Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Semering vilice za runnericu sp50 iz 2000.g  (Posjeta: 802 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sjakli21

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • Gas i vozi :))
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: gilera runner sp50
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Malossi multivar, rolice 5.5 g, serijski karb, red sponge
  • MojSpuh: Malossi
Semering vilice za runnericu sp50 iz 2000.g
« : 28 Ožujak, 2013, 00:14:45 »
Pozdrav svima, imam runnericu sp50 iz 2000.g, imam problema s vilicama,
opasno im je ulje bilo najesen još iscurilo pa se skorjenilo to sve, jedva sam to oprao, ugl vilice su u banani, već mi je mehaničar rekao da ih treba mijenjat, ugl semeringe obje vilice, navodno ih je teško reparirat, a on mi je rekao da to može nać novo za 200-injak kuna, a opet drugi ljudi neki su mi rekli da je nova vilica jako jako skupa, šta da radim ?? pomagajte

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 948
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Semering vilice za runnericu sp50 iz 2000.g
« Odgovori #1 : 28 Ožujak, 2013, 01:31:14 »
Ima više opcija, najskuplja ali najdugotrajnija (i najbolja)  :toothy11:  je nabavit uljne vilice od VX-a ili VXR-a, paše sve samo su nekih 2 cm duže pa će ti bit malo viši motor. Takve vilice se uglavnom prodaju po 1000 kn.

Možeš tražit iste takve kakve i sad imaš, istina da se mogu nać za koju stotinu kuna u OK stanju (vidio sam neke i po 100kn, samo treba tražit).
Treća opcija je reparirat te koje sad imaš, ako nemaju lufta nego su samo pustile mast (nemaju ulje nego je mast unutra) onda je dovoljno promjenit semeringe i natrpat novu mast, a ako ima lufta onda treba i one bijele plastične pikse promjenit (nabavit nove ako možeš a ako ne onda iz teflona napravit).
Ako su se i spustile prenisko (omekanile su) onda treba i nove federe ubacit al ne znam di ćeš to nać.

Imam neke linkove od tema di se piše o postupku reparacije tih vilica pa evo ako ti pomaže  :icon_thumright:

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,80099.msg1038784/topicseen.html#msg1038784
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,64468.msg1015223.html#msg1015223   - ovo ti je za vilice od SP-a 180 koje su malo drukčije al princip je isti. Za dimenziju semeringa koja se spominje, ne znam dal je ista za vilice od 50 i 180cc  :dontknow:
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,26045.0.html  - tu su se slike izbrisale al ima korisnih stvari u komentarima

Pa eto, vidi dal ćeš se upustit u popravljanje ovih il budeš nabavil druge :)
Forumska Sirotinja R/T

Offline sjakli21

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • Gas i vozi :))
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: gilera runner sp50
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Malossi multivar, rolice 5.5 g, serijski karb, red sponge
  • MojSpuh: Malossi
Odg: Semering vilice za runnericu sp50 iz 2000.g
« Odgovori #2 : 28 Ožujak, 2013, 09:42:14 »
Hvala ti puno ! :) :hello: