Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: sportcity 50 odjednom nezeli upalit preko dugmeta/alansera/akumulatora.  (Posjeta: 787 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline The_Dark_Side

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SportCity 50
  • Moja Kaciga: HELD
  • MojSpuh: Gianeli GO
aprilia sportcity 50..presla 14k...nov akumulator stavljen u 2. mjesecu...kad je rađen kompletan servis...sve lijepo palio iz prve preko dugmeta do evo danas popodne...naime upalio sam ga u garazi bez beda, otiso do grada sam..nekih 6-7 km....vecinm vozeno na punom gasu...parkirao u gradu..sacekao dragu nekih 20 min...sjelio na skuter, da cu ga upalit...nece..onako cuje se da pokusava "Okrenut" al neide dalje od toga...pokusao par puta, neide pa neide..probao vise puta izbacit iz kontakta i vratit al ma kakvi "Mucise" al nece upalit...

Digo na nogare i upalio preko kurble di je upalio iz prve. Ok dovezao se kuci, znaci ista dionica 6-7 km, ja i ona pun gas di god se moglo...usao u garazu ugasio ga...i onda namjerno odlucio probat da vidim dal ce upalit...okrenuo kljuc u kontakt, dugme i upalio iz prve...pustio ga jedno 20 sec da radi i ugasio...

Sad prije sat vremena morao hitno u grad, otiso u garazu sjeo, ocu palit na dugme nema sanse..isti scenariji kao popodne u gradu...i  pokusavam i pokusavam al neide...naravno opet na kurblu upalio iz prve..odveo se jedno 6-7 km, slicna trasa kao popodnevna...otiso do trgovine vratio se za 10 min i sjedam pokusavam na dugme palit...neide i neide...i sta cu opet preko kurble...dovezem se do doma...u garazi opet isto probam kao popodne sta sam probao..al ovaj put ne pali na dugme...i eto ostavio ga i dosao tu pitat...ako netko zna u cemu bi bio problem? Mislim akumulator je nov kupljen i napunjen i sve radio i palio iz prve i onda danas odjednom tako...

E da...sjetio sam se jednog detalja...nekad..al to prije 4-5 mj..kad bi odvrnuo kljuc na kontakt i stisnuo dugme..nista se nebi desilo...pa sam skuzio da neke pute nakon sta dam kontakt moram vise u desno stisnut kljuc da bi uhvatio...da mozda i to nema nekog utjecaja? Da se nije stvorio prazan ""hod". To mi se desilo mozda 2-3 puta...Evo opisao sam sto detaljnije sam mogao. ako treba jos sta slobodno pitajte...po pitanju motora stvarno nisam "strucnjak pa ono"...btw iz Pule sam...Hvala na citanju!

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Jednu stvar nisam shvatio.....kad kažeš "neće upaliti" da li to znači da vergla a ne upali ili da se pritiskom na gumb ništa ne dešava,mislim nema vrtnje,zvukova ni ničega.?

Offline The_Dark_Side

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SportCity 50
  • Moja Kaciga: HELD
  • MojSpuh: Gianeli GO
Jednu stvar nisam shvatio.....kad kažeš "neće upaliti" da li to znači da vergla a ne upali ili da se pritiskom na gumb ništa ne dešava,mislim nema vrtnje,zvukova ni ničega.?

Pritisak na gumb znaci da vergla, pokusava al neide...znaci vrti se i ima zvukova..al kao da nema snage da odvrti i upali...

Neide mi u glavu je akumulator je u 2. mjesecu ove godine stavljen...i sve je do danas radio kao sat...palio iz prve na gumb...


Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Ajd ti provjeri tekućinu u akumulatoru i provjeri dali ti fila akumulator. Također dotegni malo kontakte na akumulatoru, očisti stopice,...
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline The_Dark_Side

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SportCity 50
  • Moja Kaciga: HELD
  • MojSpuh: Gianeli GO
Ajd ti provjeri tekućinu u akumulatoru i provjeri dali ti fila akumulator. Također dotegni malo kontakte na akumulatoru, očisti stopice,...

Tekucina je nova stavljena u 2. mj kad je naravno i akumulator novi stavljen, nov novcat, i napunjen dokraja...

Sutra cu otvorit pa vidit kontakte na akumulatoru i stopice al mi neide u glavu da je od 2. mj evo do dan danas sve kao sat radilo i onda samo tako odjednom...

Ajde da je akumulator star, ili da je motor mozda dulje stajao ili da jednostavno nije odrzavan, al ovako iz vedra neba...

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears


Pritisak na gumb znaci da vergla, pokusava al neide...znaci vrti se i ima zvukova..al kao da nema snage da odvrti i upali...

Neide mi u glavu je akumulator je u 2. mjesecu ove godine stavljen...i sve je do danas radio kao sat...palio iz prve na gumb...

Da li ti se čini da kilavo vrti ili vrti onako brzo kao kad npr. nemaš benzina?

Offline The_Dark_Side

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SportCity 50
  • Moja Kaciga: HELD
  • MojSpuh: Gianeli GO


Pritisak na gumb znaci da vergla, pokusava al neide...znaci vrti se i ima zvukova..al kao da nema snage da odvrti i upali...

Neide mi u glavu je akumulator je u 2. mjesecu ove godine stavljen...i sve je do danas radio kao sat...palio iz prve na gumb...

Da li ti se čini da kilavo vrti ili vrti onako brzo kao kad npr. nemaš benzina?

Kilavo vrti, onako molohavo neujednacenim zvukom, istim zvukom kao kad mi je prosli akumulator bio pri kraju. Nakon par puta sta pokusam jednostavno jedva da i vrti jedva da se i cuje...

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears


Kilavo vrti, onako molohavo neujednacenim zvukom, istim zvukom kao kad mi je prosli akumulator bio pri kraju. Nakon par puta sta pokusam jednostavno jedva da i vrti jedva da se i cuje...

I sam si rekao da je aku nov ali svejedno kao što je Zeko rekao provjeri sve oko njega i svakako provjeri kako puni.

Offline The_Dark_Side

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SportCity 50
  • Moja Kaciga: HELD
  • MojSpuh: Gianeli GO


Kilavo vrti, onako molohavo neujednacenim zvukom, istim zvukom kao kad mi je prosli akumulator bio pri kraju. Nakon par puta sta pokusam jednostavno jedva da i vrti jedva da se i cuje...

I sam si rekao da je aku nov ali svejedno kao što je Zeko rekao provjeri sve oko njega i svakako provjeri kako puni.

Jel postoji mozda sansa, posto ovdje kod nas u Puli su ceste blago receno katastrofa, rupa na rupi kao da smo 93...posto ja vozim kako vozim ( divljam i ne marim bas previse za rupe) da je mozda tokom voznje takve preko svih tih silnih rupa pri vecim brzinama se mozda sta otkacilo ili neznam...maklo sa mjesta pa da sad radi toga se mozda to desava.