Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem s gasom!  (Posjeta: 4450 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Problem s gasom!
« : 03 Lipanj, 2008, 12:04:10 »
ewo, prosli vikend sam testiral novi setup sa laksim onim "deformiranim" adige rolicama i bijelim federom i sve je radilo presavrseno i motor se vrtil ko lud sa super performansama! e sad! vozil sam se jedno 50 km, i na jednoj blagoj nizbrdici sam ga napucal do daske (nizbrdica duga 20 m) taman da postigne max brzinu..i kad je postigo 100 km/h, naglo je pustil gas, cudan zvuk masine, onak ravan neki, i puknulo je malo iz auspuha i uglavnom...kotrljal sam se dok nisam stal! i sad, motor normalno radi! nije se ni pregrijal ( 2 crtice od najhladnijeg), prijenos je kakav je bio...ali kad se da gas na skuteru vise od 1/8 pocne ko pucketat, ono ko kad ostavim el. blokadu ukljucenu! jeeedva krene, ak se to tak moze nazvat...ali ko da ima ono neku brutalnu kocnicu na radilici koja ga ne pusta iznad 6-7 k rpm...

nisam puno gledal po skutu jer nemam bas vremena sad prek tjedna pa budem prek vikenda...uglavnom, sumnjam na karbonske usisne lamele...ali opet, mjenjane su prije 3k km, RMSove...

pa ono, ajd predlozite kaj vi mislite da bi moglo bit! jer mi je skut u zagorju i volio bi da odem tam to popravit znajuc u cem je problem...da ga ne furam bezveze majstoru...

hvala

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem s gasom!
« Odgovori #1 : 03 Lipanj, 2008, 12:08:56 »
Probaj sa drugom svjecicom pa ako ne pomogne, pogledaj lamelice.

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Problem s gasom!
« Odgovori #2 : 03 Lipanj, 2008, 12:33:38 »
Meni smrdi na cdi ili bobinu...

Kada si se zaletio nizbrdo, otišao si u iberturu i cdi/bobina nije mogla izdržat toliko brze okretaje, pa je probila, i sada trza već na 6,7 tisuća...

Ali to ja onako,  na prvu...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem s gasom!
« Odgovori #3 : 03 Lipanj, 2008, 16:11:29 »
Meni smrdi na cdi ili bobinu...

Kada si se zaletio nizbrdo, otišao si u iberturu i cdi/bobina nije mogla izdržat toliko brze okretaje, pa je probila...

Moguce, ali sanse za to su male.
Znam iz iskustva da ta bobina (Piaggio) uredno radi i na 12000 okr, a on nije bio na tim okretajima.

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Problem s gasom!
« Odgovori #4 : 03 Lipanj, 2008, 16:19:10 »
moze biti i do tih lamela ipak je rms na losem glasu sto se itce sitnih zamjenskih djelova.ali drukcije bi se ponasao da su ti lamele otisle

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem s gasom!
« Odgovori #5 : 03 Lipanj, 2008, 16:25:04 »
moze biti i do tih lamela ipak je rms na losem glasu

moguce....
Ja sam stalno koristio malossi karbonitne i rubovi su im se odlomili vec nakon par stotina km, a rikle bi obicno izmedju 2500 i 5000 km (10500 okr skut vrti).
Sada imam isto Malossi, ali karbonske i jucer sam ih provjerio i izgledaju ko nove, a imaju 3000 km.
Dakle, ako se radi o lamelicama, preporucam "Malossi Carbonio" (ne karbonit!!!).

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Problem s gasom!
« Odgovori #6 : 03 Lipanj, 2008, 17:19:39 »
ma kupio polinijeve ja ih imam vec par tisuca i kao da sam ih juce stavio ;)

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Problem s gasom!
« Odgovori #7 : 03 Lipanj, 2008, 17:30:30 »
e u cemu je kod mene problem,kad je skut na nogari  ja dam gas,pustim ,kotac se i neokrene...da ga hocu okrenuti moram ga dati i nakon 2 sec krene ...tako je i kad je vruc i hladan

i da a tek kad hocu krenuti...moram ga 2-3 puta dodati i onda krene...jeli to normalno ili??

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Problem s gasom!
« Odgovori #8 : 03 Lipanj, 2008, 17:34:14 »
ma ovo za cdi i bobinu nije sigurno! jer skuter najnormalnije upali isprve! sve super, nis ne lupa! nije nikaj mehanicko otislo...
ali kad dam gas, ko da ga nes gusi...hmmm..ono velim ko da ga nes brutalno koci! tj, sve puca iz auspuha...preprevise benge ide...

osjecaj je bio, ak znate, kad imate gljivu i previse je zaprljana...i dodjete do maximuma i pustite gas i opet ga date! i pocne se gusiti i naglo usporavati pa onda tek na nekim nizim obrtajima opet potegne...e isto to se i meni dogodilo, samo sad se dogadja ocito svaki put kad dam dovoljno gasa da pocne povlacit kroz glavnu diznu... :(

btw. kakve su malossi fiberglass lamelice?
« Zadnja izmjena: 03 Lipanj, 2008, 17:36:11 Ghoul »

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Problem s gasom!
« Odgovori #9 : 03 Lipanj, 2008, 17:36:29 »
moze biti i do tih lamela ipak je rms na losem glasu

moguce....
Ja sam stalno koristio malossi karbonitne i rubovi su im se odlomili vec nakon par stotina km, a rikle bi obicno izmedju 2500 i 5000 km (10500 okr skut vrti).
Sada imam isto Malossi, ali karbonske i jucer sam ih provjerio i izgledaju ko nove, a imaju 3000 km.
Dakle, ako se radi o lamelicama, preporucam "Malossi Carbonio" (ne karbonit!!!).
imao sam i ja karbonit lamelice malossi i kratko su trajale nekih 3000km na rubovi su se polomili evo sad sam nabavio polini lamelu komad ploce 0,3mm i svjetska je karbon je  puno kvalitetniji i elasticniji koliko sam skuzio
« Zadnja izmjena: 03 Lipanj, 2008, 17:38:39 neer »

Offline hrca

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Gilera runner vx
  • MojSetup: eno pliva u moru
  • MojSpuh: Serijalović
Odg: Problem s gasom!
« Odgovori #10 : 03 Lipanj, 2008, 21:39:12 »
cdi ti nije 100% otišo jer onda nebi motor mogo ni upalit što se bobine tiće isto nevjerujem jer kak je rečeno one mogu i do 12000/13000 okretaja stoga pogledaj svijećicu pošto si rekao da je propucalo iz auspuha

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Problem s gasom!
« Odgovori #11 : 03 Lipanj, 2008, 21:50:14 »
e u cemu je kod mene problem,kad je skut na nogari  ja dam gas,pustim ,kotac se i neokrene...da ga hocu okrenuti moram ga dati i nakon 2 sec krene ...tako je i kad je vruc i hladan

i da a tek kad hocu krenuti...moram ga 2-3 puta dodati i onda krene...jeli to normalno ili??
:dontknow: :sad1: ???

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Problem s gasom!
« Odgovori #12 : 03 Lipanj, 2008, 22:09:01 »
cdi ti nije 100% otišo jer onda nebi motor mogo ni upalit što se bobine tiće isto nevjerujem jer kak je rečeno one mogu i do 12000/13000 okretaja stoga pogledaj svijećicu pošto si rekao da je propucalo iz auspuha

pa da...mislim, imam RR gore, tak da i da sma htio nisam mogo iznad 10 000 rpm...znaci ok...kupit cu novu svjecicu i za svaki slucaj novi paket karbonskih lamelica...

e btw. sam da pitam za svaki slucaj...imam elektronsku blokadu na skutu! jel moguce da se u njoj nest skurilo pa da ona tak zajebava!?  ???

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem s gasom!
« Odgovori #13 : 03 Lipanj, 2008, 23:16:26 »
...imam elektronsku blokadu na skutu! jel moguce da se u njoj nest skurilo pa da ona tak zajebava!?  ???


Ako je aktivirana, imas upravo trokiranje kao posljedicu.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Problem s gasom!
« Odgovori #14 : 03 Lipanj, 2008, 23:20:50 »
ali mislim da pita kad je iskljucena jel moze ona sta zaheb....

ali to je nemoguce, il je ukljucena il je iskljucena

uostalom odspoji blokadu pa ces znat da nije u njoj

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Problem s gasom!
« Odgovori #15 : 04 Lipanj, 2008, 10:51:40 »
da, pa to sam i mislil, da je mozda u njoj nest otislo pa da non stop blokira svijecicu...

ahh...u zadnje vrijeme sam problemi s tim skuterom...a nikad ih nije bilo u zadnje 4 i po godine...  :angry7:

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Problem s gasom!
« Odgovori #16 : 09 Lipanj, 2008, 00:22:17 »
paaaaaaa kvragu...ewo uzel sam si vremena ovaj vikend da pogledam ak je kaj otislo od navedenih dijelova i uglavnom: promjena svijecice nije imalo efekta, pogledal sam filter, fergazer i usisne lamele sve novo novcato! klip radi kompresiju i radilica najnormalnije radi bez ikakvih micanja il lupkanja...prijenos sam isto pogledal da slucajno nebi nekaj negde stekalo ap da zato cvika motor, ali sve super, cisto, podmazano...ko suza!

e sad, ocito je u struji problem!?  ???  :icon_scratch:

kaj moze bit bobina il kaj? jer skut najnormalnije radi do nekih 4000 rpm i onda pocne pucanje iz spuha i niikud nikam...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem s gasom!
« Odgovori #17 : 09 Lipanj, 2008, 00:33:45 »
Prije promjene bobine provjeri kablove. Pogotovo onaj od svjecice i onaj koji ide iz namotaja. Na novijim Piaggio/Gillera/Apriliama je tamo konektor koji je prilicno osjetljiv na vlagu, a pogotovo na ispustanje rashadne tekucine koja kad ga zalije, napravi u njemu sranje pa ga je potrebno oprati i osusiti.

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Problem s gasom!
« Odgovori #18 : 09 Lipanj, 2008, 11:40:48 »
Prije promjene bobine provjeri kablove. Pogotovo onaj od svjecice i onaj koji ide iz namotaja. Na novijim Piaggio/Gillera/Apriliama je tamo konektor koji je prilicno osjetljiv na vlagu, a pogotovo na ispustanje rashadne tekucine koja kad ga zalije, napravi u njemu sranje pa ga je potrebno oprati i osusiti.

ma ziher nije nis takvo, jer velim, radil je super i ocito mi je na toj nizbrdici uso u iberturu i vrisnula bobina (setup je bio multivar sa 5,6 gr i bijeli centralni)...mislim, skut ima 23 000 km i struja nikad nije bila mjenjana...

jel zna tko kolko dodje nova bobina za runnera '03? i jel mi mozete dat link za neki tutorial o zamjeni toga jer to nikad nisam radio, a i dijelovi kroz koje ide struja me bas ne vole! :D

Hvala

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem s gasom!
« Odgovori #19 : 09 Lipanj, 2008, 11:46:58 »
Za promjenit bobinu trebas krizni serafciger za odserafit 2 serafa kojima je pricvrscena za ramu. Kabel svjecice odserafis sa bobine (ima navoj) i stavis na novu bobinu. To je to.