Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: razlika između "SP" i "PJ" (gilera runner)  (Posjeta: 11754 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: razlika između "SP" i "PJ" (gilera runner)
« Odgovori #40 : 08 Listopad, 2012, 20:53:04 »
to je očito problem u majstorima koji zaračunaju 500 kn,a zamjene samo rolice...
mada ne vjerujem da ima takvih "ljudi" još
po meni za neku normalnu osobu koja ne tezi nicemu jacemu od seriskog 50 ccm i ima zivaca svako par tisuca km provjeriti stanje ili nekome tko se razumije dati da ga ne oderu, skuter sa ubrizgavanjem je pun pogodak...
:icon_thumright:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: razlika između "SP" i "PJ" (gilera runner)
« Odgovori #41 : 08 Listopad, 2012, 21:03:34 »
ovdje ti je takav ovlasteni piaggio servis.. a samo cu reci da sam par puta isao iza pulta traziti po policama s prodavacom djelove koji su mi trebali jer on nije znao naci ( vjerojatno prodavac nije imao pojma ni o cemu ja pricam)  :toothy11:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: razlika između "SP" i "PJ" (gilera runner)
« Odgovori #42 : 08 Listopad, 2012, 21:13:54 »
drnda brkaš stvari..jedno su redovni servisi a drugo popravci u ovlaštenom servisu..
u servisu ti nebudu ugrađivali polovne dijelove a novi dijelovi koštaju kolko koštaju,bar je tak kod mene i servis isto košta za anjšpric i za karb.
ponavljam,govorim iz prve rukejer sam ih se na servisiral i na slagal bilo doma bilo u servisu..
sam si rekel da se ne srećeš s tim pa očito onda ni nemaš nekih iskustava i iznosiš mišljenje a ne konkretne činjenice.
al pošto vidim da tvoja mora bit zadnja povlačim se iz rasprave jer dalje stvarno nema smisla ;)


in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: razlika između "SP" i "PJ" (gilera runner)
« Odgovori #43 : 08 Listopad, 2012, 21:20:38 »
ne, radio sam na njima, jesam rekao da su ljudi dovozili u mene na servis kuci jer nisu htjeli ici...

redovni servis se naplacuje 500 ili vise kn, a ako netko dodje u servis sa nekom gluposti za rjesiti majstor mu naprica bajke i ostavi par dana kako bi naplatio.. nisu price nego znam osobno to jer sam isao par puta tamo.. frend je odveo recimo vespu i lik je drzi godinu dana u servisu a nezna je napraviti i ide mu naplatiti 5 soma kn, reci mi jel to normalno...


nije da moja mora biti zadnja nego ocito nisi skuzio o cemu govorim...
znaci obicno ciscenje na ajnspricu naplate pod sve nove dijelove jer je to krepalo i nije se moglo vise raditi ...
takav je kod nas sistem rada u servisu.. da ne govorim da su mi frednu skinuli prakticki nove federe s kuplunga i polini kevlar prilikom servisa i vratili rabljeni seriski remen...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: razlika između "SP" i "PJ" (gilera runner)
« Odgovori #44 : 08 Listopad, 2012, 21:36:30 »
uzevsi u obzir razliku potrosnje kupovina novih/polovnih djelova za karb i pj na kraju nebi bila bas neka razlika sto ne  :icon_scratch:
...........1...........8...........7...........

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: razlika između "SP" i "PJ" (gilera runner)
« Odgovori #45 : 08 Listopad, 2012, 21:38:40 »
na godisnjoj bazi je pj dosta jeftiniji , on trosi litru ulja na preko 2 tisuce km, gorivo 2.5-3 litre najcesce... dalje skuzis sam koliko godisnje koristis.. recimo ja koji godisnje napravim 15-20 tisuca minimum , racunica je ohoho na strani pj
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline dominik202

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 437
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: razlika između "SP" i "PJ" (gilera runner)
« Odgovori #46 : 08 Listopad, 2012, 21:42:32 »
hvala va mpuno na odgovorima, no
evo odlucio sam se za karb verziju jer sam jos i cuo da je kod nas u HR gorivo lose pa se cesto znaju zastopat nekakve pumpe za gorvivo koje to isto i ubrizgavaju kod ajnšpric modela naravno ..

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: razlika između "SP" i "PJ" (gilera runner)
« Odgovori #47 : 08 Listopad, 2012, 21:45:12 »
kako je gorivo tako lose kad auti imaju injection i vanbrodski motori od 450 ks, gorivo je lose ako imas staru pumpu u mistu di zivis di nije velika cirkulacija novog, starog goriva.
...........1...........8...........7...........

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: razlika između "SP" i "PJ" (gilera runner)
« Odgovori #48 : 08 Listopad, 2012, 21:46:03 »
hvala va mpuno na odgovorima, no
evo odlucio sam se za karb verziju jer sam jos i cuo da je kod nas u HR gorivo lose pa se cesto znaju zastopat nekakve pumpe za gorvivo koje to isto i ubrizgavaju kod ajnšpric modela naravno ..
ako ti je do potrosnje uzmi yamahu,malaguti,italjet ili zipa 4T

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: razlika između "SP" i "PJ" (gilera runner)
« Odgovori #49 : 08 Listopad, 2012, 21:47:16 »
uzevsi u obzir razliku potrosnje kupovina novih/polovnih djelova za karb i pj na kraju nebi bila bas neka razlika sto ne  :icon_scratch:
pa servisni intervali su isti,znači filter,remenje,rolice i ostale stvari i isto koštaju...osim svjećice koja je duplo skuplja za pj i na kojem je veća šansa da prije ode,tak da recimo na jednu promjenjenu svjećicu na karbu,ti na pj bi potrošil 2, možda čak i 3...
ušteda na 100 km je recimo kojih 15-20 kn,ako pj troši oko 2,5,a karb oko 4,5...+ još ušteda ulja,dok ti na karbu kupiš 2l,onda tek na pj kupuješ 1l,okvirno...
dok dođe do kvarova,pj je naravno skuplji zbog elektronike i ostalih komponenti povezanih uz ubrizgavanje...
ali ni to nije strašna cifra neka,pumpa se nađe za 300-400 kn,injectori po 150,tps za siću,ali ni to nisu stvari koje tak često odlaze i u večini slučajeva se daju očistit...
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline dominik202

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 437
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: razlika između "SP" i "PJ" (gilera runner)
« Odgovori #50 : 08 Listopad, 2012, 22:03:10 »
hvala va mpuno na odgovorima, no
evo odlucio sam se za karb verziju jer sam jos i cuo da je kod nas u HR gorivo lose pa se cesto znaju zastopat nekakve pumpe za gorvivo koje to isto i ubrizgavaju kod ajnšpric modela naravno ..
ako ti je do potrosnje uzmi yamahu,malaguti,italjet ili zipa 4T


da neznam evo mislio sam si uzet runner-a bas su mi lijepi ali kad pogledam sta ljudi pisu
za Aeroxa onda mi se sve vise i vise pocinje svidjat. ukratko to mi je prvi skuter koji bi kupovao
pa sad neznam dal da zemim roxa ili runnera...

RUNNER JE PROSTRANIJI (VECI) UDOBNIJI,
no aerox manje trosi i isto je kvalitetan koliko cujem, ali mi se jedino ne svidja kaj nikog nemogu vozit iza, al dobro ko da cu odmah nekog vozit ipak mi je to prvi skuter.. ali sve u svemu mislim da mi je rox isplativiji i bolji, jel se slažete dragi forumaši ?
« Zadnja izmjena: 08 Listopad, 2012, 22:05:38 dominik202 »

Offline tommy

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 823
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jupiter
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Malossi Sport 70
  • MojSpuh: Puvalica
Odg: razlika između "SP" i "PJ" (gilera runner)
« Odgovori #51 : 08 Listopad, 2012, 22:07:50 »
uzmi onoga koji ti se više sviđa izgledom  :headbang:

masine su oba dvi provjerene tako da neces pogriješit  :)
zajedno smo skupa

Offline dominik202

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 437
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: razlika između "SP" i "PJ" (gilera runner)
« Odgovori #52 : 08 Listopad, 2012, 22:12:07 »
uzmi onoga koji ti se više sviđa izgledom  :headbang:

masine su oba dvi provjerene tako da neces pogriješit  :)

DA ZNAM, ali sam vidio na nekom srpskom forumu da kao prvi skuter predlazu aerox jel je ona best buy
za tinejdzere....

A ZA RUNNERA ZNAM DA JE TO PROVJERENA KVALITETA, i da za to nemrem fulat. samo me ovaj Rox sad grize i ko da mi govori
"UZMI MENE"
haha

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: razlika između "SP" i "PJ" (gilera runner)
« Odgovori #53 : 08 Listopad, 2012, 22:15:37 »
e da, to za gorivo..za skuter neznam, ali reci cu da lik koji je ovlasteni distributer can ama za hrvatsku je vozio par godina quad koji sam kupio od njega i nikad nije imao problema s radom( zivi na krku)
i ja kupim i u roku 2 mjeseca evo jucer mi se 3 put dogodi da moram rastavljati pumpu i pola quada da dodjem do nje jer je gorivo puno smeca i krene propucavati u pm ( svjecice mijenjao jer sam mislio prvo da su one otisle, ali ipak na kraju gorivo koje je smedje boje i puno taloga)
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: razlika između "SP" i "PJ" (gilera runner)
« Odgovori #54 : 08 Listopad, 2012, 22:19:24 »
pumpe rikavaju od stajnja,točenja goriva iz zmazanih kranistera itd..
ja velim kak se radi kod nas,ovo za remen da stave rabljeni nema veze jel skuter karb il i.e.stare dijelove dobiješ natrag i toe to.sad ako vas varaju toe nešt drugo i opet nema veze jel karb ili i.e. skuter,ak te oće sjebat izmislil ti bude kvar makar ti vozil romobil a ne karb ili i.e.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: razlika između "SP" i "PJ" (gilera runner)
« Odgovori #55 : 08 Listopad, 2012, 22:40:44 »
znam, to si u pravu da je sve isto, ali mislio sam da je sve to isto da varaju pa gdje mogu vise love izvuci jer vidim i po forumu se svi zale na lose i skupe servisere...
znam kakav je slucaj opcenito kod mene...

rekao sam da je pj puno isplativiji na godisnjoj bazi nego karb i to nemoze nitko pobiti...

a to za prljavu bengu, toci se na magistralnoj cesti ina benzinska postaja i direkt iz pistolja ide, bez kanistera ili slicnog.. 17 litara staje pa nemam potrebe za kanisterom...
ma tu je promet ogroman, ali ocito neki agregati i pumpe su osjetljivije na prljavu bengu.. iako kad izlijem vanka nije mi jasno kako to ista moze progutati kad usporedis cistu bengu i to cudo sto izvuces van...

to se vjerojatno dogodi prilikom punjenja bazena kad se sve zamuti, jer ovdje je obicaj ne cistiti nikad bazene a tu prodire u njih sve i svasta jer je to sve iz 70 ih godina gradnja
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline tommy

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 823
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jupiter
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Malossi Sport 70
  • MojSpuh: Puvalica
Odg: razlika između "SP" i "PJ" (gilera runner)
« Odgovori #56 : 08 Listopad, 2012, 22:53:10 »
servis za anjšpric nebi trebao biti nista skuplji od karb verzije, osim neki djelova tipa svjećica.. ali neki mehaničari u manjim sredinama stvore takvu klimu da su anjšprici spaceshattle, pa deru obične ljude laike.. pa onda ljudi pričaju svašta da anjšpric nevalja da je skup servis itd...
zajedno smo skupa