Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: instalacija windowsa  (Posjeta: 3109 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline IceMan

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1654
  • Spol: Muški
  • Black Bird
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t
  • Moja Kaciga: IXS HX 253
  • MojSetup: Polini Hi speed
  • MojSpuh: Leo Vince RR
instalacija windowsa
« : 01 Studeni, 2012, 13:32:51 »
znaci na starom compu sam imao win xp i isao ja budala stavljat win 7
instalacija normalno prosla, komp radi ali je uzasno spor, zato sta je procesor intel 2.0 ghz jedna jezgra i 1gb rama ddr1
i sad bi htio vratit nazad win xp al ine mogu pokrenut instalaciju, probao sam i formatirat disk ali nemgu zato sta je na njemu windows tj, na c particiji, a sve bitne stvari su mi na d:

Piaggio Zip 50 2t

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: instalacija windowsa
« Odgovori #1 : 01 Studeni, 2012, 13:58:17 »
bootaj windows i tamo brisi sta treba
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: instalacija windowsa
« Odgovori #2 : 01 Studeni, 2012, 14:01:28 »
ubaci windows xp cd unutra, bootaj sa njega, odaberi C: particiju za instalaciju i setup će sam formatirat..

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: instalacija windowsa
« Odgovori #3 : 01 Studeni, 2012, 14:25:31 »
da se ubacim malo...
radio sam sistem nekoliko puta i dzaba sve opet steka,recimo nekad ne mogu film odgledat kako treba...
graficka je 9600gt,1-2gb rama nisam siguran i proc. je dual core ne znam sad napamet koji..
do cega moze biti?

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: instalacija windowsa
« Odgovori #4 : 01 Studeni, 2012, 14:26:28 »
mozda ti je neki virus na cd-u i instalira se svaki put sa windowsom
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: instalacija windowsa
« Odgovori #5 : 01 Studeni, 2012, 14:44:56 »
mozda ti je neki virus na cd-u i instalira se svaki put sa windowsom
i kad sam stavljao orig. xp i win7 i  obicni xp isti k...

Offline suman_aprilia

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 632
  • Spol: Muški
  • LuD zBuNjEn NoRmAlAn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Sonic
  • Moja Kaciga: Uvex
  • MojSetup: Bit ce nesto ;)
  • MojSpuh: ima ih...
Odg: instalacija windowsa
« Odgovori #6 : 01 Studeni, 2012, 15:13:21 »
mozda ti je neki virus na cd-u i instalira se svaki put sa windowsom
i kad sam stavljao orig. xp i win7 i  obicni xp isti k...
odi na start,done na dnu Search programs and files,napisi run,kad ti dođe run napisi (dxdiag) doci ce ti prozor u kojem pise sve komponente,jacina komponenta i performanse,slikaj system i display i posalji mi slike...pa cu ti dalje pomoc...
:aprilia:

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: instalacija windowsa
« Odgovori #7 : 01 Studeni, 2012, 18:14:54 »
ubaci windows xp cd unutra, bootaj sa njega, odaberi C: particiju za instalaciju i setup će sam formatirat..

Bome neće već će sve spremiti u windows old i napraviti novi windows folder.

Sve je ostalo ok osim što treba formatirati unutar windows setupa c particiju, nju odabrati za instalaciju i to je to. bez brige, d particija će ostati čitava  :hello:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: instalacija windowsa
« Odgovori #8 : 01 Studeni, 2012, 22:53:05 »
I taj windows old folder poslije obrises i bok. Pa ja non stop neki vrag reinstaliravam. Sedmicu sam reinstaliro valjda 30x sebi i jos tolko drugima. Prva koju sam stavio je bila 2001. Rtm verzija. Sad imam win8 pro.

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: instalacija windowsa
« Odgovori #9 : 01 Studeni, 2012, 23:11:53 »
mozda ti je neki virus na cd-u i instalira se svaki put sa windowsom
i kad sam stavljao orig. xp i win7 i  obicni xp isti k...
odi na start,done na dnu Search programs and files,napisi run,kad ti dođe run napisi (dxdiag) doci ce ti prozor u kojem pise sve komponente,jacina komponenta i performanse,slikaj system i display i posalji mi slike...pa cu ti dalje pomoc...
nisam bio kod kuce kad sam ono pisao,inace znam provjerit koje su komponente.. ;D
http://prntscr.com/iq080

btw,evo opet gledam film u full screen i iz cista mira crn ekran,komp radi sve kao da se nista nije desilo al crn ekran...nema boga pokrenut task menadzer ili tako nesto

Offline lb23211

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pakoštane
  • Moj Skuter: sp :p
  • Moja Kaciga: 661 FF
Odg: instalacija windowsa
« Odgovori #10 : 01 Studeni, 2012, 23:31:15 »
da se ubacim malo...
radio sam sistem nekoliko puta i dzaba sve opet steka,recimo nekad ne mogu film odgledat kako treba...
graficka je 9600gt,1-2gb rama nisam siguran i proc. je dual core ne znam sad napamet koji..
do cega moze biti?

nisi drivere instalira od chipseta i grafe...




bootaj windows i tamo brisi sta treba


evo upute


http://www.bug.hr/forum/topic/windows/instalacija-windows-xp-operativnog-sustava/61283.aspx

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Re: instalacija windowsa
« Odgovori #11 : 02 Studeni, 2012, 00:47:46 »
I taj windows old folder poslije obrises i bok. Pa ja non stop neki vrag reinstaliravam. Sedmicu sam reinstaliro valjda 30x sebi i jos tolko drugima. Prva koju sam stavio je bila 2001. Rtm verzija. Sad imam win8 pro.

Je i tako ostanu krasni virusići i malware programčići i napravio si kiflu. Fuš je to kako god okrenuo  :angry7:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: instalacija windowsa
« Odgovori #12 : 02 Studeni, 2012, 06:50:13 »

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/instalacija-windows-xp-operativnog-sustava/61283.aspx


eto to je to. nikakav old ni ništa, kak sam reko na početku, bootaš sa cd-a, odabereš particiju, setup ju formatira i instalira na nju novi sustav..

Offline IceMan

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1654
  • Spol: Muški
  • Black Bird
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t
  • Moja Kaciga: IXS HX 253
  • MojSetup: Polini Hi speed
  • MojSpuh: Leo Vince RR
Odg: instalacija windowsa
« Odgovori #13 : 02 Studeni, 2012, 08:07:02 »
probao sam tako ali nece, u biosu sam stavija cd rom na prvi disk i opet nece, pokrene windowse odma, ne otvara setup
Piaggio Zip 50 2t

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: instalacija windowsa
« Odgovori #14 : 02 Studeni, 2012, 09:01:09 »

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/instalacija-windows-xp-operativnog-sustava/61283.aspx


eto to je to. nikakav old ni ništa, kak sam reko na početku, bootaš sa cd-a, odabereš particiju, setup ju formatira i instalira na nju novi sustav..

Opet krivo. Da si pogledao uopće što je on radio, vidio bi da je radio nove particije na ne particioniranom disku pa stoga je instalacijski program logično odmah po kreiranju particije ponudio i formatiranje iste.

Drugačije je ako postoje već formatirane particije, što si i sam potvrdio da se stari sustav prebaci u windows old. To je nemoguće ako se particija formatira ( Formatiranje - stvaranje datotečnog sustava na particiji te postavljanje svih zastavica u sektorima na prazno).

Hoćeš i sada tražiti ban za mene pošto opet nisi u pravu? Gle, oprosti, ali u ovoj domeni imam daleko više iskustva, a da ne govorim formalnog obrazovanja, žao mi je, ali ne možeš uvijek biti najpametniji

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: instalacija windowsa
« Odgovori #15 : 02 Studeni, 2012, 09:02:31 »
probao sam tako ali nece, u biosu sam stavija cd rom na prvi disk i opet nece, pokrene windowse odma, ne otvara setup

Napiši mi koju matičnu ploču imaš. Na novijima imaš opciju da pritisneš F12 ili F11 prilikom BIOS POST ekrana te ti ponudi da izabereš uređaj sa kojeg želiš bootati

Offline lb23211

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pakoštane
  • Moj Skuter: sp :p
  • Moja Kaciga: 661 FF
Odg: instalacija windowsa
« Odgovori #16 : 02 Studeni, 2012, 09:25:49 »

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/instalacija-windows-xp-operativnog-sustava/61283.aspx


eto to je to. nikakav old ni ništa, kak sam reko na početku, bootaš sa cd-a, odabereš particiju, setup ju formatira i instalira na nju novi sustav..

Opet krivo. Da si pogledao uopće što je on radio, vidio bi da je radio nove particije na ne particioniranom disku pa stoga je instalacijski program logično odmah po kreiranju particije ponudio i formatiranje iste.

Drugačije je ako postoje već formatirane particije, što si i sam potvrdio da se stari sustav prebaci u windows old. To je nemoguće ako se particija formatira ( Formatiranje - stvaranje datotečnog sustava na particiji te postavljanje svih zastavica u sektorima na prazno).

Hoćeš i sada tražiti ban za mene pošto opet nisi u pravu? Gle, oprosti, ali u ovoj domeni imam daleko više iskustva, a da ne govorim formalnog obrazovanja, žao mi je, ali ne možeš uvijek biti najpametniji


opet nisi u pravu, koliko iskustva imas?

prvo, vjerojatno mu cd ne valja....
drugo, kad ude u blue screen od xpa, on mu ponudi 2 particije, vecinom su c i d, i onda stisne ENTER i on mu dalje ponudi formatiranje ili Leave the system intact, stisne formatiranje s ntfsom, i on kad formatira iskopira podatke, pa restart i onda pocinje s instalacijom...
ili pritsne slovo D (nisan 100% siguran al mu pise gori...) da obrise tu istu particiju, pa onda c (da kreira novu) pa onda enter i i opet format....,

ako se ne slazes, poci cu ga instalirat pa cu ti pokazat...

editt --- evo slike

nakon sto je stisa enter na particiju C dobije ovaj meni, i stisne otaj koji je oznacen (3. po redu)

« Zadnja izmjena: 02 Studeni, 2012, 09:37:02 lb23211 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: instalacija windowsa
« Odgovori #17 : 02 Studeni, 2012, 09:31:24 »
striko opet se pjeniš a kažem ti da sam instalirao i xp i 7 i 8 50+ puta i svaki put sam uspio..
tak da ne znam kome siješ pamet al na pogrešnom mjestu..
mora restartat komp sa cd-om u romu i bootat sa njega a onda sve ide automatski, ima dve opcije, instalacija preko postojećeg sistema (ne preporuča se) i clear instalacija, znači brisanje svih podataka sa c particije i instalacija novog sustava..
xp ne radi windows old mapu pa stoga nema problema s tim..

naravno da se može igrat sa oarticijama, pobrisat ih sve i napravit nove ali ako mu c ima dovoljno prostora samo nju formatira :drunken_smilie:

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: instalacija windowsa
« Odgovori #18 : 02 Studeni, 2012, 09:45:16 »
Gle, 50+, ja ne znam broja. 12 godina, od instalacije windows 3.1, 95,98,me,2000,xp,vista,server 2003,7,8, linuxe neću ni nabrajati,a samo te windowse, osim 8 sam dizao nebrojno puta, što prije sebi što prijateljima, što za novce,što na poslu.
imam li se potrebe pjeniti i dokazivati? Ne jer znam svoj posao.  :hello:

A to što ti ivanm moraš biti svakom loncu poklopac i misliti da si najpametniji je drugi par opanaka. Nigdje nisam spominjao formatiranje ičega drugoga osim c particije, uopće ne mora raditi novu, samo ju formatira, ali formatira ne instalira preko postojeće verzije windowsa
« Zadnja izmjena: 02 Studeni, 2012, 10:02:23 strikoo »

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: instalacija windowsa
« Odgovori #19 : 02 Studeni, 2012, 09:49:41 »

opet nisi u pravu, koliko iskustva imas?

prvo, vjerojatno mu cd ne valja....
drugo, kad ude u blue screen od xpa, on mu ponudi 2 particije, vecinom su c i d, i onda stisne ENTER i on mu dalje ponudi formatiranje ili Leave the system intact, stisne formatiranje s ntfsom, i on kad formatira iskopira podatke, pa restart i onda pocinje s instalacijom...
ili pritsne slovo D (nisan 100% siguran al mu pise gori...) da obrise tu istu particiju, pa onda c (da kreira novu) pa onda enter i i opet format....,

ako se ne slazes, poci cu ga instalirat pa cu ti pokazat...

editt --- evo slike

nakon sto je stisa enter na particiju C dobije ovaj meni, i stisne otaj koji je oznacen (3. po redu)



Jep, to je to. Napamet sam pisao tako da sam koji korak možda i preskočio jer dugo nisam dizao xp pošto je živo sranje, a kad i to radim sve odrađuje automatika