Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: prevrtava na startu  (Posjeta: 1245 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Marekk

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: '07 SR 50R Lorenzo
  • Moja Kaciga: Airoh Stelt
  • MojSetup: Due+ Limited
  • MojSpuh: Yasuni C16/07
prevrtava na startu
« : 30 Lipanj, 2013, 13:23:36 »
Zašto prevrtava na startu?  ;D

S6 streetrace
Yasuni R
Malossi multivar (role 6.3)
Dellorto 19
Polini žute opruge kvačila
Serijala remen (nov, ima 500km)

Prilikom kretanja (kuplung lovi na 6 soma) skuter lijepo krene, sve super, ali se okretaji zalete do 10,800-11,000, a rolice su 6.3g
Ista stvar se dešava i s rolama 5.3 5.7 6.0 i 6.5 grama ,samo kaj s ovima 6.3 drži 10 tisuća skroz do krajnje brzine, a s prelaganiom razvrtava prek 11, a s ovim 6.5 pada na 9 i nije to to.
nemam nikakvih podloški na varimoatu( vanjska polutka) opruga je serijala, imal sam i malossi bijelu i Stage 6 narančastu (srednja) i potpuno ista stvar
Stavio sam i zele opruge kvačila, ali opet kad krene ( imam momenta dosta) ali opet zavrti na 11 tisuća, bezveze.

I nije samo na startu, nego kad se lagano vozim, 20 kmh npr i opalim po gasu opet prevrti, pogotovo uzbrdo, ali i na ravnom i nizbrdo isto, ajde da je to do 10,500, ok, ali večinom 10,900 što je svakako previše za taj cilindar, i onda počne padati prema 10 i tu stoji skroz do kraja i ne mrda, možda pada mrvisu prema 9,800, kak koji put.

Možda da je širi remen? ili tak mora biti?

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: prevrtava na startu
« Odgovori #1 : 30 Lipanj, 2013, 13:25:59 »
meni je tak prevrtaval sa serijskim centralnim i prelaganim rolicama (identični okretaji),mekši centralni i malo teže role probaj i to bi moglo bit to  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2013, 13:28:36 zrakoplovac »
:skuter:

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: prevrtava na startu
« Odgovori #2 : 30 Lipanj, 2013, 13:31:59 »
Normalno, linearna polutka to riješi jedino :icon_thumright:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: prevrtava na startu
« Odgovori #3 : 30 Lipanj, 2013, 13:37:26 »
Normalno, linearna polutka to riješi jedino :icon_thumright:
Potpis,isti slucaj dok nije montirana linearna... :icon_thumright: mora da prevrti ako oces "dobre" obrtaje kroz ubrzanje...

Offline Marekk

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: '07 SR 50R Lorenzo
  • Moja Kaciga: Airoh Stelt
  • MojSetup: Due+ Limited
  • MojSpuh: Yasuni C16/07
Odg: prevrtava na startu
« Odgovori #4 : 30 Lipanj, 2013, 13:55:36 »
ok, to sam si i mislil da nema pomoći bez linerane polutke zadnje, jer na aeroxu mi je to još izraženije bilo, naspram ovoga 3× gore još.

Znači, ovo bi riješilo probleme?
http://www.scooter-center.com/product/M619100/Pulley+MALOSSI+Torque+Drive+Piaggio+50+cc+134mm+since+2000?cat=A_GILERA_RUNNER5006&catmatch=CAT_ANTRIEB_WANDLER

Zrakopolovac, imam več teške role i serijala centralni, a i s bijelim malossi ista stvar,  ai nije do toga nego do kuta otvaranja zadnjih polutki koje nisu full linearne

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: prevrtava na startu
« Odgovori #5 : 30 Lipanj, 2013, 14:16:16 »
Meni je linearna zadnja polutka (Malossi) donijela vise problema nego koristi. Okretaji bi do 70tak kmh bili na mjestu, ali nakon toga bi slijedilo prevrtavanje. 300-400 okr. Isprobano sa multivarom 2000. Kad sam stavio Multivar MHR, stvar se malo popravila, ali ne skroz.
Skinuo i prodao polutku, zadrzao multivar mhr i dobio bolje rezultate. Malo u startu prevrtavao, al bolje da tu malo prevrtava nego poslije, ili da budu okretaji ok, a dalje da budu premali.

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: prevrtava na startu
« Odgovori #6 : 30 Lipanj, 2013, 15:47:43 »
ok, to sam si i mislil da nema pomoći bez linerane polutke zadnje, jer na aeroxu mi je to još izraženije bilo, naspram ovoga 3× gore još.

Znači, ovo bi riješilo probleme?
http://www.scooter-center.com/product/M619100/Pulley+MALOSSI+Torque+Drive+Piaggio+50+cc+134mm+since+2000?cat=A_GILERA_RUNNER5006&catmatch=CAT_ANTRIEB_WANDLER

Zrakopolovac, imam več teške role i serijala centralni, a i s bijelim malossi ista stvar,  ai nije do toga nego do kuta otvaranja zadnjih polutki koje nisu full linearne
sad gledam taj malossi bijeli i čini mi se iste duljine ko i serijski... (po slikama)
ja sam sebi stavil polini plavi (20 kg),ali je kraći skoro za trećinu od serijskog...
zapravo hoću reći da,npr. ako su recimo iste tvrdoće taj polini plavi i malossi bijeli (karikiram),a različite duljine,ne pritišću jednako polutku,upravo zbog tog prednaprezanja...malossi se ponaša kao tvrđiu takvoj situaciji...ispravite me ak sam u krivu  :drunken_smilie:
ali ako hoćeš,uloži odma 100 eur u linearnu polutku pa vidi jel do toga,tvoja je lova  :icon_thumright:
:skuter:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: prevrtava na startu
« Odgovori #7 : 30 Lipanj, 2013, 16:20:33 »
Mjerio sam federe i dulji federi u pocetku pruzaju veci otpor (kao sto si rekao - vece prednabijanje), ali u slucaju bijeog malossi, kad dodje blizu kraja, oni kraci i tvrdji federi pocinju pruzat vise otpora.

Jes nesto. Dugi federi se nebi smjeli koristit u kombinaciji sa torsion controllerom jer se ne mogu polutke rasirit do kraja zbog prevelikog broja namotaja federa


Najtvrdi feder za pjadjo sto sam mjerio je bio upravo serijski. Pred kraj je bio tvrd kao i plavi malossi, ali u pocetku i na polovici je bio jos i tvrdji (zbog duljine)



Meni je osobno ljubicasti malossi sa torsion controllerom bio odlican. Ja imam 90kg, a skuter je bio slabiji midrace (nrg power)
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2013, 16:23:29 3alfa3 »

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: prevrtava na startu
« Odgovori #8 : 30 Lipanj, 2013, 16:33:57 »
Mjerio sam federe i dulji federi u pocetku pruzaju veci otpor (kao sto si rekao - vece prednabijanje), ali u slucaju bijeog malossi, kad dodje blizu kraja, oni kraci i tvrdji federi pocinju pruzat vise otpora.

Jes nesto. Dugi federi se nebi smjeli koristit u kombinaciji sa torsion controllerom jer se ne mogu polutke rasirit do kraja zbog prevelikog broja namotaja federa


Najtvrdi feder za pjadjo sto sam mjerio je bio upravo serijski. Pred kraj je bio tvrd kao i plavi malossi, ali u pocetku i na polovici je bio jos i tvrdji (zbog duljine)



Meni je osobno ljubicasti malossi sa torsion controllerom bio odlican. Ja imam 90kg, a skuter je bio slabiji midrace (nrg power)
znam tvoj skuter,doduše onda nisam znal da je tvoj,zeleni nrg s yasuni r-om,kupil ga je frend u gorici,prava apoteka,a gore 44 soma bilo  :o
da,to je logično kaj si rekel  :icon_thumright:,nego ja samo hoću reć da se recimo bijeli skraćeni i bijeli normalni ne bi ponašali isto  :glasses9:
:skuter:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: prevrtava na startu
« Odgovori #9 : 30 Lipanj, 2013, 16:40:35 »
nego ja samo hoću reć da se recimo bijeli skraćeni i bijeli normalni ne bi ponašali isto  :glasses9:

Naravno, ni blizu nebi bili isti. Zapravo, skraceni bijeli nebi bio uopce upotrebljiv



off topic:
jel jos skuter kod njega? Jel ziv skut?  ;D

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: prevrtava na startu
« Odgovori #10 : 30 Lipanj, 2013, 16:47:44 »
nego ja samo hoću reć da se recimo bijeli skraćeni i bijeli normalni ne bi ponašali isto  :glasses9:

Naravno, ni blizu nebi bili isti. Zapravo, skraceni bijeli nebi bio uopce upotrebljiv



off topic:
jel jos skuter kod njega? Jel ziv skut?  ;D
a moj polini je takve tvrdoće ko bijeli (mekši je od serijskog i kraći je od serijskog),i s torsion contolom je itekak uporabljiv  :dontknow:

off:
ugl. sad ga sigurno god i pol nisam videl,ali onda je još bil u dobrom stanju,sad neznam di je...  :laughing7:
:skuter: