Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Konvertizacija svjetala Aprilia SR HALP  (Posjeta: 1532 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stipa176

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 replica
Konvertizacija svjetala Aprilia SR HALP
« : 30 Lipanj, 2013, 01:32:03 »
OVako i onako pa da pocnemo, Aprilija sr50 replica ili tak nes do dan danas nemogu skuziti sta je uglavnom 2001 godina karburator, tako da moje pitanje je kako jebena svjetla napraviti da su stalno upaljena kao kod kineza i slicnih skutera a ne ova fora koliko gasa toliko i struje? Jebeno me to nervira jer svjetla su slaba ali to se da rijesiti sa jacim svjetlima, e da se vratim uglavnom prerada svjetla od koliko gasa toliko i svjetla u nonstop kontinuirano svjetlo!

Vjerujem da ima tema na ovo mali milion ali meni trazilica i rezultati ponuduju sasvim nesto drugo. Tako da bi bio jako zahvalan ako bi mi neko mogao pomoci? PS, Ima lece na svjetlima pa me zanima jeli bi se moglo napraviti kratko i dugo svijetlo i te fore? :help:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Konvertizacija svjetala Aprilia SR HALP
« Odgovori #1 : 03 Srpanj, 2013, 10:40:35 »
Evo ja ću ti odgovoriti pošto se bavim instalacijama na skuterima i tako
Kontinuirano svjetlo se može dobiti preradom instalacije tako da se napaja s akumulatora, glavni razlog pojačavanja svjetla sa gasom je ta da se svjetla napajaju izmjeničnom strujom direkt s namotaja, znači što se više motor vrti stvara se veći napon na namotaju i shodno tome žarulja svijetli jače.
Najveći problem vezano uz dugo kratko je u principu leća koja je plastična i koja ne trpi toplinu od jake žarulje recimo 55w ali to se riješi zamjenom leće koja odgovara sa alfe 145 ili sa golfa 3 leća iz maglenke, u tom slučaju se da prebrikat prekidač na taj način da biraš koje ćeš svjetlo.
Ako nisi baš na ti sa preradama postoji mogućnost kupovine svjetla sa sra 150 koji ima tvornički dugo/kratko i onda ti ostaje samo za riješiti prekidač koji može ić preko izmjeničnog releja tako da kad je ugaseno svjetlo dobiješ da gori kratko a kad ga upališ onda imaš dugo.

Ako imaš još pitanja pitaj  :icon_thumright:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Stipa176

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 replica
Odg: Konvertizacija svjetala Aprilia SR HALP
« Odgovori #2 : 22 Srpanj, 2013, 16:13:37 »
Ja sam vjest sa strujom poznajem puno teorije ali manje prakse, a skuter jos nisam nis cackao, premda sam sada naisao na one zarulje sa led diodama ali onim jakim kao sto imas na mobitelu odozada samo jos jace i cca na jednoj "zarulji" imas ih cca 20 komada i daju prekrasno cisto bijelo svojetlo, ali opet 120 kn za jednu mi je jos skupo , inace meni je stalo samo do estetike tj izgleda motora jer je om sivo/crna + zuta kombinacija tako da sam razmisljao ili prekriti prednji far zutom folijom ili te led zarulje instalirati e da posot viim da imas isto apriliju pa me zanima postavljanje nekog 4t ili 2t 125 motora na "karoseriju" od 50-tke?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Konvertizacija svjetala Aprilia SR HALP
« Odgovori #3 : 22 Srpanj, 2013, 16:46:21 »
Sve 5, al rijec konvertizacija mi je najjaca  :toothy12:

Offline Stipa176

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 replica
Odg: Konvertizacija svjetala Aprilia SR HALP
« Odgovori #4 : 23 Srpanj, 2013, 18:10:08 »
Sve 5, al rijec konvertizacija mi je najjaca  :toothy12:

Lol pa nije mi tada pala rijec prerada!


Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Konvertizacija svjetala Aprilia SR HALP
« Odgovori #5 : 23 Srpanj, 2013, 18:24:24 »
Sve 5, al rijec konvertizacija mi je najjaca  :toothy12:

Lol pa nije mi tada pala rijec prerada!

Konverzija, a ne konvertizacija  :icon_thumright: