Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera MXR 125 2T  (Posjeta: 19696 )

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Gilera MXR 125 2T
« Odgovori #20 : 22 Rujan, 2008, 10:41:08 »
Nabavio sam jos jednu masinu jer nema mi cilindra nigdje pa naletio na masinu sa polini cilindrom (za 165 ccm) i kupio sve skupa za 1100kn  :icon_thumright: tako da sam rijesio i problem sa lamelicama jer su ove kao nove u usporedbi mojih koje imam.

Na mojoj masini su svi lezajevi promjenjenji i klipnjaca tako da sa ove masine ide sam cilindar ,glava i novi klip(bolcna,osiguraci,iglicasti,karike) koji trebam danas naruciti.





Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Gilera MXR 125 2T
« Odgovori #21 : 01 Listopad, 2008, 18:55:07 »
Evo listam po forumu i nekako mi najbolje izgleda da ovdje nastavim pisati o projektu buduci da nije skuter u pitanju pa se nadam da cu malo doprinjeti posjecenosti ove teme.

Dakle pocetak:

Jedan dan nakon jako dugo ponavljanja istog oglasa za neki motor Gilera MXR 125 na tv oglasima mi je vise dosadilo i odlucio sam provjeriti koji je to motor odnosno na cega to "cudo slici " jer sam ocekivao neku krosu ili nesta slicno . Tada strasno iznenadjenje kada sam 10 sec goglanja pronasao sliku i odma se zaljepio. Cijena 2500kn problem nece da pali... Hm... 2500 kn nemam ,a to sto ne pali uopce nisam ni najmanje brinio.

Odlazim do covjeka sa drustvom da malo pogledamo pilu ,stanje  nije bajno, ali ni lose. Promisljam uzeti ili ne!?!?! Odlazim sa ekipom na pice u birc koju ulicu nize da malo bolje promislmo prije nego dodjem kuci staroj sa milim osmjehom da mi pozajmi koju tisucu za motor  :happy8: jer eto ona dva u garazi mi nisu dosta  :jerk: ...buduci da radim i samo koji dan me dijeli od place stara pristaje ali naravno sve moram vratiti kroz koji dan na placi tj...njoj ide placa  :binkybaby:

I tako vracam se do covjeka kupujem pilu za pristojnu cijenu 2000kn na dan gospodnji 19.07.2008 godine.

Sada prvi problem o kojem nisam previse mislio ,kako dovesti motor iz Ruscice kuci u Slavonski Brod....????
Obdaren viskom ludosti  i adrenalina odlucimo se na slepanje motora bez registracije, koji ne pali i jos papiri nisu na mene sa ispustenim gumama tako da ja na motoru drzim uze koje je pricvrsceno za rep od NRG koji vozi kolega (vuk sa foruma) kojem ovim putem jako zahvaljujem sto nije stedio svoju bestiju i nije se bas jako prepao kada je naisao murjak na motoru  :frajer: :toothy12:

I tako imali smo super srecu ,nakon cca 50 metara naletimo na vulkanizera koji nam napumpa gume pa se dalje lakse kotrljalo.

Dalje ide laganini ugodna i jako bolna voznja cca 30-50 kmh jer mi ruke otpadaju buduci da se nismo usiudili vezati motor za skuter u slucaju nekih komplikacja da se mozemo razdvojiti.

Veliki problem ....murjak na motoru ... Prijatelj koji je vozio ispred nas moj skut kasno ga je skuzio i nije nas stigao signalizirati i kako prolazi kraj murjaka ,murjak okrece glavu za 180 stupnjeva jer mu je moj runner ocito poznat  :happy8: (hehe tako je kada ne vec koju god vec pokusavaju zaustaviti ) . Moj frend od paranoje po gasu i bjez a murjak nezana oce ili nece za njim pa se okrece i spazi NRG koji je mene slepao. Na brzaka pustam spagu i vuk isto gas te nestaje u vidu magle, a mene nastavlja voditi inercija na neispravnom motoru. Murjak se okrece i gleda za NRG ,okrene se pogleda mene i samo po gasu prodje,,,pratim da se nece okreniti da ne skuzi da nemam tablice i slimuliram da vozim (a motor ugasen samo sto ne stane.. :happy6:)

Nije se okrenio ,nije me skuzio , dolazim do obliznjih kuca tu doguravam motor i dolazim sebi od soka te zovem konjicu da se vrati dalje pomoc...

Nakon koji sat dolazimo kuci i tu padamo od umora guranja motor itd....

Evo slika prije kupnje : Na motoru je jedan od sudionika akcije ,nisam ja!





Dovezen u dvoriste ,tu odma pada jos jedna fotka : Joj kako je lijepi...  :toothy10:


Od vlasnika sam dobio i puno dokumentacije tj slika i ostaloga sta je on sve na njemu radio kako bi bio upoznat sa stanjem koje nije ni priblizno kako se na prvi pogled pogotovo na fotki cini...

Na fotografiji se ne vidi puno toga stanje plastika nije bilo bas ok ,,,radite su puno puta i sa dosta propusta ,svaka plastika je lomita nekoliko puta svaki dio je pretrpio neki udarac ,mislim da je ovaj motor dosta kostiju polomio vlasnicima koji ocito nisu bili njezni.

Cim je dosao  pocelo se sa promatranjem u garazi i dijagnoza :




Diagnoza : Odluka pada ipak je to GILERA koju sam tako zavolio i postao pravi obozavatelj kada sam prvi puta sjeo na svoj runner  (nakon yamahe ) i do usiju se zaljubio ,taj skuter ne ide iz garaze makar imao i R1 ili DUCATI 999 on ce biti vjecno moja prva ljubav. Nitko nesmije sarafati po njemu osim mene ,nece neki meni tamo kvazi majstori dirati skut. Pa sam sve poceo uciti i sam raditi ,sada ga znam u svaki saraf i sama sudbina nas je spojila  :love4:

Uglavnom da se vatim mxr_u ... cvajo 125ccm iz godina kada je gliera imala veci sjaj nego sada i pravila prave pile koje su bile na tronu i zaljevane pobjednickim sampanjcem  mi je u rukama stanje nije mi vise bilo bitno ,taj motor ce na stol ,facelifting i pomladjivanje ,zamjena starih organa sa mladjim davaocima i na kraju stroj iz 90_etih koji ce brijati sve nove 125 i pokazati kakvi su se motori prije radili.
Euforija je tu ,vizija isto pare nisu ali nema veze snaci cu se vec nekako.

Proces krece od nule .. sve ide dole ...





Stanje masine ....JAKO LOSE ...  :o

Radilica ima lufta na bacanje klipnjaca radi gore dole cca 3 i vise milimetra a ljievo desno nekoliko koliko god treba ... lamelice se ne zatvaraju ,pukotina na bloku itd...itd.. i onda se prethodni vlasnik cudio sto nece upaliti.... e da i jos montirana visoko tunerska fensy poznata Super Bosna svjecka....

Klip izubijan odozgo od razletitog iglicastog sa klipnjace ...uf prava katastrofa...da je to gledao netko normalan ta masina bi zavrsila u smecu.

Evo vidi se lezaj radilice tj. klipnjace donji na radilici ono sto je od njega ostalo ...dalje sve mozete zakljuciti


Masinu nosim kod Zdenaka ..Brodjani ga znaju ...to radim jer nemam puno iskustva sa motorima i zubcanicima brzina itd. do sada sam samo sarafio skutere....

Narucuju se novi lezajevi (svi lezajevi ...) nova klipnjace ,radilica ide na raspresavanje i blansiranje , napuknuti dio kucista se vari (varenje aluminija)

Sve se slaze ,nove brtve se prave itd.....




















« Zadnja izmjena: 02 Listopad, 2008, 11:29:25 veka84sb »

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Gilera MXR 125 2T
« Odgovori #22 : 01 Listopad, 2008, 18:56:17 »
U medjuvremenu mi je negdje ispario cilindar i glava i nestao svaki trag... dao bi 500 kn samo da znam gdje je  :angry9: :sad1: :sad3:

#$&$%/%&( lud ,...hrpa para bacena ne mogu sastaviti motor ..#&$%/%&( Nekoliko dana ludim... onda mi puca film i kupujem masinu za glieru KZ preko neta negdje valjda iz karlovca ...

Masina stize ,placena 1100kn plus dostava....

Cilindar polini 160ccm (valjda) i klip koji je stvarno cudan ?!?! Prekratak ,tj razmak od bolcene do vrha nije isti kao na seriskom klipu od drugog cilindra i sama duzina cijelog klipa ne stima a sirina je 64mm ?!?!?!?!?!?

Ok ko se tu zaje...i stavio klip od ....valjda necega..?!?!?!?


Klip sa  JEDNOM karikom je iz moje masine a ovaj kraci sa dvije je iz ove nove masine :



Vidite problem?!?!?!?!

Razmak izmedju glave i klipa umjesto cca 1.5 mm ili 2mm ili trkaci 0.9 mm kod ove masine je iznosi cak 5-6mm!!!!!

Tko je to slagao u "%#& $%/%&/)/e!!!



I tako dok  se komplikacije oko masine nastavljaju u garazi se dalje radi na ostatku ..lakiraju se plastike opet crvena ali ovaj puta neka subaru crvena koja je bas za mene savrsena i cista erotika (I love red...he he... )

Nije nesta posebno uspjelo unatoc svom trudu ipak nema dosta iskustva (sam radio ) a i plastike su lose tako da ispalo je ok..ocjena prolazno ...

Rama isto lakirana u crno mat i nove gume stigle iz slovenije  :toothy12: of ode para joj meni joj..... :dontknow:






Sada malo opet o masini ...provjere i mjernje klipa i cilindra ,stupnja istrosenosti itd....

Cilindar


Cilindar ima kosuljicu i razbrusen je na mjeru 64mm dossta kvalitetno napravljeno ,stjenke su jako glatke ali to se jos doradjuje trenutno u fazi dorade...

Razlika izmedju polini kita i serijale je osim u obujmu 125ccm/160ccm i sto polini nema ventila na ispuhu i drugaciji promjer ispuha....Prelaznicu za spuh i mali limic kojim se zatvara na masini rupa koja ostaje kada se vadi osovina koja otvara i zatvara ventil.




Trenutni status projekta ...projekt malo stoji zbog problema sa nabavom klipa ,jer vise nitko nista ne nabavlja ,sezona zavrsava tako da mislim da ce klip doci tek oko 1-2 mjeseca ,a do tada raditi ce se povremeno sitnice koje ce isto ovako biti spomenute ... eto za sada to je to ,svaka cast svima koji su imali volje citati i mene svaka dala, vode iz bokala sto mi se dalo sve ovo pisati.

 :headbang: pozdrav.
« Zadnja izmjena: 14 Kolovoz, 2009, 09:39:03 veka84sb »

Offline Shuco

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • Moslavina Opel drajvers Drink team Member. :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kutina
  • Moj Skuter: Nekad bio Gp1 race
Odg: Gilera MXR 125 2T
« Odgovori #23 : 01 Listopad, 2008, 19:49:32 »
jako lijepo i detaljno objašnjeno.. imo sam prilike vozit taj motor i nema ih punoa lijepo ide ako ce ti trebat sta od dijelova javi mi se na pm jel imo je frend raskopanu koja pali... pozdrav..
Derbi je prodan odavno...

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Gilera MXR 125 2T
« Odgovori #24 : 01 Listopad, 2008, 20:39:44 »
jako lijepo i detaljno objašnjeno.. imo sam prilike vozit taj motor i nema ih punoa lijepo ide ako ce ti trebat sta od dijelova javi mi se na pm jel imo je frend raskopanu koja pali... pozdrav..

Dali mozda ima plastiku koja dolazi iznad zadnjeg tocka ? Lijepse mi izgleda sa tom plastikom i dali ima retrovizore ?


Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Gilera MXR 125 2T
« Odgovori #25 : 01 Listopad, 2008, 21:36:38 »
Mogu samo rec - svaka cast na trudu i na iscrpnom izvjestaju, sretno dalje :icon_thumright: :notworthy:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Gilera MXR 125 2T
« Odgovori #26 : 20 Kolovoz, 2009, 00:16:48 »
eh... ovo mi je puno pomoglo.... mozes li mi poslikati instalacije ili ako vec imas tu sliku.. u mene su sve satrane i bez izolacije...taj zdenko, bi li on mogao nabaviti lancanike i lanac za model cx???
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Gilera MXR 125 2T
« Odgovori #27 : 20 Kolovoz, 2009, 07:18:30 »
eh... ovo mi je puno pomoglo.... mozes li mi poslikati instalacije ili ako vec imas tu sliku.. u mene su sve satrane i bez izolacije...taj zdenko, bi li on mogao nabaviti lancanike i lanac za model cx???

Za instalacije sam ti vec rekao u tvojoj temi da cu ti poslati ,a za lancanik i lanac cu pitati Zdenka...

Meni je na mojoj ostalo jos rijesiti regler jer ne puni akumlator i kilometar sat.

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Gilera MXR 125 2T
« Odgovori #28 : 20 Kolovoz, 2009, 11:00:04 »




Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Gilera MXR 125 2T
« Odgovori #29 : 11 Rujan, 2009, 02:50:46 »
ajmo ovako, koje ulje ulijevas u masinu, znaci onaj cep iznad kocnice zadnje.. jer nemogu razumiti onaj manual...
jedan lik sa 125 ccm foruma govori hipenol, u manualu pise 15w40, sada sam ostao zbunjen.. i nemogu naci u manualu, od cega je koja zica za satove , jer imam u planu staviti sat sa skutera, pa trebam nekako doci do informacija koja zica je od cega da to mogu spojiti...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Gilera MXR 125 2T
« Odgovori #30 : 11 Rujan, 2009, 08:52:43 »
Ajmo ovako, koje ulje ulijevas u masinu, znaci onaj cep iznad kocnice zadnje.. jer nemogu razumiti onaj manual...
jedan lik sa 125 ccm foruma govori hipenol, u manualu pise 15w40, sada sam ostao zbunjen.. i nemogu naci u manualu, od cega je koja zica za satove , jer imam u planu staviti sat sa skutera, pa trebam nekako doci do informacija koja zica je od cega da to mogu spojiti...

Moj mxr je opet rastavljen  ;D mislim da ponovo sve idemo od nule ukljucujuci lakiranje rame....

1. Ulje ...moram pogledati kada dodjem kuci, jer se ne mogu sada tocno sjetiti znam samo da sam uzeo preporuceno ulje koje ide u Apriliu RS znaci Agip ali gradaciju neznam ....kada vidim kod kuce javim ti. (Inace nemoj sipati agip jer je PRESKUP)
Ulje od auta 15w40 ne preporucujem jer ce ti klizati kvacilo i mozes ga lako spaliti...
Hipenol... paaaa ne ,  to bi ti preporucio samo za Tomos Automatic....
Uglavnom javim ti kada provjerim kod kuce!

2. Sat.... sta da ti kazem ...Staviti  sat od skutera ce ti biti jako zeznit posao pogotovo jer ti nista ne odgovara! RPM brojac ti je analogni na sajlu sa mjenjaca ,a to znaci da sa skutera ne moze ici analogni nego samo digitalni . Km/h sat ti je isto analogni ,ali konektor ti ne odgovara (ako slucajno i odgovara onda ti nece skala stimati, trebas ponovo bazdariti...)
Kazaljka temperature ti je beskorisna, jer senzor ima dugaciju vrijednost i skala ti nece nista pametno ili pouzdano pokazivati ... jedino sto mozes spojiti je pozadinsko osvjetljenje   ;D

« Zadnja izmjena: 11 Rujan, 2009, 08:56:19 veka84sb »

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Gilera MXR 125 2T
« Odgovori #31 : 11 Rujan, 2009, 08:57:42 »
Buduci da nemam kupca za svoju Gileru ,a nedam je za neke sitne pare , ponovo cu je raskomadati i jos bolje sloziti kao trkacu replicu iz 90' ...
Jos se me mogu odliuciti dali cu polirati cijelu ramu ili ne .... Satove starndardne vadim i ide samo rpm, temp i stoperica!
Bit ce posla preko zime...


 





Offline vuk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 310
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski brod
  • Moj Skuter: RS 125 07
  • MojSetup: polini 154 BBK
Odg: Gilera MXR 125 2T
« Odgovori #32 : 11 Rujan, 2009, 10:38:20 »
ajmo ovako, koje ulje ulijevas u masinu, znaci onaj cep iznad kocnice zadnje.. jer nemogu razumiti onaj manual...
jedan lik sa 125 ccm foruma govori hipenol, u manualu pise 15w40, sada sam ostao zbunjen.. i nemogu naci u manualu, od cega je koja zica za satove , jer imam u planu staviti sat sa skutera, pa trebam nekako doci do informacija koja zica je od cega da to mogu spojiti...

stavi motul transoil 10w30, litra je oko 70 kn.
nemože pametan popustit koliko budala može nategnit

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Gilera MXR 125 2T
« Odgovori #33 : 11 Rujan, 2009, 10:56:29 »
stavi motul transoil 10w30, litra je oko 70 kn.


E to sipaj ,...puno jeftinije od Agipa...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Gilera MXR 125 2T
« Odgovori #34 : 11 Rujan, 2009, 12:10:28 »
stavi motul transoil 10w30, litra je oko 70 kn.
nije mi jasno , lik koji je imao par tavih gilera mi kaze da ulijem 80w90 ulje  ???
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline vuk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 310
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski brod
  • Moj Skuter: RS 125 07
  • MojSetup: polini 154 BBK
Odg: Gilera MXR 125 2T
« Odgovori #35 : 11 Rujan, 2009, 12:18:36 »
nije mi jasno , lik koji je imao par tavih gilera mi kaze da ulijem 80w90 ulje  ???

možeš i to stavit, bitno je da zadovoljava API GL-4 standard, a onaj motul ga zadovoljava
nemože pametan popustit koliko budala može nategnit

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Gilera MXR 125 2T
« Odgovori #36 : 11 Rujan, 2009, 12:26:07 »
ja sam ulio valvoline 80w90 vidjeti cemo....
a za satove, nezz seriski su velicine onih u autobusu... tako da moram neke manje... koliko sam cuo na cxu okretaji idu sa  namotaja, ali nisam 100% uglavnom spajati cu od runnera novog urice, moram se snaci radi puza pripasati ga
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Gilera MXR 125 2T
« Odgovori #37 : 11 Rujan, 2009, 12:28:52 »
Neznam kako to sa satom planiras izvesti ...ali tesko da ce uspjeti ,nekako steta novog sata.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Gilera MXR 125 2T
« Odgovori #38 : 11 Rujan, 2009, 12:33:59 »
a boli me briga za sat, prvo cu pokusati napraviti puz pa onda ostalo, imam ja volje, nadam se da ce uspjeti. jer seriski su stvarno gadni do bola....uglavnom ja svoga mxra prodajem u dijelove.. staviti cu slike danas u prodaju i sve ide u trznicu... trebam lovu za projekt sa ovom drugom gilerom...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta