doma :( 
« Zadnja izmjena: 05 Srpanj, 2013, 10:37:33 Rocky »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: idemo u EUuuuuuuuu!!!!
« Odgovori #86 : 05 Srpanj, 2013, 10:50:56 »
nego ljudi kako je vama raditi u europi...evo meni je sve lakše lakše mi je buditi se ujutro lakše mi je brusiti i sve šta radin mi je lakše... :D
...

Meni odlično, od kada smo u EU, ni dana nisam radio (od 01.07. na godišnjem)!  :headbang:

također :P

ja sam prije mj dana bez problema prošo tehnički sa RRom ( valjda jer je spuh star i hrđav i uklapa se u ostatak mojeg krš skutera pa se ni ne primjeti da je neki sporcki :D )


15 dana posle toga dođem sa kinezom i Deak gore, i isti taj peder me vrati doma :( 

očito su navikli već na kreštave pedesetke sa rezonantama al na rine bome nisu..
dakle sad mogu svi ove rine tip đeak serđarević i slično bacit na cios pod prešu  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Rocky

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Banned!
  • Postova: 387
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50
  • MojSetup: seriala
  • MojSpuh: rezonantni
Odg: idemo u EUuuuuuuuu!!!!
« Odgovori #87 : 05 Srpanj, 2013, 11:04:38 »
prošo sam sa serijskim, posle vratio opet deaka, samo me zanima kaj će bit kad me drot na cesti zaustavi...



nego jel zna neko  kak se pravilno mjeri buka na skuterima/motorima?  fraer je meni na teh nafrljio gas do kraja i veli gle pa to ima 92 decibela ?? a na pločici di je br šasije piše da ima 80 db na 3500 okr.. ko tu kog je*e?  a dam se kladit da deak na 3500okr nema ni blizu 80db

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: idemo u EUuuuuuuuu!!!!
« Odgovori #88 : 05 Srpanj, 2013, 11:12:54 »
treba se mjerit na tim okretajima kak piše na pločici,to bi trebali znat tam :P
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Rocky

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Banned!
  • Postova: 387
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50
  • MojSetup: seriala
  • MojSpuh: rezonantni
Odg: idemo u EUuuuuuuuu!!!!
« Odgovori #89 : 05 Srpanj, 2013, 11:18:05 »
i ja sam mu tak reko on veli to se tak ne mjeri nego gas skoro do kraja, veli da tak i policajci na cesti mjere :??   

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: idemo u EUuuuuuuuu!!!!
« Odgovori #90 : 05 Srpanj, 2013, 11:48:55 »
Ma koji pun gas? Trebao si ga navritnjačiti, konjina jedna...

Pred malo sam imao temu na drugom forumu, evo linkovi:

http://www.cvh.hr/cvh/sluzbene-obavijesti/2011/iii8,-broj-2037-22011.aspx

http://www.zmz.hr/download/kontrola-buke-motorkotaca-bilten-128.pdf

Savjetujem svima da ovo pročitate, trebate znati svoja prava i ako ste eventualno u krivu.
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: idemo u EUuuuuuuuu!!!!
« Odgovori #91 : 05 Srpanj, 2013, 11:51:02 »
i ja sam mu tak reko on veli to se tak ne mjeri nego gas skoro do kraja, veli da tak i policajci na cesti mjere :??

U takvim slucajevima trazis sefa smjene i zalis se. Kazes nek si djelatnik procita naputak kojeg imaju gdje pise kako se to radi

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: idemo u EUuuuuuuuu!!!!
« Odgovori #92 : 05 Srpanj, 2013, 12:23:54 »
Stvarno mi ide na k**ra* 'rvacko tumačenje eu zakona...
Motor mi ima aftermarket zmigavce,nosac tablice i gianelli-a i nema sanse da bi to vise ikad vratio na serijsko. (iako imam sve u garazi) ::)

A tko aute gleda,pa bokte j*ba kad vidim kakvi se drlozi voze se kineskim "lexus" stopovima i xenonima,felge za 3 cola veće i šire,lastovcici i PM,zatamLJena prednje stakla,svaki drugi dizel se vozi na loz ulje,itd. i onda ce oni mene jebat jer imam na motoru homologirani auspuh koji nije upisan u papire...stvarno nenormalno :angry7:

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: idemo u EUuuuuuuuu!!!!
« Odgovori #93 : 05 Srpanj, 2013, 12:43:45 »
Stvarno mi ide na k**ra* 'rvacko tumačenje eu zakona...
Motor mi ima aftermarket zmigavce,nosac tablice i gianelli-a i nema sanse da bi to vise ikad vratio na serijsko. (iako imam sve u garazi) ::)

A tko aute gleda,pa bokte j*ba kad vidim kakvi se drlozi voze se kineskim "lexus" stopovima i xenonima,felge za 3 cola veće i šire,lastovcici i PM,zatamLJena prednje stakla,svaki drugi dizel se vozi na loz ulje,itd. i onda ce oni mene jebat jer imam na motoru homologirani auspuh koji nije upisan u papire...stvarno nenormalno :angry7:
I ti isti plaćaju kazne kad ih se ulovi,pogotovo za vožnju na ložak,tu su barem česte kontrole.
Znači nije bitno kaj je kažnjivo,kaj nije,već je bitno da druge kazne,a mene ne,to je naše razmišljanje.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang: