Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Utjecaj potrošenosti rolica na njihovu gramažu  (Posjeta: 1362 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Utjecaj potrošenosti rolica na njihovu gramažu
« : 18 Kolovoz, 2012, 18:40:53 »
Pošto se u zadnje vrijeme povlačilo to pitanje,izveo sam jedan test :icon_biggrin:
Uzeo sam neku rolicu od 7,7 grama( mislim je od ditecha original, prije skidanja blokade):



u dosta je dobrom stanju(znači nije kvrgava,niti pojeđena)





Nakon kratkog tretmana skalpelom i turpijom sa tri strane rolice, ona izgleda ovako:







Nakon toga sam je pošmirglao i ispuhao da skinem svu piljevinu s nje i stavljena je na vagu:





Prema gore navedenim slikama vidljivo je da je masa "potrošene" rolice manja za 0,1 gram od mase "dobre" rolice.
Ovdje je dosta "mesa" skinuto, recimo kao da imate prelagane RMS rolice u Multivaru, pa dok ih on pojede, one slično izgledaju.

Zaključak:
Svi oni koji dvojbe koja njim je masa rolica trenutno u skuteru, slobodno mogu izvaditi te rolice i staviti na vagu.
Ukoliko su skeptični, mogu uzeti do max.0,2 grama teže, jer je u biti taj plastični omot rolice puno manji od mase željeznog(ili nekog drugog) dijela, te njegovim trošenjem, razlike u masi rolica su svedene na minimum.

Napomena:Rolica je vagana više puta, kao potrošena i kao nepotrošena, da se dobiju što točniji rezultati!
« Zadnja izmjena: 18 Kolovoz, 2012, 18:42:49 Grale »
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Nix666

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1431
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • MojSetup: Red Sponge, dizna 64, Polini high speed, 5.25g utezi
  • MojSpuh: Gianelli Rekord
Odg: Utjecaj potrošenosti rolica na njihovu gramažu
« Odgovori #1 : 18 Kolovoz, 2012, 18:54:48 »
Svaka čast na trudu  :icon_thumright:

Offline Gilera_Vk

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Runner SP 50
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSpuh: Zx
Odg: Utjecaj potrošenosti rolica na njihovu gramažu
« Odgovori #2 : 18 Kolovoz, 2012, 19:01:55 »
 Ti si simulirao potrosnju tj . plosnate povrsine na rolici - struganjem turpilom, a u variomatu se plosnine dobivaju kada je rolice dugo vremena u jednom polozaju+ visoka temperatura, ali kolicina plasticnog omotaca rolice je ista, samo je nastala plosnina, mozda grijesim ali meni se cini tako, sad plosnine mogu nastat vrlo brzo ako je mekana rolica,  a opet npr serijske rolice koje su tvrde slabo dobiju plosnina, a promjer im se smanji ali kroz duze vrijeme uporabe. Mozda da probas naci rabljenu tvrđu rolicu bez plosnina i meksu sa pa vidit razlike i izvagat ih.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Utjecaj potrošenosti rolica na njihovu gramažu
« Odgovori #3 : 18 Kolovoz, 2012, 19:04:46 »
Ti si simulirao potrosnju tj . plosnate povrsine na rolici - struganjem turpilom, a u variomatu se plosnine dobivaju kada je rolice dugo vremena u jednom polozaju+ visoka temperatura, ali kolicina plasticnog omotaca rolice je ista, samo je nastala plosnina, mozda grijesim ali meni se cini tako, sad plosnine mogu nastat vrlo brzo ako je mekana rolica,  a opet npr serijske rolice koje su tvrde slabo dobiju plosnina, a promjer im se smanji ali kroz duze vrijeme uporabe. Mozda da probas naci rabljenu tvrđu rolicu bez plosnina i meksu sa pa vidit razlike i izvagat ih.
dosta puta sam vagal puno vožene rolice,pa nije bilo niti malo odstupanja...
fora je u tome da taj plastični omot teži do max.1 grama(i to kod nekih većih dimenzija rolica),tak da bi se cijela rolica trebala pojesti da bi bilo velikih odstupanja u masi...
možda na slikama nije tolko vidljivo,ali dosta mesa je skinuto,tak da bi to definitvno moglo zamjeniti barem 5000 km u variomatu
« Zadnja izmjena: 18 Kolovoz, 2012, 19:09:15 Grale »
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Nix666

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1431
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • MojSetup: Red Sponge, dizna 64, Polini high speed, 5.25g utezi
  • MojSpuh: Gianelli Rekord
Odg: Utjecaj potrošenosti rolica na njihovu gramažu
« Odgovori #4 : 18 Kolovoz, 2012, 19:50:56 »
Ti si simulirao potrosnju tj . plosnate povrsine na rolici - struganjem turpilom, a u variomatu se plosnine dobivaju kada je rolice dugo vremena u jednom polozaju+ visoka temperatura, ali kolicina plasticnog omotaca rolice je ista, samo je nastala plosnina, mozda grijesim ali meni se cini tako, sad plosnine mogu nastat vrlo brzo ako je mekana rolica,  a opet npr serijske rolice koje su tvrde slabo dobiju plosnina, a promjer im se smanji ali kroz duze vrijeme uporabe. Mozda da probas naci rabljenu tvrđu rolicu bez plosnina i meksu sa pa vidit razlike i izvagat ih.
dosta puta sam vagal puno vožene rolice,pa nije bilo niti malo odstupanja...
fora je u tome da taj plastični omot teži do max.1 grama(i to kod nekih većih dimenzija rolica),tak da bi se cijela rolica trebala pojesti da bi bilo velikih odstupanja u masi...
možda na slikama nije tolko vidljivo,ali dosta mesa je skinuto,tak da bi to definitvno moglo zamjeniti barem 5000 km u variomatu
ja mislim da i puno više